Vodafone - ukončení služby SMS mail

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod 5uch 2. 12. 2022 18:09

Vodafone k 30.11. ukončuje službu SMS mail.

pro info:
To je služba, která

a) dovoluje poslat mail, který je doručen jako SMS (mail na SMS) - vhodné jako upozornění na důležité příchozí maily (jejich přeposláním), když nejste spolehlivě na datech. Případně jako možnost komunikace, kde odesílatel není na mobilu a příjemce není na datech a mailu.

b) dovoluje poslat krátkou SMS na mail (SMS na mail - SMS zpráva ve speciálním formátu se pošle na vyhrazené číslo, která je doručena na mail uvedený v textu zprávy). Díky této službě jsem kdysi "blogoval" z cest divočinou na hloupém telefonu bez dat...



Ukončení služby SMS e-mail k 30. 11. 2022

Vážený zákazníku,

k 30. 11. 2022 ukončujeme podporu služby SMS e-mail (SMS2Email a Email2SMS) z důvodu jejího minimálního využívání. Pokud si přejete dostávat notifikace, doporučujeme zvolit jeden z nabízených způsobů poskytovatele vaší e-mailové schránky.

Děkujeme, že jste s námi.

Váš Vodafone

(Upozornění schované v Můj Vodafone v sekci Uživatel -> Zprávy z Vodafonu)


Službu jsem využíval hodně (vlastně nejvíc interakcí z mobilu u mne byly příchozí SMS s upozorněním na mail) a je mi jí líto, ale to nic nezmění, operátor se prostě rozhodl služby zrušit.

Zajímalo by mne ale toto:

Už vám SMS mail přestal fungovat? (mně zatím pořád jede)
Dostali jste na ukončení služby nějaké aktivní upozornění? (já tedy ne, kdybych se to nedozvěděl šeptandou, tak o tom nevím)
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 2. 12. 2022 18:29

My jsme tuhle informaci měli ve zprávách v OneNetu. Jestli to ještě funguje nevím, úplně jsme to nevyužívali, ale trochu jsem na tu funkci spoléhal u kritických aplikací.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glock69 2. 12. 2022 18:32

Nefunguje..
Nic mi nepřišlo.
Dnes jsem volal na Vodafone co se děje, že služba nefunguje, slečna na lince nejdřív netušila, prý špatné nastavení nebo technická cjyba, že zjistí víc a asi za půl hodiny volala, že služba byla zrušena... Opravdu kvalita Vodafone, ani jeho vlastní operátoři call centra netuší, že něco zrušil....
glock69
Junior

Odeslat příspěvekod yndezit 2. 12. 2022 18:32

Email mi i dnes stále přišel na mobil jako dvě sms. Na můj emailový alias.
To doufám nezatrhnou, to je jediná věc, která mne u vf (onenet) drží.
yndezit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 2. 12. 2022 18:34

dj-kure:

Takže to oznámení poslali mailem?

-- 2. 12. 2022 18:35 --

Vypadá to, že službu uživatelům vypínají postupně... a na každého jednou dojde. Nebo nenašli všechny servery, na kterých běží. ;-)
Je docela drzost takovou službu zrušit bez oznámení. Jakkoli je poměrně "exotická", mohou být lidé, co na ní roky jedou nějakou automatizaci (hlášení havárií, oznámení stavu z dohledových systémů...) a neoznámená a nečekaná nefunkčnost je může poškodit.

Že o tom ukončení neví ani operátoři na zákaznické lince... to je vrchol komedie a nezvládnuté komunikace (nejen vůči zákazníkům, ale i uvnitř VF).
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 2. 12. 2022 18:45

Kdysi to fungovalo i u Paegasu, dnes T-M. Funguje to pořád?
yndezit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elnc 2. 12. 2022 18:51

U TM ano.
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glock69 3. 12. 2022 12:53

Divné, služba zrušena a dnes na mobil přišly sms o nových příchozích emailech. U tohoto konkrétního mailu jsem včera změnil v nastavení posílání upozornění na mobil z adresy vodafonemailu na adresu gmailu, ať mi vyskočí notifikace na mobilu. A dnes vyskakovaci okno o novém mailu a na druhý telefon přišla sms.... Fakt v tom mají asi pěkný hokej.
glock69
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 3. 12. 2022 13:38

Tak nevim, zda mam hlasit, ze mi to take stale na tlacitkovy telefon chodi...

Vodafone píše:k 30. 11. 2022 ukončujeme podporu služby SMS e-mail (SMS2Email a Email2SMS) z důvodu jejího minimálního využívání.

Asi je nas exotu malo.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 5uch 3. 12. 2022 13:42

glock69:

Také mi SMS mail stále chodí a v Můj Vodafone vidím sekci pro nastavení virtuální mailové schránky. Adresu v ní ale měnit nemohu - nicméně to nemůžu už déle než rok (hlášená a stále neopravená chyba samoobsluhy pro zákazníky s tarifem Odepiš).

Ale pochybuji, že by na nás Vodafone zapomněl navždy a některým z nás služba zůstala.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glock69 3. 12. 2022 14:29

Mě právě dva dny sms nechodily, dnes z jednoho mailu ano, ostatních mailů nic....
glock69
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 3. 12. 2022 15:33

5uch píše:dj-kure:
Takže to oznámení poslali mailem?


Nene, mailem ne. Bylo to jen jako zpráva v rozhraní (samoobsluze) OneNetu. Běžně tychle informace ignoruju, ale tohoto jsem si všiml.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 8. 12. 2022 16:51

dj.kure:

OK. Takže jsme na tom stejně.

Cíleně to neoznámili nikomu? Jen "novinka" schovaná v Samoobsluze? (u mne v sekci Zprávy z Vodafonu... ani u toho tuším nebyl terčík zvýrazňující, že je tam něco nového, nepřečteného).

Podle obecných podmínek pro změny služeb by mělo platit, že pokud operátor změnu měnící cenu nebo kvalitu služby prokazatelně zákazníkovi neoznámí měsíc dopředu, může zákazník změnu odmítnout a vyžadovat setrvání na původní službě. Prokazatelné oznámení je např. ve vyúčtování.

A je fakt, že mně zatím SMS mail stále funguje. 8-) (ne, nemyslím si, že by to tak zůstalo).
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glock69 8. 12. 2022 16:57

Tak po pár dnech něco funguje, něco nefunguje (jaký je klíč Vodafonu netuším, z vícero mailů upozornění chodí nahodile a nelze se spolehnout) ....
Alarm v práci zatím po zkouškách chodí, jak dlouho bude funkční, ukáže čas.
glock69
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 8. 12. 2022 17:18

...chodí nahodile a nelze se spolehnout


Zajímavé. Nemůže to být třeba tím, že na SMS mail nikdy nedorazí maily s velkou přílohou (limit je někde okolo 1 MB)? Tak to bylo i dříve...
A samozřejmě netvrdím, že to je nutně příčina toho, že vám to doručování vynechává. Jen zkouším, jestli jste vzal v potaz i toto.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků