Levné volání přes data i v zahraničí (VoLTE, VoWifi, VoIP)

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tramin 31. 1. 2023 11:18

Radek.Hulan píše:
zoul píše:Používám tedy volání přes WiFi, což snad dnes umějí všichni operátoři a na Samsung telefonech snad nemusejí být ani koupené u nich ne?
Díky Jenda


Umí i neumí. Jen Vodafone to umí v zahraničí, TM a O2 nikoliv. A pokud to člověk použije (mimo EU), tak je to super. Stačí si koupit místní SIM kartu, a přes data té SIM karty člověk v zahraničí volá na českém čísle zdarma, a přijímá hovory. Netřeba ani Wifi.


Jsem v tomto naprosto nepolíben, takže prosím o radu.
Mám Vodafone tarif s neomezeným voláním, telefon Oneplus Nord2 s VoWIFI. Příští týden jedu do USA a mám koupenou SIM s daty pro USA. Ve slotu1 bude SIM Vodafone a ve slotu 2 datová karta. Jakým způsobem můžu to VoWIFI využít,dík.

/mod edit: diskuse oddělena z tématu "Retenční nabídky Vodafone (vše kromě Tarifomatu)"
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod Milos 31. 1. 2023 11:38

Celkem podrobné informace o volání VoWiFi najdeš například na:
https://www.vodafone.cz/wifivolani/
https://www.vodafone.cz/pece/internet-d ... res-wi-fi/
Milos
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Adolf.Shitler 31. 1. 2023 13:54

@tramin VoWiFi je volání přes WiFi, takže si tu datovou SIM budeš muset strčit do nějakýho externího LTE modemu co ti udělá hotspot na WiFi. Telefon to sám o sobě asi takto obsloužit nedokáže, aby z jedné SIM dělal hotspot a přes druhou SIM zároveň realizoval VoWiFi.
Adolf.Shitler
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 31. 1. 2023 13:55

@Adolf.Shitler to není pravda. Minimálně Samsungy (otestováno na mém S21 Ultra) umí to, že mám lokální DATOVOU SIMku, a ta česká SIMka volá přes data (tedy zdarma, jako VoWifi) té lokální SIM. Netřeba Wifi, funguje to i přes LTE / 5G.

Třeba v Thajsku si stačí za 600 THB koupit na letišti 60GB DTAC SIM kartu (na měsíc stačí) a volám a přijímám hovory celý měsíc zdarma, namísto 60 Kč / minutu
Přílohy
call_settings.png
data.jpg
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tramin 31. 1. 2023 14:19

OK, kdyby to mým telefonem nešlo, co hotelová wifi? Někde jsem četl, že musím být připojen k operátorovi, kterého Vodafone nepodporuje.
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 31. 1. 2023 14:55

Ještě se dá v prerencích "Volání přes Wifi" nastavit, zda se má používat primárně mobilní síť (default) nebo Wifi. Je potřeba nastavit to Wifi. Zvolit si v USA operátora roamingu, co nepodporuje Vodafone není nutné, ale zase dává to 100% jistotu, že se telefon nepřepne na běžné volání a nebudeš platit 60 Kč / minutu.

V tom Thajsku je to právě DTAC, proto používám jej, a ne AIS nebo True :)
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adolf.Shitler 31. 1. 2023 15:06

Pokud se volá přes data, tak je to VoLTE a ne VoWiFi. Možná to má S21 nějak jinak, ale odjet do USA a sázet na to, že to bude fachat, to asi ne. Radši bych si pro hotspot nějaký externí LTE modem s pásmy užívanými v USA pro sichr pořídil.
Adolf.Shitler
Junior

Odeslat příspěvekod Milos 31. 1. 2023 15:24

Nelze pak v USA tu SIM Vodafone v telefonu vypnout (bude to obdobné, jako by byla mimo dosah signálu) a tím pádem pak ani neřešit, k jakému operátorovi je zrovna připojena? Zároveň tím bude ošetřeno, že se hovor neuskuteční jako běžné (placené) volání.
Milos
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Adolf.Shitler 31. 1. 2023 15:37

Tak u Samsungu s A12 a výš by to skutečně fungovat mělo, nějaká diskuze zde: https://forums.whirlpool.net.au/archive/3w8ykw1v
Adolf.Shitler
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 31. 1. 2023 16:02

Tramin:

pokud chcete být v zahraničí k zastižení na CZ čísle a platit přitom CZ ceny, zkuste VoIP (např. Odorik). Voláte přes data (podobně jako ve WhatsApp), ale dovoláte se na všechna telefonní čísla (mobilní i pevné linky) a lidé se dovolají vám (a volají vám jako na české číslo "pevné" linky).

Pokud chcete, aby volali lidé na vaše mobilní číslo, můžete ho nepodmíněně přesměrovat na vaše VoIP číslo "pevné" (za příchozí hovor pak platíte 0.60 Kč/min, což je proti US roamingu směšná částka).
A na vaše VoIP číslo můžete nastavit identifikaci vaším mobilním číslem, takže pokud voláte vy někoho, volaný vás vidí jako volajícího ze (známého) mobilu.

VoIP je IMHO lepší způsob než VoWiFi a VoLTE, jak obejít nestydaté ceny v roamingu.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 31. 1. 2023 16:20

K VoIP potřebuješ místní data, takže stejně kupuješ místní SIM.
Když už máš místní SIM, funguje ti VoWifi / VoLTE.
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4rk3J 31. 1. 2023 16:49

Možnost je například vynutit v telefonu WCDMA (pokud v dané zemi není 3G), popřípadě asi nejvíc bezpečná volba je vypnout si roaming v Můj VF...
Popřípadě tedy LTE Wi-Fi modem a v telefonu letadlo...
m4rk3J
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 1. 2. 2023 01:16

Radek.Hulan píše:K VoIP potřebuješ místní data, takže stejně kupuješ místní SIM.
Když už máš místní SIM, funguje ti VoWifi / VoLTE.


A i VoIP. ;-)

Já jen, že podpora fungování VoWifi / VoLTE v zahraničí a na různých telefonech může být "problematická". VoIP by mělo fungovat bez problému (pokud není blokováno provozovatelem místní sítě) a ani ta místní SIM není bezpodmínečně nutná (pokud je člověk na dostatečně kvalitní WiFi) .
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 1. 2. 2023 07:24

a levne volani pres VoWifi v roamingu ma jen VDF...
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 1. 2. 2023 10:18

Ano, VoWifi funguje v rámci zahraničí jen s Vodafone, což mi přijde jako škoda a od ostatních operátorů jako vyčůranost. Například v Egyptě jsem volal pres Wifi jako doma, což u jiných operátorů už nepůjde. Jedině si udělat nějakou VPN na LTE modemu, která bude vystupovat pod českou IP, pak by to možná prošlo.

-- 1. 2. 2023 09:21 --

5uch píše:VoIP je IMHO lepší způsob než VoWiFi a VoLTE, jak obejít nestydaté ceny v roamingu.

S Vodafonem je VoWiFi za mě nejlepší způsob. Všude na světě jako doma (v podstatě je to VoIP). Jen si člověk musí dát pozor, aby měl telefon nejlépe v režimu "letadlo" a zapnutou jen wifi.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků