Vodafone tarif Odepiš

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod 5uch 28. 1. 2023 15:02

Už asi deset let ne.
Jediná šance, jak tarif získat, je nákup bazarového čísla po někom (se všemi z toho plynoucími nevýhodami a riziky). Ale nyní se jich už moc nabízet nebude... Většina SIM ze šuplíků šla do bazaru nebo do koše po květnu roku 2014, kdy se změnila cena a parametry tarifu (z 12 na 50 Kč a ze 40 na 400 volných minut do VF).
A tarif má mizernou podporu - v internetové samoobsluze nejde měnit nastavení většiny služeb. Musí se kvůli tomu volat na zákaznickou linku.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuk321 15. 4. 2023 18:31

Cena je 53,41kc , SMS VF 0,42, ostatní 1,82kc volání do VF ( po vyčerpání 400min 7,26kc do ostatních 12,10kc . Výhodnost tohoto balíčku již skončila, ( max pokud někdo provolá do VF 400min má to za 50kc) . Přemýšlím že buď si seženu korunový tarif nebo neomezenko pod 300kc
Kuk321
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 15. 4. 2023 19:02

Tak já to mám jako prakticky neomezené volání (vesměs v rámci rodiny) do sítě VF za 53 Kč. Jen jednou jsem se za tu dobu musel s voláním omezit, protože jsem těch 400 minut opravdu provolal před koncem měsíce. Typicky provolám tak polovinu z těch 400 minut... 200 min za 53 Kč... Lepší cenu volání do vlastní sítě neznám. ;-)

Na volání jinam mám Odorik (tam to spraví dobití kreditu 300 Kč na rok či dva).

Ano, je to trochu omezující. Ale hřeje mne vědomí, že nepřeplácím, nerozmazluji operátora... a prostě mám "hodně muziky za málo peněz" (ano, mám jako Cimrman povahu "drobného škudlila").
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hauzz 16. 4. 2023 15:03

Na volání v rodině je ještě zajímavé Emtéčko mini s 10000 minut/SMS v síti za 29Kč/SIM/měsíc. Případně Tescomobile, kde se dá na 5 čísel v síti volat bez nutnosti dobíjení, tam to vyjde na 200Kč/12 měsíců/SIM s tím, že vždy do 6 měsíců případný zbylý kredit propadne.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 16. 4. 2023 15:31

Jen upřesním, že u Tescomobile je to bezplatné volání "Moje rodina" pouze pro 4 čísla a nikoliv pro 5 čísel.

Lze v rámci "Moje rodina" skutečně volat i s nulovým kreditem? Nebo je nutné dobíjet 200Kč každých 6 měsíců (doba platnosti kreditu) a nikoliv každých 12 měsíců (doba platnosti SIM)?
Milos
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 5uch 16. 4. 2023 15:33

hauzz:

Díky, dobré znát ty další, nepříliš známé a nepropagované možnosti pro levné volání v rodinných nebo jiných malých skupinách (když Odepiš již nelze aktivovat).

Odepiš má výhodu v tom, že to levné volání je do celého Vodafone a na Oskarty (což je bezpochyby více, než má Emtéčko nebo Tesco).

P.S.
Tesco mobile - to je akce Moje Rodina?
Pak podle všeho je to jen pro 4 čísla, ne pro 5. A platnost akce je do konce roku 2023. Co bude potom není jisté. Rovněž tak je trochu omezující to zařazování do skupiny, kde je jeden správce, který vše schvaluje a dobíjí. Tedy je to prakticky opravdu jen pro spolu bydlící a společně financované rodiny (manželé + děti).
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 7. 3. 2024 23:45

Jsou tu jisté náznaky, že VF čistí portfolio tarifů. Do koše jistě půjdou Tarify na míru (zejména pak ten Nulový). A možná i Odepiš...:

viewtopic.php?p=13689017#p13689017

Pro přehlednost... poznatky a informace o změnách na Odepiši... prosím přímo do tohoto vlákna věnovaného výslovně tarifu Odepiš.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoKaHo 11. 3. 2024 06:33

Tak mám ve vyúčtování info o zrušení nulového tarifu i Odepiš. Za mírné zvýšení z 54 Kč na 114 Kč mi nabízí pořádnou porci dat 0 MB a mnohem modernější služby než doposud. Pokud to někomu zní ironicky, tak takto to píše sám Vodafone
JoKaHo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Taki 11. 3. 2024 07:38

V průběhu dubna až srpna tohoto roku nahradíme váš stávající tarif Tarif na míru s průměrnou měsíční útratou 0 Kč novým řešením: Business Mini s 20 minutami volání za 49 Kč. Váš stávající tarif nebudeme nadále nabízet. ... Nové řešení jsme připravili na míru s ohledem na vaše potřeby i útratu a věříme, že s ním budete spokojeni.
Taki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brouk Pytlík 11. 3. 2024 08:27

Také mi přišla informace o zrušení Tarifu na míru. Poraďte kam nejlevněji "zaparkovat" SIM kartu?
Brouk Pytlík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milos 11. 3. 2024 08:34

Nejlevněji vychází Kaktus, kde stačí jednou za rok dobít 50Kč.
Milos
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ipanema 11. 3. 2024 09:55

Nulového tarifu na míru by se to týkat nemělo.
Viz zde seznam dotčených služeb.
Kód: Vybrat vše
https://www.vodafone.cz/osobni/zmena/


Ale pokud to už lidem chodí to oznámení i na nulový tarif.....
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 5uch 11. 3. 2024 10:03

Ipanema:
To je stará věc z minulého roku. Cena Odepiš vzrostla z 49 na 53 Kč. Dokonáno jest.

Tady se bavíme o nové věci - o tom, že by Odepiš mohl skončit úplně.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoKaHo 11. 3. 2024 11:09

Odepiš je aktuálně 53 Kč a 400 minut do Vodafone. Do srpna jej zruší, oznámeno ve Vyúčtování. Náhrada co vymysleli je za 114 Kč neomezeně do Vodafone. Odcházím k O2 Family neomezeně všude za 199 Kč. Když jsem toto chtěl od Vodafone, tak jejich cena byla nekonkurenceschopná
JoKaHo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 5uch 11. 3. 2024 12:12

JoKaHo:

Nejvíc mne vytáčí to jejich marketingové ptydepe. "Vylepšujeme tarify!"... Vylepšujeme? Ne. Chceme z vás mít víc, paušální zákazník přece nemůže platit méně než 100 Kč/měsíc.

Samozřejmě, že k té změně nejsou jiné než obchodní důvody. Technicky je ten nově nabízený tarif na stejném základě (volné minuty do vlastní sítě, minutová sazba pro to ostatní). Systém by v pohodě zvládl Odepiš dál a administrativní náklady na jeho údržbu v systému jsou zanedbatelné... (čas od času aktualizace nějakých tiskových šablon, testování funkčnosti a úpravy při změně jádra zákaznického systému...).

Jo, to testování a opravy rozbité Samoobsluhy, kde na všech číslech s Odepiš nešlo zákazníkům nastavovat a měnit většinu služeb... to probíhalo tak, že tu celkem zásadní chybu opravili po dvou letech urgování (!).

Takže místo jednoho exotického a okrajového tarifu Odepiš spustí jiný exotický a co do počtu uživatelů zanedbatelný tarif... VF má teď volání neomezeně do VF jako balíček k předplacené kartě za 119 Kč, teď z toho pro pár lidí udělají s (trochu jinou cenou 114 Kč) a přihozeným balíčkem neomezených SMS do vlastní sítě, a patrně trochu jinou cenou za minutu volání a SMS jinam "moderní" tarif...

400 minut do VF za 53 Kč pro mne bylo prakticky neomezené volání do VF. Typicky jsem provolal tak 200. A v dobách, kdy byl Odepiš za 12 Kč a dával jen 40 minut do VF jsem s ním také nějak existoval. Takže "více" neomezené volání nepotřebuji. Ano, je to "jen" o 60 Kč dražší, ale je to víc než dvojnásobek za něco, co stejně nevyužiji.

Volání mimo VF za 12 Kč/min na Odepiši bylo brutální, ale i na novém tarifu (čekám cenu někde mezi 3 - 6 Kč. Pak bych stejně používal Odorik s cenou volání 0 - 1,18 Kč/min.

Takže se zamyslím, zda neodejdu úplně k Odorikovi i se SIM, nebo zda nevezmu něco jiného (nejspíš už ne od VF).
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků