Odchod od O2 s přenesením čísla

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zajDee 14. 1. 2007 12:06

Jaké máte zkušenosti s přenesením mobilního čísla ze sítě O2 do konkurenční sítě?

Po pár letech jsem se rozhodnul přenést jedno svoje číslo ke konkurenci a zjistil jsem, že si O2 upravuje podmínky opatření ČTÚ tak, že v podstatě na týden zablokují přenos.

Podle opatření ČTÚ musím při přenosu provést tyto kroky:
1. požádat nového operátora o přenos
2. do deseti dnů s přiděleným PAC ID zajít ke starému operátorovi a vypovědět u něj smlouvu
(pokud si lhůtu deseti dnů zkrátím, je to pro mě plus)
Opouštěný operátor pak musí ověřit, že číslo opravdu patří mně, že nejsou na čísle nedoplatky, atp., a do pěti dnů ho uvolnit k přenosu.

V tomhle si ale bahenní prd vykládá podmínky tak, že ONI mají po podání výpovědi dalších deset dní na jakési šetření (?) a až po tomto šetření informují nového operátora, že jsem smlouvu platně vypověděl.
Poté teprve zahájí uvolnění čísla... Takže se může stát, že budu proti své vůli jejich zákazníkem až o 15 dní déle, než je opravdu potřeba.

Smlouvu jsem byl vypovědět v pondělí, pět dní je tedy pryč, takže by číslo mělo být platně uvolněno (smluvní závazky mám vyrovnané), ale O2 doposud ani neinformovalo Vodafone (kam číslo přenáším), že jsem se u nich už byl ověřit...
V jejich systému je moje objednávka ve fázi "čekání na autorizaci", přičemž nikdo není schopen říct, na jakou autorizaci se vlastně čeká. Podle opatření ČTÚ spočívá autorizace v ověření, že číslo je moje a je ho možné přenést, všechny tyto podmínky jsem splnil.

Mám prostě smůlu, nebo je tohle standardní chování O2?
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod tommy:-) 14. 1. 2007 12:11

ja přenášel od O2 několik čísel a nebyl problém. Spíš bych zkontroloval, jestli to zaměstnanec udělal správně. Bude to jednotlivá chyba. Naopak O2 a Vodafone mají přenosy nejrychlejší.
když dva dělají totéž, není to vždy totéž.
made by EUROTEL, fucked by O2
aneb každá bublina jednou praskne
tommy:-)
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zajDee 14. 1. 2007 12:29

Kontrolu jsem provedl, na prodejně jsem byl dokonce dvakrát, přičemž poprvé nebyl problém, podruhé mi jiný zaměstnanec tvrdil, že pokud přijde žádost o přenos v ten samý den, co jsem ji podával u konkurence, může to způsobit problém.
Stejně tak jsem kontrolu prováděl přes infolinku (3x), ani tam ale nejsou schopni (="systém jim neumožní") říct, kde přesně se to zadrhlo.
A pořád tvrdí to, že na první fázi, tedy na mou autorizaci, mají oni deset dní.

zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod Michal P 14. 1. 2007 12:34

Možná to potrvá o nějaký den déle ale číslo ti přenesou neboj.
Oni vše dělají až na poslední chvíli, každý den co jsi ještě u nich je pro ně dobrý, přináší zisk.
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zajDee 14. 1. 2007 12:38

Michal P píše:Možná to potrvá o nějaký den déle ale číslo ti přenesou neboj.o/quote]
Já se právě bojím, aby to neprotahovali tak dlouho, než uplyne těch deset dní. Poté by mi Vodafone tu objednávku zrušil a bylo by po ptákách...
tquote="Michal P"]Oni vše dělají až na poslední chvíli, každý den co jsi ještě u nich je pro ně dobrý, přináší zisk.

zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod Michal P 14. 1. 2007 12:46

Mě ten přenos trval určitě dýl jak 10 dní a nikdo nic nestornoval, objednával jsem k přenosu i nový telefon přes eshop a to taky chvilku trvalo, s tím mobilem mi dorazila i nová sim a smoluva k podepsání a až od týhle doby do bylo tak do těch 10 dní.
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zajDee 14. 1. 2007 12:49

Ono jde o to, aby do 10 dní dali z OuTů echo do Vodafone, že se číslo *začne* přenášet. Zatím mi na Vodafone infolince (800777711) k přenosu čísla hlásí, že "zatím jsem nebyl navštívit svého stávajícího operátora" :-(

zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod tommy:-) 14. 1. 2007 13:30

No to by se po deseti dnech zrušila. Tak to bych udělal haló a zkusil tu výpověď podat znovu, jako bys ji nedával. Já ji poslal dopisem normálně a přijali ji za 2dny.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zajDee 14. 1. 2007 18:42

tommy:-) píše:No to by se po deseti dnech zrušila. Tak to bych udělal haló a zkusil tu výpověď podat znovu, jako bys ji nedával. Já ji poslal dopisem normálně a přijali ji za 2dny.j/quote]

No haló budu dělat už teď, protože se mi jednání O2 nelíbí a (podle mě) takhle obcházejí opatření ČTÚ, čímž poškozují zákazníka a narušují trh :)

Jinak výpověď s žádostí o přenesení jsem podal k týhle chvíli už 2x. Jsem zvědavej, jestli se teda rozhoupou a do středy potvrdí přenos.
Pokud ne, budu zlej...

zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod kocpel 14. 1. 2007 19:19

tady je můj příspěvek z 26.10.2006...

Já jsem přecházel od Eurotelu k T-Mobile hned 15.1. ráno, podal jsem si žádost a čekal jsem rychlý převod čísla. Byl jsem ale dost nepříjemně překvapen přístupem Eurotelu. Celkem dvakrát jim podle informací infolinky " žádost o přenos čísla vypadla za systému " a slibovali mi různé výhody když u nich zůstanu (byl jsem u Eurotelu od roku 1992). Únik od Eurotelu se napotřetí konečně povedl až 17.2.. Od té doby jsem u T-Mobile paušálním zákazníkem a jsem velmi spokojen. NIKDY VÍCE EUROTEL - DNES VLASTNĚ UŽ O2...
Nokia450 > Nokia5110 > Nokia3310 > Nokia6310i > Nokia6230i > NokiaN80 > NokiaE50 > NokiaN86 8MP> NokiaN8 > Apple iPhone 5S
kocpel
Junior

Odeslat příspěvekod tommy:-) 14. 1. 2007 19:32

Tak asi se to nedá srovnávat s prvním dnem kdy přenositelnost fungovala. Odchod od vodafone po měsíci byl taky ještě teror.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zajDee 14. 1. 2007 20:44

No i právě proto, že to není den, týden, ani měsíc po spuštění přenositelnosti bych čekal, že alespoň trošku spolupracovat budou a půjde to snadno... :)

zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod tommy:-) 14. 1. 2007 22:08

Tuhle stránku znáš? http://portace.vodafone.cz/mnp_pac-status.php je to tam obvykle přehlednější než na té lince.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zajDee 15. 1. 2007 10:45

Tu stránku znám, ještě dneska ráno tam bylo napsáno, abych vydržel, že mi poslali kód pro ověření (po zadání PAC ID) :))

Před chvílí přišel mail od Eurotelu:
Vážený zákazníku,identifikace k objednávce na přenesení čísel 1354466XXXX
byla úspěšná. Proces přenesení čísla pokračuje. Telefónica O2 Czech
Republic, a.s. (z mailu recycler.eurotel@eurotel.cz)

Takže teprve odteď se začíná počítat lhůta až pěti dnů na uvolnění čísla... No jsem zvědav, jak moc budou zdržovat teď.

zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod tommy:-) 15. 1. 2007 11:00

Teď už nemají jak zdržovat. Přesně za pět dnů bude volné. Všichni operátoři to uvolňují přesně ten pátý den.
Pokročilý

Další stránka