Novinka u Vodafone?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod speedy 24. 1. 2008 10:25

Toto téma zakládám na základě dnešníbleskovky. Vím, že asi budu čistě fabulovat, ale přece. V bleskovce mě zaujala tato věta:
Bleskovka píše:Snad něco, co dělá červený operátor jinak než konkurence? …jinak a pochopitelně lépe?l/quote]

Když se na tím zamyslíte, tak moc věcí co by šly dělat uplně jinak než je dělá O2 a T-Mobile není (tedy alespoň podle mě.
1. Kreditní tarify mají všechni
2. Změna v převoditelnosti kreditu asi težko, když T-Mobile jí má neomezeně a nedá se překonat.
3. Nějaká nová, lepší data v podání Vodafone, podle mě asi težko, protože by šlo o službu, kterou by v očích Vodafone využívala jen omezená skupinka lidí. A není to tak dlouho co Vodafone pronesl, že chce výhody poskytovat všem.
4.Sekundová tarifikace 1+1
Toto si myslím, že by mohlo být ono. A důvody proč:

- Žádný operátor v ČR ji nenabízí (možná se pletu a nepočítám internetové volání)
- Ocenili a využili by jí jistě všichni zákazníci zmíněného operátora
- Šlo by o něco co je tu už dlouho, ale najednou by to šlo i jinak účtovat
- Odpovídali by tomu i výpadky a úpravy internetové samoobsluhy

Tak napište, co si o mém věštění myslíte :) . Buď jsem úplně mimo, ale možná taky ne...
Naposledy upravil speedy dne 29. 1. 2008 17:59, celkově upraveno 1
speedy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Michal P 24. 1. 2008 10:42

No tohle bych teda netipoval, když už takhle je napřed před ostatními, kteří účtují u nejvíce nabízených kreditních tarifů 60+30.
Ale bylo by to hezké, u VoIP je tohle zcela běžné, proto z domova i na mobily používám VoIP.
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod M65 24. 1. 2008 10:43

Byla by to nadhera,ale zijeme v Cr,tudiz tahle alternativa zrejme nehrozi.Taky by mohlo jit o volani "zdarma"vymenou za reklamu...kdovi...
Motorola d160;d520,T 180;F3;Alcatel OTC;Bosch 909;Ericsson T39m;T300;Nk 1600;5110;3210;3220:3330;7110;6610i;6230i;E65;6070;6280;2730;1610;Sagem c4;Samsung C 100;D600e;S5230star;B100;Galaxy S;Galaxy S4;LG C 3300;Siemens A55;C35i;M65;SE K 790i;SE C905;
M65
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod le_fox 24. 1. 2008 10:47

"Jde to i jinak" bude spíš jen další posun v reklamní kampani služby za reklamu apodobně. Nesmíš v tom hledat zas takové převratné věci, jsme v Čechách ;-) Takže spíš by to, když už, mohlo být že můžeš platit i jinak, třeba shlédnutím reklamy. Jde to i jinak by ani vůbec nesedlo k nějakému sekundovému účtování. A navíc: Vodafone si ho ani nemůže dovolit s již dost nízkými sazbami za minutu. A nemusí si ho dovolit, protože 60+1 je ocenitelnější než 60+30. Proto jsou u konkurence lepší minutové tarify /taky 60+1/
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí

Odeslat příspěvekod speedy 24. 1. 2008 11:14

le_fox píše:"Jde to i jinak by ani vůbec nesedlo k nějakému sekundovému účtování. A navíc: Vodafone si ho ani nemůže dovolit s již dost nízkými sazbami za minutu.a/quote]

Proč by ten slogan k tomu nemohl jít? Jako jde to i jinak ve smyslu účtování hovorů. Nemůže dovolit? Proč myslíš? Myslím si, že by lidé volali víc, protože by se psychologicky nehlídali. Věděli by, že zaplatí jen to co provolají. A případné ztráty by do budoucna mohl konpenzovat příchod nových zákazníků.
speedy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.peterka 24. 1. 2008 13:28

Nehledejte revoluci :) V našich podmínkách bohatě stačí evoluce ;)
jiri.peterka
Junior

Odeslat příspěvekod speedy 29. 1. 2008 17:58

Podle mých informací nabídne Vodafone od 6.2. nový datový tarif. Měl by se jmenovat "Připojení na stálo". Půjde o rychlost až 236kb/s. FUP s omezením rychlosti bude aplikován po dosažení 3GB. Ptáte se na cenu? Ta by měla i s DPH být 650Kč.

//EDIT: Aha tak to jsem nevěděl. Ale odtamtud tu informaci nenám, no nic nevadí. Jen je trochu zvláštní, že MM mlčí. Vím, že je to internet, ale...
Naposledy upravil speedy dne 29. 1. 2008 18:30, celkově upraveno 1
speedy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Michal P 29. 1. 2008 18:09

speedy: dneska to vyšlo na živě
:arrow: Vodafone: nový neomezený datový tarif za 650 Kč
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vodafone-maniak 29. 1. 2008 18:59

:D Nedá mi to, ale vážně si myslíte, že nějaký "nový" datový tarif o stovku levnější, než je ten současný, bude znamenat, že jde něco jinak? :D
vodafone-maniak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Michal P 29. 1. 2008 19:08

Ne to si nemyslím, já jen reagoval na speedyho informaci.
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod speedy 30. 1. 2008 18:01

vodafone-maniak: Nemyslim, ale kdyz jsem tady tema o VF mel, tak jsem napsal do nazvu temata neco obecnejsiho a napsal jsem to s temi daty.

vodafone-maniak jsem hodne daleko s tim uctovanim 1+1? :-), nebo co by mohlo jit jinak v podani VF...
Tak už je doma Nokia E51 a je moc pěkná :-)
speedy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vodafone-maniak 30. 1. 2008 19:40

Už zítra... :wink:
vodafone-maniak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Well-being 30. 1. 2008 22:47

Tak já si tedy tipnu. Půjde o zcela nový způsob účtování, ani předplacenka, ani kreditní nebo minutový paušál. Představuji si to asi takto: užívej naše služby a my ti to na konci zúčtovacího období sčítnem. Čím více jednotek (minut, sms, atd.) tím menší sazba za jednotku.
Je tu však velká pravděpodobnost, že to bude úplně jinak ;-)
~ dubium est initium sapientiae ~
Well-being
Junior

Odeslat příspěvekod Martas06 30. 1. 2008 22:55

M65 píše:Byla by to nadhera,ale zijeme v Cr,tudiz tahle alternativa zrejme nehrozi.Taky by mohlo jit o volani "zdarma"vymenou za reklamu...kdovi...

o tomhle uz se "suska" v souvislosti VF delsi dobu...nebylo by to spatne,minimalne SMSky zdarma v nejake mire za prichozi reklamu by byly fajn.
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lucky_boy 31. 1. 2008 00:33

Jo, to by šlo jednoduše. Vytočíš číslo, před spojením se ozve reklama a pak až začne zvonit. Za to dostaneš slevu třeba 40procent na hovor :-) já osobně si radši zaplatím celou :-)

mimochodem, dobře by podobná věc zazdila chorobne prozváněče :-)
Lucky_boy
Junior

Další stránka