OnePlus 8/ 8T/ Pro - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 19. 4. 2021 18:34

Jj, je tam on/off normálně v nastavení foťáku. To HDR nic moc dobrý nicméně není... mám ho sice On, ale někdy zafunguje moc a někdy málo... proslavený Google HDR je kvalitou jinde.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lacino88 19. 4. 2021 20:50

To v nastaveniach som nasiel aj ja. Ale to je zap/vyp automatickeho HDR. Ale ked to vypnem tak HDR vypnem uplne. Ak to zapnem tak zapnem automatiku. Ale ja som hladal pri vypnutom automatickom HDR prepinac HDR ON / Off (nie HDR AUTO / Off). + Gcam sa mi zda ze to HDR pouziva lepsie, tiene nie su tak tmave a vydno v nich detaily. Skoda že som nenašiel original Gcam pre 8+pro, co byvyuzivalo vsetky čočky foťákov. Gcam co mam tak 3xZoom ani sirokáč nevidi.
CASE CoolerMaster RC-690-KKN1; PSU SuperFlower 650W Gold; MB MSI Z97 Gaming 3; CPU Intel i5-4690k + SCYTHE Mugen MAX; GPU ASUS Strix GTX 970; RAM Kingston 2x8GB HyperX;SSD 240GB+500GB;HDD 1TB+2TB; NEC EA244WMi; OnePlus 8Pro 256GB;Samsung UE48H6470
lacino88
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 19. 4. 2021 22:01

Gcam má hlavně nevýhodu, že OnePlus snad jako jediný výrobce zakazuje aplikacím třetích stran využívat plné rozlišení... dost možná zakazuje i ten širokáč. Neexistuje origo verze, jsou to prostě verze třetích stran, které se snaží to nějak zbastlit, aby to fungovalo. A Gcam selfie kamera je po pár úpravách softwarově lepší než origo v 11, jak jsem psal výše.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jadrisek 26. 4. 2021 13:42

ales.bucci píše:to tu fakt neni nikdo s OP8 (bez pro) s Vodafonem?
Rád bych zjistil, jestli ten 5G nemám jen já...

On je rozdíl mezi OP8 a OP8 pro v podpoře 5G? Já mám pro a mám ozkoušeno:
5G mi jede jen u T-Mobile. Vodafone 4G+VoLTE a O2 jen 4G.
5G se unlocklo pro T-Mobile s updatem někdy kolem vánoc - je to tu ve vlákně. ;-)
O2 celkově s.re na support jiných telefonů, než u nich koupených..
jadrisek
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 26. 4. 2021 16:05

U O2 mám ve stavovém řádku VoLTE ikonku u 11.0.5.5. V 10 jsem ji neměl a v 11.0.2.2 taky ne. Tak nevím, jestli přibyla časem nebo jak to je. 5G nebude, tam je potřeba skutečně support operátora (a v mé oblasti stejně 5G není, tak je to fuk).

Jinak musím trochu vzít zpět svoje poznámky o baterii, protože jak špatná byla (aspoň u mě) v 11.0.2.2, tak teď v 11.0.5.5 už je srovnatelná s verzí 10, tedy jeden den s rezervou a jeden a půl dne na krev (první dojmy jsem měl špatný, ale po pár cyklech si to nějak sedlo). Je to pořád míň, než měl můj Huawei (dva dny v zátěži), ale dá se s tím existovat. Takže z mého pohledu má 11 asi jen jedinou zásadní nevýhodu a to je selfie foťák, který především za horších světelných podmínek v rámci toho upgradu úplně zabili. To částečně řeší Gcam s nižším rozlišením.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cartee 27. 4. 2021 12:19

tak jsem chlapi prodal oneplus a koupil S21+. musím říct že oneplus lítal asi rychleji. ale Samsung je takovej víc promakanější. oneplus je jednodušší, což mi šlo líp ale tohle je takový pro hračičky. foťák nevím. musím zkusit, to samý výdrž. uvidíme jakej bude. každopádně nemůžu na oneplus říct křivvýho slova. svým způsobem mi bude chybět.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 27. 4. 2021 13:22

Mě úplně S21+ neoslovil, nepochybně špičkový telefon, ale jestli bych si polepšil 20% ve foťáku a pohoršil 10% v prostředí, tak nevím, jestli to za to stojí, 1:1 asi jo, ale za příplatek asi ne.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cartee 27. 4. 2021 13:27

já si lehce připlatil ale musím teda říct že foťák je oproti oneplus 8 pro asi horší nebo něco dělám špatně :-D:-D:-D

tak beru zpět s tím foťákem. je to pecka, nastavil jsem to všechno a fakt parádní. co se týká výdrže tak čumim jak blázen. baterie neskutečnej držák. jedu na 120hz a baterka drží jako blázen. to jsem fakt nečekal.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod scuba 5. 5. 2021 23:02

Dnes tady vyšel článek, kde je uvedeno, že O2 rozšiřuje svou nabídku o nový model OnePlus Pro 9 5G https://mobilmania.zive.cz/clanky/nabid ... spx#part=2

A na O2 je tento telefon uveden, že podporuje 5G https://www.o2.cz/telefony-a-zarizeni/p ... g-image-15

Takže to vypadá, že O2 vzalo OnePlus na milost :-) a 5G a VoLTE by mělo fungovat. Mám dotaz. Bude 5G a VoLTE fungovat, i když ho koupím jinde než u O2? Míněno telefon určen pro CZ trh?
OnePlus 9 Pro 12/256
scuba
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monter 6. 5. 2021 13:55

Jen malé upozornění...OnePlus 9 / 9Pro má své vlastní forum...
OP10Pro 12GB/256GB zelený, OP 12 16/512 zelený
monter
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 26. 5. 2021 21:41

Tak už jsem provedl update na 11.0.6.6... podle changelogu a prvních zkušeností uživatelů nicméně nepřináší vůbec nic. Tak uvidíme, jestli něco vůbec poznám :D
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod snoop69 27. 5. 2021 19:56

Nemáte někdo verzi z Číny ? Je tam teď za super cenu tak o něm uvažuji :hm
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monter 1. 6. 2021 17:06

Po aktualizaci na verzi 11.0.6.6 se zlepšila výdrž baterie...
OP10Pro 12GB/256GB zelený, OP 12 16/512 zelený
monter
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 1. 6. 2021 18:09

Asi mám taky ten pocit, že baterie vydrží zase o něco víc.
tondaskater
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lacino88 2. 6. 2021 06:27

Ahoj, OnePlus8 Pro mám už skoro 2 mesiace a síce som je to fajn mobil, ale... . Stretli ste sa s daktorým z nasledujúcich chybičiek?
- Niekedy (stalo sami to asi 3x) po skončení hovoru sa jas displeja obrazovky zníži na totálne minimum, ešte nižšie ako sa da normálne nastaviť a pokiaľ ručne nedám zap/vyp automatického jasu tak sa to neopraví ani keď mobil zablokujem a odblokujem. Je to dosť otravné, keďže nájsť tam ten prepínač pri takom jase je problém aj v podchode na stanici.

- OlwaysOn mám vypnuté a zapne sa až keď sa dotknem obrazovky. A následne keď kliknem 2x sa dostanem na obrazovku skade viem potiahnuť prstom hore, aby som odblokoval tvárou. Je dosť otravné a to sa mi stáva dosť často, keď človek klope na displej ako ďateľ a ten nereaguje. Alebo zareaguje na 5te poklepanie. Pri práci s mobilom s dotykom problém nie je. Na mojej bývalej MI8 také neexistovalo.

- Otlačok prsta, to je tragédia, ešte že to odomkne tvárou na jednotku. Akurát že v dobe respirátorov to má svoje muchy, aj keď sa mi už pár krát stalo že mi odomklo aj s respirátorom.

- Keď fotím hlavným foťákom, sú predmety kúsok zdeformované, a je to vidno najviac keď je na kraji osoba a tá ma nepríjemne natiahnutú tvár a telo. Čakal by som to pri širokouhlom (čo sa aj naplnilo) ale nie pri hlavnom?

- Foťák zaostruje divne, keď fotím nejaký dokument, alebo načmáraný nákupný zoznam na lístočku, ani zďaleka to nie je ostré po celej ploche. Chápem že sú tu fyzikálne vlastnosti objektívu, ale predsa ten lístoček je plochý.

- Sa mi stalo pri fotení rodinnej oslavy, fotenie v interiéry, sa na fotkách objavili (nie na každej) čierne šmuhy na bielej stene, a daktoré fotky pôsobili ako keby som to fotil na mobile zo starých dôb (olejomaľba).

- Nižší jas obrazovky. Sa mi zdá že MI8 mala lepší jas. Keď si pustím Netflix alebo nejaký film/seriál z úložiska aj pri max jase mi prídu tmavé scény až veľmi tmavé, až to pôsobí diskomfortne.

-pridávam ešte problem kedy prestane fungovat gesto potiahnutie hore, vratenie na domovsku obrazovku, ani zobrazenie nedavnych aplikacii. Nie je to caste, ale uz sa mi to stalo neraz. Pomoze len vyp/zap mobilu.

Na druhej strane čoho som mal obavy, ako je lepenie skla na ohnutý displej dopadlo na dobre. Tekuté lepidlo sklo a UV svetlo robia zázraky. Človek má hneď o niečo bezpečnejší pocit :) . Výdrž je tak cca 5hodín SOT pri 1080p a 120Hz, sem tam trocha viac, ale snažím sa nevybíjať do nuly ale tak do 15%. Výkon výborný a pri hrách a behu celého systému je citeľný rozdiel oproti MI8. Dosť prispieva 120Hz, keď teraz zoberiem do ruky MI8 príde mi to neprirodzene neplynulé. Stereo zvuk super, ako aj haptická odozva (MI8 nemala ani jedno).
Naposledy upravil lacino88 dne 3. 6. 2021 03:26, celkově upraveno 1
lacino88
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků