Google Pixel 6 /Pro - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod TomZ 19. 1. 2022 11:20

Dnes jsem provedl update a čtečka prstu je o dost lepší. Prste jsem znova nescanoval a používám ochranné sklo. Tak snad i v horších podmínkách bude fungovat rychle a dobře.
TomZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukasMK 21. 1. 2022 11:41

TFSi píše:Ohledně 5G, VoLTE. VoWIFI,... na Pixelech:
* problém není na straně operátorů; schválně jsem obeslal s dostazem několik (i zahraničních) operátorů a odpověď byla v podstatě stejná: na jejich straně žádné blokování není, podporu musí přidat výrobce do FW telefonu.
* Google zase na druhou stranu mlží (=lže) a tvrdí že je problém u operátorů.
* Google podporuje pouze sítě v zemích kde telefony oficiálně prodává, všude jinde je účelově blokuje.
* Dokonce i telefon pořízený v DE s DE SIM, kde 5G jede po přechodu do nepodporované země přestává záměrně fungovat.
* Google na majitele mimo podporované země vysloveně se*e a ignoruje je.
Takže na tyhle věci rovnou zapomeňte; není a nebude.
Navíc tím Google vesele porušuje nařízení EU číslo 2018/302 a evidentně mu to nevadí. Jedinná cesta jak by asi byla stížnost na Google u EU a když by bylo dostatek účastníků, tak by ho možná k něčemu dokopali.


VoLTE mi u t-mobilu normálně funguje a mám je i v nastavení, VoWIFI nikoliv. Co se týče celé diskuze a zkušeností, též mě již při prosincovém updatu přišla čtečka OK, po tom lednovém odemyká spolehlivě a velmi rychle.

Mě osobně se zatím dotkl pouze problém se signálem po prosincovém updatu a se samovolným rozsvěcováním displeje. Jiný problém jsem neměl. Bojovat, ale skoro měsíc se signálem bylo fakt přes čáru, nezavolal jsem si kdekoliv v místnosti, doma jsem musel volat u okna. To by mě právě VoWIFI bodla.

Pixela mám už třetího (2XL, 3XL) a mám své důvody proč mám Pixely rád, ale přístup googlu mě trochu zklamal.
lukasMK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 27. 1. 2022 13:53

Vyzkoušeli jsme, jak rychle se nabíjí Google Pixel 6. Opravdu je to taková katastrofa?

Obrázek

[Zdroj: Mobilenet.cz]
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin5555 4. 2. 2022 12:47

není, chce to mít jen pořadnou rychlonabíječku, ne nejakou 5w jebku
pixel 6 :) Olympus omd E-M5 III :)
martin5555
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod R.a.d.o.s 4. 2. 2022 17:39

Tak například S21FE na tom není o moc lépe. Já k pixelu mám 30w a nabijim vždy pouze do 80 % a např. že 40 % do 80 % je ta doba přiměřená. Většinou během dne 40-50 % ztratím.

-- 4. 2. 2022 18:48 --

Zde se dá najít návod na fix samovolného zapínání obrazovky, cesta je prozatím přes adb:
https://support.google.com/pixelphone/t ... ally?hl=en

lukasMK píše:
TFSi píše:Ohledně 5G, VoLTE. VoWIFI,... na Pixelech:
* problém není na straně operátorů; schválně jsem obeslal s dostazem několik (i zahraničních) operátorů a odpověď byla v podstatě stejná: na jejich straně žádné blokování není, podporu musí přidat výrobce do FW telefonu.
* Google zase na druhou stranu mlží (=lže) a tvrdí že je problém u operátorů.
* Google podporuje pouze sítě v zemích kde telefony oficiálně prodává, všude jinde je účelově blokuje.
* Dokonce i telefon pořízený v DE s DE SIM, kde 5G jede po přechodu do nepodporované země přestává záměrně fungovat.
* Google na majitele mimo podporované země vysloveně se*e a ignoruje je.
Takže na tyhle věci rovnou zapomeňte; není a nebude.
Navíc tím Google vesele porušuje nařízení EU číslo 2018/302 a evidentně mu to nevadí. Jedinná cesta jak by asi byla stížnost na Google u EU a když by bylo dostatek účastníků, tak by ho možná k něčemu dokopali.


VoLTE mi u t-mobilu normálně funguje a mám je i v nastavení, VoWIFI nikoliv. Co se týče celé diskuze a zkušeností, též mě již při prosincovém updatu přišla čtečka OK, po tom lednovém odemyká spolehlivě a velmi rychle.

Mě osobně se zatím dotkl pouze problém se signálem po prosincovém updatu a se samovolným rozsvěcováním displeje. Jiný problém jsem neměl. Bojovat, ale skoro měsíc se signálem bylo fakt přes čáru, nezavolal jsem si kdekoliv v místnosti, doma jsem musel volat u okna. To by mě právě VoWIFI bodla.

Pixela mám už třetího (2XL, 3XL) a mám své důvody proč mám Pixely rád, ale přístup googlu mě trochu zklamal.
Přílohy
Screenshot_20220204-173241~2.png
R.a.d.o.s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sundsval 5. 2. 2022 21:25

Lze zpovoznit eSIM pro cesky T-mobile? V seznamu podporovanych zarizeni Pixel 6 neni.
Ma to nekdo vyzkousene? Diky.
sundsval
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 8. 2. 2022 23:37

eSIM pro T-mobile jsem tam dával zrovna dneska - tedy u Pixel 6 Pro. Koupil jsem si cvičně SIMku kaktusu a zavedl jsem si ji do Pixelu jakožto eSim.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martin5555 10. 2. 2022 20:23

pixel 6 :) Olympus omd E-M5 III :)
martin5555
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 15. 2. 2022 14:56

Po třech měsících vlastnictví (velmi spokojeného) jsem narazil na první malý bug, možná souvisí s tím posledním updatem, protože se objevuje až v poslední době. Občas se mi skokově mění jas displeje, ačkoliv okolní osvětlení se nemění. Typicky je mobil třeba v šeru dost ztlumená (až moc) a najednou se prudce jas zvýší. Stává se mi to jen v horších světelných podmínkách, ve dne mi přijde, že je to viditelné normálně. Automatický jas prostě nefunguje moc dobře večer, navíc změní jas dost skokově.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lada t5 15. 2. 2022 20:49

A nemění se ti světlo někde v pozadí? Mně se třeba stalo v autě, telefon v držáku na palubce u čelního okna a za jízdy v bouřce se telefon zesvětloval a ztmavoval v závislosti na venkovních blescích..............
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod Rakaczo 17. 2. 2022 11:11

Ahoj, mám dotaz pro majitele PIXEL 6 PRO, všiml jsem si, že když s telefonem zatřesu tak slyším ťukání uvnitř telefonu v oblasti foťáku. Při dotazu na Google mi napsali, že se jedná o normální věc a dělá to prý motorek s cívkou pro ostření, mám telefon měsíc a před tím jsem si toho nevšiml. Proto se chci jen zeptat zda to někomu dělá taky? Aby mě třeba Google netahal za nos i když logiku to má. Díky moc za případné odpovědi Daniel.
Rakaczo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod franco.n1 17. 2. 2022 11:30

Chrastí mi taky (varianta bez PRO)
franco.n1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lada t5 17. 2. 2022 14:19

I Pixel 5 trochu chrastí. Teď jsem to zkoušel, i když jsem si toho dřív nevšiml.
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod cz.hook 17. 2. 2022 14:41

Jj dělal mi to iPhone, když jsem to zkoušel kdysi dávno, pokud mobil fotí normálně a vše funguje, pak to nemá cenu řešit a můžeš zůstat v klidu :-)
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod martin5555 18. 2. 2022 09:27

pixel 6 :) Olympus omd E-M5 III :)
martin5555
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků