Google Pixel 6 /Pro - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kruhll 4. 10. 2022 09:50

Diky za info, ja se prave bal, ze VoLTE jede jen pres Vodafone.

Jen jeste jedna asi amaterska otazka, v cem je vlastne zakopany pes? Znamena to, ze pokud budu mimo dosah LTE, tak si nezavolam?

Diky
kruhll
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 4. 10. 2022 13:02

Tak nějak, mělo by sice jít volat přes 2G, ale s tím má Pixel problém... Takže pak zavolám si/ dovolaji se mi závisí na systému náhodných spojení, jak bych to stručně nazval :-)
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 4. 10. 2022 16:09

Nesmysl.Pouzivam Pixel (4a) dva roky s O2 a nemel sem nikdy a nikde problem s volanim.
seek discomfort
powerball
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlastik-habbib 4. 10. 2022 16:19

Taky jsem měl Pixel 6 s O2 a používat se to dalo. Volání přes 2G přeruší datové spojení, navázání hovoru trvá déle, než přes VoLTE, a může být horší kvalita. Ale neměl jsem zkušenosti, že bych se někdy nedovolal, nebo něco podobného. To je možná problém na reklamaci?
vlastik-habbib
Junior

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 4. 10. 2022 18:19

powerball píše:Nesmysl.Pouzivam Pixel (4a) dva roky s O2 a nemel sem nikdy a nikde problem s volanim.

Jenže Pixel 4 a všechny předchozí Pixely měly normální modemy od Qualcommu, v 6 je nedodělek od Samsungu a nikdo s provozem ve 2G nepočítal (v oficiálně podporovaných zemích je plná podpora všech funkcí operátorů). Problém s 2G se rozebírá všude po světových diskuzích.
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 4. 10. 2022 19:39

Samsung je tvůrce toho modemu... Tensor je hybrid Samsungu a Googlu. V Samsungu je modem integrovaný v SoC Exynos, tady je externě a Google se Samsungem to hold neumí dotáhnout k dokonalé funkčnosti. A jak se už říkalo, nejsme oficiální trh, není oficiální podpora... Pokud je ve světě problém s funkčností, tak Google a operátor zapracují na nápravě. U nás to nelze.
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlastik-habbib 4. 10. 2022 20:42

A to možná ještě můžeme být rádi, že u nás nejde 5G �.
Naposledy upravil Nick Cave dne 4. 10. 2022 21:28, celkově upraveno 1
Důvod: předchozí příspěvek se necituje!
vlastik-habbib
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 5. 10. 2022 20:58

Já teda bezproblémové volání s Pixelem a O2 určitě nemám, nějaká horší kvalita nebo výpadky jsou naprosto běžné (ne vždy - přesní podmínky jsem nevypozoroval). Netrápí mě to, protože mobil mám na focení a WhatsApp, ne na volání :-D Ale nepříjemné to je. Někdy je kvalita skvělá a někdy na stejném místě (i třeba na 4G síti) je to zoufalé. Ale to může být i druhou stranou.

Jinak když jsem se hádal s O2 ohledně nepodpory tohohle mobilu, tak celkem logicky argumentovali tím, že Pixel oficiálně nepodporuje žádný český operátor (nebo aspoň nedávno to tak bylo). To, že 5G/VoLTE u Vodafone/TMobile funguje a u O2 ne, je prý náhoda. No nevím. Nevidím do toho, co je pro podporu potřeba, ale jisté je, že Pixel si s českým O2 moc nerozumí.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Carismatico 5. 10. 2022 21:39

U Tmobile už je funkční 5G síť na Pixelu? Já myslel, že 5G nefunguje zatím nikde.
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vojta66 5. 10. 2022 21:55

Není
vojta66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 5. 10. 2022 23:41

Uniklo mi něco? Byl jsem na tom, že 5G je na vybraných místech funkční u všech operátorů, ne? U nás na kraji města tedy určitě je. Soused se mi vždycky chlubí 5G ikonkou na svém mobilu, zatímco já s Pixelem + O2 mám leda prd.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod janekjankovatej 6. 10. 2022 03:10

Telefon musí podporovat i operátor - 5G u Pixelů nepodporuje u nás žádný
janekjankovatej
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 6. 10. 2022 08:03

Aha, já už se v tom trochu ztratil. U O2 neukazuje Pixel v nastavení ani 5G, ani VoLTE. U Kaktus/TMobile neukazuje 5G, ale ukazuje VoLTE, které podle mě funguje. A byl jsem na tom, že minimálně u Vodafone umí Pixel 5G i VoLTE, ale umí tedy podle všeho jen VoLTE?

(Ono se to hlavně může průběžně měnit i aktualizacemi, u OnePlus mi funkční 5G po velkém updatu Androidu najednou zmizelo... :-D)
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Carismatico 6. 10. 2022 08:22

Já si třeba pamatuji, že u Vivo X60 Pro Plus z Číny jsem někde měl 5G, a někde 4G+ i přesto, že 5G tam mělo být. Nicméně když jsem udělal test rychlosti datového připojení, ukázalo mi to 145 Mbps, rychlost odpovídající spíše síti 5G.
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 6. 10. 2022 12:28

5G se u nás nikdy nepřidá, Google nechce aby telefony fungovaly na neoficiálních trzích. Zrovna teď někdo řešil špatné přepínání sítí na oficiální podpoře Google a jejich první dotaz byl jaká země a jaký operátor. Když sdělil nepodporovanou zemi, tak mu řekli že má telefon vrátit, protože daná země není a nebude podporována.
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků