Realme 7 Pro - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tttom 11. 11. 2022 13:43

Po přechodu soukromého čísla k O2 pozoruji výrazný nárůst spotřeby baterky, telefon dřív vydržel v pohodě 2 dny, nyní mám druhý den obvykle potíže už ve 14h, jako teď... To jako opravdu SIM od dvou různých operátorů jsou tak velký rozdíl, než když byly obě u jednoho?
tttom
Junior

Odeslat příspěvekod Mirus100 11. 11. 2022 14:08

Nevím jestli za rychlejší vybíjení baterie může SIMka. Ale u mě se také projevuje vyšší spotřeba. A SIMku mám jednu a pořád stejnou. Myslel jsem, že to bude stářím baterie. Ale teď mám dojem, že to může být i přechodem na A12. Nevím.
Mirus100
Junior

Odeslat příspěvekod tttom 11. 11. 2022 20:00

Mně se ta výdrž trochu zhoršila přechodem na A12. Ale 31.10. jsem změnil operátora a nyní už ty dvě SIMky jsou každá od jiného. Laicky bych se domníval, že to nyní hledá jakoby dva signály a ne jeden. Ale nevím. Každopádně ta rychlost vybíjení je znatelná a opravdu v podstatě ze dne na den. Jiná souvislost mne nenapadá a odborník rozhodně nejsem.
tttom
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 18. 11. 2022 22:59

A12 mi na Realme 7 (bez Pro) přistál 30.10., oficiálně. Update mi vyřešil problémy se synchronizací Kontaktů a Poznámek Keep (ve Waze se několikrát kousnul systém, že to chtělo měkký reset, nebo jak se tomu řekne bez ztráty dat).

Zdá se ale že od update na A12 se objevil problém, že při zapnuté Wifi, datech, BT a použití BT sluchátka mě druhá strana hodně špatně slyší, prý se to seká a není rozumět. Naposledy jsem při hovoru zkusil vypnout Wifi a data a hovor byl prý okamžitě čistý a ok. Tak nevím čím by to mohlo být.

Pak se chová podivně automatický jas, ve slabším osvětlení skočí úplně na minimum, kdy není na displeji nic vidět a musím ho zkorigovat.
Jinak mě teď jiný problém nenapadá, řekl bych že vše ostatní jede ok.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod Mirus100 30. 11. 2022 05:44

Dnes ráno jsem aktualizoval na novou verzi RMX2170_11_F.23.
Bezpečnostní záplata je z 05.10.2022.
Tak uvidíme co je v tom za novoty. Doufám , že něco provedli se spotřebou baterie.
Mirus100
Junior

Odeslat příspěvekod wmartini 1. 12. 2022 12:50

RMX2170_11_F.23 na 7 Pro se vůbec nepovedlo! Scroolování se dost zadrhává a není tak plynulé, jako předtím. Navíc bez zapnutého AOD nefunguje otisk bez předchozího probuzení displeje na zamykací obrazovku!!! Na druhou stranu s AOD v režimu smart teď čtečka funguje fakt bleskově. Já byl po přechodu na A12 spokojený, konečně fungují dobře třeba gesta na vypnuté obrazovce a s výdrží rozhodně spokojenější než na A11 (na A12 běžně 2-3 dny při 8 hod. SOT), až na to, že čas nabíjení je zase o něco delší. Popisovaný problém s automatickou regulací jasu občas zlobí i na 7 pro od chvíle co jsem ho koupil. Ale ani po více než 2 letech necítím potřebu ho nahradit, pro mé potřeby zatím ještě stačí.
wmartini
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mirus100 1. 12. 2022 16:55

Já u scroolování nepozoruji nějaké zhoršení. Jediné čeho jsem si snad v poslední době všimnul je, že občas musím dvakrát poklepat na položku v nastavení aby se otevřela.

Píšeš, že bez zapnutého AOD nefunguje otisk bez předchozího probuzení displeje na zamykací obrazovku!!!
Kde tuto funkci zapínáš? Není to náhodou funkce VŽDY NA DISPLEJI?
Mirus100
Junior

Odeslat příspěvekod tttom 1. 12. 2022 19:25

Mně tedy po včerejší aktualizaci zase konečně funguje naplno rychlé nabíjení! Dnes z 9% na 100% za dříve obvyklých cca 35 minut. Jsem spokojen.
tttom
Junior

Odeslat příspěvekod wmartini 4. 12. 2022 14:32

Jasně, AOD = vždy na displeji, nikdy jsem to předtím nepoužíval, na A10 i A11 stačilo vzít telefon do ruky a objevil se na vypnutém displeji symbol otisku na čtečce a telefon šel otiskem rovnou odemknout, po přechodu na A12 byla jen černá obrazovka, ale otisk fungoval skvěle i bez toho podsvícení a jelikož ho používám už dlouho, vím přesně, kam prst přiložit. Problém je, že po poslední aktualizaci už takto odemknout nejde, přitom je to evidentní bug, protože animace otisku se při přiložení prstu zobrazuje, ale odemknout nejde. Buď musím tel nejdřív probudit poklepáním, nebo tlačítkem na zamykací obrazovku a tam teprve použít palec, nebo zapnout vždy na displeji v smart režimu, abych se mohl přihlásit rovnou otiskem. To samozřejmě není žádný velký problém, víc mě štve to cukání, všiml jsem si že to dělá hlavně když jsou na stránce obrázky. Co se týče nabíjení, já změnu nepozoruju, za 35 min se dostanu tak na 90% a zbytek zabere dalších cca.15 min, nicméně po 2 letech rychlonabíjení to nepovažuju za něco neobvyklého a spojeného s aktualizacemi, baterka rozhodně drží líp jak na A11 a jen trochu hůř než na A10.
wmartini
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mirus100 4. 12. 2022 20:50

Zajímavé.
Já mám funkci "Vždy na displeji" vypnutou a symbol otisku prstů se mi normálně zobrazuje. Bez nějakého mačkání tlačítka. Občas se stane, že se symbol neobjeví (a to ani po použití tlačítka zapnutí) a musím telefon odemknout zadáním PINu, ale to se stává tak jednou ze sta odemknutí. Ale to se stávalo už na Android 11.
Mirus100
Junior

Odeslat příspěvekod polda 5. 12. 2022 00:16

PIN by se měl objevovat vždy po 72 hodinách.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirus100 5. 12. 2022 04:39

Aha. Tak to je pro mě novinka. Schválně to příště zkusím změřit.
Mirus100
Junior

Odeslat příspěvekod wmartini 5. 12. 2022 20:55

Mirus100 píše:symbol otisku prstů se mi normálně zobrazuje

A nemáš nastavené probuzení displeje při zvednutí (tj. symbol otisku se ti opravdu ukazuje na vypnuté, černé obrazovce)? Jestli ano, tak asi budu muset časem zkusit tovární nastavení, doporučuje se to po každé velké aktualizaci, ale já si vždycky najdu milion důvodů, proč se tomu vyhnout. A svým způsobem mi vlastně to samovypínací AOD i začalo vyhovovat, takže zkusím vydržet do další aktualizace :-)
wmartini
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mirus100 6. 12. 2022 09:53

Prostě a jednoduše:
když už nechci používat telefon, displej vypnu zámkem obrazovky nebo se vypne sám (nastavením času). Potom když ho chci znovu používat je samozřejmě černá obrazovka a na něm nic. Vezmu ho do ruky a rozsvítí se symbol otisku prstu. Přiložím prst a jedu.
Pokud máš na mysli nastavení probuzení displeje při zvednutí zde:
Systémová nastavení > Gesta a pohyby > oddíl Akce a pohyby > Zvednutím probudit, tak to mám vypnuté.
Jestli myslíš jiné nastavení, tak mě naveď.
Mirus100
Junior

Odeslat příspěvekod Mirus100 8. 12. 2022 05:42

polda píše:PIN by se měl objevovat vždy po 72 hodinách.

Ono to snad opravdu tak funguje. Dnes pár vteřin po vypršení 72 hodin už jsem telefon otiskem neodemknul. Musel jsem klasicky použít vypínací tlačítko na boku, potáhnout prstem po displeji odspoda nahoru a zadat PIN. Po této operaci už se zase symbol otisku objevuje. Uvidíme za dalších 72 hodin. Ale věřím, že to bude obdobné.
Mirus100
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků