Realme 8 - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Martin Ma 1. 10. 2022 15:52

Třeba podpora u Apple je skutečně výborná 5-6let odhadem, ač starší modely nedostanou všechny funkce nových ios buď by to nestíhaly, nebo bylo nespolehlivé či Apple zkrátka nepřímo nutí majitele aby přešli na nový model.
Je ale fakt že podporu si nechává řádně zaplatit a ceny nových 14tek jsou opravdu ale opravdu hodně mimo a zákazníkovi může být putna co přesně za to může.
Martin Ma
Junior

Odeslat příspěvekod Martin Ma 2. 10. 2022 19:35

Mě Accu Battery kterou mám koupenou PRO verzi zdraví ukazuje 97%
Mám teda Realme 8 asi od února.
Nabíjení je 33W používám origo adaptér nikdy nenechávám klesnout pod dvacet a většinou nabíjím na 80-85% občas zapomenu a nabíjí na 100%
Výdrž je pořád stejná asi dva dny
Martin Ma
Junior

Odeslat příspěvekod adlub 6. 10. 2022 13:03

Mám relme 8 5G, zakoupený květen 2022, s androidem 11,
minulý týden aktualizace na android 12, od té doby nefunguje hlasitý odposlech hovoru,
nevím, co s tím. Reproduktor jinak funguje normálně.
adlub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 6. 10. 2022 16:28

Nejidealneji tovární nastavení, nebo hledat která aplikace je nekompatibilní s A12 a má povolení k hovorům.
Případně aplikace přeinstalovat.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 30. 11. 2022 08:20

Jen pro informaci, včera proběhla aktualizace na Realme 8 (8/128) - zabezpečení 10 a 11/2022
Jinak asi žádné novinky.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MildaX 20. 1. 2023 15:19

Měl jste někdo problém s Google synchronizací? Kontakty, Disk atd.
Stejně tak Gmail s emailem na seznamu, hlásí nedostatek místa ke stažení což není pravda.
V nastavení účtu je sice všechno zaškrtnuté, ale synchronizace se neděje a nelze ji ani vynutit.
Potkalo mě to na Realme 8 i Realme 7 asi někdy po poslední loňské aktualizaci (C15).
Setkal jste se s tím někdo?
Hard Reset sem ho zatím nedělal... až když to nepůjde jinak :-)
MildaX
Junior

Odeslat příspěvekod foto1977 20. 1. 2023 15:36

My teď doma řešíme u Realme 8 i 9 zobrazení kontaktů. V seznamu i když máme zaškrtnuto zobrazovat první příjmení a řadit podle příjmení, tak to stále řadí podle jména. Kontakty máme synchronizované s Google účtem. Máte to také tak divně?
Když jsem ženě před rokem nastavoval novou r8 tak to zobrazovalo správně...
foto1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MildaX 7. 2. 2023 11:27

Tak problém se synchronizací jsem nakonec vyřešil a vyhnul jsem se hard resetu. Pomohlo nainstalovat a projet to cleanerem od Avastu (free verzí). Nedával jsem tomu moc šanci ale zabralo to (někde jsem vlastně o tom i tady asi četl). Podotýkám, že jsem předtím absolvoval čištění pomocí nástrojů telefonu, mazání paměti a dat aplikaí, odebírán/přidávání účtu apod. a nepomohlo (a funkci wipe cache partition po trojhmatu realme překvapivě nemá).
MildaX
Junior

Odeslat příspěvekod d1ab0lus 18. 5. 2023 19:48

Zdravím, přítelkyně má Realme 8 5G a po aktualizaci na A13 se jí dom*dala čtečka otisků prstů...jednak se nemůže přihlásit do aplikací přes otisk, ale co mě **** nejvíc, že nejde přidat resp. obnovit nové otisky prstu...v nastavení v zámku displeje sice ťapnutím na otisk prstu je nabídka přidat otisk prstu, ale to mě přesměruje z5 na zámek displeje...a v otiscích čtečky jsou sice 4 pozice - všechny vymazány abych mohl zadat nové, ale kliknutím na jakýkoliv z těch 4 se nic neděje...existuje nějaká jiná možnost než továrko? dík za každou radu či nápad jak to vyřešit ,-)
p.s. napadlo mě zrušit zámek displeje PINem, zadat ho znovu a potom zkusit nastavit otisky...ale tlf nemám bohužel u sebe abych to vyzkoušel.
Naposledy upravil Nick Cave dne 18. 5. 2023 20:18, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna vulgarita
d1ab0lus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 30. 5. 2023 12:42

Těžko říct, jestli za to může A13 nebo aktualizace UI. Tovární nastavení je nejjistější způsob, jak opravit případné bugy z aktualizace.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 30. 5. 2023 12:48

Přesně tak, udělejte tovární restart a budete mít jistotu zda to je aktualizací či ne.
foto1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 19. 7. 2023 11:18

Ahoj už 2 dni frčíme na androidu 13 z oficiální OTA distribuce a zatím paráda, bez jediného zádrhelu.
Verze Realme 8 6/128GB 4G.
Za mě palec nahoru, už jsem 13. nečekal u takového "lowendu"... :)

-- 19. 7. 2023 12:20 --

Před vánoci jsme do rodiny přikoupili další 2 Realme (9) a jsem zvědav zda i u nich Realme nabídne 2 x update na novou verzi androida....
foto1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 29. 8. 2023 12:18

Potvrzuji, o víkendu přistál A13 i na mém Realme 8 8/128 4G.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jerry5 29. 8. 2023 13:36

Já včera také, jsem zvědav, jak se A13 a UI4.0 bude chovat, zejména s GPS. Na německém a ruském fóru je plno stížností. Realme slibuje nápravu v další aktualizaci.
Jerry5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 4. 9. 2023 12:55

Zatím jsem nezaznamenal žádné nestandardní chování, nestabilitu, výpadky připojení nebo GPS ani jiné problémy.
Mám pocit, že mi trochu déle vydrží baterka, ale nemám to potvrzeno měřením.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků