HTC Wildfire (FAQ na první stránce)

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Dyzanel 31. 10. 2010 18:56

Používám Wildfira už od začátku bez fólie (víc jak 3 měsíce) a sklo na displeji je absolutně v pořádku bez jediného škrábanečku. Nikdy jsem neuvažoval na to lepit ochrannou fólii.
Dyzanel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marczus 31. 10. 2010 19:03

Mno vidis to ja ho pouzivam necele 2 mesice a na folii uz mam asi 2 skrabance ... hold nenadelas nits ...
marczus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nagano80 31. 10. 2010 19:16

no ja ho mam od cca pulky zari a o folii radsi mluvit nebudu co nani mam :D ale ne je fakt ze sem na prvnim dotykaci mel folii porad a hlavne mam tam hry co se libej detem tak mam jistotu ze mobil je v bezpeci aspon z 50% :D
XBOX FOREVER :D
Nagano80
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozmich 31. 10. 2010 22:33

Mám telefon asi 2 a půl měsíce, už od začátku mám v plánu si koupit folii ale nějak sem se k tomu nedostal :D. Displej absolutně neporušen, nosím v ochraném pouzdře :)
Kozmich
Junior

Odeslat příspěvekod gap.cze 1. 11. 2010 11:56

Ahoj všem.

Jelikož jsem se rozhodl udělat "malý krůček pro lidstvo ale velký krok pro člověka (mě)", přecházím z mojí milované Nokie 1100 na HTC Wildfire ;) a mám proto pár dotazů především ohledně internetu v mobilu.

Už jsem pár mobilů vystřídal, ale na dnešní dobu to jsou všechno prehistorici :) Nokia 3310, SE k700i .... tyhle typy sem měl vždy, když to byla novinka, jenže sem o ně vždycky docela rychle přišel - pád mobilu ze schodů, skok do řeky v opilosti atd., proto sem až do teď novej mobil nechtěl tudíž nemám moc znalostí :)

1. Nikde sem nesehnal "klasickou" verzi a objednal sem si O2 verzi. Pokud to chápu, žádný rozdíl v nich není, až na pár O2 nabídek. A jestli jsem to pochopil i ty se dají nějakým způsobem odstranit???

2. SIMku mám O2 a tarif O2 NA!PIŠTE - SMS 1,90 Kč - 6,60 Kč/min. Hovorů moc nemám a na SMS mi to taky stačilo se zhruba 150 kč/ měsíc. Včera sem trochu hledal, co by pro mě bylo nejvýhodnější, a dospěl sem k následujícímu:

- Tenhle tarif si nechat.
- http://www.o2.cz/osobni/volani-a-tarify ... karta.html zde jsem se dozvěděl o možnosti "Výhody při dobití - Za každé dobití alespoň 300 Kč jedna ze čtyř odměn: - internet v mobilu za 20 Kč/týden"
- a tak jsem si spočítál, že když si dobiju 1. měsíc 300kč, budu mít internet za 80,- a zůstatek 220,- 2. měsíc si dobiju opět 300,- internet zase za 80,- a celkový zůstatek 440,- 3. měsíc si dobíjet nebudu, internet mě bude stát 160,- a celkový zůstatek 280,- = 93kč na 1 měsíc na SMSky a volání. Průměrně za měsíc to znamená 133,- ročně pak 1600,-

- zde se chci zeptat, když mám internet v mobilu, jde skrz něj používat některou SMS bránu? = sms zdarma? Pokud ano, tak by mi tento styl vyhovoval, pokud ne, je zde ještě možnost tří měsíčního intervalu místo dvou měsíčního. ->>>> 1. měsíc dobiju 300,- 2. taky, 3. taky 4. NE = 900 - 3*80 - 160 = 500,- 500/4 = 125,- měsíčně na volání a SMS. Průměrně to pak dělá 225,- měsíčně a 2700,- ročně

A i kdybych si měl začít dobíjet 300kč každý měsíc, jde mi o to, že je to pro mě pořád levnější, než platit například O2 kůl + Internet v mobilu Start, což by dělalo minimálně 400kč / měsíčně.
Jestli to někdo vydržel číst a přepočítavat až sem, prosím o potvrzení mých výpočtů :D :D :D

To je zatím asi tak vše, další dotazy přijdou časem :)
Předem dík za rady a trpělivost ;-)
gap.cze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cwoook 1. 11. 2010 12:01

Zdravím,
tak jsem po vnitřním boji koupil Wildfira.zatím se seznamuju ale mám 2 dotazy:
1)Jak správně nastavit internetové připojení?(t-mobile)
nerad bych platil jako za wap 0.60 KČ/kB,ale klasicky 0,06/kB.Jde poznat jestli se připojuji přes GPRS/EDGE.....?
2)jde v menu TELEFON zobrazit pouze kontakty v telefonu,?Mám tam kontakty ze simky i z tlf a tím pádem mám všechno zdvojené
Díky
cwoook
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fvs1 1. 11. 2010 12:09

vejfukCZ píše:Jeste dotaz - jde vam Market..? Me porad ne. Nemuzu skoro nic stahnout
Jsme na tom podobně. V minulém týdnu mi nejdřív šlo stahovat pouze aktualizace, ale nové aplikace ne. Pak se to zase rozjelo i pro nové aplikace, ale včera už mi nejelo z marketu vůbec nic. :hm Asi to maj rozbitý.
fvs1
Junior

Odeslat příspěvekod Nagano80 1. 11. 2010 12:22

Tak pro oba novacky
mam pausal od T-Mobile a pouzivam predplacenej net s 200Mb fup mesicne stacito.Pokud mas telefon koupenej od T-Mobile tak nastaveni netu uz je automaticky pro daneho operatora.Ohledne seznamu kontaktu tak vnem dej menu a zobrazit tam si zaskrtni co potrebujes.Pokud mas jen twist na dobijeni kreditu tak nevim jak to je s netem ale tohle je mobil co z 50% potrebuje pripojeni k netu.Jinak ho nevyuzijes na 100%
XBOX FOREVER :D
Nagano80
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cwoook 1. 11. 2010 12:26

Jasně mám normálně paušál,ale nemám telefon přímo od T-Mobilu.Jde mi o to jak konkrétně nastavit přístupový bod....
cwoook
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nagano80 1. 11. 2010 12:28

cwoook
tak si najed na web T-Mobile a dej si tak konfigurator a tam si to zkus nastavit podle mobilu a nebo pak uz jedine pres 4603 operatora vic neporadim
XBOX FOREVER :D
Nagano80
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cwoook 1. 11. 2010 12:32

Díky
našel jsem tohle: https://www.csp.t-mobile.net/rdm/select ... pe=ISPGPRS (sice píšou ,že je to pro Desire ale je to pod Wildfirem). Máš to stejně?
cwoook
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vejfukCZ 1. 11. 2010 15:16

Nagano80 píše:Ohledne seznamu kontaktu tak vnem dej menu a zobrazit tam si zaskrtni co potrebujes.


Ne-e. To prave nejde. Tohle to de v aplikaci Lide ktera ti je imho uplne k nicemu. On se ptal ale jak to udelat v aplikaci Telefon kterou pouzivas kdyz chces nekomu zavolat a ktera je na Plose. A tam to prave nejde a telefon zobrazi jak kontakty v telefonu tak na SIM.
Nechapu jak tohle mohli vyrobci prehlednout...
hTC EVO 3D 2.3.4, hTC Wildfire Froyo
vejfukCZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nagano80 1. 11. 2010 15:22

ja kdyz nekomu chci volat tak volam pres kartu LIDE a tam mam zobrazene lidi co sem si zkopiroval ze SIM do mobilu
XBOX FOREVER :D
Nagano80
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cwoook 1. 11. 2010 15:30

Přesně jak říká vejfukCZ,v menu telefon to vybrat nejde.To Lidé,jsem začal používat taky,ale zase mi tam nejde hledání jenom posun
cwoook
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vejfukCZ 1. 11. 2010 15:46

Jj, je to velka chyba Androidu. Ja to vyresil tak ze sem kontakty ze SIMky smazal, takze v aplikaci Telefon mam jen ty v telefonu zkopirovane na zaklade Google uctu, takze je mam i na Gmailu v pocitaci.

2Nagano: to je taky moznost pouzivat jenom Lide, ale kdyz ma nekdo dlouhej seznam kontaktu tak to je nepouzitelny protoze tam nejde vyhledavat ale jenom rolovat dolu.

Proste tohle je velkej kiks chytryho Androidu. Tuhle vec zvladaj automaticky i ty nejhloupejsi telefony.
hTC EVO 3D 2.3.4, hTC Wildfire Froyo
vejfukCZ
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků