OnePlus 8/ 8T/ Pro - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Čibík 24. 2. 2021 17:01

Hamon píše:
Čibík píše:Ahoj, můžu se zeptat jestli někdo používá na OP hodinky Samsung watch, dík


Já mám OP 7T a hodinky Samsung Gear S3 Frontier a jedou v pohodě takže by měli jít i Watch.

Děkuji za info �
Čibík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tondaskater 24. 2. 2021 20:30

monter píše:Dva dotazy pro zkušenější...k čemu slouží zelená dioda vedle předního foťáku ?
jak zprovoznit Horizon light a k čemu slouží ?
Díky předem za rady


1. LED dioda - podle mně tam žádná není - jestli vás spíš neklame "efekt", který se rozsvítí třeba při odemykání telefonu obličejem.

2. Přikládám video na youtube, asi nejlíp vysvětlí jak funkci "zapnout"...
Funkce slouží - když přijde notifikace tak se "rozsvítí pruhy okolo displeje".
https://youtu.be/H3yQfz6n3UQ
Samsung Galaxy S23 Ultra 12GB/512GB Green
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Samsung Galaxy Buds Pro
tondaskater
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monter 25. 2. 2021 09:57

Díky za odpověď...zmátlo mne to, že Horizon notifikace funguje jen když nejsou zobrazeny žádné hodiny...
OP10Pro 12GB/256GB zelený, OP 12 16/512 zelený
monter
Junior

Odeslat příspěvekod Ogyn 26. 2. 2021 10:51

Dnes aktualizace...
Ogyn
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 26. 2. 2021 11:24

11.0.4.4 už tu nějakou dobu je... ale chodí postupně. Já stejně pořád zůstávám na desítce, ale jsem nalomený. Některé věci, které minimálně zpočátku v 11 nefungovaly (VoLTE apod.) stejně u O2 v ČR nejsou. 5G v okolí mého bydliště taky není, takže to mě taky netrápí. Always On displej žere jako kráva, ale v desítce není vůbec, takže bych si ho mohl v 11 vypnout. A chování foťáku je otázkou firmware, takže jestli je v 11 horší (nemám srovnání 1:1), tak je dost možné, že se v jiné subverzi zase zlepší. Tak nevím.

Ale celkově mě nejvíc zklamal foťák, v dxomark vycházel fakt dobře, ale není to tak. Oproti předchozímu Mate 20 Pro je lepší selfie kamera, ale hlavní foťák je lepší maximálně na vysoké ISO. Jinak automatika se u Huawei chovala stokrát lépe, ostření asi taky. Při srovnání Oneplus aplikace s Google aplikací je to z bláta do louže, Google výrazně hůř ostří a podexponovává, ale zase umí ve tmě lépe nastavovat automatiku.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cartee 27. 2. 2021 06:43

Mr. Scully hele vykašli se na Samsung, já jsem nad tím taky přemýšlel ale oneplus 8 pro je fakt lepší než Samsung. tenhle telefon je úplně někde jinde než jiný značky. a poslední update 11.0.4.4 je dobrá na vydrží a foťák je taky slušnej, řekl bych že aktuálně nevidím žádný problém. určitě bych se oneplus nezbavoval..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 27. 2. 2021 09:36

Já nad tím přemýšlel, ono je to dost dáno, že je zima, tma, různá omezení a já 90% fotek dělám v interiéru, kde pochopitelně moc světla není a automatika s tím zápasí... ještě počkám, nebylo by fér srovnávat to s různými fotkami Samsungů a Huawei za světla. Možná až budu fotit většinu venku, tak zjistím, že ten foťák mi takhle stačí. Jak už jsem psal někde výše, on má dobré výsledky na vysoké ISO, jen za horšího světla zápasím s ostřením a hlavně automatika se chová nevyzpytatelně. Je to dobře vidět, když člověk porovná fotoaparát v mobilu s Google aplikací portovanou na tenhle mobil. Každá nastavuje jiné parametry expozice (ale přesto mi přijde, že ta systémová je lepší).

Ještě chvíli počkám s 10... až mě to přestane bavit, tak přejdu na 11.0.4.4 a zase mě to určitě na nějakou dobu chytne... Foťák v S21 Ultra je masakr, to je úplně jiná liga, ale taky si to nechají zaplatit a nemusím dodávat, že to prostředí je podstatně horší než tenhle plynulý čistý Android. Škoda že Google Pixely nestojí teď za nic, bývaly to hodně zajímavé alternativy.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ales.bucci 6. 3. 2021 09:29

Mám dotaz ohledně 5G na Vodafone pro OP8, mám OOS11 OpenBeta 7 a stále mi 5G nenabízí, má někdo tip jak tam 5G aktivovat nebo co pro to udělat? Zrovna mi kousek od baráku 5G jede...
ales.bucci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cartee 6. 3. 2021 10:33

těžko říct. ve verzi 11.0.4.4 je 5g v nabídce v nastavení. v betě 7 máš jaký zabezpečení? už únor? jinak mám tmobile a je možný že to umožňuje jen tmobile.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod ales.bucci 6. 3. 2021 12:32

Jj je to únor, podle operátora 5G mít mám ( jak SIM, tak k tarifu)
ales.bucci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cartee 11. 3. 2021 08:25

chlapi dotaz, je lepší tahat na update beta nebo stable? přes updater jsem stáhl betu 7 a přemýšlím jestli není lepší počkat na stable nebo jsou obě v pohodě bez problémů?
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 11. 3. 2021 20:00

No hlavně z beta už se na stable nedostaneš bez ztráty dat... a mně teda tovární reset přijde jako docela velká cena za vyzkoušení bety.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cartee 11. 3. 2021 21:01

tak jak nechápu že všechny značky kolem. i starší modely od Samsungu jedou na bezpečnostních záplatách z března a toho zařízení mám jen leden???!!! začínám hodně silně uvažovat o S20+.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 13. 3. 2021 20:13

Kdyby jste si chtěli připomenout jak to vše začalo, myslím si že to shrnul pěkně.
https://youtu.be/8hV6-JSUf64
tondaskater
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ales.bucci 19. 3. 2021 19:29

Beta 8 s březnovou záplatou je zde a 5g pro Vodafone CZ nikde....
ales.bucci
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků