OnePlus 8 / Pro - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 24. 12. 2020 21:54

Ty jo, tak to nevím. Na ofiko fóru se tyhle věci prodiskutovávaly xkrát, prakticky vždycky to byly Carrier Services nebo ta aplikace na zprávy. Na druhou stranu mně tehdy ty rady taky nepomohly a na to, že v druhém slotu SIM funguje a v prvním ne, na to jsem přišel vysloveně náhodou a nikde to popsáno nebylo. (Předchozímu majiteli v prvním slotu fungovalo vše). Do toho samozřejmě ještě ta pochybná verze Androidu 11... jestli někdy půjdu do továrního resetu, tak si stopro nechám Android 10. OnePlus dělá naprosto úžasný mobily, ale přestává zvládat software a customer support. Stížnost na 11.0.2.2 má už asi 115 stránek...
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod dumardus 24. 12. 2020 22:25

115 stránek možná má, ale z toho tak 85- 90% zaplevevilo Indové a jejich stále opakující se trolení.
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod hgfdsa 25. 12. 2020 03:22

To si nemyslím, že se továrním resetem dostaneš na Android 10, jestli už jsi updatoval na Android 11. Ten update nepůjde továtním resetem odstranit, změnila se ti ROMka.
hgfdsa
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 27. 12. 2020 14:01

No downgrade na Android 10 jsem provedl (bez rootu), ale bylo to asi osm hodin celkem a samozřejmě se mi to podařilo bricknout, protože to desítku nevzalo, nakonec se mi díky nějakému nástroji od Qualcomm podařil úplný tovární reset na verzi Androidu, která tam byla daná při výrobě a pak už se mi update na konkrétní desítkovou verzi podařil. Asi osm hodin stresu, z toho čtyři hodiny jsem měl černý mobil, který nereagoval, super :-D

Desítka je bez AOD, ale jinak ve všem lepší... resp. neobsahuje chyby z jedenáctky. Uvidíme. Upgrade se dá udělat vždycky. Downgrade je podstatně složitější.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 27. 12. 2020 14:29

Tomu věřím, pamatuju si dobu Samsung Galaxy SII, tam jsem dával furt nějaké ROMky a čekal zda se zadaří.

Tady na OnePlus zkusím počkat na 11 a snad brzo opraví chyby a bude vše lepší.
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 27. 12. 2020 22:10

Ten mobil sám o sobě je úžasný, čistý Android v tak sexy podobě se jen tak nevidí (a v podstatě nemá moc konkurenci), ale bohužel z hlediska funkcí má v 11 nedostatky, které jsou pro spoustu lidí poměrně zásadní a hlavně nevím, proč to udělali (např. zrušení VoLTE, které v 10 fungovalo, zhoršení IQ fotoaparátu nebo zřetelné zhoršení výdrže i při vypnutém AOD). Mobil si nechávám (je fakt krásnej) a věřím, že bugy v 11 časem vyřeší. Zatím byly asi dvě meziverze a nic (aktuálně 11.0.2.2), ale naděje umírá poslední, výrobce nepochybně o problémech ví.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 27. 12. 2020 23:20

tak já mám teď mate 20 pro a přemýšlím jít do oneplus 8 pro. nic jinyho asi teď nepřipadá v úvahu. Samsung tak nějak pro mě není, huawei bez Google.. nic jinyho normálního bohužel není.. tohle je úplně všechno co chci od telefonu ale mám strach ze všech těch chyb. přece jenom telefon za 22k..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 28. 12. 2020 02:09

Rozumím ti, měl jsem taky Mate 20 Pro a není kam přejít... Samsungy a jejich Exynosy ve mně žádnou naději nebudí, u Xiaomi nemám rád jejich nadstavbu a pokud člověk chce pěkný fotky, tak už zbyde jen Oneplus 8 Pro. Doporučil bych ho koupit z druhý ruky (třeba měsíc starý za 15k, viděl jsem na Aukru dokonce i za finálních 11500 a to byla 12/256 GB verze) a nechat si tam Android 10 (tu poslední verzi). Pak to vypadá na super telefon. Při malé aktivitě dvoudenní telefon, krásně svižný, displej nádherný, fotky dobré. Sem tam je třeba si s něčím pohrát, třeba vývojáři schovali VoLTE a VoWifi, tak jsem teď instaloval neofiko APK a pak přes skryté developer menu to nastavil. Je to trochu mobil pro hračičky, no :-D Ale mám ho rád. Teď jsem měl v ruce zpět ten Mate 20 Pro a to je lenoch proti tomu.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod hudys 28. 12. 2020 09:21

Taky jsem se rozhodoval jaký telefon, chtěl jsem větší tlf s dobrou výdrží a čistým A. A ve výběru jsem měl i Iphone, už jsem měl skoro objednávku na 12 pro max, ale pak jsem toto řešení zavrhl. Teď jsem měsíce jel na Pixelu 4. Po přečtení různých recenzí a zkušenosti uživatelů, jsem včera vyzvedl 8 pro 12/256. Pořád jsem se zdráhal či po vybalení instalovat nabídnutou verzi 11.0.2.2, nakonec jsem to i přes různé odrazování udělal, následně HR. Část problémy má, část je bez problémů. A jak se zdá, tak jsem v té části kde problémy nenastaly. A musím říct, že tlf je opravdu super. Sice je pořád připravený Pixel, kdyby mě během 14 dnů něco štvalo, ale jak to vypadá, tak Oneplus bude dělat velmi dobrou službu.
iPhone 12 pro / AW 6
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 28. 12. 2020 13:00

teď jsem někde na fóru četl že android 11 je zatím beta? může to tak být? proto je tam dost chyb..? jako já jsem rozhodlej, půjdu do něho.. prostě srovnávám plno strojů a ve oneplus 8 pro je prakticky všechno co chci kromě snad jen notifikační diody.. ale tu oželim na úkor top displeje, úložiště 256 gb a 12 gb ram :-D nejnovějším procesorem atd.. možná jen že tam není slot na paměťovou kartu.. ale tohle je prostě podle mě top..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 28. 12. 2020 13:21

Ne, Android 11 je už dávno stable verze. Problémy má myslím každý, ale některé jsou zanedbatelné nebo člověk nemá srovnání, tak je neřeší :-) Například VoLTE nejde podle mě v 11 nikde - pokud mě nějaký majitel opraví, tak dejte vědět. Foťák má víc šumu a objektivně o něco horší fotky, ale pokud není srovnání s 10, tak foťák je i tak nadprůměrný. Výdrž baterie je v 11 horší než v 10 (odhaduju tak o 20-30%). Zelené odstíny v Google Chrome, těch jsem si všiml asi až po dvou týdnech a extra mi nevadily. Atd. Ten mobil je i v 11 super, já downgradnul hlavně kvůli baterce a foťáku.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 28. 12. 2020 13:26

snad to brzy vylepší.. říkám, já jsem z toho docela uchvácenej, protože jsem dlouho hledal náhradu za mate 20 pro a konečně jsem ji našel.. viděl jsem na YouTube to prostředí, který je teda hodně uživatelsky přizpůsobitelný, což je taky hodně pecka a taky to že na oneplus chodí jako druhýmu po pixelech update a to se mi taky dost líbí. notifikační dioda teda není? kdyby nezamázli huawei tak jdu minimálně do mate 30 pro.. ale teď je jediná náhrada oneplus. nevím proč jsem si toho nevšiml dřív, 7t pro je taky bomba :-D
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod eviltom 28. 12. 2020 13:31

Dobrý den tak já kupoval Oneplus 8 Pro na Alze a nainstaloval hned Android 11,v horní liště mám ikonu Volte mám T Mobil, tak předpokládám že Volte je u mě funkční.
eviltom
Junior

Odeslat příspěvekod danbed 28. 12. 2020 13:40

Přiznám se, že mám asi kliku. Mám Vodafone, Android 11 včetně všech aktualizací, VoLTE mi normálně funguje a SMS také. Používám TEXTRu. Telefon šlape jak hodinky :)

Screenshot_20201228-123506.jpg
Screenshot_20201228-123454.jpg
Screenshot_20201228-123454.jpg (20.88 ) Zobrazeno 983 krát
Z Flip3 - S21 Ultra - OnePlus 8 Pro - S10+ - Oneplus 6T - S9+ - Huawei Mate 10 Pro - OnePlus 5 - OnePlus 3 - S7 Edge - NOTE 4 - OPPO 7a - Lumia 925 - Lumia 920 - LG G3 - SONY Z3 - asi dalších 20 - a první byla Nokia MD59 v roce 1995 :)
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 28. 12. 2020 13:45

fskt je ten displej a rychlost bezkonkurenční? ;-) jak vůbec řešíte zálohu když není slot na paměťovou kartu? v recenzi jsem četl že pokud nemam rychlo nabíječku od oneplus tak nebudu moct nabíjet rychleji třeba nabíječkou od huawei? a ještě prosím co se týká signálu klasický operátora a WiFi? je lepší než u běžných telefonu?
cartee
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka