OnePlus 8 / Pro - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 4. 2020 18:15

OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro dnes představeny

OnePlus 8
https://www.gsmarena.com/oneplus_8-10161.php
OnePlus 8 Pro
https://www.gsmarena.com/oneplus_8_pro-9919.php
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zumzumzum 15. 4. 2020 20:45

OnePlus 8 Pro si licencovalo technologii OZO Audio od Nokie

OZO Audio využívají i další telefony výrobce BBK Electronics
OnePlus 8 Pro podporuje funkce Audio 3D, Audio Zoom a Audio Windscreen

Na oficiálních stránkách Nokie se můžeme dočíst, že včera představená vlajková loď OnePlus 8 Pro disponuje technologií OZO Audio, která má společně s trojicí mikrofonů zajistit špičkovou kvalitu zvuku u videonahrávek. A o co přesně se jedná?

OnePlus 8 Pro konkrétně podporuje funkce Audio 3D, Audio Zoom a Audio Windscreen. Funkci Audio Zoom asi netřeba dlouho představovat, při přizoomování během natáčení videa by mělo dojít rovněž k zesílení zdroje zvuku (například zpěváka na koncertě). Windscreen má dle Nokie zase „dramaticky“ vylepšit šum na pozadí způsobený foukáním větru při natáčení videa. Audio 3D je pak jednoduše označením pro obecně vyšší kvalitu zaznamenávání zvuku.
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Motorola Moto G 5G Plus + Garmin Instinct Solar
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod zumzumzum 17. 4. 2020 11:40

OnePlus 8 Pro je nejdražší telefon značky. Známe cenu i dostupnost v Česku

Ceny nových telefonů OnePlus zveřejnil po boku s jejich dostupností a také výběrem barevných kombinací největší tuzemský e-shop Alza.cz.

Základní model OnePlus 8, který slibuje 6,55palcový displej s rozlišením Full HD+, trojitý zadní fotoaparát a 4 300mAh baterii, bude prodáván ve dvou konfiguracích a dvou barvách: černá a zelená – duhová bohužel chybí. Cena základní varianty 8 + 128 GB je 19 999 korun; k mání bude i model s pamětí 12 + 256 GB za 22 899 korun.

Oproti tomu vyspělejší OnePlus 8 Pro nabídne 6,78palcový displej s Quad HD+ rozlišením, čtyři zadní kamery, o něco větší baterii s bezdrátovým nabíjením a také mnohem vyšší cenovku. Základní varianta bude k pořízení za 25 499 korun, její lepší paměťový ekvivalent potom za 27 999 korun. Kromě černé a zelené si budete moci zakoupit OnePlus 8 Pro i v sytě modré.

Alza slibuje dostupnost obou telefonů do 21. dubna, což je příští úterý.
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Motorola Moto G 5G Plus + Garmin Instinct Solar
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod system444 18. 4. 2020 13:57

Ahoj, telefon mám v nejvyšší konfiguraci už třetí den.
Pokud máte nějaké dotazy tak se klidně ptejte :-)
system444
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danbed 19. 4. 2020 08:39

Mám objednáno, 12/256 GB, snad bude ve středu :)
S21 Ultra - OnePlus 8 Pro - S10+ - Oneplus 6T - S9+ - Huawei Mate 10 Pro - OnePlus 5 - OnePlus 3 - S7 Edge - NOTE 4 - OPPO 7a - Lumia 925 - Lumia 920 - LG G3 - SONY Z3 - asi dalších 20 - a první byla Nokia MD59 v roce 1995 :)
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 19. 4. 2020 11:42

Za tu cenu to už není ani zajímavé pro kolenovrty jako předešlé verze.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 20. 4. 2020 18:16

I indické ceny řady OnePlus 8 můžeme jen závidět.

Poslední ránou do zad globálním fandům je pak aktuální odhalení cen pro indický trh, které jsou dokonce ještě o fous nižší než v Číně. Takové základní modely OnePlus 8 v přepočtu za 549 dolarů nebo OnePlus 8 Pro za 719 dolarů jsou opravdu extrémně levné. Zejména Pro verze se jen velmi drobně liší od nastavené ceny minulé generace OnePlus 7T Pro, přičemž rozdíly ve výbavě a funkcích jsou masivní. Indie je samozřejmě druhý největší světový trh s telefony, ale i tak jde pro nás i spousta dalších fanoušků po světě o smutné počtení. Protože za podobné ceny bychom milerádi u značky zůstali…

A pro nás opravdové masochisty pak jen přímé srovnání přepočtu cen, ať to máme hezky černé na bílém. Indie OP8 – v přepočtu 505 euro, ČR – 719 euro. Indie OP8 Pro – v přepočtu 661 euro, ČR – 919 euro. To je opravdu mnohém více než obvyklý nárůst kvůli DPH a nejde tak čistě jen o nutné změny ceny v závislosti na specifiku regionu. Smutné.
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod danbed 21. 4. 2020 13:30

No, vzhledem k tomu, že jsou aktuálně Pro verze vyprodané i na Oneplus.com, tak jim jsou asi ceny pro EU u prd... ( koukněte se na ceny Škody Kodiaq na indickém trhu, v plné palbě... to by se to nakupovalo ;-) a stejně jsme jich 5 do firmy vzali). To je na každého zvážení. Na druhou stranu, bez DPH vyjde na necelých 23k, a to je moc dobrá cena za to, co nabízí. Měl jsem ho dostat dnes, ale nový termín je až 30.4. :grr: Myslím, že Pro verze bude velká trefa do černého, na rozdíl od základní verze 8. I světoví recenzenti Pro verzi opěvují do nebes, na rozdíl od základní verze, kde trochu spekulují vůbec o jejím smyslu. Obzvlášť, když se dá ještě v pohodě a levně koupit verze 7T Pro, která je lepší.
S21 Ultra - OnePlus 8 Pro - S10+ - Oneplus 6T - S9+ - Huawei Mate 10 Pro - OnePlus 5 - OnePlus 3 - S7 Edge - NOTE 4 - OPPO 7a - Lumia 925 - Lumia 920 - LG G3 - SONY Z3 - asi dalších 20 - a první byla Nokia MD59 v roce 1995 :)
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod Majklos88 21. 4. 2020 18:24

Když si nechám koupit One8Pro v Indii, přes oficiální shop a někdo mi ho pak doveze, asi to nebude problém tady ne? Počítám že to bude normálně v CZ..,nevíte někdo? :D
Majklos88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danbed 21. 4. 2020 18:37

Záleží, jakou verzi Androidu tam používají. Vím, že to normálně funguje z USA. Ale také vím, že to nefunguje z Číny. Indie ale asi žádné restrikce nemá, takže by tam mohl být standardní Android i s češtinou. Ale lepší by bylo to zjistit od někoho, kdo tam už telefon koupil. Přece jenom je Indie dost specifický trh.
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod Majklos88 21. 4. 2020 20:32

Radši se optám, děkuju. Popřípadě budu brát dva a tady prodám.
Majklos88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 23. 4. 2020 08:28

To se určitě vyplatí. :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 24. 4. 2020 09:58

OnePlus 8 Pro má porodní problémy, objevují se komplikace s displejem

OnePlus letos asi nemá zrovna nejlepší start novinek, jelikož se objevují komplikace s displejem.
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod zumzumzum 27. 4. 2020 13:15

OnePlus začíná řešit problémy se zeleným displejem u řady OnePlus 8

A jak výrobce slíbil, oprava na sebe nenechala dlouho čekat. Na světě je už aktualizace, která by měla zmiňované problémy u nových OnePlus telefonů odstranit. Rozjela se aktualizace OxygenOS 10.5.5 pro OnePlus 8 Pro a 10.5.4 pro OnePlus 8. Changelog změn pro verzi Pro zahrnuje zvýšení citlivosti na dotek u hran displeje a optimalizaci pro odstranění nežádoucích artefaktů.

Obrázek

Měl by být vyřešen i problém se zelenáním obrazovky. Po aktualizaci by se měla zvýšit i stabilita systému. Mělo by také dojít i k vylepšení funkcí fotoaparátu, jako je vyvážení bílé a přesnost ostření za špatných světelných podmínek. Zlepšit by se mělo i připojení k Wi-Fi. Aktualizace pro standardní model zahrnuje odstranění problému se zeleným displejem, vylepšuje stabilitu systému, vylepšuje funkce fotoaparátu podobně jako u Pro verze a také vylepší připojení k Wi-Fi. Aktualizaci sice OnePlus neoznámil na svém fóru, ale někteří z uživatelů hlásí, že jim na jejich telefon už dorazila.
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod danbed 4. 5. 2020 09:26

Tak telefon konečně dorazil (z Alzy), mám modrou variantu, 12GB/256GB. Mám již firmware 10.5.5.IN11BA.I přes naklonování mé S10+ jsem se s tím zase babral celý den. Prostě nastavení všech aplikací je pakárna. Ale už vše šlape. První zásadní dojem, naprosto neuvěřitelný a plynulý display. Dokud to člověk nevidí v reálu, dost dobře si to nedokáže představit. Další věc je rychlost a plynulost systému. Oproti S10+ je to opravdu markantní. Jako vždy u OnePlus. Fotek mám zatím jen pár, vypadají výborně, ale to budu ještě zkoumat. Čtečka otisku vynikající. Pro mě zásadně důležitá citlivost na signál operátora (Vodafone), všude mám o čárku víc než na S10+ (tam je to známé, že Samsung s Exynosem nic moc). WIFi perfektní. Baterie velmi slušná, mám ho v ruce téměř pořád, stále něco hledám, nastavuji a zkouším, večer kolem 45% na baterce. Rychlonabíječka je masakr... Bezdrát mám normální Qi, funguje normálně, nabíjím tak přes noc. Má asi větší cívku naž S10+, jelikož funguje jakkoli položený na nabíječce, S10+ se musel položit přesně na prostředek. Naprosto skvělá interní paměť. Při kopírování několika desítek GB to letělo jak blesk. Následně při listování ve fotkách (desítky tisíc) je to plynulé a neseká se. S10+ se sekala při listování celkem často. Trošku nešikovný je ten zaoblený display, někdy na kraji nemůžu "zachytit" co chci. Čekám na lepší pouzdro, to silikonové je fajn, ale snadno se mu odchlipují boky, jsou dost měkké.
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod philmencz 4. 5. 2020 13:59

danbed píše:Tak telefon konečně dorazil (z Alzy), mám modrou variantu, 12GB/256GB. Mám již firmware 10.5.5.IN11BA.I přes naklonování mé S10+ jsem se s tím zase babral celý den. Prostě nastavení všech aplikací je pakárna. Ale už vše šlape. První zásadní dojem, naprosto neuvěřitelný a plynulý display. Dokud to člověk nevidí v reálu, dost dobře si to nedokáže představit. Další věc je rychlost a plynulost systému. Oproti S10+ je to opravdu markantní. Jako vždy u OnePlus. Fotek mám zatím jen pár, vypadají výborně, ale to budu ještě zkoumat. Čtečka otisku vynikající. Pro mě zásadně důležitá citlivost na signál operátora (Vodafone), všude mám o čárku víc než na S10+ (tam je to známé, že Samsung s Exynosem nic moc). WIFi perfektní. Baterie velmi slušná, mám ho v ruce téměř pořád, stále něco hledám, nastavuji a zkouším, večer kolem 45% na baterce. Rychlonabíječka je masakr... Bezdrát mám normální Qi, funguje normálně, nabíjím tak přes noc. Má asi větší cívku naž S10+, jelikož funguje jakkoli položený na nabíječce, S10+ se musel položit přesně na prostředek. Naprosto skvělá interní paměť. Při kopírování několika desítek GB to letělo jak blesk. Následně při listování ve fotkách (desítky tisíc) je to plynulé a neseká se. S10+ se sekala při listování celkem často. Trošku nešikovný je ten zaoblený display, někdy na kraji nemůžu "zachytit" co chci. Čekám na lepší pouzdro, to silikonové je fajn, ale snadno se mu odchlipují boky, jsou dost měkké.

Mám teď 7 PRO a nepodařilo se mi rozchodit VoWIFI u VDF ani přes "skryté" zapnutí co putuje po netu. Je pravda, že OP má super anténu, kde Samsung je bez signálu, tak OP drží čárku a dá se telefonovat. U OP8 je funkční VoLTE i VoWIFI u VDF nebo je to stejné jako u předchozích verzí?
philmencz
Junior

Odeslat příspěvekod system444 4. 5. 2020 15:53

U OP 7 pro musíš udělat trošku víc než zapnout ve skrytém nastavení. Pí tom to u VF jde.

Každopádně u OP 8 pro mi to u VF naskakuje automaticky, u O2 to nejde. Ale to je možná tím že ji mám jako druhou SIM. Mělo by jít obojí, ale nejde ať dělám co dělám
system444
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danbed 4. 5. 2020 17:43

Zatím jsem VoWifi nezkoušel, mám signál i tam, kde s S10+ ne (tam jsem to používal). VoLTE je automatické, nic jsem nenastavoval.
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod danbed 5. 5. 2020 18:23

Dnes aktualizace na verzi 10.5.6. , systém a fotoaparát.
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod Majklos88 10. 5. 2020 12:41

danbed, jak je to s ochrannou folií na displaji? Byla už nalepená nebo jsi dostal dvě v balení alá nalep si je sám? Dík
Majklos88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danbed 11. 5. 2020 13:39

Já na telefonu nalepenou folii nemám, ale 2 jsou v krabici.
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod Majklos88 11. 5. 2020 15:59

a to mě štve, měl jsem OnePlus víc kusů a vždycky dokanale nalepená folie která vydržela. Ted si jí asi nechám nalepit u té Alzy...Co display? Není to moc nazelenalé? Čekám až bude zelená Pro 12/256 ale co čtu na xda a oneplus foru tak lidi si dost stěžujou na různé kraviny. Celkovej dojem teda good? :nenapadne
Majklos88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danbed 11. 5. 2020 17:58

No, to lepení je pakárna, je to ta gelovka... Ale vypadá kvalitně. Dnes jsem to nalepil, na první pokus to ale nebylo :-D Jinak zelenou žádnou nemám, ani žádný další problém, vše funguje, jak jsem čekal (mám už několikátý OnePlus). Jedinou věc, co bych mohl vytknout (a snad se už blýská...) je permanentní AOD, to mě trochu schází. Ale mám k telefonu Garmin Fenix 6x a tam jsou ty notifikace perfektní, takže o všem důležitém vím. Jinak jsem koupil na eBay i kvalitní Armor obal, lépe drží než ten silikonový.
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod Majklos88 11. 5. 2020 18:33

Skvělé, tudle kombinaci budu mít taky :-D moc jsi mi pomohl, jsem trošku klidnější.
Majklos88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 15. 5. 2020 12:29

OnePlus 8 Pro má tajné rentgenové vidění. Nikdo o tom nevěděl

Jak upozornil tipér Ben Geskin, pomocí hlavního fotoaparátu OnePlus 8 Pro lze vidět dovnitř plastových věcí. Stačí fotoaparát namířit například na Apple TV a v aplikaci vybrat filtr Fotochrom (fotochromatický). Foťák je díky tomu následně schopný „prozářit“ šasi a ukázat elektroniku, která se nachází uvnitř.
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod danbed 15. 5. 2020 13:40

Jen pro info, VoWIFI funguje normálně, bez úprav, nativně.
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 19. 5. 2020 20:13

OnePlus dává zpátečku: dočasně vypne barevný filtr, se kterým je možné vidět skrz předměty

Nedávno světem technologií proběhla informace o barevném filtru modelu OnePlus 8 Pro. Ten na krátké vzdálenosti a za určitých podmínek dokázal vidět skrze různé materiály. V závislosti na tom, že bylo kvůli tomuto filtru možné vidět skrz oblečení, vyvstaly otázky ohledně bezpečnosti a ochraně soukromí. Odpověď OnePlus na sebe nenechala dlouho čekat a na čínské sociální síti Weibo se tato společnost nechala slyšet, že dočasně omezí fungování tohoto barevného filtru na modelu 8 Pro.
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod danbed 20. 5. 2020 11:46

Přiznám se, že jsem to hned vyzkoušel, asi 3 různé krabičky a kolegové s něčím pod tričkem :-D Ale asi mám "jiný" model, nic jsme "neprosvítili" :D
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 20. 5. 2020 19:06

Aha.. Zajímavé.. :D tak super že jsi to napsal! ^^
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod zumzumzum 27. 5. 2020 19:39

Majitelé OnePlus 8 (Pro) si brzy zahrají Fortnite v 90 FPS

Nevýhodou hraní v 90 FPS je snížení detailů na nízkou úroveň
Zároveň je potřeba počítat s vyšší energetickou náročností
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod zumzumzum 29. 5. 2020 16:31

OnePlus dočasně vypíná jeden z fotoaparátů vlajkového 8 Pro

Instalační balíček má velikost 2,4 GB
Výrobce zablokoval Color Filter senzor

Nejnovější aktualizace na OxygenOS 10.5.9 pro OnePlus 8 Pro přináší jednu zásadní změnu. Přestože výrobce dříve avizoval, že softwarové zablokování kamerky Color Filter postihne pouze uživatele v Číně (kde tato nadstavba nese název HydrogenOS), došlo nakonec i na zbytek světa.

Pokud tedy OnePlus 8 Pro vlastníte a nechcete přijít o možnost tuto kamerku používat, rozhodně neinstaluje 2,4GB velký aktualizační soubor na OxygenOS 10.5.9.
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod zumzumzum 2. 6. 2020 15:44

OnePlus 8 Pro sužují další problémy. Na Netflixu nelze přehrávat HD obsah

Aktualizace znemožnila přehrávání obsahu v HD kvalitě
Problém spočívá v podpoře služby Widevine DRM

Po nedávné aktualizaci OnePlus 8 Pro zažívají někteří uživatelé problémy s přehráváním videoobsahu v HD rozlišení na populární platformě Netflix.

[zdroj: mobilenet.cz]
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod zumzumzum 5. 6. 2020 17:40

OnePlus 8 Pro je solidní fotomobil. Na absolutní špičku však nestačí

Obrázek

[zdroj: mobilizujeme.cz]
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod Mirko_S 5. 6. 2020 18:56

zumzumzum píše:OnePlus dočasně vypíná jeden z fotoaparátů vlajkového 8 Pro

Instalační balíček má velikost 2,4 GB
Výrobce zablokoval Color Filter senzor

Nejnovější aktualizace na OxygenOS 10.5.9 pro OnePlus 8 Pro přináší jednu zásadní změnu. Přestože výrobce dříve avizoval, že softwarové zablokování kamerky Color Filter postihne pouze uživatele v Číně (kde tato nadstavba nese název HydrogenOS), došlo nakonec i na zbytek světa.

Pokud tedy OnePlus 8 Pro vlastníte a nechcete přijít o možnost tuto kamerku používat, rozhodně neinstaluje 2,4GB velký aktualizační soubor na OxygenOS 10.5.9.

Není pravda, ráno jsem updatoval na verzi 10.5.9. a filtr je pro verzi EU funkční...
Mirko_S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 5. 6. 2020 19:28

Mirko_S: Zajímavé :D tak to máš asi štěstí :D :)
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod Mirko_S 5. 6. 2020 19:38

zumzumzum píše:Mirko_S: Zajímavé :D tak to máš asi štěstí :D :)

To není štěstí, to je fakt, viz changelog...

Changelog:

IN: Oxygen OS 10.5.10.IN11DA
EU: Oxygen OS 10.5.9.IN11BA
NA: Oxygen OS 10.5.10.IN11AA

System
Optimized the touch and interaction experience
Optimized the expanded screenshot user experience for some scenes
Optimized the power consumption performance of the system, battery life extended to be longer than ever
Optimized the wireless charging stability, providing better user experience
Optimized the pocket mode to reduce mistouches
Optimized the unlocking animation, making the unlock transition smoother
Updated Android Security Patch to 2020.05
Updated GMS package to 2020.03
Added the “Delete” button in the notification bar of incoming messages
Added keyword whitelist option in SMS blocking settings, the messages with the specified keywords will not be blocked
Camera
Newly added H.265 HEVC codec to reduce video storage size seamlessly, capture and shoot more without compromising on quality
Added auto ultra-wide-angle lens feature when shooting at close range to improve the picture quality of edges
Optimized the click animation for camera shutter, boosting the smoothness of photo-taking experience
Improved the shooting experience with camera and improved stability
Network
Network improvements for Europe Operators implemented (EU only)
Improved the stability of communication
Improved the performance and stability of Wi-Fi transfers
Optimized network latency for online games and improved the smoothness
Game Space (India Only)
Added Epic Games in Game Space. With one-step installation, check out Fortnite and many other Epic Games, all from Game Space
Mirko_S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iapple 10. 6. 2020 02:33

Este stale su tie zelene displeje?
iapple
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 14. 6. 2020 19:16

Android 11 beta je dostupný i pro řadu OnePlus 8. Má ale velké množství chyb

S instalací Androidu 11 na OnePlus 8 a 8 Pro opatrně

OnePlus také varuje, že beta verze Androidu 11 není vhodná pro každodenní použití, a to z důvodu výskytu následujících chyb:

Nefunguje odemykání obličejem
Nefunguje Google Assistant
Nefungují videohovory
Některé prvky uživatelského rozhraní nevypadají, jak mají
Některé aplikace nemusí fungovat korektně
Systém může být nestabilní

[zdroj: smartmania.cz]
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod snoop69 25. 7. 2020 15:13

Co znamená u telefonu ze zahraničního eshopu, když má napsáno (CN Ver. with flashed OS)? Kdysi jsem si na stránce www.eglobalcentral.eu kupoval LG V20 určený pro Honkong a byl jsem s ním spokojen.
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior

Odeslat příspěvekod suram 25. 7. 2020 15:22

No že je to čínská verze, tedy tam nebudou asi jen služby Google, pokud tedy podporuje frekvence v ČR, jinak tam můžou být také pouze čínské frekvence, ale to zjistíš v popisu zboží. Vzhledem k tomu, že má eshop doménu .eu, tak nejspíš prodává zboží určené pro evropu.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod haens 25. 7. 2020 15:44

v číně se OnePlus prodává s trochu jiným OS (HydrogenOS?) bez google služeb. ale pokud je tam, že je to "flashed OS", tak tam prodejce flashnul normální global OxygenOS, takže google služby tam budou.

ty naše LTE frekvence by tam měly být, 5G nás zatím moc zajímat nemusí, takže největší rozdíl bude asi čínská nabíječka a to, že krabice bude rozbalená (kvůli tomu flashnutí).
Opus #1 + Heir 10
haens
Junior

Odeslat příspěvekod snoop69 25. 7. 2020 18:30

LTE frekvence podporuje stejné jako EU verze a 5G mě nezajímá. Ono by asi 5G ani nešlo, když chci využívat dualsim. Bez Google aplikací bych se kvůli placení mobilem neobešel.
edit:

V eshopu píšou
Operators in Czech Republic
LTE Network Frequency
O2 800, 1800
T-Mobile 800, 1800, 2600
Vodafone 800, 900

Ale na gsmarena u CN verze píšou
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 18, 19, 20, 26, 34, 38, 39, 40, 41 - CN
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior

Odeslat příspěvekod haens 26. 7. 2020 11:24

frekvence LTE u nás:
O2: 3/7/20
T-Mobile: 1/3/7/20
Vodafone: 1/3/7/8/20

https://www.alza.cz/slovnik/frekvence-lte-art12660.htm
Opus #1 + Heir 10
haens
Junior

Odeslat příspěvekod snoop69 26. 7. 2020 12:16

Vím jaké jsou u nás frekvence to je první na co se koukám u telefonů z Číny . V eshopu mají chybu protože podle stránky frequencycheck podporuje čínská verze frekvence, které uvádí gsmarena
snoop69
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 4. 8. 2020 10:11

Aktualizace OnePlus na Android 11 pravděpodobně dorazí dřív, než jsme si mysleli

Android 11 se dostane na OnePlus 6, 6T a novější

Výrobce OnePlus potvrdil brzké představení nadstavby HydrogenOS, ke kterému má dojít již 10. srpna. Tato nadstavba je čínskou verzí globálního OxygenOS, což indikuje brzký příchod Androidu 11 také na OxygenOS. Na informaci původně zveřejněnou na weibo.com jako první odkázal server XDA-Developers.

[Zdroj: mobilenet.cz]
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod zumzumzum 7. 8. 2020 11:26

Na OnePlus 8 a Pro budete moc hrát PUBG MOBILE v 90Hz

Obrázek
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod flatliners 15. 8. 2020 12:50

Ahoj,

v pondělí si budu vyzvedávat próčko 12/256..po předlouhém rozmýšlení odcházím od Samsungu. Ale co všude čtu o problémech s displejem, tak se trochu bojím. Na redditu i xda to vypadá, že skoro půlka lidí s ním má problém. Jasný, můžu ho vrátit do 14 dnů, ale tyhle peripetie se mi moc nechce řešit, zvlášť když by se to stalo třeba víckrát. Jak jste na tom vy tady? Dík.

edit: tak to je masakr..do toho asi nejdu. Po zhlédnutí mnoho yt videí a přečtení tohoto, nechci řešit u telefonu za skoro třicítku nějaký h....

https://forums.oneplus.com/threads/gree ... 52/page-51
Metal/HC/Punk
Galaxy Note 20 Ultra+Galaxy S21 Ultra
Dunu SA6, Westone 4R, Bang & Olufsen BeoPlay H6, FiiO Btr3k
flatliners
Junior

Odeslat příspěvekod danbed 15. 8. 2020 17:03

XDA čtu téměř denně, a nevím, co je na tom za masakr. V diskuzi je několik lidí, kteří píší příspěvky, jako všude jinde. Ve hlasování napsalo 117 lidí, že mají nějaký problém s display. Když jsem si již při vzniku tohoto problému pročítal, o co jde, je to jako se spoustou dalších podobných problémů. Vzniká za určité specifické situace. Když má někdo 10 hodin puštěnou na mobilu navigaci se statickými prvky, pak ano, pravděpodobně budou chvíli poté vidět. Zelený display nekomentuji, sorry, ale jen úchyl pozoruje v noci rozsvícený display a ještě při určitém nastavení a na "černém pozadí"... Diskutovaná nastavení jsem nezkoušel, při normálním používání, ve dne, v noci, vypadá display úplně normálně. Mám nastaveno 120Hz, plné rozlišení. Přešel jsem z S10+, kde paradoxně také řešili velmi podobný problém, ale nikdy jsem ho nepozoroval.
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 15. 8. 2020 17:26

projeď si pár příspěvků z toho odkazu a uvidíš že to zdaleka není jen za "určité specifické situace".stačí první tři stránky.ten telefon hrozně chci, jenže sem na maličkosti docela šťoura a nechci prostě řešit problém vracením zboží, když je téměř jisté, že další kus by to měl stejně..
https://www.youtube.com/watch?v=R0s8xVs_i9Q
Metal/HC/Punk
flatliners
Junior

Odeslat příspěvekod IMI5 16. 8. 2020 10:13

A proto sháním OnePlus 7T Pro :D
OnePlus 7T Pro 8GB/256GB Blue
IMI5
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 16. 8. 2020 11:02

to je pořád dobrej kousek,jenže mi vadí horší foto a chybějící IP68 a bezdrát. Jinak dnes sem si 8pro vyzkoušel v alze a nedam ani to zahnutí,takže tím je vyřešeno,holt jdu zas do samsungu, nic jiného nezbývá..možná příště:)
Metal/HC/Punk
flatliners
Junior

Odeslat příspěvekod IMI5 16. 8. 2020 11:56

Tak chybějící IP68 oželím nebudu se sním potápět ale vodu snese viz videa na youtube.
Foťák horší je než špička ale mě dostačuje moc nefotím mobilem spíš sem tam nahraji video což je v pohodě 4K 60FPS. Jen mě mrzí jack a nabíjím normálně kabelem ( tenhle model za 1:10 hod. na 100% ) takže mě nic bezdrátové nabíjení neříká. Hodně velké plus je vyjíždějící kamerka nic mě nekazí displej nějaký hnusný notch a podobné sračky škoda že OP 8 Pro nemá taky vyjíždějící byla by to jasná volba a kdyby ještě neměl problémy s displejem.
Nové OP 7T Pro stojí teď v CZ shopech 17 500 Kč.
IMI5
Junior

Odeslat příspěvekod ujarda 3. 9. 2020 12:29

Podporuje tento telefon eSIM ?
Jde mi o to, jestli jde použít 2x SIM na hovory a 100GB kartu od O2 převedenou na eSIM .
ujarda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snoop69 3. 9. 2020 17:24

Zde máš mobily podporující eSIM. V parametrech je nastavena ještě minimální velikost displeje aby to nehledalo hodinky.
https://www.gsmarena.com/results.php3?fDisplayInchesMin=4.1&sSIMTypes=4
snoop69
Junior

Odeslat příspěvekod dumardus 9. 9. 2020 22:21

OxygenOS 11 Open Beta 1 pro OnePlus 8 a 8 Pro byla dnes vypuštěna do světa. Je to beta, tzn bude obsahovat bugy
https://www.youtube.com/watch?v=EocM_U4 ... e=emb_logo
více info
https://forums.oneplus.com/threads/oxyg ... s.1296568/
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod dumardus 10. 9. 2020 09:38

OxygenOS 10.5.14 update

Obrázek
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod snoop69 10. 9. 2020 16:33

Čekal jsem s čím přijde 8T Pro a údajně letos O+ poruší tradici tento model nebude :-|
snoop69
Junior

Odeslat příspěvekod dumardus 12. 9. 2020 21:00

Asi ano zatim to vypadá, že 8T Pro nebude, jen 8T, ale to se zatím neví. OnePlus 8T bude oznámeno v rozpětí poslední týden září až polovina října. Klidně může přijít i 8T Pro varianta, ale zatím to vypadá, že ne :-] .

-- 12. 9. 2020 21:04 --

Používá tu někdo jiný obal než je ten průhledný od OnePlus...nepůsobí na mě moc jistým dojmem.
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod dumardus 14. 9. 2020 11:39

Obrázek

O tom 8T Pro se dohadují i lidé, kteří mají hodně informací z první ruky. Dokonce se na oficiální OnePlus straně na chvilku objevil společně s 8T a 2 novými Nordy. :?:
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod dumardus 10. 10. 2020 10:19

Cena nového OnePlus 8T v Indii 49999 ₹ tzn. 15600 Kč. EU verze bude údajně startovat na ceně 699 Euro.
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod snoop69 10. 10. 2020 14:08

za tu cenu půjdu radši do CN verze O+ 8 Pro
snoop69
Junior

Odeslat příspěvekod dumardus 11. 10. 2020 01:33

Android 11 oficiální verzi přes OTA nainstalována. Tzn OnePlus 8 Pro má po Pixel tel A11 nejdříve na světě. ..... Softwarová podpora je u OnePlus příkladná
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod snoop69 14. 10. 2020 16:58

Obrázek
snoop69
Junior

Odeslat příspěvekod dumardus 14. 10. 2020 17:31

IMHO cena je na dnešní poměry celkem dobrá

Jenom nechápu proč je
OnePlus 8T pro Česko za 625 Euro
OnePlus 8T např pro Němce za avizovaných 599 Euro

Asi jsme fakt specifický trh. :grr:
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod danbed 15. 10. 2020 13:28

dumardus píše:Android 11 oficiální verzi přes OTA nainstalována...

Potvrzuji, zatím vše ok a hlavně má konečně Always on Display, to byla asi poslední věc, která mě na OP scházela. :tleskani
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod snoop69 15. 10. 2020 18:41

Jak je to s nahráváním hovorů ? Na Honor konečně vyšla apka, která podporuje nahrávání i na androidu 10.1 :tleskani
snoop69
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 17. 10. 2020 15:41

Jak rychle se nabíjí OnePlus 8T 65W adaptérem? Prohlédněte si na nabíjecí křivku

65W adaptér najdete v balení od výrobce
Zařízení se při nabíjení nezahřívá
Rychlost nabití z 0 na 50 % je úctyhodná

Obrázek

[zdroj: mobilenet.cz]
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod TomaskCZ 18. 10. 2020 22:43

Ahojte, prosím ti z vás kdo má OnePlus 8 pro a má už aktualizaci android 11 - zmizel už problém se rozdrcenim černé, zeleného nádechu u černé při nízkém jasu a stavový řádek?
OnePlus 8 pro jsem kupoval v červnu a byl jsem tím totálně znechucen. Tak jsem mobil vrátil a čekám zda oneplus opraví totu chybu.

Nikde jsem se, ale nedocetl zda chyba byla opravena.
Někde říkají ano, někde zase ne.
Děkuji.
TomaskCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fanndys 21. 10. 2020 14:07

Koukám se na Amazonu mají oneplus 8t za 599euro to je dobrá cena.
Nebáli by jste se této koupi?
fanndys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dumardus 23. 10. 2020 22:04

ne za cenu 599 euro je to dobrá koupě....nemít OP 8 Pro, tak kupuji.

-- 23. 10. 2020 22:07 --

TomaskCZ píše:Ahojte, prosím ti z vás kdo má OnePlus 8 pro a má už aktualizaci android 11 - zmizel už problém se rozdrceni černé, zeleného nádechu u černé při nízkém jasu a stavový řádek?
OnePlus 8 pro jsem kupoval v červnu a byl jsem tím totálně znechucen. Tak jsem mobil vrátil a čekám zda oneplus opraví totu chybu.

Nikde jsem se, ale nedocetl zda chyba byla opravena.
Někde říkají ano, někde zase ne.
Děkuji.

sice nevím co to je " rozdrceni černé", ale já to nepozoroval na Android 10. Na A 11 taky ok....asi kus od kusu.
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod TomaskCZ 24. 10. 2020 00:21

Ahoj.
Přesně ji řečeno. Oneplus má problém s displejem. Nevěřil jsem tomu a mobil jsem si pořídil. Když dáš jas na nejmenší úroveň a máš zrovna nějakou aplikaci, kde je tmavě pozadí, tak nevypadá jako klasická černá, ale jako šedá s nádechem zelený. Pokud koukáš na nějaký film, kde je zrovna třeba noc s tmavší pozadím, tak ta černá se jakoby rozdrcuje a pixelovati a pak, když si zapnes 120ghz obrazovku a máš černé pozadí, tak můžeš vidět stavový řádek jakoby (v rohu jak je kamera tak od kamery až doprava je takový proužek. Je jakoby více viditelnejsi a vypaluje se).
Je s tím velkým problém. Na YouTube jsou o tom xxxx videí. Někdo teda s tím problém nemá a to jsou fakt výjimky. Takže máte štěstí. Buď tě rad
TomaskCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dumardus 24. 10. 2020 13:53

JJ já vím co myslíš (Green Tint, Black Crush) myslím si, že to byla špatná várka displejů od Samsungu. OnePlus to trochu zjemnil softwarově..Já mám OP 8 Pro vyroben v srpnu, tam je vše ok. O tom problému se té již vědělo a tak si na to dali pozor. V každém případě se jedná o
problém v řádově procentech u prodaných ks. "Výjimka" si byl spíše ty než já. OnePlus 8 Pro se prodalo ve stovkách tisíc ks.
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod TomaskCZ 24. 10. 2020 22:17

Tak to jsem musel mít velkou smůlu. Můj byl vyroben 25. Srpna a i tak měl problémy. Do teď sleduj fórum oneplusu a lidé píšou, že stále mají problém i když je vyroben mobil v červnu dubnu nebo srpnu. Takže vypadá, že je úplně jedno, jaký je měsíc. Tak nevim
TomaskCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dumardus 3. 11. 2020 10:23

To tedy ano :nenapadne pokud jsem ti dobře rozuměl, měl si 2 ks OnePlus 8 Pro. První z června
TomaskCZ píše:Ahojte, prosím ti z vás kdo má OnePlus 8 pro a má už aktualizaci android 11
OnePlus 8 pro jsem kupoval v červnu a byl jsem tím totálně znechucen. Tak jsem mobil vrátil a čekám ...

Druhý kupovaný asi v někdy září..
TomaskCZ píše:Můj byl vyroben 25. Srpna a i tak měl problémy. ...

Obavám se, žes měl prostě smůlu a musel koupit nějaký redistribuovaný...Nejsem si jistý. co dělá výrobce nebo distributor s vracenými mobily. Osobně jsem se domníval, že je přebalí a prodává v Indii za sníženou cenu.
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod danbed 3. 11. 2020 12:24

TomaskCZ píše:Ahojte, prosím ti z vás kdo má OnePlus 8 pro a má už aktualizaci android 11 - zmizel už problém se rozdrcenim černé...

Mám ho hned z předprodeje, žádný problém s display jsem neregistroval a ani nyní na A11 nic nepozoruji. Je ale pravda, že na filmy na něm fakt nekoukám a jas mám stabilně na 80%. Takže asi nejsem úplně cílová skupina problému. Když jsem o tom problému četl poprvé (myslím na jaře), koukal jsem na display v různých jasech i barvách, ale ani tenkrát jsem nic neviděl.
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod dumardus 7. 11. 2020 13:16

Aktalizace Oxygen OS 11.0.1.1
obsahuje Android Security Patch to 2020.10, vylepšení stability systému, inteligentní 5G pro prodloužení výdrže baterie, Canvas v AOD atd... ;-)
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod pnagl 8. 11. 2020 19:28

Taky jsem nainstaloval aktualizaci 11.0.1.1. na Oneplus 8 a zmizelo VoLTE a VoWifi. Navíc z výběru používaných sítí úplně zmizela možnost 5g � Tohle mě u OP s..e. Na 11.0. fungovalo VoLTE normálně Používám simky od O2. Nejde to zapnout ani ručně přes **##4636#*#*
pnagl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dumardus 13. 11. 2020 20:11

@pnagl
bohužel tj záležitost i Operátora, protože O2 ofiko nepodporuje VoLTE a VoWifi u tel. OnePlus
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod dumardus 27. 11. 2020 00:17

Aktualizace 11.0.2.2 Zabezpečení androidu 11/2020. Problém s vowifi a volte vyřešen aspoň u T-Mobile.
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 1. 12. 2020 12:13

Má tu někdo 8 Pro? Docela mě ten telefon láká. Aktuálně jsem moc spokojen s Huawei Mate 20 Pro, ale kvůli absenci google služeb není moc kam se posunout dál a chci si udělat radost (chtěl bych hlavně o něco lepší foťák)... váhám mezi Samsungem S20 Plus a Oneplus 8 Pro a hrozně mě láká čistý Android. Nicméně nejsem si jist, jak to je a bude s updaty 8 Pro, protože jsem zaregistroval, že updatem na Android 11 se tam výrazně zhoršila výdrž baterie a přibyla grafická nadstavba, kterou většina uživatelů nenávidí... ale nechat si telefon s Android 10 bez dalších aktualizací asi taky není to pravé, mám pocit, že v desítce nebyl Always On displej? (Nebo ten lze nastavit na každém androidím telefonu s AMOLED?) Plus jsem trochu doufal, že by budoucí aktualizace opravily třeba foťák (RAWy jsou brutálně do fialova, stáhnul jsem si ukázkové soubory a prakticky to nejde v Photoshopu opravit). Tak trochu váhám...
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 1. 12. 2020 13:00

Mr.Scully: jak sis mohl všimnout tak kolega nad tebou očividně ho má :D
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 1. 12. 2020 20:17

To já chápu, že ho tady někdo má :D Zajímalo by mě, jestli si ho necháváte v Androidu 10 nebo jestli jste riskli update na 11, zažíváte či nezažíváte problémy s baterkou, případně už vyšel nějaký bugfix. Hrozně mě láká čistý Android a rychlost prostředí (a Google Pixel je v několika klíčových aspektech horší a pro mě není volbou), jsem fanoušek aktualizací, jenže ta 11 s tou nadstavbou vypadá divně a ještě ty reporty o výrazném zhoršení výdrže... jsem na vážkách.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod dumardus 6. 12. 2020 00:53

Mám 8 Pro , maximální spokojenost...Od 10 měsíce mám Android 11 a grafická nadstavba se právě dost podobá Samsung UI, ale je to téměř čistý android. Kromě volání vowifi a volte, jsem s ničím neměl problém. Tam to bylo spíše způsobeno, že můj Op T mobile OnePlus oficiálně nemá mezi podporované telefony. V každém případě to po nejnovější aktualizaci teď jde. Jinak baterie 1 den v pohodě s rezervou, ale samozřejmě vše záleží jak ho vytěžuješ. Warp nabíječka je super . V nejbližším okolí mám kolem sebe Iphone 11 Pro a Samsung S10+, Samsung 20 a ani jeden bych za Oneplus nevyměnil. Např dosah 5G wifi routeru je na Oneplus lepší než u zmíněných Iphonu nebo Samsungu ... Systém plynulý, bleskové reakce....Potěšilo mě i AOD které na A10 neměl a na A11 má. Prostě mi na něm nic nechybí. Plynulý systém, bezdrátové rychlé 30W nabíjeni, IP68, 120Hz displey, fotky a video super , dualsim, 128 GB uložšte mi taaky dostačuje...vyzkoušej a uvidíš
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 6. 12. 2020 02:56

1 den v pohodě není moc uklidňující, s Mate 20 Pro jsem zvyklý dát pokaždé dva dny :D

Před chvílí se prodal 8 Pro 256 GB / 12 GB za 11k na Aukru, já blbec jsem chtěl přihodit až těsně před koncem a Aukro je jako zpomalenej film, oproti ebay trvá příhoz daleko déle a nestihl jsem to, jsem vzteklý :D Za ty prachy by to byl super kauf.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 6. 12. 2020 09:21

No jo, proto aukro nejedu uz x x let :D
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 8. 12. 2020 11:08

Tak zakoupeno, verze systému 11.0.2.2, tak uvidíme. Můj první Oneplus, snad nebude poslední :D

A jéje... první problém... nejdou odesílat SMS (skoro vůbec, podaří se jedna z deseti) a příjem SMS jde, ale s desetimunutovým zpožděním. Byl jsem dneska na O2 a tam "jo, o tom víme, to mají uživatelé Oneplus 8 Pro a Mi 10 Pro, s tím se nedá nic dělat". Super. Mám mobil, co neumí SMS.

(Jako poslední - i když zřejmě zbytečnou - záchranu radili zkusit vypnout VoLTE a změnit středisko zpráv z O2 na Tmobile, ale VoLTE v poslední verzi firmware nejde nastavit ani přes to secret menu a středisko zpráv jsem upřímně taky nedohledal, kde se mění... něco je přes *#*#4636#*#* a tam je SMSC, ale když dám obnovit a aktualizovat, tak se tam objeví číslo O2 brány, ale nijak to nepomůže.

edit: po pěti hodinách snažení a zkoušení všech možných tweaků a nastavení zafungovala (aspoň zatím) jediná věc a to je přesunutí SIM karty do slotu 2. Ve slotu 1 to předchozímu majiteli fungovalo u stejného operátora bezchybně, ale mně to prostě v daném slotu moc nezvládá SMS. Zvláštní. Kdyby to aspoň nefungovalo celý, ale chyba ve stylu "občas nepřijde SMS" se dost špatně řeší :D
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod dumardus 16. 12. 2020 21:24

odinstaluj tuto aplikaci a mělo by ti to fungovat
https://play.google.com/store/apps/deta ... l=cs&gl=US
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 23. 12. 2020 10:56

Zdravím vás všechny,
Aktuálně jsem si koupil OnePlus 8 Pro a mám problém se SIM u operátora Vodafone.
SIM se jeví jako plně funkční, ale občas se nedá dovolat ani nechodí SMS.
Využívám dvě SIM karty (Vodafone a T-Mobile)
Příspěvek nademnou jsem četl
- změna slotů SIM nepomohla
- nastavení SIM mám vypnuté VoLTE i Volání-Wifi.
- Aplikaci - Služby Operátora jsem neměl a nemám nainstalovanou

Máte někdo nějaké tipy co vyzkoušet?

Předchozí telefon byl Huawei P30 Pro a vše fungovalo dobře taky byli zapnuté obě SIM.
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 23. 12. 2020 11:17

VoLTE i WiFi je vypnuté automaticky, pokud máš aktualizaci na Android 11 ze začátku měsíce, protože výrobce tyhle funkce - bohužel - v Android 11 zakázal.

Služby operátora máš nainstalované automaticky. V seznamu aplikací nicméně nejsou vidět, to tě asi zmátlo. Tam bych tipoval příčinu. Otevři si v mobilu Google Play, dej vyhledávat Carrier services nebo Služby operátora od Google a v detailu aplikace uvidíš, že ji už máš. Ty musíš odinstalovat.

Pak je taky dobré na zprávy používat Google Zprávy. U některých mobilů aplikace třetích stran nefungují a zprávy vůbec nepošlou.

(Jo a pokud nepotřebuješ Always On, tak hlavně neupgraduj na 11... desítka je ve všem daleko lepší).
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 23. 12. 2020 16:23

Je to zvláštní, ale služby operátora nainstalované nemám - posílám fotku obrazovky a v aplikacích jsem také nic dalšího nedohledal.
Zkusil jsem přenastavit SIM - aby nedělala volbu operátora sama, ale zvolil jsem 2G síť (SIM - používám jen na SMS a volání) ale uvidím jestli to má nějakou cenu.
Jednou za čas zkusím sám zavolat na druhou SIM a uvidíme zda je funkční.
Jen pro upřesnění informací mám
- android 11.0.2.2. (aktualizoval jsem ihned po prvním spuštění nově zakoupené telefonu)
- aplikaci na zprávy mám Zprávy Google.
Přílohy
Screenshot_20201223-150549__01.jpg
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 24. 12. 2020 21:54

Ty jo, tak to nevím. Na ofiko fóru se tyhle věci prodiskutovávaly xkrát, prakticky vždycky to byly Carrier Services nebo ta aplikace na zprávy. Na druhou stranu mně tehdy ty rady taky nepomohly a na to, že v druhém slotu SIM funguje a v prvním ne, na to jsem přišel vysloveně náhodou a nikde to popsáno nebylo. (Předchozímu majiteli v prvním slotu fungovalo vše). Do toho samozřejmě ještě ta pochybná verze Androidu 11... jestli někdy půjdu do továrního resetu, tak si stopro nechám Android 10. OnePlus dělá naprosto úžasný mobily, ale přestává zvládat software a customer support. Stížnost na 11.0.2.2 má už asi 115 stránek...
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod dumardus 24. 12. 2020 22:25

115 stránek možná má, ale z toho tak 85- 90% zaplevevilo Indové a jejich stále opakující se trolení.
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod hgfdsa 25. 12. 2020 03:22

To si nemyslím, že se továrním resetem dostaneš na Android 10, jestli už jsi updatoval na Android 11. Ten update nepůjde továtním resetem odstranit, změnila se ti ROMka.
hgfdsa
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 27. 12. 2020 14:01

No downgrade na Android 10 jsem provedl (bez rootu), ale bylo to asi osm hodin celkem a samozřejmě se mi to podařilo bricknout, protože to desítku nevzalo, nakonec se mi díky nějakému nástroji od Qualcomm podařil úplný tovární reset na verzi Androidu, která tam byla daná při výrobě a pak už se mi update na konkrétní desítkovou verzi podařil. Asi osm hodin stresu, z toho čtyři hodiny jsem měl černý mobil, který nereagoval, super :-D

Desítka je bez AOD, ale jinak ve všem lepší... resp. neobsahuje chyby z jedenáctky. Uvidíme. Upgrade se dá udělat vždycky. Downgrade je podstatně složitější.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 27. 12. 2020 14:29

Tomu věřím, pamatuju si dobu Samsung Galaxy SII, tam jsem dával furt nějaké ROMky a čekal zda se zadaří.

Tady na OnePlus zkusím počkat na 11 a snad brzo opraví chyby a bude vše lepší.
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 27. 12. 2020 22:10

Ten mobil sám o sobě je úžasný, čistý Android v tak sexy podobě se jen tak nevidí (a v podstatě nemá moc konkurenci), ale bohužel z hlediska funkcí má v 11 nedostatky, které jsou pro spoustu lidí poměrně zásadní a hlavně nevím, proč to udělali (např. zrušení VoLTE, které v 10 fungovalo, zhoršení IQ fotoaparátu nebo zřetelné zhoršení výdrže i při vypnutém AOD). Mobil si nechávám (je fakt krásnej) a věřím, že bugy v 11 časem vyřeší. Zatím byly asi dvě meziverze a nic (aktuálně 11.0.2.2), ale naděje umírá poslední, výrobce nepochybně o problémech ví.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 27. 12. 2020 23:20

tak já mám teď mate 20 pro a přemýšlím jít do oneplus 8 pro. nic jinyho asi teď nepřipadá v úvahu. Samsung tak nějak pro mě není, huawei bez Google.. nic jinyho normálního bohužel není.. tohle je úplně všechno co chci od telefonu ale mám strach ze všech těch chyb. přece jenom telefon za 22k..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 28. 12. 2020 02:09

Rozumím ti, měl jsem taky Mate 20 Pro a není kam přejít... Samsungy a jejich Exynosy ve mně žádnou naději nebudí, u Xiaomi nemám rád jejich nadstavbu a pokud člověk chce pěkný fotky, tak už zbyde jen Oneplus 8 Pro. Doporučil bych ho koupit z druhý ruky (třeba měsíc starý za 15k, viděl jsem na Aukru dokonce i za finálních 11500 a to byla 12/256 GB verze) a nechat si tam Android 10 (tu poslední verzi). Pak to vypadá na super telefon. Při malé aktivitě dvoudenní telefon, krásně svižný, displej nádherný, fotky dobré. Sem tam je třeba si s něčím pohrát, třeba vývojáři schovali VoLTE a VoWifi, tak jsem teď instaloval neofiko APK a pak přes skryté developer menu to nastavil. Je to trochu mobil pro hračičky, no :-D Ale mám ho rád. Teď jsem měl v ruce zpět ten Mate 20 Pro a to je lenoch proti tomu.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod hudys 28. 12. 2020 09:21

Taky jsem se rozhodoval jaký telefon, chtěl jsem větší tlf s dobrou výdrží a čistým A. A ve výběru jsem měl i Iphone, už jsem měl skoro objednávku na 12 pro max, ale pak jsem toto řešení zavrhl. Teď jsem měsíce jel na Pixelu 4. Po přečtení různých recenzí a zkušenosti uživatelů, jsem včera vyzvedl 8 pro 12/256. Pořád jsem se zdráhal či po vybalení instalovat nabídnutou verzi 11.0.2.2, nakonec jsem to i přes různé odrazování udělal, následně HR. Část problémy má, část je bez problémů. A jak se zdá, tak jsem v té části kde problémy nenastaly. A musím říct, že tlf je opravdu super. Sice je pořád připravený Pixel, kdyby mě během 14 dnů něco štvalo, ale jak to vypadá, tak Oneplus bude dělat velmi dobrou službu.
IP 12 pro / AW 6
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 28. 12. 2020 13:00

teď jsem někde na fóru četl že android 11 je zatím beta? může to tak být? proto je tam dost chyb..? jako já jsem rozhodlej, půjdu do něho.. prostě srovnávám plno strojů a ve oneplus 8 pro je prakticky všechno co chci kromě snad jen notifikační diody.. ale tu oželim na úkor top displeje, úložiště 256 gb a 12 gb ram :-D nejnovějším procesorem atd.. možná jen že tam není slot na paměťovou kartu.. ale tohle je prostě podle mě top..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 28. 12. 2020 13:21

Ne, Android 11 je už dávno stable verze. Problémy má myslím každý, ale některé jsou zanedbatelné nebo člověk nemá srovnání, tak je neřeší :-) Například VoLTE nejde podle mě v 11 nikde - pokud mě nějaký majitel opraví, tak dejte vědět. Foťák má víc šumu a objektivně o něco horší fotky, ale pokud není srovnání s 10, tak foťák je i tak nadprůměrný. Výdrž baterie je v 11 horší než v 10 (odhaduju tak o 20-30%). Zelené odstíny v Google Chrome, těch jsem si všiml asi až po dvou týdnech a extra mi nevadily. Atd. Ten mobil je i v 11 super, já downgradnul hlavně kvůli baterce a foťáku.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 28. 12. 2020 13:26

snad to brzy vylepší.. říkám, já jsem z toho docela uchvácenej, protože jsem dlouho hledal náhradu za mate 20 pro a konečně jsem ji našel.. viděl jsem na YouTube to prostředí, který je teda hodně uživatelsky přizpůsobitelný, což je taky hodně pecka a taky to že na oneplus chodí jako druhýmu po pixelech update a to se mi taky dost líbí. notifikační dioda teda není? kdyby nezamázli huawei tak jdu minimálně do mate 30 pro.. ale teď je jediná náhrada oneplus. nevím proč jsem si toho nevšiml dřív, 7t pro je taky bomba :-D
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod eviltom 28. 12. 2020 13:31

Dobrý den tak já kupoval Oneplus 8 Pro na Alze a nainstaloval hned Android 11,v horní liště mám ikonu Volte mám T Mobil, tak předpokládám že Volte je u mě funkční.
eviltom
Junior

Odeslat příspěvekod danbed 28. 12. 2020 13:40

Přiznám se, že mám asi kliku. Mám Vodafone, Android 11 včetně všech aktualizací, VoLTE mi normálně funguje a SMS také. Používám TEXTRu. Telefon šlape jak hodinky :)

Screenshot_20201228-123506.jpg
Screenshot_20201228-123454.jpg
Screenshot_20201228-123454.jpg (20.88 ) Zobrazeno 853 krát
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 28. 12. 2020 13:45

fskt je ten displej a rychlost bezkonkurenční? ;-) jak vůbec řešíte zálohu když není slot na paměťovou kartu? v recenzi jsem četl že pokud nemam rychlo nabíječku od oneplus tak nebudu moct nabíjet rychleji třeba nabíječkou od huawei? a ještě prosím co se týká signálu klasický operátora a WiFi? je lepší než u běžných telefonu?
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod eviltom 28. 12. 2020 13:54

Mám to taky tak, veškeré aktualizace a vše mám funkční a hard reset jsem nedělal.
eviltom
Junior

Odeslat příspěvekod danbed 28. 12. 2020 13:59

Zálohování řeším přes OneDrive + synchronizace na domácí NAS Synology. Signál má OnePlus velmi dobrý, rozhodně výrazně lepší než Samsung (vyzkoušeno na S7, S9+ a S10+), zase ale trochu horší než Huawei. WIFi výborná, resp. neměl jsem s ní nikdy žádný problém.
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 28. 12. 2020 15:24

chtěl bych se zeptat, dají se přizpůsobit ikony ve stanový liště? myslím ikona signálu, WiFi atd?
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 28. 12. 2020 15:32

Tak to koukám, že vám 11.0.2.2 funguje bezchybně, u mě to tak nebylo (normální česká distribuce) a podle obrovského ohlasu na fóru Oneplus se to týkalo velkého množství uživatel (nejen indických trollů :) Nevím, na čem třeba to VoLTE může záviset, jistě i na operátorovi, ale zrovna v ČR by v tomhle problém být neměl, u O2 jsem měl VoLTE už léta.

Jinak Huawei nabíječka bude nabíjet pomalu, nemá smysl ji využívat, chce to skutečně používat origo od Oneplus.

Stavová lišta se samozřejmě přizpůsobit dá, lze zaškrtnout, které ikonky tam budou nebo nebudou zobrazené. Zálohu mám taky přes OneDrive, synchronizuje se mi zároveň s PC.

Akorát mě deptá, že mobil je poměrně velký na výšku a nevejde se mi do přihrádky s bezdrátovým nabíjením v autě...

Ještě mi řekněte, jak máte baterku... na Androidu 10 mi vydrží dva dny, na 11 to bylo maximálně den a půl a to fakt s přivřením obou očí. Prostě 25% kapacity dolů. I když hodně udělal AOD, který je tady fakt žrout, bere si dvě procenta za hodinu. Jiné mobily si vezmou dvě tři procenta za celou noc...
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod danbed 28. 12. 2020 15:56

Baterii vůbec neřeším, každý den dávám telefon na noc na bezdrát, ráno beru se 100%. Nikdy nemám večer méně než 40%. Je pravda, že vůbec nehraji hry a nekoukám na filmy, ale telefon využívám hodně intenzivně pracovně. Vše mám stále zapnuté (wifi, BT, NFC, data), včetně plné komunikace s Garmin Fenix 6 Pro.
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 28. 12. 2020 17:25

Zdravím vás, posílám pár obrázků ohledně toho jak to aktuálně vypadá na mém OnePlus 8 Pro.
Android 11.
SIM 1 a SIM 2 a jejich nastavení a co mohu zapnout.
Mám zapnout VoLTE a Volání Wi-Fi, nebo ne?
Úplně si nejsem jistý zda je to výhoda nebo nevýhoda a zda to SIM podporují, když by nepodporovali tak asi nevadí, když to bude zapnuté, nebo ano?

Díky za vaše rady
Přílohy
Screenshot_20201228-161553__01.jpg
Screenshot_20201228-161237__01.jpg
Screenshot_20201228-161242__02.jpg
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 28. 12. 2020 20:33

čekal jsem ještě na xiaomi mi 11 a teď jsem ho viděl a musím říct že se mi nelíbí.. chtěl jsem počkat na oneplus 9 ale co může novýho přinést? max snapdragon 888...8 pro je top.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 28. 12. 2020 20:34

Klidně bych to zapnul, VoLTE by mělo nabízet lepší kvalitu. Zvláštní je, že já tohle nastavení v 11 ani v 10 u SIMky vůbec nemám. (U jiných telefonu jsem přitom VoLTE používal běžně). Do 10 se mi to podařilo dostat pomocí neoficiální APK, zapnul jsem to, ale nemám pocit, že by to fungovalo, ve stavovém řádku mám ikonku zapnutou, ale neukáže se. Jak můžou dva totožné telefony ze stejné distribuce a s totožnou verzí OS se chovat jinak, to mi fakt není jasné... (Akorát operátora mám jiného - O2 - ale to by snad nemělo hrát roli). Má tu někdo Oneplus s O2 a VoLTE?
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 28. 12. 2020 20:41

to dělá operátor. pokud máš vdf tak ten to asi nemá ale pokud máš tmobile tak se tam zobrazí takhle možnost..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod hudys 28. 12. 2020 21:17

Mám O2, taky bez nabídky.
IP 12 pro / AW 6
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 28. 12. 2020 21:21

tak v tom případě to má v nabídce jen tmobile. vypadá to tak.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 29. 12. 2020 00:01

Do háje, O2 podporuje snad stovku telefonů ohledně LTE + další fungují neoficiálně, jen Oneplus ne. To jsem se teda trefil. No nevadí, beztak telefonuju minimálně.

Až přijde další aktualizace, tak pak reportujte, jestli vidíte rozdíly. Hlavně ohledně baterie. Docela by mě zajímalo, jestli některá ta zhoršení oproti desítce nějak vyřeší, zvlášť tu spotřebu Always On displeje, tak špatnou ji snad nemá žádný jiný telefon, mám srovnání s LG a Huawei a oba žerou tak třetinu toho co OnePlus.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod danbed 29. 12. 2020 01:35

Měl jsem těch telefonů fakt hodně a rozhodně OnePlus nemá s AOD žádný problém. Mám ho zapnutý od první chvíle, kdy to šlo. Funguje perfektně a baterii nežere víc než jiné telefony. V podstatě, já o něm ani nevím, co se týká baterky.
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 29. 12. 2020 11:34

tak teď nevím, četl jsme na netu na stránkách oneplus že vydali sestavení pro android 11 a jsou tam prosincový záplaty a píšou u toho že je to open beta. tak nevím.. podle toho co jsem se tam dočetl tak android 11 je beta..

https://www.rprna.com/updates/oxygenos/ ... ral-fixes/
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 29. 12. 2020 12:24

danbed - že Oneplus AOD žere přes noc cca 2% baterie za hodinu, to je změřené mnoha uživateli, to není výmysl. A že můj Huawei, který mám položený paralelně vedle, si za celou noc vezme 0.5% za hodinu, to taky vidím. To srovnání je celkem jasný (a je hlavní příčinou, proč baterie v 11 je konzumována víc než v 10). Nicméně uživatelé, kteří využívají mobil fakt naplno, tak reportovali, že se upgradem na Android 11 dostali ze 7-8 hodin SOT na sotva 5-6, tedy ten pokles je zřetelný a velmi dobře měřitelný.

Btw. v Androidu 11 přestalo fungovat 5G (to u mého mobilu platilo taky, ta možnost se přestala i zobrazovat v nastavení sítě), nevím, jak to máte vy. Tohle je zrovna věc, která je mi jedno, jen je vtipné, že se to inzeruje jako 5G mobil a prvním větším updatem ta funkce zmizí.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod Ogyn Bk 29. 12. 2020 20:25

Poslední mobil který jsem používal byl honor 20 Pro, Samsung Galaxy note 10.lite.U obou telefonů mi bez problémů fungovalo nahrávání hovorů s ACR... které používám mnoho let,i po omezení funkcí..... Nyní s OnePlus 8 pro nefunguje..! Také mi vadí,že když používám app na záznam trasy, Zdraví,a použijí fotoaparát,tak se záznam zastaví, což se mi už dlouho u žádného mobilu nestalo,a u vlajkové lodi" bych to nečekal...
Ogyn Bk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jurasis 30. 12. 2020 09:40

Na YouTube najdeš návody, jak zprovoznit Nahrávání hovorů. Funguje perfektně bez rootu. To byl ostatně důvod, proč jsem telefon bral. Je poslední, který má nativní nahrávání. Aplikace třetích stran už nefungují.
Jurasis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 30. 12. 2020 10:26

ACR ani jiný program dávno nefunguje už na žádném telefonu, vždyť už od nějakého tuším Android 10 je to z důvodu nějakého GDPR zakázáno. ACR nainstalovat jde, ale bere jen to, co jde do mikrofonu, takže protistranu člověk na nahrávce slyší velmi špatně.

Jak píše Jurasis, Oneplus 8 Pro to měl asi jako jediný telefon nativně, ale třeba já to v nastavení hovorů nemám. Ještě jsem nezkoumal, jak to obejít nebo jestli to závisí na operátorovi.

edit: tak jsem to během minuty nastavil přes jOnePlus Tools, tak uvidíme, jestli funguje.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod Ogyn Bk 30. 12. 2020 12:32

Právě ACR mi skvěle funguje na Honor 20 pro,i Samsungu Galaxy Note 10....ale našel jsem jinou app,a už to.jede
Ogyn Bk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jurasis 30. 12. 2020 13:00

Na android 11 nahrávací aplikace třetích stran už nefungují. Pokud chceš něco z druhé stany slyšet, tak jedině zapnout hlasitý hovor.
Jurasis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajs 30. 12. 2020 13:10

Přesně vyzkoušel jsem vše možné nejede nic pouze se zapnutým hovorem nahlas.
rajs
Poslední varování

Odeslat příspěvekod danbed 30. 12. 2020 23:32

Mr.Scully píše:danbed - že Oneplus AOD žere přes noc cca 2% baterie za hodinu, to je změřené mnoha uživateli, to není výmysl. ....

Jak jsem psal, v noci ho mám každý den na bezdrátu a nabíjí se. Jdu spát, položím a nic dalšího neřeším. Ráno vstanu, vezmu a mám 100 %. Nevím, jak to udělat jednodušší... V autě to samé, mám bezdrát držák od FIXED. Takže, jak jsem v autě, dobíjím. A tam jsem dost často :)
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 31. 12. 2020 00:39

Jasný, já neříkám, že je to zásadní problém, do večera vydrží každej mobil a zvlášť v týhle době nikdo nikam nejezdí a přes noc se to nabije. Jen mě zklamalo, že prostě to neumí udělat úsporněji.

Jsem teď na poslední verzi desítky, mám za sebou den a půl a mobil má stále ještě 40%. Při troše snahy by vydržel tři dny bez nabití, což je masakr - mám zapnutou WiFi, BT, 120 Hz a QHD, tedy vše naplno. Ale jsou Vánoce, tak pochopitelně netelefonuju. I tak super. V Androidu 11 jsem se přes den a půl nikdy nedostal, z nějakého důvodu se tam Oneplus mění ve žrouta (nejen kvůli AOD).

Zkusím si schválně co nejdéle nechat desítku a dát tam AOD od nějaké třetí strany (ale mám pocit, že je tam pak kolize při odemykání telefonu, prostě to vyžaduje jedno ťuknutí navíc, což mě asi bude štvát). Ale mám pocit, že ty apky třetích stran si ty 2% za hodinu vezmou taky. Úsporné jsou fakt jen nativní AOD některých výrobců.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod hudys 31. 12. 2020 15:33

Jaký doporučíte bezdrátový držák do auta, aby opravdu stíhal nabíjet s přehledem při zapnuté navigaci? Mám Epico a ten to nějak nedává. Dle XDA kryty snižují účinnost nabíjení, když je kryt na telefonu, ale i bez něj žádná sláva. Nebo pomůže vypnout položku Optimalizované nabíjení?
IP 12 pro / AW 6
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod Maxpayne2019 31. 12. 2020 16:28

ACR funguje na note 20 ultra aj s android 10 aj 11 len ako sa to uz pisalo ,je to potichu ale ide to,ale asi preto lebo ACR je aj priamo v galaxy store a ta je robena na samsung fony,ta s google play nefungovala ani mne.
Maxpayne2019
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 1. 1. 2021 22:19

Mám další poznatek ohledně chyb v Androidu 11 na OnePlus 8 Pro.
Mám aktivováno, že po ťuknutí na displej se rozsvítí místo pro přiložení prstu na čtečku otisků - přiložil jsem vícekrát a ani jednou se telefon nesnažil otisk rozpoznat.
Následně jsem telefon probudil bočním tlačítkem a pak již otisk fungoval.
Také jste to někdo zažil?
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 2. 1. 2021 00:38

Tak to je novinka. Chyb jsem zažil spoustu, ale zrovna otisk prstu mi na 11.0.2.2 fungoval bez problémů. Já třeba zažil, že na dotyk vůbec nereagoval kalendářový widget, co mám na ploše. V 10 se mi to nestalo. Zajímalo by mě, jestli je tak chybový Android 11, nebo prostě Oneplus nestihl vychytat všechny chybky ve vlastním UI, protože chtěl být mezi prvními, kdo ten systém bude mít.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 3. 1. 2021 20:50

Zdravím, asi další chyba,
mám velikost textu nastavenou na trochu větší.
Dnes se mě v aplikaci Instagram velikost zmenšila - po odstranění aplikace z paměti spuštěných aplikací - opět naběhla ve standardní velikosti, jak mám nastaveno.
To jsou věci...
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 4. 1. 2021 16:34

nemáte prosím někdo info kdy mají představit oneplus 9 pro? co čtu tak nevím jestli jít do 8 pro když tu každej píše o plno chybách..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 5. 1. 2021 01:30

Chyb je reportováno dost, ale hlavně v Androidu 11... pokud ti nevadí Android 10 (který má jednu jedinou nevýhodu a to je absence AOD, jinak je s ním OnePlus lepší), tak si moc nedokážu představit za ty peníze lepší mobil na trhu... jedině třeba S20+ se Snapdragonem.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 8. 1. 2021 09:00

tak jsme koukal na netu a měla by být nová aktualizace 11.0.3.3....(tak nějak) uz ji někdo máte? asi o víkendu půjdu do oneplus tak mě zajímá jestli se řeší zmíněný chyby.. ;-)
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod BLAZ67 8. 1. 2021 09:24

Chci do telefonu jít, i přes potíže po aktualizaci na A11. Je dotaz, opravdu nyní nefunguje 5G? Jsem v oblasti pokrytí Vodafone 5G a nerad bych o něj přišel.
BLAZ67
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 8. 1. 2021 11:12

Možná to má někdo jinak, ale mně v Androidu 11 možnost 5G zmizela a ostatní reportovali to samé. Když jsem přešel zpátky do Androidu 10, tak v mobilních sítích 5G možnost vidím. (Nicméně nemám jak odzkoušet).

11.0.3.3 prý prakticky žádné problémy nevyřešila. Největší problémy baterka, foťák, 5G... údajně beze změny. Zatím je jen v Indii.

Já si koupil Oneplus kvůli foťáku a začínám být rozpačitý... v horších podmínkách poměrně dost přeostřuje a zesiluje šum... V dobrých světelných podmínkách je skvělý až na jednu výjimku a to je HDR režim, který je tu dost přemalovaný a přehnaný, něco jako u Samsungu, ještě o kus hůř.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod BLAZ67 8. 1. 2021 11:56

Děkuji za odpověď. Když to čtu, tak si nechám svůj Samsung (S20+). Sice mě štve, ale jakž takž funguje. Chtěl jsem Snapdragon a dobrý příjem signálu wifi i mob. sítí, který se mi u SAM zdá horší než dřív.
BLAZ67
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 8. 1. 2021 15:41

S20+ a Oneplus 8 Pro jsou z mého pohledu naprosto srovnatelné top telefony současnosti, dva z nejlepších v poměru kvality a ceny. Jeden má lepší to, jeden tohle a oba stojí za koupi. Ale přijde mi zbytečné přecházet z jednoho na druhý.

Nicméně mluvím hlavně za sebe... je dost možné, že tu někdo řekne, že jemu Oneplus s Androidem 11 5G nabízí. U mě to tak nebylo.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 8. 1. 2021 19:12

já zvažuji taky buď S20 plus nebo oneplus 8 pro. ale půjdu do oneplus 8 pro. dle mého názoru je oneplus lepší. uvidíme co přinese S21. ale velký prachy za to dávat nechci..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 9. 1. 2021 17:06

Dotaz: používám - konverzace v bublinách.
Byl jsem zvyklí, že jsem bublinu umístil na jedno určité místo a tam se vždy objevila znovu.
Zde to vždy skočí do "levého horního rohu".
Nejde s tím něco udělat? Díky
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 10. 1. 2021 18:31

tak jsem šel místo do Samsung do oneplus 8 pro.. sehnal jsem ho ve slevě přes známého za 18500 Kč a dostal jsem rok pojištění na rozbití displeje :-D zatím se seznamují a spokojenost..

chlapi prosba, kde lze nastavit styl písma? nikde to nemůžu najít :-D pak nemůžu v horní liště jak jsou zkratky najít přepínač na vypnutý a zapnutý zvuk.
Naposledy upravil cartee dne 11. 1. 2021 08:39, celkově upraveno 1
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod philmencz 11. 1. 2021 00:38

Tak po aktualizaci na A11 se mi také ztratilo 5G z volby sítí,ale jde "zapnout".Nejsem však v dosahu,abych to vyzkoušel,ale zítra snad ano v Sadské.Mam Vodafone.Tak pak dám vědět.
philmencz
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 11. 1. 2021 11:37

cartee - styl písma se mi z nastavení ztratil, někdy v půlce roku 2020 tam ještě byl výběr ze tří fontů a ke konci roku už nastavit nešel, jen velikost. Zřejmě jedna ze změn, která přišla s vyšší verzí OS. Nebo jestli to tam někde je, tak mi někdo napište kde :-D
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 11. 1. 2021 11:59

aha, tak to je divny :-D jinak ten telefon je fakt blesk.. ale miliarda nastavení :-D displej dělo jako kráva, odezva atd, pecka.. jen jsem malinko rozpačitej z toho foťáku, asi jsme možná čekal víc, když jsem shlédl snad všechny recenze. :-D hele oneplus nedává sluchátka do baleni?

jo a nejdou mi spárovat hodinky huawei watch gt 2 e s oneplus.. mám aplikaci zdraví a nic.. telefon j nenajde..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 11. 1. 2021 15:30

Telefony OnePlus 8 a 8 Pro dostávají update OxygenOS 11.0.3.3

Nejnovější Oxygen 11 běží na nejnovějším Androidu 11
Jde o zbrusu novou verzi oblíbené nadstavby
Poslední aktualizace přináší další dílčí změny a opravy

OxygenOS 11.0.3.3 v kostce
Systém

Nově možnost si dle libosti upravit výšku klávesnice
Opraven menší bug v aplikaci Hodiny
Opravena funkce Automatické otáčení obrazovky
Galerie

Odstraněn bug v souvislosti s některými fotkami, které mizely z Galerie
Bluetooth a Wi-Fi

Opravena chyba v souvislosti s připojením bezdrátových zařízení
Vyskakovací okénko s upozorněním se nově pokaždé ukazuje
Vylepšeno Wi-Fi připojení
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod hudys 11. 1. 2021 21:21

Cartee aktualizoval se ti seznam hodinek (zařízení) ve Zdraví, když chceš párovat? Já chvíli bojoval u bratra, když jsem mu pároval GT 2e k Xiaomi, pořád nechtěl aktualizovat seznam. Ale po nějaké době se to umoudřilo a teď mu šlapou dobře.
IP 12 pro / AW 6
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 11. 1. 2021 22:05

jj právě že seznam mám aktualizovanej.. vůbec to nenajde.. to je divny..

už jsem na to přišel :-D

zajímá mě, nevíte někdo kam se poděla volba vypnout zvuk ze zkratek ve stanovy liště? nebo to tam oneplus nemá vubec? to je divny :-D
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 12. 1. 2021 00:29

Vypnout zvuk máš jen HW tlačítkem, v liště to není.

Co se týče foťáku, vysledoval jsem, že je to dle podmínek. Za určitých světelných podmínek to udělá super fotku i selfie. Pak máš třeba protisvětlo a jde to do háje. (Jsem fotograf, tak mám přísnější oko... oproti předchozímu Mate 20 Pro to má něco lepší, něco horší... čekal jsem taky maličko víc).
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 12. 1. 2021 00:52

já ten zvuk vyřešil režimem nerušit.. je to prakticky vypnout zvuk a zapnout.. jsem zvědavej na baterii podle používání.. někdy mi přijde že drží a někdy zase že letí dolů. každopádně ta rychlost a sviznost...jako fakt pecka.. ta čtečka otisku je masakr oproti huawei mate 20 pro. rozpoznání xicht asi ok ale ta čtečka je masakr rychlá a spolehlivá.. za mě oneplus je fakt parádní.. mrzí mě hodně ta nemožnost změnit písmo ale snad to opraví v nějaký aktualizaci.. foťáky mi asi stačí, líbí se mi fotky.. celkově jsem spokojenej, i repráky hrajou parádně a o sluchátkách anji nemluvě.. zvuk fakt super.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Ogyn Bk 12. 1. 2021 11:04

cartee píše:tak jsem šel místo do Samsung do oneplus 8 pro.. sehnal jsem ho ve slevě přes známého za 18500 Kč a dostal jsem rok pojištění na rozbití displeje :-D zatím se seznamují a spokojenost..
Přepínač zvuku je viditelný, takže ikonu nepotřebuje

chlapi prosba, kde lze nastavit styl písma? nikde to nemůžu najít :-D pak nemůžu v horní liště jak jsou zkratky najít přepínač na vypnutý a zapnutý zvuk.
Ogyn Bk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cartee 12. 1. 2021 14:58

chlapi, jsem momentálně v Praze. nemělo by jít na oneplus 8 pro u tmobile 5g?
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod KrylP 12. 1. 2021 15:32

Už si dal ty hodinky dohromady? Jedou ti?
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 12. 1. 2021 16:27

jj už to jde, musel jsem v hodinkách odpárovat s huawei a pak si mi ve oneplus ukázaly :-D
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod hudys 12. 1. 2021 17:47

No jasně, pořád hledaly starý telefon :)
IP 12 pro / AW 6
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod KrylP 12. 1. 2021 18:51

No nevím, aby jeli všechny funkce na S20, tak to bylo trošku složitější. Nestačí nainstalovat jen aplikaci zdraví, ale je třeba taky HMS Core, aby šli pravidelné aktualizace. A to šlo jedině přes PetalSearch.
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod hudys 12. 1. 2021 20:47

Ten se dá přeci stáhnout přes Play. Případně app mirror nebo něco podobného.
IP 12 pro / AW 6
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 12. 1. 2021 20:55

zdraví už mám v telefonu a všechno jde jak má..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 13. 1. 2021 08:39

ráno na mě vyběhla aktualizace 11.0.3.3. změny? nevšiml jsem si..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod eviltom 13. 1. 2021 12:18

Tak dnes taky aktualizováno, operátor T Mobil a přibyla možnost výběr sítě 5G.
eviltom
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 13. 1. 2021 16:02

ajo už to tam taky vidím.. tak uvidíme zda to bude fungovat :-D teď už mi je ke spokojenosti chybí změna fontů a je to cajk..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 13. 1. 2021 17:20

Tak fajn, že tam slavně přidali 5G, kterou v některé z předchozích verzí odebrali :D

Pro mě je zásadní baterka... dokud ji v 11 nevylepší, tak do 11 zpátky nejdu. V 10 mám dvoudenní telefon. S 11 bylo nemožné se na těch 48 hodin dostat.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 13. 1. 2021 18:31

já s telefonem zadnej problém nemám. telefon na baterce úplně v pohodě, den určitě.. chtít po takovým displeji aby svítil dva dvy je docela šílený :-D:-D:-D:-D

všimli jste si že je tu notifikacni dioda? je vpravo od přední kamery, hned u kraje a svítí zeleně.. nevíte jestli jde použít jako signalizace upozornění?
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 14. 1. 2021 21:06

tak po tom co jsem viděl S21+ tak jsem rád že jsem šel do oneplus 8 pro..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 15. 1. 2021 07:24

tak jsem v Praze a 5g funguje :-D:-D
koukám diskuze je tu vášnivá :-D

vyzkoušena rychlost stahování a v Praze u tmobile na 5g je rychlost přenosu stahování 94mb/s :-D docela slušnej fičák
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod hudys 15. 1. 2021 08:50

Mě to asi bude jedno, mám neomezený data, ale s omezením rychlosti na 20mb/s :-)
IP 12 pro / AW 6
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 15. 1. 2021 09:05

to já mám taky :-D:-D
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod danbed 15. 1. 2021 13:53

Teď jsem testoval schválně 4G LTE v ČB a jedu 154 Mbs na 62 Mbs.
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod BLAZ67 16. 1. 2021 19:49

philmencz píše:Tak po aktualizaci na A11 se mi také ztratilo 5G z volby sítí,ale jde "zapnout".Nejsem však v dosahu,abych to vyzkoušel,ale zítra snad ano v Sadské.Mam Vodafone.Tak pak dám vědět.

Prosím, šlo 5G u Vodafonu? Díky.
BLAZ67
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 17. 1. 2021 14:00

Mám pocit, že O2 je na tom nejhůř, minimálně VoLTE mi s Oneplus na O2 nejde (není na seznamu podporovaných telefonů, ale nevím, jestli je to věc technologie nebo je to v něčem jiném), 5G nevím...

Jinak 11.0.3.3 se mi dneska nabídla, ale nejdu do ní, dle ofiko fóra nejsou od 11.0.2.2 žádné podstatné změny, takže zůstávám u 10.5.14 :D
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 18. 1. 2021 21:06

tak skoro po týdnu jsem z telefonu nadšenej.. úplně rozdíl oproti huawei.
chci se zeptat, jak je na tom oneplus s aktualizacema? někde jsem četl že jsou druhý nejrychlejší po pixel?
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod sirThommas 19. 1. 2021 08:20

k těm aktualizacím: Na to bych úplně nespoléhal protože situace co se ukazuje s řadou 7/7T je tragická Update na Android 11 je v nedohledu (betu co by měla snad do měsíce dorazit nepočítam, vyšla sice čínská beta H2OS) nejvíc na tom je zarážející 7T, protože toto je její první velký update (vydáno na konci roku 2019 za prémiovou cenu) - tato řada vyšla s A10. Podle odhadů a díky bi-month aktualizacím budeme rádi, když stable výjde v dubnu. Tento měsíc by měl vyjít alespoň security patch pro STABLE, ale je otázka kdoví jestli vůbec něco bude. Moje 7T má bezpečnostní update z 1.11.2020. Takže asi tak. Předpokládám, že toto bude čekat příští rok i řadu 8/8T

Doporučuju se podívat na jejich fórum aby jsi nebyl překvapený co tě čeká příští rok až vydají 9/9T + hromadu nových NORDů

PS: Aktuálně je i Samsung (dalo by se říct, že skoro všichni výrobci mobilů) rychlejší co se týče updatů na A11
sirThommas
Junior

Odeslat příspěvekod philmencz 19. 1. 2021 14:57

BLAZ67 píše:
philmencz píše:Tak po aktualizaci na A11 se mi také ztratilo 5G z volby sítí,ale jde "zapnout".Nejsem však v dosahu,abych to vyzkoušel,ale zítra snad ano v Sadské.Mam Vodafone.Tak pak dám vědět.

Prosím, šlo 5G u Vodafonu? Díky.

Nevím, zda šel vysílač na 5G Vodafonu v Sadské, ale mně tam nenaběhlo. Běželo tam 4G+. Osobně si myslím, že to jak nyní běží 5G síť je nějaká konfigurace, OnePlus 8 / PRO podporuje N78, ale přiznám se, že nevím na čem jede VDF, zda N77 i N78. N78 je podsíť té N77, ale to by musel říct někdo z VDF.
philmencz
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 21. 1. 2021 10:51

zdar mistři, prosím chci se zeptat, jak je na tom oneplus se zabezpečením co se týká odemčení telefonu přes xicht? jede to před přední kameru? je to bezpečný? něco jako má třeba huawei? na mate 20 pro to bylo v pohodě.. ale jestli má přední kamera tady u oneplus taky nějakej secure? jo a chtěl bych ještě doplnit tu vydrž. přijde mi to stejný jako na mate 20 pro. včera jsem jel docela dost, prakticky pořád fb, telegram, volání a podobný výkaly a večer jsem měl kolem 18.00 ještě 52%. což si myslím že je cajk. jo a další věc, v gplay byla aktualizaci oneplus launcher a v přizpůsobení v nastavení je v podpopisku písmo, ale když jsem to rozklikl tam jsem tam žádnou volbu nenašel pouze ikony atd atd.. nevíte někdo kde změnit písmo?
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 21. 1. 2021 10:54

Nastavení -> Displej -> Font
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod cartee 21. 1. 2021 10:54

to tam právě nemám.. proto se ptám :-D:-D myslím styl písma..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod hudys 21. 1. 2021 14:54

Neboj, tu možnost tam taky nemám. Zajímavé v zahraničních videorecenzích tuto možnost třeba mají. Nějaká specifika trhu? Nechápu.
Nebo aspoň nějaký způsob přes aplikace?
IP 12 pro / AW 6
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 21. 1. 2021 19:01

ad zabezpečení - snímání ksichtu i čtečka jsou s Mate 20 Pro rychlostí i spolehlivostí srovnatelné.

ad výdrž - taktéž podobná, dvoudenní telefon. Mate 20 Pro i Oneplus (na Androidu 10) mi vydrží cca 48 hodin.

ad font písma - už jsem to psal jednou, bylo to tam v nastavení v nějakých prvních verzích desítky, od určité subverze už to tam není, v jedenáctce myslím taky ne.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 26. 1. 2021 21:55

Zdravím vás,
před týdnem jsem nainstaloval 11.0.3.3 přecházel jsem z 11.0.2.2. Vím, že tento "update" asi neměl nic moc opravit, ale -
Chci se vás opět po měsíci optat (třeba je tu někdo nový):
Máte někdo problém se SIM kartou?
Tváří se jako aktivní a připojena k síti a přitom jsem chvílemi nedostupný (ani SMS nechodí), po chvíli zase vše OK.
SIM Vodafone - nefunguje ani v jednom slotu
SIM T-mobile - funguje v pohodě.
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod Ogyn 26. 1. 2021 23:39

Sim karty je třeba občas buď úplně vyměnit, nebo jenom očistit... Slot mobilu za to většinou nemůže. Zvláště když se často mění telefony tak se může SIM karta lehce poškodit a své způsobí i oxidace
Ogyn
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 30. 1. 2021 23:27

Mně se to stalo s O2 SIMkou, ve slotu 1 mi nešly SMSky, volání i data fungovaly. Ve slotu 2 všechno funguje bezchybně. Záhada jako blázen. Předchozí majitel měl jiného operátora a fungovaly mu oba sloty bez problémů.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 31. 1. 2021 10:05

zdarec chlapi, hele mám takovej menší problém, je normální že když vytáhnu mobil z nabíječky, telefon je celou noc zhasnutej, nehraju si s ním protože spím :-D má 100% baterie a teď ráno jsem vstával v 8 a měl 85%? jakože zmizí při nečinnosti 15% baterie? to je divný ne? jediný tak co, tak mám připojenou WiFi ale na mate 20 pro mi při stejným zmizely max 2 procenta.. aplikace v baterii jsem si nastavil na optimalizovat (tři volby = inteligentní, optimalizovat nebo neoptimalizovat). když kouknu do nastavení a baterie tak mi napíše že jsem vše ok a žádná aplikace nežere baterii, tak to jsem z toho blbej teda.. mám android 11.0.3.3
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 31. 1. 2021 21:37

Máš zapnutej Always On displej nebo ne? Pokud jo, tak u OnePlus žere baterku jak prokopnutej. Pokud máš AOD vypnutej, tak je to divný.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 31. 1. 2021 22:45

ten oad ambient mám zapnutej jen když tuknu na displej tak se mi rozsvítí.. jinak mi nonstop nesvítí.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod danbed 2. 2. 2021 01:46

Já tedy nevím, ale AOE mám zapnuté pořád a nestane se mi, že bych měl večer méně než 30%. A to mám telefon vytížený pracovně docela na max. Dnes jsem na zkoušku koupil S21 Ultra, takže uvidím, jaký to bude rozdíl a který si nechám. Tak nějak tyhle dvě značky pravidelně střídám :)
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 2. 2. 2021 07:41

cartee píše:ten oad ambient mám zapnutej jen když tuknu na displej tak se mi rozsvítí.. jinak mi nonstop nesvítí.

Nastaveno to mám stejně a v noci ztratí telefon 3-5% v režimu "letadlo".
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 2. 2. 2021 11:10

Zapnutý AOD si pápne cca 2 procenta za hodinu. Mně se za celou noc se zapnutou WiFi, bluetooth, daty, vším ztratí třeba 4 procenta. S AOD to bylo 16 procent.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 2. 2. 2021 14:29

taky to mám tak nějak podobně.. ale je divny že je ten ambient displej aod aktivní i když vlastně nesvítí a mám to nastaveny že se zapne jen když tuknu na displej..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 2. 2. 2021 16:26

jak je to vůbec s aktualizacema i oneplus? koukal jsem že jedu na "aktuálních" listopadových zaplatach a ostatní mají leden. na p30 pro je leden a o samsungu ani nemluvím..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 3. 2. 2021 09:24

Tam se nějak rozlišuje security patch a klasický update, mám pocit... security patch nevím, klasický update je cca jednou měsíčně?
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod kufus 3. 2. 2021 11:28

Sleduju teď oneplus forum a moc se mi to nelíbí. Uvažuju, že půjdu buď do nového oneplus nebo samsungu. Chtěl jsem vyzkoušet tu user experience s oneplus, ale to co se tam teď děje mě od toho odrazuje. Už i oneplus 7 mají lednovou záplatu, jen u oneplus 8/pro pořád nic a nikdo se tam k tomu ani nevyjádřil, mlčí nebo mlží. :roll:
CPU C2D E4400 @ 2GHz MB GIGABYTE P35 DS3L RAM 2 x 1GB Kingston 800Mhz GK X1950PRO HDD WD2500YS Caviar Corsair VX450W
kufus
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 3. 2. 2021 12:28

to je právě divný.. 8 pro prakticky vlajka a je to nějaký mrtví..

já si osobně myslím že teď posílají update míň protože přijde řada 9..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod IMI5 3. 2. 2021 18:40

No třeba můj OP 7T Pro má stále 1.listopad a verzi 10.0.13. HD01BA kupován na Alze před půl rokem.
IMI5
Junior

Odeslat příspěvekod Jurasis 5. 2. 2021 14:42

Nevíte někdo, jestli lze zvýšit jas ambientního displeje? Při intenzivnější osvětlení je špatně čitelný.
Jurasis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tondaskater 5. 2. 2021 16:42

Dnes další zvláštní chování telefonu.
Nefungoval - Multitasking - prostě nešlo přejít z aplikace do další aplikace.
Ani vyskočení z aplikace - potažením ze spoda displeje.
Restart telefonu a vše je zase OK.
Fakt nechápu...
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 6. 2. 2021 00:02

Tyhle drobnosti se bohužel stávají, mně třeba nejde vždycky po 2-3 dnech běhu telefonu rozkliknout jeden widget. Jeden dva dny to dá, ale třetí den už se na něj kliknout nedá a řeší to restart.

Je to super telefon, na tom pořád trvám, ale zasloužil by si větší péči.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 8. 2. 2021 17:28

tak update 11.0.4.4. zabezpečení leden 2021
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 8. 2. 2021 17:43

Zdravím,

s updatem na 11.0.4.4. chvíli počkám, dle toho co se objeví na "OnePlus Community fóru".
Jestli něco nepokazili :-)

Jen ještě dodám, že jsem nyní měl SIM (Vodafone), která stále v telefonu zlobí a nelze se na ni dovolat v jiném telefonu a v tom fungovala úplně bez problému (Xiaomi), takže vina je opravdu na straně telefonu a ne na straně SIM.

Je škoda, že má nyní telefon tolik "vad na kráse", do OnePlus jsem šel, protože jsem chtěl vyzkoušet tuto "značku" prvně a užít si "něco nového". Přecházel jsem z Huawei P30 Pro a nyní mě trochu trápí otázka toho zda nepřejít zase někam dál.
Naposledy upravil tondaskater dne 8. 2. 2021 20:28, celkově upraveno 1
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 8. 2. 2021 17:45

já s telefonem nemám absolutní problém..problémy jsou na všech značkách.. někde je má a někdo ne..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod danbed 9. 2. 2021 13:13

Používám aktuálně paralelně OP 8 Pro a S21 Ultra. Na OP se mi objevil zajímavý, otravný problém. Když dám šoupátkem profil na vibrace nebo na ticho, některé aplikace mi stejně "zvoní" a dokonce mi občas zazvoní i telefon. Netuším, jak se toho zbavit, tohle nikdy předtím žádný OP nedělal, donedávna ani tento OP. Na netu jsem našel více lidí se stejným problémem, i u starších verzí. Samozřejmě poslední možnost bude HW reset.
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 9. 2. 2021 23:53

Problémy má každá značka, nicméně když pominu prostředí, ve kterém je Oneplus skutečně nepřekonatelný, tak třeba můj předchozí Huawei Mate 20 Pro byl výrazně bezchybnější. Od Oneplus jsem si sliboval mj. lepší foťák a to se jako moc nestalo. Má to o něco lepší selfie foťák (tam Huawei zaostával), ale zase třeba ta defaultní aplikace má dost špatnou automatiku. Například přehání HDR mód do samsungových omalovánek a hlavně si parametry expozice tak trochu vymýšlí. Fotím dejme tomu za dobrých světelných podmínek malou dceru a pochopitelně je klíčový čas, aby zachytil pohyb. Takže foťák třeba nechá 1/100s a ISO vylítne nad 1000, což je v pohodě, za světla šum pochopitelně tak vidět není. ALE o chvíli později při focení podobné scény je schopný klesnout s časem pod 1/50s a přitom ISO je třeba jen 200. Pochopitelně to má za následek mázlý pohyb. Jasně, můžu nastavit profi režim a čas si určit sám, ale to už je pohodlnější si normálně dojít pro foťák... (zkoušel jsem i Google Camera, ale nejsem o ní moc přesvědčen, dává expozici do mínusu a fotky mají trochu desaturované barvy, ač jsou paradoxně kontrastnější). Huawei měl v tomhle vyšší inteligenci a rozpoznal scénu.

Můj další mobil (za rok) bude asi Samsung S21 Ultra...
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 10. 2. 2021 12:55

Máte někdo zkušenosti s 11.0.4.4?
Pravděpodobně zkusím přejít z 11.0.3.3.

A jen tak okrajově se zeptám na Open Beta 6, máte někdo, můžete porovnat beta/stable?

Díky
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 10. 2. 2021 13:18

já mám stable a přijde mi oproti 11.0.3.3 větší vydrž.. od rána jedu bomby, fb messanger atd atd.. video a mám teď 79% baterie. do toho jsem asi 30cminut volal.. takže bych řekl že ok. telefon litá rychleji bych řekl i když nemám displej zapnutej na 120hz..fakt pecka.. miluju tenhle telefon.
akorát co jsem zkoušel tak nemůžu na Samsung tv zrcadlit.. tenhle telefon neumí přenést obraz do TV? myslím miracast?
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 10. 2. 2021 16:32

Zrcadlení se mi povedlo, ale až po chvíli, nevím, v čem byl problém, ale nakonec to šlo, promítal jsem si O2 TV fotbal na televizi.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 10. 2. 2021 16:50

tak jsem přišel na to jak aktivovat písmo.. v nastavení je potřeba změnit jazyky telefonu na angličtinu a pak si telefon uvědomí že není v Česku ale někde v Anglii a povolí v nastavení a přizpůsobení možnost volby změny písma. jsou tam na výběr dvě ale za boha nevím jak tam dostat jiný než ty předvolený..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod hudys 10. 2. 2021 21:00

11.0.4.4 mám od včerejška a řekl bych , že lepší výdrž než 11.0.3.3. Dnes 59% a displej 4:40. Předchozí verze měla tak při 50% okolo 4hod SOD. A mám ten dojem, že se zlepšil i displej, ten green tint.
IP 12 pro / AW 6
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 10. 2. 2021 21:24

mě přijde taky že lepší. hele zkuste někdo to písmo prosím.. já nemůžu přijít na to jak ho tam dostat. jestli existuje nějakej postup.. já na to nepřišel a na YouTube toho taky moc není.. mě přijde že telefon nebo spíš oxygen pro Evropu je ojebanej pěkně :-|
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod monter 10. 2. 2021 21:24

Včera jsem na novém One+8Pro spustil aktualizace a někde se mi ztatil Shell...nikde v menu jsem neobjevil, jak ho dostat zpět...prosím, poraďte...
G 3790TLifetime, CN 2021.30, N D750, N D500, N16-35VR, T24-70, N70-200VRII,N 200-500, SB-900, ONE+7T 128GB, ONE+8 Pro 12/256GB
monter
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 10. 2. 2021 21:25

monter píše:Včera jsem na novém One+8Pro spustil aktualizace a někde se mi ztatil Shell...nikde v menu jsem neobjevil, jak ho dostat zpět...prosím, poraďte...

je to v nastavení na ploše když dlouhé podržíš prst., tam někde jsem to viděl..teď jsem to zkoušel a hned první možnost to je.. potahmout prstem dolů..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod monter 10. 2. 2021 21:38

Díky moc...
G 3790TLifetime, CN 2021.30, N D750, N D500, N16-35VR, T24-70, N70-200VRII,N 200-500, SB-900, ONE+7T 128GB, ONE+8 Pro 12/256GB
monter
Junior

Odeslat příspěvekod hudys 11. 2. 2021 20:29

Jinak díky cartee za návod jak aspoň změnit systémové písmo. Ten druhý typ je zrovna něco takového co preferuji.
IP 12 pro / AW 6
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod Ogyn 11. 2. 2021 21:16

Zlobí tlačítko "ztišení" dám vibrace,a když chci zpět vyzvánění,nic se neděje, musím restartovat..
Ogyn
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 11. 2. 2021 22:21

hudys zkus prosím vymyslet jak tam dát ty písma. já na to nepřišel..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod hudys 12. 2. 2021 14:53

To už jsem zkoušel různé aplikace z obchodu a vždy vyšel naprázdno :hm
IP 12 pro / AW 6
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 12. 2. 2021 17:19

tam podle mě nejde o aplikace ale o nějakej postup, změnit telefon do angličtiny a ukáže se ti volba písmo ale jak tam dostat další písma?
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 13. 2. 2021 13:17

jedna otázka chlapi. jakej používáte Launcher a klavesnici? díky :-)
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod hudys 13. 2. 2021 14:44

Já roky na Nova launcheru, teď aktuálně verzi 7, zatím tedy beta. Ale občas změním na Microsoft launcher, abych věděl co přináší updaty. Také je můj oblíbený.
Klávesnice, tak to pak Swiftkey. Ani jsem nikdy neměl nutkání zkoušet jiné.
IP 12 pro / AW 6
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 13. 2. 2021 15:54

Swift jedu taky, max super, občas zkusím z nudy gboard :-D novu jsem měl kdysi taky ale teď jedu stock přijde mi to asi všechno stejný.. :-D
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 13. 2. 2021 20:45

Naposled jsem měl launcher na Samsungu SII. Na Honor a Huawei (posledních 5 let) se mě zdálo vždy vše OK a myslím, že OnePlus je dost podobný (čti lepší), takže launcher jsem dlouho žádný netestoval.

Klávesnici jsem si vyzkoušel před cca 5 lety - Perfect keyboard - za mě super v tom - že si zapnu horní řádek s "českýma znakama ěščřžýáíé" nikdy jsem si nezvykl na návrhy slov a automatické opravy - vše si píšu sám a mám "jistotu" takže od té doby jí mám.
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 13. 2. 2021 22:48

Launchery taky už tak pět sedm let vůbec neřeším, Oneplus má skvělý a vlastně i mé předchozí mobily (Huawei, LG) měly.

Klávesnice jsem vyzkoušel snad všechny, co jsem kdy našel. Výhradně "swypuju" a míval jsem nějakou klávesnici, kterou bohužel přestali aktualizovat a zmizela z Google Play, tak aktuálně používám GBoard, kterou jsem vyhodnotil jako druhou nejlepší.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 14. 2. 2021 10:33

já myslím že oneplus má. luxusní launcher, jen mi vadí že domovský obrazovky nejdou dokola listovat cyklicky. myslím tím že úplně vlevo když chci táhnout tak se to zasekne a to samý vpravo.. jako u huawei to nejde. jinak k tomu nemám výhrad..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 14. 2. 2021 14:22

hele teď mě napadlo, nemá oneplus nějakej store jako má třeba huawei?

jo ještě gesto pro výřez něčeho přímo z obrazovky.. to mi trošku chybí. to musím nejdříve udělat screen a pak to z toho vyříznout..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod hudys 15. 2. 2021 14:24

Tak dnes dorazil balíček z Kanady :-)
Přílohy
MVIMG_20210215_113839.jpg
MVIMG_20210215_112752.jpg
MVIMG_20210215_112219.jpg
IP 12 pro / AW 6
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 15. 2. 2021 16:58

krásný :-) já mám objednáno z alli asi 9 krytu, tak čekám každým dnem až mi přijdou, jsem už nervózní :-D:-D
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod hudys 15. 2. 2021 17:04

To už taky mám z Ali. Ale vždy si na telefon ještě objednám buď skin, nebo teď už podruhé i s gripem od Dbrandu
IP 12 pro / AW 6
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 15. 2. 2021 23:00

chlapi jak je oneplus 8 pro a esim? jde nějak aktivovat?
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod snoop69 16. 2. 2021 20:42

Nepodporuje eSIM
snoop69
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 18. 2. 2021 16:01

Dokáže někdo porovnat výdrž baterie v Androidu 10 vs první verze 11 vs. 11.0.3.3 vs 11.0.4.4? Jestli po tom prvním šoku a propadu výdrže (při přechodu z 10 na 11) se to třeba v té poslední verzi nějak zlepšilo?
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 18. 2. 2021 16:18

Zdravím vás všechny, spousta z vás (co tu tak čtu) měla telefony Huawei.
Máte někdo i chytré hodinky od Huawei?
Mám Huawei Watch GT, připojení je v pohodě, vše funguje dobře. Jen je tu jeden rozdíl oproti tomu, když jsem je měl připojené k Huawei a to:
-když někdo volá nelze ztlumit vyzvánění telefonu "horním tlačítkem" na hodinkách.
-když přijde jakékoliv upozornění (notifikace) z aplikace (messenger / zprávy / atd.) i po přečtení v telefonu stále svítí (upozornění) na hodinkách a musím ho v hodinkách "ručně smazat".

Řešili jste někdo tento problém, možná to ani jinak nejde, ale proto se zde ptám.

Díky za vaše zkušenosti
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 18. 2. 2021 18:59

na verzi 11.0.4.4 je vydrž znatelně lepší než na 11.0.3.3. řekl bych že mi přestalo padat i míň aplikaci a hlavně je to stabilnější..

-- 18. 2. 2021 18:00 --

hodinky mám gt2e a notifikace na tom nemám zapnutý.. ale vyzkouším. jinak mě sere že nemůžu nakupovat v aplikaci zdraví ciferníky z oneplus. prej to jde jen když mám huawei

-- 18. 2. 2021 18:01 --

další věc co mě sere je ta že když je večer a telefon reaguje na menší světlo okolní stáhne jas tak mám displej s takovým nazelenalým nádechem. máte to taky?
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod hudys 18. 2. 2021 21:17

Souhlasím, že 11.0.4.4 drží dobře. Teď SOT 6:15 a baterie 36%.
Hodinky neporadím, já na Garminech pohoda bez problémů. Ani to nemám jak vyzkoušet, doma už jen AW a Fitbit. Ale když jsem měl GT2e tak tohle samé mi to dělalo s Pixel 4, notifikace zůstávaly v hodinkách viset.
A ten green tint mám taky, ale řekl bych, že na 11.0.4.4 se to zlepšilo a není to tak hrozný jak u předchozí verze FW.
IP 12 pro / AW 6
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod Mischell 18. 2. 2021 22:53

tondaskater píše:Zdravím vás všechny, spousta z vás (co tu tak čtu) měla telefony Huawei.
Máte někdo i chytré hodinky od Huawei?
Mám Huawei Watch GT, připojení je v pohodě, vše funguje dobře. Jen je tu jeden rozdíl oproti tomu, když jsem je měl připojené k Huawei a to:
-když někdo volá nelze ztlumit vyzvánění telefonu "horním tlačítkem" na hodinkách.
-když přijde jakékoliv upozornění (notifikace) z aplikace (messenger / zprávy / atd.) i po přečtení v telefonu stále svítí (upozornění) na hodinkách a musím ho v hodinkách "ručně smazat".

Řešili jste někdo tento problém, možná to ani jinak nejde, ale proto se zde ptám.

Díky za vaše zkušenosti

Požívám Huawei Watch GT a bohužel toto nefunguje, stejně jako nefunguje systémový budík. Budík lze nastavit jen v aplikaci zdraví.

-- 18. 2. 2021 21:55 --

cartee píše:na verzi 11.0.4.4 je vydrž znatelně lepší než na 11.0.3.3. řekl bych že mi přestalo padat i míň aplikaci a hlavně je to stabilnější..

-- 18. 2. 2021 18:00 --

hodinky mám gt2e a notifikace na tom nemám zapnutý.. ale vyzkouším. jinak mě sere že nemůžu nakupovat v aplikaci zdraví ciferníky z oneplus. prej to jde jen když mám huawei

-- 18. 2. 2021 18:01 --

další věc co mě sere je ta že když je večer a telefon reaguje na menší světlo okolní stáhne jas tak mám displej s takovým nazelenalým nádechem. máte to taky?

Co se nákupu ciferníků týče, mělo by být k Huawei Zdraví nainstalované i Huawei Mobile Services. Toto mi pomohlo.
Mischell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 19. 2. 2021 18:02

SOT je důležité hlavně pro lidi, co používají telefon intenzivě, mě by spíš zajímala výdrž v takovém jakoby pohotovostním režimu, mám mobil hlavně na čtení mailů, Whatsapp a podobně, takže SOT mám minimální, ale chtěl bych, aby mobil vydržel fungovat dva dny, což se mi s Androidem desítkou daří, ale v 11 mám obavy... ty první subverze byly zoufalé (proto jsem downgradoval), tak jestli ta 11.0.4.4. je lepší než ty předchozí jedenáctky, snad ano...
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod Čibík 20. 2. 2021 14:22

Ahoj, můžu se zeptat jestli někdo používá na OP hodinky Samsung watch, dík
Čibík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tondaskater 20. 2. 2021 16:04

Mr.Scully píše:SOT je důležité hlavně pro lidi, co používají telefon intenzivě, mě by spíš zajímala výdrž v takovém jakoby pohotovostním režimu, mám mobil hlavně na čtení mailů, Whatsapp a podobně, takže SOT mám minimální, ale chtěl bych, aby mobil vydržel fungovat dva dny, což se mi s Androidem desítkou daří, ale v 11 mám obavy... ty první subverze byly zoufalé (proto jsem downgradoval), tak jestli ta 11.0.4.4. je lepší než ty předchozí jedenáctky, snad ano...

Nikdy jsem neměl 10, ale na 11.0.4.4 si myslím, že při vlažnějším používání se 2 dny dají vzládnout.
Ráno jsem měl 100% a nyní mám 84%.
Informace z grafu - 1 % je cca 8 minut zapnutá konkrétní aplikace...
Wifi,bluetooth, občas (jednou za hodinu) kouknu na email, messenger a podobně.
Přílohy
Screenshot_20210220-161050__01.jpg
1 % je cca 8 minut zapnutá konkrétní aplikace
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 21. 2. 2021 21:02

Dnes jsem telefon nedokázal odemknout.
Po snímání otisku prstů se objevila hláška viz příloha.
Zkusil jsem tedy zadat HESLO - po vyplnění hesla se telefon "zasekl na 2 vteřiny" a zůstal stále zamčený.
Zkusil jsem odemknutí obličejem - také nic - jako by mně nepoznal.

Musel jsem telefon vypnout - potom vše opět funkční.

No můžu vám říct, že jestli je to tím Androidem 11, tak je to strašný, samý problémy...
Začínám fakt vzpomínat na skvělý Huawei P30 Pro, ufuf.
Přílohy
Screenshot_20210221-194658__01.jpg
Screenshot - problém s otiskem a odemčením OnePlus 8 Pro
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod danbed 22. 2. 2021 15:17

Do sekce Bazar jsem dal inzerát na prodej mého OnePlus 8 Pro 12/256.
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod monter 24. 2. 2021 12:11

Dva dotazy pro zkušenější...k čemu slouží zelená dioda vedle předního foťáku ?
jak zprovoznit Horizon light a k čemu slouží ?
Díky předem za rady
monter
Junior

Odeslat příspěvekod Hamon 24. 2. 2021 14:41

Čibík píše:Ahoj, můžu se zeptat jestli někdo používá na OP hodinky Samsung watch, dík

Já mám OP 7T a hodinky Samsung Gear S3 Frontier a jedou v pohodě takže by měli jít i Watch.
OnePlus 8T
Hamon
Junior

Odeslat příspěvekod Čibík 24. 2. 2021 18:01

Hamon píše:
Čibík píše:Ahoj, můžu se zeptat jestli někdo používá na OP hodinky Samsung watch, dík

Já mám OP 7T a hodinky Samsung Gear S3 Frontier a jedou v pohodě takže by měli jít i Watch.

Děkuji za info �
Čibík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tondaskater 24. 2. 2021 21:30

monter píše:Dva dotazy pro zkušenější...k čemu slouží zelená dioda vedle předního foťáku ?
jak zprovoznit Horizon light a k čemu slouží ?
Díky předem za rady

1. LED dioda - podle mně tam žádná není - jestli vás spíš neklame "efekt", který se rozsvítí třeba při odemykání telefonu obličejem.

2. Přikládám video na youtube, asi nejlíp vysvětlí jak funkci "zapnout"...
Funkce slouží - když přijde notifikace tak se "rozsvítí pruhy okolo displeje".
https://youtu.be/H3yQfz6n3UQ
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod monter 25. 2. 2021 10:57

Díky za odpověď...zmátlo mne to, že Horizon notifikace funguje jen když nejsou zobrazeny žádné hodiny...
monter
Junior

Odeslat příspěvekod Ogyn 26. 2. 2021 11:51

Dnes aktualizace...
Ogyn
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 26. 2. 2021 12:24

11.0.4.4 už tu nějakou dobu je... ale chodí postupně. Já stejně pořád zůstávám na desítce, ale jsem nalomený. Některé věci, které minimálně zpočátku v 11 nefungovaly (VoLTE apod.) stejně u O2 v ČR nejsou. 5G v okolí mého bydliště taky není, takže to mě taky netrápí. Always On displej žere jako kráva, ale v desítce není vůbec, takže bych si ho mohl v 11 vypnout. A chování foťáku je otázkou firmware, takže jestli je v 11 horší (nemám srovnání 1:1), tak je dost možné, že se v jiné subverzi zase zlepší. Tak nevím.

Ale celkově mě nejvíc zklamal foťák, v dxomark vycházel fakt dobře, ale není to tak. Oproti předchozímu Mate 20 Pro je lepší selfie kamera, ale hlavní foťák je lepší maximálně na vysoké ISO. Jinak automatika se u Huawei chovala stokrát lépe, ostření asi taky. Při srovnání Oneplus aplikace s Google aplikací je to z bláta do louže, Google výrazně hůř ostří a podexponovává, ale zase umí ve tmě lépe nastavovat automatiku.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 27. 2. 2021 07:43

Mr. Scully hele vykašli se na Samsung, já jsem nad tím taky přemýšlel ale oneplus 8 pro je fakt lepší než Samsung. tenhle telefon je úplně někde jinde než jiný značky. a poslední update 11.0.4.4 je dobrá na vydrží a foťák je taky slušnej, řekl bych že aktuálně nevidím žádný problém. určitě bych se oneplus nezbavoval..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 27. 2. 2021 10:36

Já nad tím přemýšlel, ono je to dost dáno, že je zima, tma, různá omezení a já 90% fotek dělám v interiéru, kde pochopitelně moc světla není a automatika s tím zápasí... ještě počkám, nebylo by fér srovnávat to s různými fotkami Samsungů a Huawei za světla. Možná až budu fotit většinu venku, tak zjistím, že ten foťák mi takhle stačí. Jak už jsem psal někde výše, on má dobré výsledky na vysoké ISO, jen za horšího světla zápasím s ostřením a hlavně automatika se chová nevyzpytatelně. Je to dobře vidět, když člověk porovná fotoaparát v mobilu s Google aplikací portovanou na tenhle mobil. Každá nastavuje jiné parametry expozice (ale přesto mi přijde, že ta systémová je lepší).

Ještě chvíli počkám s 10... až mě to přestane bavit, tak přejdu na 11.0.4.4 a zase mě to určitě na nějakou dobu chytne... Foťák v S21 Ultra je masakr, to je úplně jiná liga, ale taky si to nechají zaplatit a nemusím dodávat, že to prostředí je podstatně horší než tenhle plynulý čistý Android. Škoda že Google Pixely nestojí teď za nic, bývaly to hodně zajímavé alternativy.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod ales.bucci 6. 3. 2021 10:29

Mám dotaz ohledně 5G na Vodafone pro OP8, mám OOS11 OpenBeta 7 a stále mi 5G nenabízí, má někdo tip jak tam 5G aktivovat nebo co pro to udělat? Zrovna mi kousek od baráku 5G jede...
ales.bucci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cartee 6. 3. 2021 11:33

těžko říct. ve verzi 11.0.4.4 je 5g v nabídce v nastavení. v betě 7 máš jaký zabezpečení? už únor? jinak mám tmobile a je možný že to umožňuje jen tmobile.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod ales.bucci 6. 3. 2021 13:32

Jj je to únor, podle operátora 5G mít mám ( jak SIM, tak k tarifu)
ales.bucci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cartee 11. 3. 2021 09:25

chlapi dotaz, je lepší tahat na update beta nebo stable? přes updater jsem stáhl betu 7 a přemýšlím jestli není lepší počkat na stable nebo jsou obě v pohodě bez problémů?
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 11. 3. 2021 21:00

No hlavně z beta už se na stable nedostaneš bez ztráty dat... a mně teda tovární reset přijde jako docela velká cena za vyzkoušení bety.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 11. 3. 2021 22:01

tak jak nechápu že všechny značky kolem. i starší modely od Samsungu jedou na bezpečnostních záplatách z března a toho zařízení mám jen leden???!!! začínám hodně silně uvažovat o S20+.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 13. 3. 2021 21:13

Kdyby jste si chtěli připomenout jak to vše začalo, myslím si že to shrnul pěkně.
https://youtu.be/8hV6-JSUf64
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod ales.bucci 19. 3. 2021 20:29

Beta 8 s březnovou záplatou je zde a 5g pro Vodafone CZ nikde....
ales.bucci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tondaskater 19. 3. 2021 21:18

Máte někdo zkušenosti s reklamací telefonů u Alza.cz?

Nyní zkouším novou SIM Vodafone, možná to pomůže, ale jestli ne tak bych ho chtěl reklamovat na vadu.
Nelze se mě dovolat a to třeba 70% nedostupnost i když mám signál... Je to taková asi dost špatně odhalitelná "chyba/vada".
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 19. 3. 2021 21:42

open beta 8 vs stable co je lepší? nejsou v beta nějaký chyby? stable je lednová a beta už březen.

k.urva tak jsem dal open beta 8 a zmizela mi volba 5G. ve stable 11.0.4.4 jsem ji měl.. jinak mi přijde všechno stejný. až vyjde stable novej tak se vracím. já nevím co to jako má u oneplus znamenat, že serou na stable a vydávají nějaký nedodelany beta aktualizace?
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod ales.bucci 20. 3. 2021 11:42

Aha, jakýho máš operátora? 5g je věc co bych fakt rád měl... Jinak u Bety žádnej zásadní rozdíl nepozoruju.
ales.bucci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cartee 20. 3. 2021 11:58

mě 5g v Praze lítalo krásně, nemělo to žádný vliv na vydrž baterie atd.. jako pecka. sestavení 11.0.4.4, včera jsem tam dal open beta 8 a najednou mi tam ta možnost 5g zmizela, nerozumím tomu.. podle mě to šlo k horšímu. měl jsem. se na to *****.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 20. 3. 2021 18:26

tondaskater píše:Nelze se mě dovolat a to třeba 70% nedostupnost i když mám signál... Je to taková asi dost špatně odhalitelná "chyba/vada".

A co druhý SIM slot? Mně nefungovaly SMS a už jsem byl fakt vzteklý, protože jsem vyzkoušel všechny rady plus jsem i obstaral novou SIM a nakonec jsem ze zoufalství dal SIMku do druhého slotu a od té doby všechno funguje.

cartee píše:až vyjde stable novej tak se vracím

A to ti fakt nevadí ten tovární reset při přechodu z beta na stable? Já když si instaluju nový mobil, tak než ho kompletně vyladím a přihlásím se do všech aplikací a nastavím vše, tak to mi prakticky zabere celý den. Zas takový fanda nejsem, aby to opakoval dobrovolně :D
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 20. 3. 2021 19:31

Už jsem to tu psal dříve... ani jeden slot nefunguje s Vodafonem, je to divný. No co asi tu reklamaci budu muset zkusit, snad to k něčemu bude.
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod ales.bucci 20. 3. 2021 20:30

cartee píše:mě 5g v Praze lítalo krásně, nemělo to žádný vliv na vydrž baterie atd.. jako pecka. sestavení 11.0.4.4, včera jsem tam dal open beta 8 a najednou mi tam ta možnost 5g zmizela, nerozumím tomu.. podle mě to šlo k horšímu. měl jsem. se na to *****.

Jaký operator, jestli 5g bude i pro vfcz, tak jdu na stable hned
ales.bucci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cartee 20. 3. 2021 20:42

tmobile mám.. v Praze jede celkem slušně.

při nejhorším udělám reset no.. nedá se nic dělat..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mischell 20. 3. 2021 22:18

cartee píše:open beta 8 vs stable co je lepší? nejsou v beta nějaký chyby? stable je lednová a beta už březen.

k.urva tak jsem dal open beta 8 a zmizela mi volba 5G. ve stable 11.0.4.4 jsem ji měl.. jinak mi přijde všechno stejný. až vyjde stable novej tak se vracím. já nevím co to jako má u oneplus znamenat, že serou na stable a vydávají nějaký nedodelany beta aktualizace?

Oneplus má dva nezávislé kanály aktualizací. Jeden kanál je BETA, kde vycházejí aktualizace v měsíčním cyklu a testují se v něm opravy, nové funkce a další věci. Druhý kanál je STABLE, který má 2 měsíční cyklus vadávání aktualizací.
Další podstatný rozdíl je v tom, že BETA je postavená na globálním FW a neobsahuje tedy například všechny evropské profily pro 5G, atd...
Mischell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ales.bucci 20. 3. 2021 23:59

No, take jsem obnovil stable, aktuálně mám 11.0.4.4 a 5g tam nemám... Ten Vodafone je snad zakletej (telefon je EU, kupován, v Alze)
ales.bucci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cartee 21. 3. 2021 10:14

jak jsi to obnovil? :-) je někde nějaký postup?
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 21. 3. 2021 10:47

Mně 5G zmizela po upgradu na Android 11. Při návratu zpět na 10 se mi tam 5G opět objevila, ale už si nepamatuju, jestli sama nebo jsem tomu musel pomoci, vím, že jsem využíval nějaké skryté menu v developer options. Ale netrápí mě to.

Pořád nevím, jak je na tom foťák v Android 10 vs 11, sice jsem krátce 11 měl, ale těch fotek jsem neudělal moc, abych to mohl posoudit... to by byl asi jediný důvod pro mě proč znovu tu 11 zkusit. V poslední době ani baterka v 10 není nic moc. Na ofiko fóru tvrdí, že v 11 se foťák zhoršil, ale tam je milion Indů, kteří píšou kolikrát nesmysly, v tom se nedá moc orientovat.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 21. 3. 2021 11:19

já někde nějakej postup jak přejít zpět na stable? chci tam zpátky nahrát 11.0.4.4 nebo musím počkat na novější stable až vyjde teď v březnu a pustit to tam? protože když v oxygen updater chci zpátky nahrát 11.0.4.4 tak mi to napíše že mám teď open beta 8 novější a že teď aktuální stable je starší a že je to zakázaný.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod ales.bucci 21. 3. 2021 12:15

Existuje přechodová downgrade verze s A10 a následně ti stáhne update na 11.0.4.4

https://forums.oneplus.com/threads/surv ... t-22068840

Ale zůstala mi tam volba 2G/3G/4G Automaticky bohužel, ani v A10 jsem tam 5G neměl
ales.bucci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cartee 21. 3. 2021 14:18

tak jsem zkusil ten postup na ten downgrade a stáhl se mi soubor s příponou zip.jar.
mám ten soubor přejmenovat tak aby na konci bylo jen zip? protože jsem to udělal, aktualizace ho našla a když jsem klikl na to tak mi to ukázalo že to nainstaluje a že mi to pak vymaže celý zařízení, tak nevím jestli je to správně.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod ales.bucci 21. 3. 2021 21:25

To je správně, že stable na netu přejdeš snadno, ale z Bety na stable vždy s factory resetem, takže zálohovat před akcí
ales.bucci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cartee 21. 3. 2021 21:56

mě spíš jde o to přejmenování toho souboru.. stáhl se s příponou jar., mám to přejmenovat na zip?
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod ales.bucci 22. 3. 2021 08:47

On se jmenuje *.zip.jar
Takže .jar jen umaž pak to půjde
ales.bucci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cartee 22. 3. 2021 09:53

jasně díky moc. mě přijde že ta beta je svižnější a lepší na baterii :-D:-D:-D:-D
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Hamon 23. 3. 2021 14:27

Pořídil jsem si OnePlus 8T - Android 11 zatím vše šlape OK - Official Build 11.0.7.10.KB05BA
OnePlus 8T
Hamon
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 23. 3. 2021 21:17

Co říkáte na novinky OnePlus 9?
Mě se líbí moc, ale zůstanu u OnePlus 8 Pro. Možná bych koupil hodinky uvidím.
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod snoop69 24. 3. 2021 20:10

snoop69
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 26. 3. 2021 22:13

tondaskater píše:Zdravím vás všechny,
Aktuálně jsem si koupil OnePlus 8 Pro a mám problém se SIM u operátora Vodafone.
SIM se jeví jako plně funkční, ale občas se nedá dovolat ani nechodí SMS.
Využívám dvě SIM karty (Vodafone a T-Mobile)
Příspěvek nademnou jsem četl
- změna slotů SIM nepomohla
- nastavení SIM mám vypnuté VoLTE i Volání-Wifi.
- Aplikaci - Služby Operátora jsem neměl a nemám nainstalovanou

Máte někdo nějaké tipy co vyzkoušet?

Předchozí telefon byl Huawei P30 Pro a vše fungovalo dobře taky byli zapnuté obě SIM.

Problém jsem asi vyřešil..
Už jsem chtěl vážně poslat telefon na reklamaci proto jsem obnovil telefon do tovární nastavení. A po vymazání jsem ještě zkusil telefon používat, zda vymazání pomohlo.
A vymazání pravděpodobně pomohlo.
Telefon používám týden a problém s hovory jsem zatím neměl. Vše co jsem předtím podstoupil jsem tu již psal, ani nová sim nepomohla...
Až ten úplný reset a vymazání telefonu.
Tak jsem opět velice spokojený majitel OnePlus 8 Pro.
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 27. 3. 2021 13:38

já přešel z bety na stable a taky jsem udělal wipe dat všech a řekl bych že telefon je spolehlivější a drží mi líp signál. včera jsem měl možnost ho vyměnit za note 20 ultra ale jsem rád že to nakonec nedopadlo.. :-D:-D akorát mě ser.ou ty pomalý updaty..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod scuba 27. 3. 2021 21:09

tondaskater píše:Co říkáte na novinky OnePlus 9?
Mě se líbí moc, ale zůstanu u OnePlus 8 Pro. Možná bych koupil hodinky uvidím.

Čtu recenze od první hodiny představení. Měl jsem na něho zálusk. Ale asi vyčkám, zda aktualizace opraví zmiňované chyby. Každý tester se v podstatě shodne na tom, že foťák se nepovedl a doufá ve zlepšení výstupu v některé z dalších aktualizací. Kde foťák exceluje, jsou noční snímky. Nepovedl se zoom, přední kamera stále stejná, neostrost snímků, Testy uvádí slabší výdrž baterie, než se předpokládalo dle uváděných specifikací a hlavně novému displeji. Ale našel jsem i testy, kde výdrž chválí. Opět se čeká, zda vyřeší aktualizace. Testeři uvádí, že Hasselblad se podepsal pouze na tom, že fotografie vypadají opravdu přirozeněji jinak je to jen reklama. Cena je prý také přestřelená. Např. v USA doporučují místo OnePlus Samsung Galaxy S21 Ultra, který tam prý stojí stejně. Jinak HW samozřejmě top. Mám operátora O2 a ten z OnePlus podporuje pouze Nord. VoLTE není u O2 u OnePlus uvedeno, že fungovalo.
Nokia N8 + Nokia N9 + iPhone 5 + iPad 4
scuba
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tondaskater 27. 3. 2021 22:23

Tak to se zatím v názoru shodujeme. Měl jsem na něj trochu zálusk, ale teď to spíš vypadá že počkám, buď na nějakou aktualizaci, která to ještě "vylepší" a nebo třeba až na OnePlus 10. Protože přecijen z 8 Pro přejít na 9 Pro, to asi nestojí za ty peníze.
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 27. 3. 2021 23:36

Že OnePlus nikdy nebude úplně top foťák, to je jasná věc. Kdyby mi šlo jen o foťák (a nejsem tomu daleko), tak beru S21 Ultra. Ale já nenávidím tu nadstavbu Samsungu, ten jejich systém mi prostě ještě před pár lety lagoval a nemám na to nervy.

OnePlus 8 Pro si zatím nechávám, fotky jsou lehký nadprůměr, naučil jsem se fotit v sériích a vyberu vždycky tu nejostřejší, bohužel občas ostří fakt špatně, rozpoznávání obličeje to umí nejlépe v určité vzdálenosti, která když se nedodrží, tak to nic moc není. Z hlediska šumu nebo nočních fotek nemám výhrady.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod Hamon 28. 3. 2021 12:56

OD scuba:
[Mám operátora O2 a ten z OnePlus podporuje pouze Nord. VoLTE není u O2 u OnePlus uvedeno, že fungovalo.]

Já přešel z 7T na 8T a u obou mi VoLTE funguje ale měl jsem Vodafon a teď mám T-Mobile
OnePlus 8T
Hamon
Junior

Odeslat příspěvekod scuba 29. 3. 2021 14:07

U O2 uvádí jako podporovaný pro VoLTE pouze Nord. Pokud tady má někdo O2, může prosím napsat, zda mu VoLTE funguje třeba na OnePlus 8, 7 .... ?
scuba
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 29. 3. 2021 18:01

Ne, Oneplus 8 Pro VoLTE s O2 neumí.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 29. 3. 2021 21:12

New update 11.0.5.5., jsem zvedavej kdy se objeví u mě, prej březen záplaty a nějaký opravy a vylepšení..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod ales.bucci 29. 3. 2021 22:51

Bylo by super konečně aktivovat 5g pro Vodafone CZ a udělat něco s tím BT a hodinkami, ale moc to nepředpokládáme, jelikož jsem měl betu 8, což by mělo přijít na stable 11.0.5.5
ales.bucci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tondaskater 30. 3. 2021 07:25

Aplikace Galerie - nemá možnost oříznout v poměru 2:3 a 3:2, používáte tento ořez?

Já ho používal protože zrcadlovky mají poměr stran snímače 3:2 a tisknu takové fotky často.
Musím asi zvolit nějakou externí aplikaci, je to divný, že tam tento poměr není.

Jinak už mě taky vyskočilo upozornění na 11.0.5.5 tak snad bude opět o něco lepší zážitek.
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 30. 3. 2021 09:32

já mám už 11.0.5.5. od teď a přijde mi to stejný akorát zabezpečení březen :-) jinak to 5g posoudit nemůžu protože mám tmobile a tam jede všechno pecka.
jinak k ty galerii, teď jsem zkoušel obrazem v galerii oříznout a je tam plno formátů..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 30. 3. 2021 11:28

V Androidu 10 taky nemá galerie ořez 3:2. Což je zvláštní, protože je to snad nejpoužívanější poměr vůbec, je to poměr snímače skoro všech zrcadlovek i bezzrcadlovek a i většiny všech ostatních foťáků.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod ales.bucci 30. 3. 2021 14:36

tak aktualizace mi ještě nepřišla... píše, že jsem aktuální na 11.0.4.4IN21BA, ale to může být otázka pár minut/hodin

stále ještě zápasím s hodinkama, teď mi do auta nespojují žádný hovor automaticky, když vypnu BT hodinek, tak pak ano... sakra...s A10 to fungovalo skvěle... od A11 tam optimalizovali až to pos-optimalizovali...
ales.bucci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cartee 30. 3. 2021 15:36

já to nainstaloval přes oxygen updater.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 30. 3. 2021 20:49

Já asi ještě chvilku s instalací počkám, zatím to v Community app od OnePlus vypadá dobře, nikdo si nějak nestěžuje. Ale zatím není kam chvátat, nic extra novýho tam není.
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 30. 3. 2021 21:37

řekl bych že razantně se zlepšila vydrž.. žádnej zásek, všechno jede rychleji bych řekl..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod dumardus 31. 3. 2021 06:47

Taky mám pocit větší sviznosti po včerejším updatu
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 31. 3. 2021 13:49

Souhlasím. I když možná subjektivně, je to celé nějak rychlejší.... Jinak žádná razantní pozitivní ani negativní novinka není. Klidně aktualizujte.
Můj mobil: OnePlus 8T
Ipanema
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 31. 3. 2021 19:11

Tak jsem taky dnes nainstaloval, vše OK. Tak uvidíme jestli bude třeba výdrž baterie lepší.
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 1. 4. 2021 10:48

Podle mě každá taková aktualizace znamená promazání cache, takže první dojmy jsou vždycky lepší... největším problémem byl přechod z 10 na 11, kdy se ty problémy objevily, takže rozdíly mezi subverzemi budou podle mě minimální. Já se z desítky stále nehnu, nepomohl bych si.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod venaberyss 2. 4. 2021 10:19

Vy co vlastníte Oneplus 8 Pro šli by jste do něj znovu nebo radějii jiný mobil ? Uvažuji o něm a vzal bych ho tady
https://tradingshenzhen.com/en/oneplus-8-oneplus-8-pro/oneplus-8pro-12gb-256gb
venaberyss
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 2. 4. 2021 11:16

já bych se rozhodoval mezi S21+, oneplus 9 pro a oneplus 8 pro. ale vím a jsem na stoprocent přesvědčenej že jsem chybu rozhodně neudělal.. jediný tak co tak mě mrzí absence paměťových karet.. ale mám cloud one drive.. musím se s ním naučit. jinak nic jinyho mě nenapadá.. myslím si že 8 pro je solidní volba pro ty co nechtějí masu :-)
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 2. 4. 2021 13:15

Já jsem na OnePlus 8 Pro přecházel z Huawei P30 Pro, mohu říct tohle.

Fotky/video: bych řekl že jsou dobré, ale Huawei asi fotil o něco líp, ale stále testuji a objevuji. Chybí mě v aplikaci galerie ořez 2:3 a 3:2, řeším jinou aplikací. Střich videa - super rychlost a výkon 12 GB RAM mluví za vše.

Systém: odladěný jak na 1+ tak na Huawei, každý měl něco dosebe, 1+ má lepší "doladění a vychytávky" různých gest - rychlé spuštění a tak podobně.
Vyfocení obrazovky 1+ vyfotí celou ořez musíš dělat pak, Huawei šlo rovnou vybrat jen část před pořízením screenu.

Obecně:
Měl jsem problém se sítí na 1+ psal jsem to tu na str.19, vyřešil reset do továrních dat. Spoustu problémů se objevilo při přechodu z Androidu 10 na 11.
Pokud koupíš tak buď ponech Android 10 a nebo nainstaluj nejnovější systém a udělej reset dat a až pak instaluj a začni telefon používat, ušetříš si starosti.

Pravděpodobně bych koukl na:
OnePlus 8 Pro
OnePlus 9 Pro
Samsung S21+
Xiaomi M11 (Pro)
Rozhodl se mezi nima, ale určitě s OnePlus 8 Pro neuděláš chybu. Od resetu nemám osobně žádný problém a nechám si ho minimálně do OnePlus 10.
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod monter 2. 4. 2021 13:22

Upozorňuji, že vlastnit mobil OnePlus je velice návykové...já např. měl od 3T , 6, 7T, a teď 8Pro a jinou značku bych nechtěl...výkon, rychlost, odladěnost, nástavba Oxygen, to jsou věci, které můžou ostatní značky jen závidět...
monter
Junior

Odeslat příspěvekod venaberyss 2. 4. 2021 17:00

Oneplus 9 Pro, Samsung S21+ i Xiaomi Mi 11 jsou nad můj limit nechci dávat víc jak 18tis. U mobilu bych rád alespoň IP67. V tom shopu vidím u 8 Pro android 10
venaberyss
Junior

Odeslat příspěvekod monter 2. 4. 2021 17:49

Vidíš to správně...z výroby je tam opravdu Android 10, po spuštění ti to nabídne aktualizaci na A11...
Naposledy upravil monter dne 2. 4. 2021 18:59, celkově upraveno 1
monter
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 2. 4. 2021 18:54

Tím pádem máš asi docela rozhodnuto a klidně bych do OnePlus 8 Pro šel.

Pokud po zakoupení přejdeš na Android 11 určitě to udělej jako první věc a po nainstalování bych udělal faktory reset dat, vyřešíš si tím zbytečné problémy.
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 3. 4. 2021 14:15

Neexistuje dokonalý mobil, je třeba si říct, co člověk chce a potřebuje. Já osobně nevím, jestli bych do Oneplus šel znovu, možná ano, možná ne. Pokud by mi šlo o odladěnost systému (když pominu chyby způsobené přechodem na Android 11), tak do Oneplus jdu znovu. Pokud bych chtěl vysloveně fotomobil, tak asi top modely Xiaomi Mi (kde mi nesedí OS a některé nemají voděodolnost). Pokud bych chtěl něco mezi, tedy super foťák a snesl bych celkem OK nadstavbu, tak asi S21+/Ultra. Nic jiného bych asi nezvažoval.

Ale vidím, že tady uvažujeme všichni podobně. Za mě škoda toho zhoršení baterie a *údajně* i fotek po přechodu z 10 na 11 (alternativní aplikace to neřeší, Google cam je horší než defaultní foťák). Zbylé bugy se někomu objevují, někomu ne... někde chybí 5G, někde VoLTE, někde padá galerie, jinde má černá zelený nádech, nevím, nezkoumal jsem to vše. Pro mě byla 11 horší než 10, ale drásá mě to, protože jsem zvyklý všude mít nejnovější verzi OS :-D Takže nakonec časem stejně přejdu. Z mého dvoudenního mobilu už se beztak stal jedenapůldenní, zas tak skvělá baterka to není.

Předchozí Mate 20 Pro byl naprosto boží a v některých věcech lepší, ale když člověk drží oba mobily vedle sebe, tak OnePlus je jasně o generaci lepší.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 4. 4. 2021 08:37

já teda za sebe můžu říct, že 5g mám, volte taky, foťák mi fotí parádně, samozřejmě jsem lajk. na displeji žádný zeleniny fleky nemám, jen když se. v noci jas stáhne na minimum. tak pozoruju takovej lehčí zelenej nádech ale přijde mi že novou aktualizaci to je slabší a slabší. no a baterka. teď po poslední aktualizaci na 11.0.5.5. mi přijde že je to sakra lepší. ráno sundam z nabíječky a mastim celej den, spotify, fb, WhatsApp občas Call of Duty, volám a večer mám ještě 40% baterie. což je brutální. nemám teda zapnutý qhd a 120hz.ted aktuálně mi nic nechybí. jsem maximálně spokojenej. zabezpečení březen. takže vše aktuální. paráda.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 4. 4. 2021 09:54

Máš Always On? Ten žral z toho nejvíc, zajímalo by mě, jestli se jim tohle podařilo eliminovat. Jen samotný Always On si byl schopný přes noc vzít třeba 16 procent z baterky, zatímco konkurenci stačily bohatě 4 procenta.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 4. 4. 2021 10:40

myslíš ambient? jj mám a mám ho aktivní jen když tuknu na displej jinak ne..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 4. 4. 2021 10:47

Always On zapnuté nemám, mám taky jen rozsvícení "hodin a informací" když se dotknu displeje.
Ale musím říct, že přechod z 11.0.4.4 na 11.0.5.5 baterce dle mého názoru taky pomohl a je to lepší nemám problém mít na konci dne 40-50%.
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 4. 4. 2021 12:10

jediný do čeho bych šel místo 8 pro a nebo 9 pro je S21+. teď když mám 8 pro tak počkám co přinese oneplus 10 pro. protože přechod z 8 na 9 nemá absolutně smysl.. příští rok uvidíme co bude.. do hry by se vrátil případně huawei kdyby mi vrátili Google, tak by to byl favorit číslo jedna.. ale tohle je utopie.. takže pro mě první místo oneplus 10 pro a pak Samsung.

jen pro představu, od rána od 7 jedu docela slušný pecky, spotify, fb atd a mám ještě 84% baterie :-D:-D:-D
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 4. 4. 2021 16:42

Always On je Always On, ne po ťuknutí na displej :) Byl jsem zvyklý to mít na všech svých mobilech posledních třeba 5 let a většina značek to z hlediska spotřeby umí dobře, OnePlus to bůhvíproč ve "svém" Androidu 10 zakázal úplně, povolil to až v 11 a tam to žere baterku hrozně... ale třeba se to v 11.0.5.5 zlepšilo. Zkuste to někdo zapnout na jednu noc (8 hodin), jsem zvědav :-)
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod Zmeya 4. 4. 2021 23:05

Zdravím! Jsem pár dní vlastníkem OP8 pro a mám dotaz. Při nainstalování nějaké aplikace z google play se ta aplikace vytvoří vždy úplně v novém okně/ploše aniž by se vytvořila na ploše kde jsou další aplikace a kde je ještě plno místa.. Dá se najít někde v nastavení aby se nainstalovaná aplikace nevytvářela vždy na nové ploše? Díky! :)

Jinak jsem četl ostatní fora a plno lidí chtělo i 90hz displej, je škoda že taková možnost tu není.
Zmeya
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tondaskater 5. 4. 2021 07:04

Mr.Scully píše:Always On je Always On, ne po ťuknutí na displej :) Byl jsem zvyklý to mít na všech svých mobilech posledních třeba 5 let a většina značek to z hlediska spotřeby umí dobře, OnePlus to bůhvíproč ve "svém" Androidu 10 zakázal úplně, povolil to až v 11 a tam to žere baterku hrozně... ale třeba se to v 11.0.5.5 zlepšilo. Zkuste to někdo zapnout na jednu noc (8 hodin), jsem zvědav :-)

Zkusil jsem Always On v noci (9 hodin režim letadlo) baterka z 99% na 88%, takže nic moc.

Zmeya píše:Dá se najít někde v nastavení aby se nainstalovaná aplikace nevytvářela vždy na nové ploše?

To asi nejde, ale jde nastavit, aby se "zástupce" nové aplikace vůbec na ploše nevytvořil a pak si ikonku vytáhneš na plochu sám, kam chceš. (Nastavíš to v nastavení plochy "gesto na ploše prsty k sobě" - hned první - přidat ikonu na plochu)
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 5. 4. 2021 09:57

Dík za test, tohle se tedy bohužel nezlepšilo. Jsem zvyklý mít Always On celý den a aby si za 24 hodin OnePlus jen zobrazení čtyř číslic pápnul 48 procent baterky, to je teda peklo... Ach jo. (Na druhou stranu v 10 není always on vůbec, takže on to v podstatě není rozdíl, v 11 bych to musel stejně vypnout).

Jinak ad vytvoření ikonky nové aplikace - mně se myslím vytváří buď na první, nebo když je plná, tak na druhé, ta když je plná, tak na třetí atd.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 6. 4. 2021 18:21

je pro info od rána od 7 ze 100% mám teď 57% a to jsem celej den skoro na telefonu. žádný složitý operace. ale fb, messanger WhatsApp a brouzdání po netu a nějaký to spotify.

SOT mám 4 hodiny a 49 minut a mám ještě 48% baterie.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod ales.bucci 6. 4. 2021 21:06

Mam 1+8 (bez pro) a jedinej mínus má u mě t absence 5g a trochu mě štve, že od A11 blbnout Honor hodinky když jsem zároveň v autě, jako by se telefon neuměl rozhodnout kam připojit hovor... Tak zůstane na telefonu, namísto do BT v autě
ales.bucci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hamon 8. 4. 2021 13:07

Dnes na OnePlus 8T nová aktualizace na 11.0.8.12.KB05BA
Co je nového?
Systém
• Optimalizováno umístění ikony EMERGENCY na zamčené obrazovce
• Vylepšena citlivost navigačních gest během nabíjení
• Opraven problém se selháním po změně přizpůsobeného písma
• Opraven problém, že služba Splash Screen Information Service mohla přestat fungovat
• Opraven malý problém s pravděpodobností, že jazyk v Provision nenásleduje jazyk systému
• Opraven malý problém s pravděpodobností, že rozšířený snímek obrazovky může přestat fungovat
• Opraven malý problém s pravděpodobností u rekordéru, že kvalita záznamu nemusí splňovat očekávaný výsledek
• Opraven problém, že opakované použití nesprávného otisku prstu dlouhým stisknutím k odemčení způsobí obrazovku blesku
• Opraven malý problém s pravděpodobností, že dvojité klepnutí je při psaní neobvykle spuštěno
• Opraven problém se selháním při probuzení hlasové asistence na zamčené obrazovce přejetím po ikoně
• Opraven problém, kdy se čas domovské obrazovky zobrazuje neobvykle, když je jazykem systému arabština
• Aktualizace bezpečnostní opravy Android na 2021.03
Fotoaparát
• Opraven problém se zpožděním při přehrávání videí zaznamenaných 4K CINE 60FPS
Hodiny
• Opraven problém, že budík nemusí zvonit podle plánu v pracovní dny
OnePlus 8T
Hamon
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 8. 4. 2021 15:04

Zajímavý, že o této aktualizaci jsme si tady psali na str. 20, že ji už máme v tel. nainstalovanou....
Můj mobil: OnePlus 8T
Ipanema
Junior

Odeslat příspěvekod Hamon 9. 4. 2021 17:42

To si asi pleteš na straně 20 se píše jen o nějaké 11.0.5.5 a asi jen na OP8 já mám OP 8T a teprve přišla na můj foun já Oxygen updater nebo beta verze nepoužívám. Verze na 8/8T/8Pro jsou odlišné.
OnePlus 8T
Hamon
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 9. 4. 2021 20:03

11.0.5.5 je mi nabízena ode dneška. Má někdo srovnání s předchozími verzemi 11 - změnila se byť jen sebemenší věc, opravil se třeba nějaký bug, který byl v prvních verzích 11, přibyla nějaká nová funkce, nebo je to vše stejné?
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 12. 4. 2021 20:07

Já OnePlus 8 Pro používám celou dobu na verzích 11..., 10 jsem nikdy neměl.

Osobně k 11.0.5.5:
-zatím bez problémů
-baterie za mě dobrý (každý den mně zbyde cca 40-60%, aktivita ±3 hodiny)
-fotky - asi standardní kvalita

Nebál bych se aktualizovat.
Zda přejít třeba z Android 10 na 11 to už nechám na vás.
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 12. 4. 2021 20:16

No já jsem na 11 přešel v prosinci a pak jsem se velmi rád (a hodně pracně) vrátil k desítce. Ale právě už se moc nepamatuju, co všechno mi tehdy vadilo. Vadilo mi rychlé vybíjení v 11, ale ta upřímně po čtyřech měsících používání není nic extra ani v desítce. Moc se mi nezdál foťák, ale to mohlo být placebo, nemám přímé srovnání. Zmizely různé ty 5G a VoLTE, ale ty mi stejně nepodporuje O2. Takže je možné, že to vyjde plus mínus nastejno...
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod monter 12. 4. 2021 20:18

Tondaskater ... Z výroby je naistalován Android 10...Android 11 jsi musel nainstalovat ty, nebo někdo před tebou, pokud nemáš mobil od novoty...
monter
Junior

Odeslat příspěvekod tondaskater 12. 4. 2021 20:52

Ano byl tam android 10, ale u mě cca 1 hodinu, pak jsem nainstaloval 11.
Mobil jsem koupil v prosinci a hned aktualizoval.
tondaskater
Junior

Odeslat příspěvekod ales.bucci 16. 4. 2021 11:21

to tu fakt neni nikdo s OP8 (bez pro) s Vodafonem?
Rád bych zjistil, jestli ten 5G nemám jen já...
ales.bucci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 16. 4. 2021 21:19

Tak jsem už podruhé aktualizoval 10 na 11 (poprvé v prosinci a po pár dnech jsem se vracel zpět). Říkal jsem si, že to zkusím podruhé a že třeba ta poslední subverze jedenáctky nebude tak špatná. Nicméně jsem naštvaný už po pěti minutách, selfie foťák v 11 je zřetelně horší než v 10. Nechápu. HW je stejný, tak zmastili něco v SW. V 10 jsem udělal napoprvé krásnou ostrou selfie fotku na úrovni špičky fotomobilů. V 11 už jsem si udělal deset selfíček a je to mazanina, že by to nebylo použitelný ani před pěti lety. Stejný světelný podmínky, nehnul jsem se z místa, rozdíl mezi fotkami půl hodiny. Po delším zkoumání bych řekl, že jednou z příčin je to, že automatika u selfie kamery v 11 se nesmyslně snaží přeexponovat fotku, takže tahá výš ISO, fotka je zašuměná, na delší čas (větší riziko neostrosti) a celkově zbytečně moc světlá. Když se ubere cca 2/3 EV, tak je to sice pořád méně ostré (netuším proč), ale aspoň už se na to dá koukat. Každopádně hlavní kamera zůstala naštěstí stejná, tak to jsem si oddychl. Selfie kameru holt přestanu používat a budu dělat selfie naslepo hlavní kamerou.

Jediný plus je, že mi přibylo VoLTE, který v mojí 10 bůhvíproč nebylo.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod lacino88 19. 4. 2021 10:55

Ahoj, stal som sa majiteľom OnePlus 8 Pro 256GB. Prechádzal som z Xiaomi Mi 8 a mám otázku. Kde sa v aplikácii fotoaparátu dá ručne zapínať / vypínať HDR. Niekedy to HDR sa sám automaticky nezapne ako by som chcel. Na Xiaomi bol v bočnej liste prepínač (podobne ako svetlo má on off auto bolo aj HDR on off a auto).
CASE CoolerMaster RC-690-KKN1; PSU SuperFlower 650W Gold; MB MSI Z97 Gaming 3; CPU Intel i5-4690k + SCYTHE Mugen MAX; GPU ASUS Strix GTX 970; RAM Kingston 2x8GB HyperX; SSD Samsung 840 EVO 240GB; HDD WD Black 1TB; NEC EA244WMi; LG G6 ; Samsung UE48H6470
lacino88
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 19. 4. 2021 17:26

já to nikde nenašel, objeví se mi to tam automaticky..
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 19. 4. 2021 18:35

Foťák - tři tečky - nastavení - 1. položka zap/vyp.

Aspoň tak to mám já na svém.
Ipanema
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 19. 4. 2021 19:34

Jj, je tam on/off normálně v nastavení foťáku. To HDR nic moc dobrý nicméně není... mám ho sice On, ale někdy zafunguje moc a někdy málo... proslavený Google HDR je kvalitou jinde.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod lacino88 19. 4. 2021 21:50

To v nastaveniach som nasiel aj ja. Ale to je zap/vyp automatickeho HDR. Ale ked to vypnem tak HDR vypnem uplne. Ak to zapnem tak zapnem automatiku. Ale ja som hladal pri vypnutom automatickom HDR prepinac HDR ON / Off (nie HDR AUTO / Off). + Gcam sa mi zda ze to HDR pouziva lepsie, tiene nie su tak tmave a vydno v nich detaily. Skoda že som nenašiel original Gcam pre 8+pro, co byvyuzivalo vsetky čočky foťákov. Gcam co mam tak 3xZoom ani sirokáč nevidi.
CASE CoolerMaster RC-690-KKN1; PSU SuperFlower 650W Gold; MB MSI Z97 Gaming 3; CPU Intel i5-4690k + SCYTHE Mugen MAX; GPU ASUS Strix GTX 970; RAM Kingston 2x8GB HyperX; SSD Samsung 840 EVO 240GB; HDD WD Black 1TB; NEC EA244WMi; LG G6 ; Samsung UE48H6470
lacino88
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 19. 4. 2021 23:01

Gcam má hlavně nevýhodu, že OnePlus snad jako jediný výrobce zakazuje aplikacím třetích stran využívat plné rozlišení... dost možná zakazuje i ten širokáč. Neexistuje origo verze, jsou to prostě verze třetích stran, které se snaží to nějak zbastlit, aby to fungovalo. A Gcam selfie kamera je po pár úpravách softwarově lepší než origo v 11, jak jsem psal výše.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod jadrisek 26. 4. 2021 14:42

ales.bucci píše:to tu fakt neni nikdo s OP8 (bez pro) s Vodafonem?
Rád bych zjistil, jestli ten 5G nemám jen já...

On je rozdíl mezi OP8 a OP8 pro v podpoře 5G? Já mám pro a mám ozkoušeno:
5G mi jede jen u T-Mobile. Vodafone 4G+VoLTE a O2 jen 4G.
5G se unlocklo pro T-Mobile s updatem někdy kolem vánoc - je to tu ve vlákně. ;-)
O2 celkově s.re na support jiných telefonů, než u nich koupených..
jadrisek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 26. 4. 2021 17:05

U O2 mám ve stavovém řádku VoLTE ikonku u 11.0.5.5. V 10 jsem ji neměl a v 11.0.2.2 taky ne. Tak nevím, jestli přibyla časem nebo jak to je. 5G nebude, tam je potřeba skutečně support operátora (a v mé oblasti stejně 5G není, tak je to fuk).

Jinak musím trochu vzít zpět svoje poznámky o baterii, protože jak špatná byla (aspoň u mě) v 11.0.2.2, tak teď v 11.0.5.5 už je srovnatelná s verzí 10, tedy jeden den s rezervou a jeden a půl dne na krev (první dojmy jsem měl špatný, ale po pár cyklech si to nějak sedlo). Je to pořád míň, než měl můj Huawei (dva dny v zátěži), ale dá se s tím existovat. Takže z mého pohledu má 11 asi jen jedinou zásadní nevýhodu a to je selfie foťák, který především za horších světelných podmínek v rámci toho upgradu úplně zabili. To částečně řeší Gcam s nižším rozlišením.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 27. 4. 2021 13:19

tak jsem chlapi prodal oneplus a koupil S21+. musím říct že oneplus lítal asi rychleji. ale Samsung je takovej víc promakanější. oneplus je jednodušší, což mi šlo líp ale tohle je takový pro hračičky. foťák nevím. musím zkusit, to samý výdrž. uvidíme jakej bude. každopádně nemůžu na oneplus říct křivvýho slova. svým způsobem mi bude chybět.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 27. 4. 2021 14:22

Mě úplně S21+ neoslovil, nepochybně špičkový telefon, ale jestli bych si polepšil 20% ve foťáku a pohoršil 10% v prostředí, tak nevím, jestli to za to stojí, 1:1 asi jo, ale za příplatek asi ne.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 27. 4. 2021 14:27

já si lehce připlatil ale musím teda říct že foťák je oproti oneplus 8 pro asi horší nebo něco dělám špatně :-D:-D:-D

tak beru zpět s tím foťákem. je to pecka, nastavil jsem to všechno a fakt parádní. co se týká výdrže tak čumim jak blázen. baterie neskutečnej držák. jedu na 120hz a baterka drží jako blázen. to jsem fakt nečekal.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod scuba 6. 5. 2021 00:02

Dnes tady vyšel článek, kde je uvedeno, že O2 rozšiřuje svou nabídku o nový model OnePlus Pro 9 5G https://mobilmania.zive.cz/clanky/nabid ... spx#part=2

A na O2 je tento telefon uveden, že podporuje 5G https://www.o2.cz/telefony-a-zarizeni/p ... g-image-15

Takže to vypadá, že O2 vzalo OnePlus na milost :-) a 5G a VoLTE by mělo fungovat. Mám dotaz. Bude 5G a VoLTE fungovat, i když ho koupím jinde než u O2? Míněno telefon určen pro CZ trh?
scuba
Mírně pokročilý