Realme X3 SuperZoom - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 23. 11. 2020 19:54

Čistý systém po restartu je někde kolem 5GB RAM, po 2-3 dnech se dostane někam k 7-8, nemám žádné widgety ani aplikace běžící na pozadí, telefon je v 90% při pádu jen na volání, SMS, web..
Přílohy
Screenshot_2020-11-23-19-51-07-73~2.jpg
Screenshot_2020-11-23-19-51-17-68~2.jpg
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hhh 24. 11. 2020 06:09

Možná by to bylo dobré dělo, kdyby se dala odinstalovat ta jejich nadstavba, a nechal se tam jen Stock Android.
hhh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 24. 11. 2020 12:31

Držet procesy v RAM není přeci na škodu? Aspoň zařízení funguje rychleji, když nemusí načítat z pomalé paměti. Jak se to chová, když máš otevřeno hodně aplikací? Ukončuje to nějaké? Při takové porci RAM bych očekávala, že se na limit bude dát dostat tak jedině s pomocí nějakých her nebo desítek panelů ve webovém prohlížeči a k tomu ještě tak deset běžných aplikací.
Ludmila.Stanova
Junior

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 24. 11. 2020 15:45

Hodně aplikaci nemám, používám jich pár, ale třeba WhatsApp sestřelí pokaždé a načítá ho 10 sekund :-)
Edit: tak jsem zkusil pootvirat vše co jsem našel (16 aplikaci + 30 oken v prohlížeči) žádnou to neukončilo jen ten WhatsApp... Přepínání oken v prohlížeči už nebylo úplně nejplynulejsi, ale nic nezavřel, využita RAM v danou chvíli 6 GB
Edit2: spuštěné PUBG, WoT + ten zbytek a vše drží v paměti, při spuštění další věci už začíná ukončovat, strop je tedy 8GB nad tuto hodnotu nepustí...
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 4. 12. 2020 07:37

Na XDA je k dispozici modnuty sw ovládání zesilovače který zprovozňuje stereo, no stereo jak třeba na Mate 20, že sluchátko hraje jen výšky a doplňuje
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod engine_er 4. 12. 2020 08:24

Škoda toho (nevyužitého) prístupu k RAM, pretože je to najlacnejší telefón s 12 GB RAM + SD855 tzn. má potenciál byť naozaj rýchly telefón, ale prax je trochu iná... Možno sa to s Androidom 11 zmení, ale nie som si istý. Tým pádom je 12GB len čistý marketing.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 4. 12. 2020 11:24

Ono kdo ví jestli to těch 12GB opravdu má... Nebylo by to poprvé co Číňan kecá... Jestli se to s A11 změní zjistíme do půl roku až A11 přijde...
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 18. 12. 2020 11:38

Update - security listopad+prosinec
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 21. 12. 2020 12:25

Realme X3 SuperZoom s 60× zoomem a obří pamětí výrazně zlevňuje

Mobil láká například na 256GB interní paměť
Cena již oficiálně spadla pod hranici 9 tisíc korun
Od začátku prodeje o více než 5tisícový pokles

Alza.cz 8999Kč
Mall.cz 9990Kč
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 27. 1. 2021 13:36

V únoru bude vydána první předběžná beta, tím pádem by jsme se do léta mohli dočkat ostré verze
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 6. 2. 2021 10:33

Záplata leden dorazila, beta se EU netýká, ta bude jen v Indii
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 21. 3. 2021 11:16

Přišel update zabezpečení únor+ březen. BT připojení nevyřešeno, opravovali ho poslední 4 updaty a bez výsledku.. A11 taky zatím nic, je venku teprve třetí beta, když vidím, že některé modely mají už betu v8, tak si asi dlouho počkáme.
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agz0r 22. 3. 2021 13:32

Zdravím,

mám dotaz na všechny kdo mají tenhle telefon. Mám ho teprve dva dny, jsem s ním moc spokojený, ale objevil jsem jeden problém. V chladu mi nejde na 5x zoom snímači správně zaostřit do dálky (nekonečno). Podařilo se mi vylučovací metodou problém dobře izolovat že je reprodukovatelný.

Při pokojové teplotě je obraz vzdálených předmětů dostatečně ostrý.
Když s telefonem chodím delší dobu venku v zimě (nebo pro reprodukovatelnost stačí 5 minut v mrazáku), tak 5x senzor najednou nedokáže zaostřit na vzdálené předměty a obraz je rozmazaný (sklíčko mám samozřejmě čisté). Ať dělám co dělám, při stejném osvětlení, i při manuálním ostření, všechno je identické. Čím chladnější telefon, tím horší, až do stavu kdy 5x výřez z hlavního snímače má ostřejší obraz než 5x zoom snímač.

Po několika minutách v teple se zase ostření spraví. Na bližší vzdálenost mi přijde že ostří pořád dobře.

Můžete to někdo zkusit na svojem telefonu? Je to test na 5 minut s pomocí mrazáku. Zajímalo by mě, jestli je to konstrukční vada, nebo je vadný akorát ten můj a mám se pokoušet ho vyměnit za jiný (v rámci 14denní lhůty).
agz0r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 22. 3. 2021 15:19

Přečti si návod k obsluze, tam se dozvíš v jakém rozsahu teplot zařízení můžeš používat. Reklamovat s tím že ho strčíš do mrazáku a potom neostří nebude mít moc šancí na úspěch.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod agz0r 22. 3. 2021 15:37

V příručce je provoz mezi 0-35, skladování -20 - 45. Problém se projevuje i při momentální venkovní teplotě (lehce nad 0), akorát to trvá delší dobu než telefon vychladne. 5 minut v mrazáku je jen rychlejší způsob jak reprodukovat totéž. Proces je to vratný.

Kdo se bojí mrazáku, může vnitřek ledničky, ten je v rozsahu provozních teplot. Ale předpokládám že pokud je to konstrukční chyba, tak si toho musel všimnout každý kdo s tím zkoušel fotit venku v zimě s tím, že má telefon třeba v kapse.
agz0r
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků