Google Pixel 5 a 4a 5G: informace

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zumzumzum 17. 11. 2020 21:37

Pixel 5 sužuje další problém. Tentokrát se týká hlasitosti

Během sledování videí dochází k samovolnému snižování hlasitosti
Systémové zvuky se mohou nenadále zesílit

Po problémech s kvalitou zpracování nového Pixelu 5 přichází na řadu další nešvar, tentokrát v podobě samovolně se měnící systémové hlasitosti. Oficiální Google Pixel fórum (na které odkazuje androidcentral.com) se tak začíná množit stížnostmi na regulaci hlasitosti.

Obrázek

[Zdroj: mobilenet.cz]
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada t5 17. 11. 2020 21:48

To nejsou moc příznivé zprávy pro člověka, co si ho chce pořídit.............. :hm
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod lada t5 14. 12. 2020 14:38

Alza naskladnila Pixel 5, ale UK distribuci.......................
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod strny88 16. 12. 2020 22:14

Alza rozhodně nic nenaskladnila :D od 5.11 jsem u nich měl objednávku na pixel 5. 14.12 mi ji zrušili a ani se neobtěžovali mi napsat email nebo mne kontaktovat ;) takže jsem si to za 3 dny vykomunikoval z Německa a mám doma zelený p5 a 4a, kde jsem oproti Alze ušetřil 6 tisíc :D
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod red98 17. 12. 2020 06:03

Ako si spokojny s pixelom 5? Mozes sa rozpisat podrobnejsie?
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strny88 17. 12. 2020 18:04

Teprve jsem na něm strávil sotva 3 hodiny, šetřím si ho na víkend až ho obleču do fusion X a nalepim sklo. Nicméně na první dobrou je to fakt úžasný telefon, hlavně svojí kompaktností a lehkostí. V ruce působí dobře, úžasně se drží a pracuje se s ním. Líbí se mi rovnoměrné rámečky po celém obvodu.
Lícuje přesně, z čehož jsem měl obavy. Kdo ví kolika kusů pixelů se tento problém týkal. Čeho jsem se hodně obával byl zvuk reproduktorů, kde v mnoha diskuzích se hodně pomlouval. Za mne naprosto v pohodě, až jsem byl překvapený že osobně žádný problém neslyším.

Mínus? Včera jsem fotil, večer, osvětlené náměstí a fotoaparát hází prasátka. Fakt docela dost :)

Přes víkend budu chytřejší, odzkouším e-sim+ SIM, bezdrátové nabíjení, kvalitu hovoru.

Po dlouhé době telefon, který mi fakt sedl.
Pokud by někdo chtěl, mohu dát kontakt na borce, co mi ho velice rychle a laskavě obstaral.
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod red98 17. 12. 2020 18:41

Co to znamena "hazi prasatka" ?
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada t5 29. 12. 2020 20:43

strny88 píše:Teprve jsem na něm strávil sotva 3 hodiny, šetřím si ho na víkend až ho obleču do fusion X a nalepim sklo. Nicméně na první dobrou je to fakt úžasný telefon, hlavně svojí kompaktností a lehkostí. V ruce působí dobře, úžasně se drží a pracuje se s ním. Líbí se mi rovnoměrné rámečky po celém obvodu.
Lícuje přesně, z čehož jsem měl obavy. Kdo ví kolika kusů pixelů se tento problém týkal. Čeho jsem se hodně obával byl zvuk reproduktorů, kde v mnoha diskuzích se hodně pomlouval. Za mne naprosto v pohodě, až jsem byl překvapený že osobně žádný problém neslyším.

Mínus? Včera jsem fotil, večer, osvětlené náměstí a fotoaparát hází prasátka. Fakt docela dost :)

Přes víkend budu chytřejší, odzkouším e-sim+ SIM, bezdrátové nabíjení, kvalitu hovoru.

Po dlouhé době telefon, který mi fakt sedl.
Pokud by někdo chtěl, mohu dát kontakt na borce, co mi ho velice rychle a laskavě obstaral.


Mohl by jsi se tu podělit o zkušenosti s Pixelem 5, případně potvrdit nebo vyvrátit že se nepřipojí na 5G a že neumí u nás VoLTE? Díky........
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 5. 1. 2021 16:52

Google Pixel 5 a 4a 5G dostávají novou aktualizaci!

Lednová aktualizace Pixelů přináší nečekané vylepšení
Jednou z hlavních novinek má být vylepšení automatického otáčení obrazovky
Součástí aktualizace jsou rovněž lednové bezpečnostní záplaty

Nejnovější aktualizace Pixelů přináší vylepšenou regulaci automatického jasu pro modely Pixel 4a (5G) i vlajkový Pixel 5. Mezi další, tak trochu nečekané, novinky patří vylepšení automatického otáčení obrazovky, které se údajně projeví u všech (výrobcem podporovaných) Pixelů.

Nově by měly být rovněž odstraněny problémy s šumem u reproduktoru Pixelu 4a 5G a také se systémovými zvuky u Pixelu 5. Součástí updatu jsou pochopitelně i lednové bezpečnostní záplaty.

[Zdroj: mobilenet.cz]
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 5. 1. 2021 17:16

zumzumzum píše:Nově by měly být rovněž odstraněny problémy s šumem u reproduktoru Pixelu 4a 5G a také se systémovými zvuky u Pixelu 5. Součástí updatu jsou pochopitelně i lednové bezpečnostní záplaty.
[Zdroj: mobilenet.cz]

A co problémy s 5G a VoLTE v ČR?
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strny88 5. 1. 2021 17:50

Ahoj, VoLTE jsem zkoušel a dle mého nefunguje. U VF jsem ho neměl aktivní, nechal sem si ho aktivovat (v aplikaci od VF mi svítí, že je aktivováno) nicméně nikde v systému, žádná možnost kde ho vynutit/ zapnout není,. Pokud uskutečním hovor a zároveň zkouším internet, tak internet nefunguje. To by měl být důkaz že VoLTE nefunguje.
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada t5 6. 1. 2021 09:15

A co kvalita hovoru? Je opravdu tak špatné to řešení repráčku pod displejem?
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod strny88 6. 1. 2021 13:35

Co se kvality hovoru týče, čekal jsem větší průšvih. Zprvu je to nezvyk, ale teď už jsem si zvykl a problém v tom nevidím. Jen dodám, že nejsem žádný telefonista, co má mobil u ucha 24/den. I tak si myslím, že by ve sluchátku problém být neměl. Kvalita reprodukce je oproti tomu, co se všemožně psalo docela vyhovující, jediné co reproduktoru chybí jsou basy, jinak je zvuk živý, výrazný, ale basy tam nejsou vůbec.
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szantus 6. 1. 2021 13:37

VoLTE - aktivovat u operátora, mít novější SIM, přístroj po aktivaci restartovat. Vypnout Wi-Fi - někomu zavolat a pokud se nahoře změní ukazatel sítě z LTE/4G na něco jiného, tak není podpora v mobilu, nebo není správně nastaven u operátora... Jinak přímo ikonku VoLTE ve stavové liště mají Samsungy a pár modelů dalších značek...
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strny88 7. 1. 2021 16:08

Podpora VoLTE v telefonu je, z nějakého důvodu není podpora u operátora. Zkoušel jsem několik postupů, neúspěšně. Nechám to těm, kteří mají více trpělivosti. Dnes jsem zkoušel infolinku VF, zda nezjistím nějaké info, kde slečna se mne ptala co to to VoLTE vůbec je...

Nově jsem zjistil, že nemohu Pixel 5 připojit pomocí kabelu k PC. Jen se nabíjí. Po pátrání jsem zjistil, že s tím mají pixely problém všeobecně :D Věnoval jsem tomu hodinu a zprovoznit se mi to nepodařilo.

To jsou chyby, které mne třeba až tak netrápí, jelikož je nevyužívám, ale kruci! Telefon od samotného google? Vlajka za 20k? Takové bugy jsem neměl na telefonech do 8k :D
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků