Google Pixel 5 a 4a 5G: informace

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod lada t5 18. 7. 2021 20:47

Snažím se to také sledovat, když se dostanu do oblasti, kde by mělo být 5G. Ale zatím všude jsem viděl na liště jen 4G. Nemyslím, že by to byla chyba Googlu, spíš si myslím že by nebylo na škodu optat se operátora. Také mám Vodafone.
Ale rád si poslechnu názory a zkušenosti i ostatních.
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod anonymius 19. 7. 2021 06:35

Pokud mas jen EDGE, tak marne patras po 5G... kde je 5G, musi bejt 4G.
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod bumbummelon 19. 7. 2021 07:14

Možno zle vidím,ale u Vodafone nevidím Pixel ako podporovaný mobil na 5G

P.S. A vlastne ani O2 a Tmobile :pozor
Takže Pixel len na parádne fotky :tleskani
Naposledy upravil bumbummelon dne 19. 7. 2021 11:11, celkově upraveno 1
bumbummelon
Junior

Odeslat příspěvekod Pan.Jemnostpan 19. 7. 2021 09:42

5G nenaskočí. Vodafone u Pixelů nepodporuje.
Nechybí mi to, ale je to slabina.
Pan.Jemnostpan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lada t5 19. 7. 2021 10:45

Upřímně řečeno, 4G je pro moje používání naprosto dostatečné, ale stejně nerozumím úplně tomu, že když zařízení je schopno 5G přijímat, proč ho operátor neposkytne?
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod anonymius 19. 7. 2021 12:28

Asi to neumi to pseudo 5G co tu mame...
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod Rmann 18. 9. 2021 12:13

Ahoj, nějaké novinky ohledně podpory 5G na Pixelu 5? Nechal jsem si u o2 zapnout podporu u paušálu, protože na baráku vedle je vysílač. A ani po 48h 5G nevidím. Frekvenci n77 co tu mám ten telefon podporuje a na podpoře o2 mi nenapsali ani ň, že by to nemělo fungovat (vím, že Pixel není na stránce jako podporovaný telefon, ale těch podporovaných už tam chybí fakt hodně). Těšil jsem se, že zruším FUP na jeden test a ono nic :( :D
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod lada t5 18. 9. 2021 20:24

Nedávno jsem byl v Německu, myslel jseem si že se alespoň tam připojí na 5G, ale nepřipojil. Že by to bylo SIMkou, to asi ne, tak nevím. I v Německu jsem byl samozřejmě na Vodafonu, německém.
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod vojta66 19. 9. 2021 09:33

Mám Pixel 5 z Německa a v CZ na T-Mobile se mi 5G ještě nikdy nezobrazilo....né, že bych to nějak prožíval, ale je to prostě fakt.
vojta66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vojta66 26. 9. 2021 07:22

Zrovna včera jsem zjistil, že u T-Mobile CZ je možno aktivovat e-sim bez návštěvy pobočky. Sice oficiálně Pixel 5 není mezi podporovanými telefony u T-Mobile CZ, ale aktivace se zdařila během 10 minut v klidu….používáte někdo spojení Pixel 5-T-Mobile CZ - esim? Jaké máte zkušenosti?
vojta66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 26. 9. 2021 08:21

Vzhledem k tomu, že i u Kaktusu kvůli eSIM netřeba nikoho navštěvovat a vše vyřešíte v online samoobsluze, tak u mateřského T-Mobilu mi to přijde jako samozřejmost. Přiznávám, že doteď jsem neměl potuchy, že operátor musí kvůli eSIM daný telefón přímo podporovat. Měl jsem za to, že eSIM je už standard stejně jako mini SIM, micro SIM, nano SIM a netřeba ještě zvlášť řešit podporu určitého telefonu operátorem. Když jsem kupoval Pixel 4a, tak jsem teda žádnou kompatibilitu neřešil, jen jsem se ujistil, že můj operátor podporuje eSIM :D. A jaké byste chtěl znát zkušenosti s používáním eSIM? V používání rozdíl mezi eSIM a standardní fyzickou SIM žádný není. Jediný asi rozdíl oproti klasickým SIM, který jsem zaznamenal, že defaultní PIN1 u Kaktusu je 0000 a kód PUK1 jsem musel řešit přes online chat :-)
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 26. 9. 2021 08:32

U T-M i Kaktusu je ovšem problém, že ten QR kód na stažení eSIM profilu je pouze dočasný. U Vdf dostaneš papírovou kartičku s QR kódem, a tam budeš mít eSIM trvale, eSIM profil můžeš stáhnout do telefonu přes to kdykoliv.
qxdxqxdx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lada t5 29. 9. 2021 11:02

Co by mě vlastně mělo motivovat, abych vyndal z telefonu klasickou plastovou SIM a nahradil si ji e-sim? Nějak mi to asi uniká.
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod cz.hook 29. 9. 2021 11:44

Můj důvod je hlavně bezpečnost. Mám iPhone a eSim - když by mi telefon někdo ukradl, mohu ho trackovat, protože simku nevyndá a nezahodí. Mohu telefon na dálku vymazat atd. Pokud nezná můj kód, ani nezapře airplane. Zloděj proste získá bezcenné těžítko.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 29. 9. 2021 11:46

Ve tvém případě to důvod nemá.

czhook: Vždy mě zajímalo jak si všichni to trackování představují. Aplikace ti ukáže akorát okruh v průměru desítek metrů, takže ve městě to bude stěží vystopovatelné a když bude signál někde v budově, ani nepoznáš v jaké.
A když si budeš myslet, že ten telefon má asi támhleten týpek po hodinovém sledování a vylučování možných to ho jako oslovíš, ukaž mi telefon? Zavoláš policii a ta s tebou bude hodiny čekat, kdo to asi tak může být? :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků