Google Pixel 5 a 4a 5G: informace

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ziki 9. 3. 2022 11:18

Mě by nejvíce potěšilo, kdyby Google v té záplavě novinek pro Pixely, konečně umožnil i českým majitelům Pixelů 4a používat VoLTE :roll:.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod lada t5 9. 3. 2022 22:16

No, to není ale jen o P4a, nýbrž o všech Pixelech s českou SIMkou, pokud se nemýlím.
To bychom se asi leda museli nějak dát všichni dohromady a obrátit se na Google cz, vysvětlit jim situaci a ti aby to pak za ČR předali dál. Třeba by se pak někdo časem nad tím zamyslel.
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 10. 3. 2022 09:54

Samozřejmě že vím, že to je problém všech Pixelů u nás, ale jelikož vlastním pouze Pixel 4a (můj první a s přístupem Googlu pravděpodobně i poslední Pixel) a toto vlákno se týká pouze Pixelů 4a/5, tak proto mě nejvíce zajímá zprovoznění VoLTE právě u Pixelu 4a ;-).
Jinak někde jsem narazil na zmínku, že Google v nějaké loňské aktualizaci povolil VoLTE u Pixelu 5 pro T-Mobile a Vodafone. Takže jestli je to tak, tak by to určitě šlo udělat i pro 4a :roll:
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 12. 3. 2022 09:24

Dneska ráno mě telefon překvapil hláškou, že nesplňuje softwarové standardy, že může být rootovany aj. a že nebudu moct platit přes Google Play. Vypadá to, že jsem jedním ze šťastlivců, kterým do tohoto stavu pomohl březnový update, viz např. tady https://www.google.com/amp/s/9to5google ... s-pay/amp/ Takže kdo ještě nemá nainstalovaný březnový update, tak vřele doporučuji jej ignorovat :roll:
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod lada t5 12. 3. 2022 11:58

Jestli jsem to správně pochopil, telefon sice křičí, ale platit by mělo jít, ne?
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 13. 3. 2022 21:22

Tak včera se aplikace Google Pay opravdu tvářila, že s ni nepůjde zaplatit. Nad dvěma kartami, co tam mám, visel nápis, že nejsou zadané a symbol NFC byl přeškrtnutý a při každém spuštění aplikace vyskočila hláška o nesplnění standardů, rootování apod. Ale dneska ráno jsem namátkou otevřel aplikaci Google Pay a všechno už vypadalo úplně v pořádku, obě karty co tam mám připravené k platbě, NFC zapnuté s popisem "přiložte ke čtečce". A dneska jsem v Tescu mobilem bez problému zaplatil.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod vojta66 13. 3. 2022 22:16

Těch problémů je s P6 a P6P fakt moc.
vojta66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P3p3k 13. 3. 2022 23:55

Těch problémů je s P6 a P6P fakt moc.


Tady nejsi u Pixelu 6 ;)
Uz se mi to pred casem stalo, neslo platit za aplikace, dalsi den se to srovnalo.
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod pan.nikdo 7. 4. 2022 00:56

Ahoj Pixeláci, pár týdnů nazpět byl můj Pixel5 značně zasekaný (březnová aktualizace?) Po pár dnech a aktualizací aplikací Google, přes gplay se to naštěstí srovnalo a po dubnové aktualizaci šlape pixel5 po roce a půl � stále bezchybně a řek bych jako nový. ;) Celkově mám v telefonu 371 aplikací a nikdy jsem telefon nedával do továrního nastavení. Taky se mi nikdy nestalo, že by se při používání restartoval. Je pravda, že mi občas přimrzne, (spuštěné aplikace na pozadí a odemknutí telefonu při velkém zápřahu) ale dávám to za vinu launceheru od vývojářů 3 strany.

Rád bych se Vás zeptal jak na tom jste z baterií? Čím víc jsem nad baterií začal přemýšlet, tím více se mi zdálo, že mizí před očima, oproti tomu, co bylo před rokem u nového kusu :)
Stáhl jsem si tedy 3C battery manager pro (který mám koupený snad již 10 let) a tři týdny monitoruji stav baterie. K dnešnímu dni se dle programu pohybuji na kapacitě 3664mAh, což je oproti původním 4000mAh ztráta cca 8% za rok a půl ;)
V novém androidu mi chybí hodnota SOC od plného nabití, ale troufám si tvrdit, že se svým pixelem po roce a půl dám stále 7hodin. Což je za mne perfektní hodnota.
Tolik z mé krátké recenze jako spokojený uživatel mého prvního pixelu po roce a půl �
Zajímá mne váš názor na baterii, případně pixelu jako celku a zda uvažujete již nad novým telefonem.
pan.nikdo
Junior

Odeslat příspěvekod lada t5 7. 4. 2022 09:34

Pixel 5 je můj první telefon mimo řadu Nokií, které jsem různě střídal někdy od 90 let minulého století :-))
Poslední moje Nokia byla 8 Sirocco, pak už jsem to musel vzdát i já a hledal jsem něco, co dobře fotí, je spolehlivé a nemá to každý. Mám takovou úchylku, nechtěl jsem masové Samsungy apod., a přitom jsem chtěl Android.
Volba tedy padla na Pixel, pětku. V květnu to teprve bude rok, co P5 používám a musím říct, že k maximální spokojenosti. Telefon dělá, co má a co od něj očekávám. Je svižný, dobře fotí a stále je to dvoudenní telefon. Dvoudenní, sice jen tak tak, ale dá se to. Samozřejmě nehraji hry, ale dost telefonuji, Whatsappuji, emailuji.
Za mě tedy naprostá spokojenost, žádné výtky.
Ale jsem nahlodán, je tady P6, který mě láká ještě lepším foťákem. Silně zvažuji jeho koupi, jen mě stále odrazuje jeho velikost, protože velikost současného P5 je pro mě ideální.
Ale stejně to časem dopadne tak, že si pro P6 půjdu, to už v sobě podvědomě cítím................ :-)
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod lada t5 19. 4. 2022 11:52

No, tak už jsem to nevydržel a P6 mám doma. :-))
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod vojta66 19. 4. 2022 12:08

lada t5 píše:No, tak už jsem to nevydržel a P6 mám doma. :-))


Skvělá zpráva, takže odteď už prosím přispívej v relevantním threadu = Pixel 6. :idea: ;-)
vojta66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada t5 19. 4. 2022 15:27

Provedu!!!!!!!!!!!! :-D
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod pan.nikdo 19. 4. 2022 17:44

Tak to nabralo rychlý spád ;) gratuluji, já si ještě nějaký rok na nástupce počkám.
pan.nikdo
Junior

Odeslat příspěvekod lada t5 19. 4. 2022 21:08

Upřímně řečeno, zas až tak velký rozdíl od P5 to není. Já si jen chtěl udělat radost.
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků