Realme 7 Pro

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 24. 11. 2020 17:52

Zdar, mám technický dotaz ohledně realme 7 pro, se kterým za boha nemůžu hnout.
Přetahoval jsem si data a nastavení ze starého telefonu pomocí aplikace Výměna telefonu (nebo jak se to jmenuje), vše proběhlo OK. Při té příležitosti se mi ze starého mobilu přesunul na nový také nápis pod hodinama na zamykací obrazovce, který jsem měl na původním nastavený.
Ale teď nemůžu přijít na to, jak ho změnit nebo třeba smazat. Pomůže někdo kde to hledat?
nnnokiaE52
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 24. 11. 2020 21:58

Telefon jsem dnes vrátil, neboť dalším problémem byla zlobící základní fce volání. Protistrana mě často vůbec neslyšela, takže jsem musel volat znovu. Softwarově je to nevyladěný. Je mi líto. Tímhle příspěvkem, neb už telefon nemám, končím. Hodně štěstí ostatním s tímto telefonem, ať vám brzy vše doladí.
15 let IT & telekomunikační servis a poradenství, poradenství investiční, sociální psychologie
Raziel-CZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 9. 12. 2020 08:08

Po včerejší aktualizaci UI je plynulost chodu znatelně horší. Občas se trhá.
Očekávám dalsi aktualizaci, aby to dali dohromady.
nnnokiaE52
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wmartini 13. 12. 2020 11:01

Souhlasím, A26 přinesla místo oprav jen další nové bugy, které předtím na 7 Pro nebyly :-( Trhání se jsem si také všiml, navíc začalo mít spoustu lidí problém s regulací hlasitost BT sluchátek na SBC kodeku. Telefon mám rád, ale kvůli takové mizerné SW podpoře ho zatím nikomu nemůžu doporučit. Škoda, ale ne že by na tom bylo xiaomi líp, realme má pro mě oproti nim pořád řadu výhod. Kdyby nechrlili jeden model za druhým a raději odladili co je potřeba, udělali by líp, takhle to zatím vypadá, že po posledním xiaomi to pro mě bude i poslední realme :-( No nic, jdu zas psát na podporu, sice to nepomůže, ale třeba se mi uleví a všem doporučuji to samé, je třeba na ně tlačit!
wmartini
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Koubie777 16. 12. 2020 21:40

Zdravím, mám problém s mým Realme 7 Pro.

Při natáčení videa (a také při nahrávání zvuku v aplikaci Záznamník) má zvuk u videí špatnou kvalitu.

Abych to upřesnil, tak jde o to, že při natáčení videa se zvuk začne nahrávat jakoby až od určité hlasitosti daného zvuku v okolí. Vyzkoušel jsem si to například u natáčení televize, kdy pokud je televize na normální hlasitost pro sledování TV (řekněme třeba zvuk hodnoty 10) a já jsem cca 4m od TV, tak ve videu není zvuk vůbec slyšet, jakmile však začnu zvyšovat hlasitost (řekněme třeba na hodnotu 15), kdy vlastně ta televize začne už skoro "řvát", tak až jakoby s tou zvyšující se hlasitostí začíná telefon řádně zaznamenávat zvuk a zvuk u toho videa je pak až moc nahlas najednou. Zkoušel jsem tento "test" i s mým pracovním iPhonem 6S, a iPhone prostě ten zvuk nahrává tak jak má od začátku (tj. na tu výše popisovanou hodnotu 10). Stejný problém pak u Realme nastává i v aplikaci Záznamník.

Zkoušel jsem natáčet i v režimu, kdy všechny zvuky systému telefonu jsem měl nastavené na max, ale nijak to nepomohlo.

Máte někdo podobnou zkušenost? Myslím si, že je to spíš softwarový problém, protože při volání jsem u druhé strany normálně slyšet, myslím že by se mohlo jednat o problém s nastavením jakési "citlivosti" mikrofonu na okolní ruchy, ale v nastavení jsem nic relevantního nenašel. Nechci to pak ani řešit zatím v rámci reklamace telefonu, neboť vše ostatní šlape jak má.

Předem Vám děkuji za rady! :)
Koubie777
Junior

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 17. 12. 2020 09:11

Na GSMArena si někdo také stěžuje na podobný problém. Vyřešil to asi používáním OpenCamera.
Přílohy
00001.jpg
00001.jpg (29.37 ) Zobrazeno 3026 krát
nnnokiaE52
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 17. 12. 2020 19:37

Je to problém Realme aplikace fotoaparát, nápravu bych nečekal, jedině jiná aplikace fotoaparátu (gcam, opencam atd)
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wmartini 18. 12. 2020 15:33

To jsem byl zase já, kdo si stěžoval na GSMA :-) Aktivně bojuji s jejich podporou už skoro 2 měsíce, zatím marně, ale doporučuji je také po každé aktualizaci otravovat mailem na service.eu@realme.com, dokud to neopraví. Pište anglicky a nenechte se Indama odbít radami typu tovární obnova, nebo návštěva servisu. Čím víc nás bude, tím větší šance, že konečně přiznají problém a začnou ho řešit. Stejný problém prý mělo (a možná ještě má) jejich 6 Pro. Normální zvuk umí na 7 Pro nahrávat OpenCamera s nastavením audio vstupu na Unprocessed (RAW), nebo Dolby On z olay marketu a ještě mcpro24fps, ale ten je placený a drahý. Bohužel video z nich není tak dobré jako z vlastní aplikace.
wmartini
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 12. 2020 15:58

nnnokiaE52 píše:Po včerejší aktualizaci UI je plynulost chodu znatelně horší. Občas se trhá.
Očekávám dalsi aktualizaci, aby to dali dohromady.


Když vás tady tak čtu, sám mám tlačítkovou Nokii, ale dají se obecně v dotykových telefonech ty aktualizace vypnout, prostě aby telefon aktualizace nestahoval? Protože když to tady čtu, a čas od času je to asi všude, tak ne každá aktualizace znamená zlepšení či opravu chyb. Někdy může aktualizace komfort používání zhoršit a přidat nové chyby, které tam předtím nebyly.

Třeba ve Windows 10 mám aktualizace blokovány přes WUB, protože nechci řešit, co mi která aktualizace podělá.

Na druhou stranu, v létě jsem si aktualizoval BIOS, že mi zrychlí start počítače, a on mi ho o cca 1,5 sekundy prodloužil.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 18. 12. 2020 17:22

dockalacek:
To je těžký, mě vůbec nenapadne ty aktualizace zakázat, takže jsem po tom nepátral.
Spíše naopak je vyhledávám a trochu se i těším, co nového přinesou.
Teď se blíží A11, který už je někde k dispozici a co jsem četl, tak některé dobré věci přinese. Stejně jako přinese některé problémy (které už se dokonce objevily :shock: )
Obecně vždy něco nejede tak, jak má. Třeba ten můj problém s trháním se částečně opravil včerejší aktualizací(nebo co to bylo), ale pocitově to stále není ono.
Zase na druhou stranu myslím, že ten kdo to tak nesleduje by si žádného problému ani nevšiml..

wmartini:
Tak to je fakt hezký, že jsem našel zrovna tvůj příspěvek :-D Přiznám se, že mě to napadlo, ale nechtěl ose mi věřit, že by to byla taková náhoda :oops:
Já jsem si tohoto problému vůbec nevšiml a ani se mi to nechce moc simulovat, protože video téměř vůbec nepoužívám. Když tak v přírodě na krajinu nebo rozhovory v hospodě, kde si mi to samozřejmě neprojeví.
nnnokiaE52
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wmartini 18. 12. 2020 17:26

Aktualizace se samozřejmě dají vypnout, ale každý očekává že je konečně osvítí duch svatý (nebo co to uctívají) a něco opraví, tak to raději neděláme :-)
Údajně ty občasné "zádrhy" v animacích v A.26 řeší reset do továrního nastavení, ale zatím jsem k tomu sám nesebral odvahu, říkám si že počkám do další aktualizace a pak uvidím. Není to nic dramatického, něco co by bilo do očí, spíš pocitově vnímám, že to dřív bylo plynulejší.

Ještě k tomu zvuku ve videu, pokud někdo nemá problém s azbukou v nastavení, může zkusit mc24pro, které ho nahrává bezchybně a obraz je lepší než v opencamera. Není to žádná pirátská verze, jde o poslední testovací verzi, která má jen trochu ořezané funkce (mám ji z 4PDA a ti od autorů). Vpravo dole na ikoně mikrofonu je potřeba nastavit úplně první volbu источник звука - НЕОБРАБОТАННЫЙ
https://ulozto.cz/tamhle/YjyHKuj1AdEo
wmartini
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wmartini 21. 12. 2020 10:14

Díky uživateli grafsoft z 4PDA už máme i verzi GCAM s opraveným nahráváním zvuku na realme 7 Pro. Jde o mod, který mi na 7 Pro funguje asi nejlépe (https://www.celsoazevedo.com/files/andr ... v-wichaya/), jeho autorem je Urnyx05, s rozšířeným nastavením od Wichaya a opravou zdroje zvuku od grafsoft. Pokud někdo neví, co to gcam mod je, jde o modifikovanou verzi google kamery z pixelu. Nainstalujete apk (samozřejmě je nutné povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů), potom je ještě potřeba pro správnou funkci nahrát config pro naše zařízení. V kořeni paměti telefonu vytvoříte složku ..\GCam\Configs7 (dodržujte velikost písmen), do ní pak nakopírujte přiložený XML. Poté otevřete aplikaci gcam (alias Fotoaparát) a na volné ploše vedle spouště fotoaparátu 2 x tapněte, aby se otevřel výběr konfiguračního souboru, vybíráte naše xml, potvrdíte a pro jistortu restartujete aplikaci.
https://ulozto.cz/tamhle/PlaaQam9idjq
A proč se s tím vlastně trápit? Gcam má daleko propracovanější algoritmy zpracování foto, sice není optimalizovaný pro náš IMX682 a nenahradí tak plnohodnotně vestavěnou kameru od realme (např. co se týče stabilizace videa), ale zato má věrnější podání barev, zpracování detailů a teď navíc ještě i lepší zvuk ve videu bez toho agresivního potlačení okolního šumu. Vyzkoušejte a uvidíte, jen pár rychlých snímků pro srovnání:
Obrázek
- nahoře gcam, pak sandartní foto z realme aplikace a nakonec ještě jednou, ale s zapnutým AI
Obrázek
- výřez z jiného obrázku pro porvnání detailů
wmartini
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jarousch666 23. 12. 2020 12:27

Ahoj, včera jsem si ho koupil a něco se mi nezdá. Položím telefon, vypne se obrazovka, naskočí Always on Display. Na chvilku se tam objeví ikona pro otisk prstu. Pak zmizne a aby se objevila, musím telefon zvednout. Mám zapnuto zobrazení ikony otisku při vypnutém displeji. Je to správné chování? Neměla by tam být pořád, abych mohl telefon odemknout aniž bych ho zvedal? A ta ikona se tam tedy občas objeví a zase zmizne:-)
Jarousch666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 23. 12. 2020 13:03

Je to normální chování.
Pro znovu zobrazení otisku (případně otevření obličejem) používám poklepání na displej.
nnnokiaE52
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarousch666 23. 12. 2020 13:51

Dík, už jsem ho chtěl vrátit:-) Našel jsem to poklikání, bylo pod gestma. Teď mi to vyhovuje.
Jarousch666
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka