Realme 7 Pro - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod axn 15. 9. 2022 15:13

Dnes bez VPN aktualizace: RMX2170_11_F.19
axn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mirus100 15. 9. 2022 15:23

Mě taky. A to sama od sebe. Žádné VPN. Pro informaci - Bezpečnostní záplata je z 05. srpna 2022.
Mirus100
Junior

Odeslat příspěvekod tttom 3. 10. 2022 09:07

Po aktualizaci na A12 se mi telefon nabíjí podstatně pomaleji, a největší tahák telefonu (nabíjení 100% za 30 min.) je minulostí... To se nepovedlo.
tttom
Junior

Odeslat příspěvekod Mirus100 4. 10. 2022 19:57

Nikdy jsem neměřil dobu za kterou se telefon dobije. Ale po Tvém příspěvku jsem to udělal.
S originál rychlonabíječkou, která byla součástí balení mi nabíjení ze 17% na 100% trvalo 41 minut. Samozřejmě mluvím o Android 12.
IMG_20221004_204506.jpg

Jinak já většinou na nabíjení nespěchám, tak nabíjím klasickou "pomalou" nabíječkou. Takže mi to trvá ještě déle.
Mirus100
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 10. 2022 20:13

tttom píše:Po aktualizaci na A12 se mi telefon nabíjí podstatně pomaleji, a největší tahák telefonu (nabíjení 100% za 30 min.) je minulostí... To se nepovedlo.

udělej tovární nastavení, to by mělo problém s nabíjením vyřešit
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tttom 5. 10. 2022 10:10

Nick Cave píše:
tttom píše:Po aktualizaci na A12 se mi telefon nabíjí podstatně pomaleji, a největší tahák telefonu (nabíjení 100% za 30 min.) je minulostí... To se nepovedlo.

udělej tovární nastavení, to by mělo problém s nabíjením vyřešit

No toho se právě bojím. To je práce na celej den. Ani nevim, jesi by mi tam zůstal A12.
tttom
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 10. 2022 10:52

A12 ti samozřejmě zůstane
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koubie777 5. 10. 2022 11:23

Zdravím, jak jste spokojeni s aktualizací na A12/Realme UI 3.0?

Já narážím hned na několik problémů, které jsou poměrně otravné při každodenním užívání, a to na:
1) zdlouhavé párování se sluchátky (OnePlus Buds Pro), kdy třeba i minutu trvá, než si telefon "uvědomí", že Spotify má přehrávat hudbu do sluchátek (aplikace ukazuje, že hudba hraje ve sluchátkách, ale samotná hudba se nepřenáší, a "chytne" se až třeba po té půlminutě;
2) pomalá odezva při regulaci hlasitosti - když si chci hudbu ztlumit/zesílit, tak třeba 5s trvá, než telefon zaznamená regulaci hlasitosti a než tu hlasitost opravdu ztlumí/zesílí;
3) fungování posuvníků pro regulaci hlasitosti médií - pokud mám např. aplikaci YouTube spárovanou s TV a chci regulovat hlasitost v TV, tak se často stává, že se telefon "zblázní" a ukazuje vedle sebe třeba 5 posuvníků pro regulaci hlasitosti médií - očividně systémový bug.

Výše uvedené se na předchozí verzi Androidu neobjevovalo, sluchátka, hlasitost i posuvníky fungovaly bezvadně, tudíž předpokládám, že chyba bude v odladění aktualizace..

Máte někdo podobné zkušenosti, případně jak jste vyřešili?
Koubie777
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 10. 2022 14:08

Hard reset
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirus100 9. 10. 2022 09:28

tttom píše:No toho se právě bojím. To je práce na celej den

Hard reset je sice nepříjemná záležitost, ale dle vlastních zkušeností někdy nezbytná. Dnešní chytré telefony jsou vlastně takové malé počítače a počítač také čas od času potřebuje nějakou tu "očistu". Sám jsem hard reset ač nerad, musel nedávno provést. Nejhorší je vždy nacpat zálohovaná data zpět do aplikací. Něco lze obnovit například z Google Drive, ale některé aplikace zálohování na GD nepodporují. Takže zbývá buď ruční obnova nebo začít "od nuly".
Mirus100
Junior

Odeslat příspěvekod jjrr 9. 10. 2022 09:32

Já začínám vždy zásadně od nuly.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod Mirus100 9. 10. 2022 09:55

Když píšu od nuly, mám samozřejmě na mysli data do původních a znovu instalovaných aplikací.
Když mám aplikaci 7 let a v ní důležitá data, tak bych nerad začínal od nuly. Například aplikace typu spotřeby energií, PHM atd.
Hard reset provádím vždy s úplným vymazáním dat jestli se jednalo o tohle.
Mirus100
Junior

Odeslat příspěvekod Mirus100 21. 10. 2022 08:55

Dnes se mi nabídla sama od sebe aktualizace systému bez použití jakékoliv VPN.
Jedná se o oficiální verzi | 408 Mb | Realme UI3 | Android 12 | RMX2170_11_F.21

Informace o této verzi:
Bezpečnost
● Aktualizovaná bezpečnostní záplata pro Android(2022#9)
Systém
● Bylo opraveno několik známých problémů a došlo ke zlepšení stability systému
Chcete-li zobrazit další informace nebo se zapojit do diskuse, navštivte
https://c.realme.com

Tak uvidíme co tam bude za novoty. Stahovat to budu až po práci přes domácí WiFi.
Mirus100
Junior

Odeslat příspěvekod Bezejména 21. 10. 2022 18:06

Jo tuhle verzi už mám asi 10 dní. Jediné co pozoruju je opětovné zhoršení čtečky otisků prstů, po aktualizaci na android 12 fungovala konečně rychle a na první dobrou, teď je zase nepřesná a pomalá..
Bezejména
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mirus100 21. 10. 2022 19:48

Díky za postřeh. Majitelé tohoto modelu určitě ocení i další informace.
Ještě jsem se k aktualizaci nedostal.

EDIT: Dnes ráno jsem provedl aktualizaci.
U mě čtečka otisků prstů funguje zcela korektně a rychle. Neznamenal jsem žádné zhoršení. Na další postřehy jsem zatím neměl čas.
Mirus100
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků