Realme - bugy a softwarové nedokonalosti

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 21. 11. 2020 17:18

Ahoj,

tohle téma zakládám, protože mě tahle značka dost zajímá, všiml jsem si, že některým z vás občas něco nejde, něco nefunguje úplně optimálně. Co kdybychom si tady psali to, co vás irituje na prostředí RealmeUI? Já se třeba v jedné recenzi dočetl, že u Realme 6, když skočíte do Galerie, tak nejnověji vyfocené fotky jsou prý úplně dole, nikoliv nahoře, takže když si je chcete prohlédnout, musí rolovat až úplně dolů. Je to pravda? Můžete tohle potvrdit?

Jinak vždy napište model telefonu, verzi OS a co má jinak oproti Vašemu předcházejícímu, případně na co si nemůžete zvyknout, co blbne atd.

Díky, Martin
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 21. 11. 2020 17:30

[OT]
Tyjo, nechci být jako první off-topic, ale iOS / macOS má nejnovější fotky taky "dole" :) Tak nevím do jaké míry kopírují v tomto směru Apple.
[/OT]
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 21. 11. 2020 17:58

Aha, to jsem nevěděl. Díky. Mám tlačítkovou Nokii, dotykáče nepoužívám, jen vím, že tohle kritizovali na Touchit.sk.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 11. 2020 19:49

podle mne je Realme značka, která se snaží vydat co nejvíc modelů s papírově lepšími parametry a nižší cenou, jak to bude s aktualizacemi a jejich kvalitou, se dozvíme až mnohem později ze zahraničních i tuzemských fór dle zkušenosti jednotlivých uživatelů
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 21. 11. 2020 20:23

Aktualizace chodí v 4-6 týdenních vlnách. Každý model má nějaké SW problémy a snaží se je řešit, vylepšovat. Viděl bych to asi jak OnePlus v začátcích, snaha tam je.. Když to porovnám s Motorolou, kde jsem reportoval problémy, uživatele v UK taky a oni to částečně vyřešili až po 4 měsících u telefonu co měl počáteční cenu 10k... Za mne dobrý. Problém jejich UI nadstavby je zatím v nenažranosti na RAM a nemají zvládnuté prostředí ve vyšších obnovovacích frekvencích (třeba u mne na 120Hz displeji jede většina věcí v 90Hz módu). To by se mělo vyřešit s UI 2.0
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 11. 2020 20:46

řek bych, že se to bude lišit model od modelu, tady je odstrašující případ
viewtopic.php?f=10&t=1312016
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 21. 11. 2020 21:21

Tak to snad nikdo nepovažuje ani za normální telefon � nic s touhle výbavou nefunguje od žádného výrobce... To je prostě fosilní pravěk v nízké cenovce. Já mám Mediateky rád, nové generace Dimensity jsou výborné, ale tohle je z dob dávno minulých..
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 22. 11. 2020 09:31

Já ho doporučil a spokojenost, Raziel může mít smůlu na kus. Ono taky jde o telefon za 3k, takže kdo si ho koupí, musí asi počítat s tím, že to žádný dělo nebude. A až na recenzi na Mobilizujeme.cz ho všude vesměs chválí.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 22. 11. 2020 16:30

Prostě to ma jen 3GB RAM a od toho souvisí delší odezvy.. u mne Realme UI zabírá i 6-7GB z RAM... Nadstavba není zrovna skromná na operační paměť
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zafata 22. 11. 2020 18:47

Takze jsem vlastnik Realme 7 Pro cca tyden

Bugy nebo problemy co mam

1. Nefunguje razeni podle prijmeni v appce telefon a sms (chat)
2. Nefunguje zalohovani na google drive. Tlacitko je zasedle a sviti tam porad cekam na zalahovani. ——> vyreseno, ze clovek musi zrusit zamek telefonu, otisk,snimani tvare. Pak to funguje takze zazalohovat a pak zas zapnout kodovy zamek, otisk atd.

Tento problem ma spousta jinych znacek. Jestli je to kus od kusu nevim, ale je o tom velky topic na google supportu. Nekomu pomohlo vymazani cache v google disku mi ne.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 23. 11. 2020 09:26

Přesně takhle jsem si to představoval. Díky.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 23. 11. 2020 13:25

Prvních 30 dní se mi záloha Google taky nezobrazovala, pak sama normálně proběhla a od té doby můžu zálohovat kdykoliv...Nevím jestli to je nějaká chyba od Googlu, ale po 30 dnech se volba povolila.
Problémy sw v X3 superzoom:
- Spouštění WhatsApp přepnutím na poslední spuštěnou aplikaci trvá i 10 sekund, pokud spoustou normálně kliknutím na aplikaci tak je to do vteřiny, takže telefon neumí WhatsApp vyvolat z RAM
- Chaotická aplikace fotoaparátu, v podstatě nepoužitelná kvůli obrovské kompresi (vyřešeno Gcam)
- kvůli stížnostem na nízkou čitelnost displeje na slunci přidali SW presaturovani displeje, když nestačí podsvícení tak se displej nepřirozeně agresivně vybarví aby byl čitelný, bohužel je to protivné na oči.
- ovládání hlasitosti aplikaci třetích stran nefunguje, fungují jen první dva stupně, zbylých 8 je pořád na max.
- prostředí neumí 120Hz i když je telefon podporuje, využívá je jen při scrolovani, jinak jede na 90Hz
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vaso00 24. 11. 2020 21:09

Realme 6S - manželce se stává, že musí provést vypnutí/zapnutí wifi, aby přístroj pokračoval v načítání dat. Na mobilní data problém žádný. Setkal se s tím někdo?
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 11. 2020 08:09

Tak přidávám také jeden bug, o kterém jsem psal už jinde a vygooglil jsem, že je to bohužel dlouhodobá vlastnost realme telefonů.
Pokud přetahujete do nového realme nastavení ze starého tlf, kde je nastaveno oznámení (permanentní zpráva) na zamykací obrazovce, tak se do realme nahraje také.
Ale nejde už změnit nebo smazat. Vypadá to, že funkci telefon podporuje, ale nejde se k ní z menu dostat.
anonymni

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 11. 2020 11:49

Pouč mě, co znamená permanentní zpráva? Co se tím konkrétně myslí a v jaké situaci to může nastavit?
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků