Micromax

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Zik91 27. 1. 2021 21:26

Ahoj, uvažuju o koupi smartphonu indické značky Micromax, ale nevím, zda mi bude fungovat česká síť (GSM i 4G). Mohl by mi prosím někdo podle profilu na webu výrobce říct?

A jinak uvítám i obecnou diskuzi na tohle téma. Vím, že vypadá bizarně kupovat si smartphone zrovna z Indie, ale ještě nedávno byla čínská elektronika symbolem xindlu, a teď má každý druhý čínský smartphone. Docela mě to štve, protože nás má Čína v hrsti. A kromě nich prakticky už dnes fungují jenom Apple, Samsung a trochu ASUS. Tak si říkám, že by nebylo špatné, kdyby Číně vyrostla nějaká konkurence.

Tenhle model je z prosince 2020 a vypadá dost zajímavě: kromě designu mě zaujal 48 MPx přední foťák a baterie 5000 mAH (což měl třeba můj dosavadní ASUS ZenFone 3 a zpočátku vydřzel 3 dny používání).
Zik91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 1. 2021 21:46

jj čím víc proužků tím víc adidas :-D

nemá u nás nejrozšířenější LTE pásmo B20 800Mhz
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 27. 1. 2021 21:49

A víš určitě že to není jen čínský oem?

Tuná by to fachat teoreticky mělo ve městech, uvádějí že ho umí pásma LTE B1/3/5/8/40/41(120MHz), ale chybí pásmo B20 bohužel, tedy 800MHz, což je skoro všechen extravilán.

Tabulka pásem
http://www.sqimway.com/lte_band.php
yndezit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zik91 27. 1. 2021 22:15

Aha, tak díky za info.

-- 27. 1. 2021 23:18 --

yndezit píše:A víš určitě že to není jen čínský oem?


Myslím, že ne, tam na místě je to docela známá značka, dá se najít i kde má továrny. Samozřejmě třeba procesor je Snapdragon.
Zik91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hgfdsa 28. 1. 2021 03:25

Na to jsi přišel jak? Mně to ukazuje Mediatek G85. Tím neříkám, že je to špatné.
hgfdsa
Junior

Odeslat příspěvekod Kitt2002 28. 1. 2021 09:27

Je sice chválihodný,že nechceš podporovat Čínu,ale koupit telefon s nejistým fungováním v ČR a hlavně v případě nějaké softwarové chyby,Budeš čekat na opravu jak dlouho?Jestli vůbec.Indicky trh je velký,tak počkej,až případně půjdou za hranice.Jinak bych o něm vůbec neuvažoval.Dalsi problém reklamace.A taky je to lowend za 130Ecek,i když celkem slušny.Ale je to můj názor.
Kitt2002
Junior

Odeslat příspěvekod Zik91 28. 1. 2021 11:46

hgfdsa píše:Na to jsi přišel jak? Mně to ukazuje Mediatek G85. Tím neříkám, že je to špatné.

Máš pravdu, spletl jsem to asi s jiným modelem.

-- 28. 1. 2021 12:47 --

Kitt2002 píše:Je sice chválihodný,že nechceš podporovat Čínu,ale koupit telefon s nejistým fungováním v ČR a hlavně v případě nějaké softwarové chyby,Budeš čekat na opravu jak dlouho?Jestli vůbec.Indicky trh je velký,tak počkej,až případně půjdou za hranice.Jinak bych o něm vůbec neuvažoval.Dalsi problém reklamace.A taky je to lowend za 130Ecek,i když celkem slušny.Ale je to můj názor.

Díky za názor. Samozřejmě počítám s tím, že oprava v autorizovaném servisu je prakticky vyloučená. Nicméně nepůjdu do toho asi kvůli absenci té B20. Škoda.
Zik91
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků