Realme 7 5G - vypnutí Google widgetu

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Papuchalekzeleny 3. 2. 2021 08:43

Zdravím, neví někdo náhodou jak vypnout google widget, na druhé úvodní obrazovce ? Nikdy jsem s jeho vypnutím neměl problémy, ale na Realme 7 5G nějak nevím. Je to ta obrazovka na které jsou zprávy a vyhledávání googlu a podobné věci. Díky za rady.
Papuchalekzeleny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 3. 2. 2021 10:04

Kdyby si sem přihodil screenshot bylo by to ještě lepší :D :hm
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papuchalekzeleny 3. 2. 2021 10:19

Přikládám screenshot, dokážu skrýt zprávy, ale obrazovka trvale vypnout nejde. Kdy tam zůstane jen vyhledávací okno a úprava "widgetu". Díky
Přílohy
IMG_20210203_101846.jpg
Papuchalekzeleny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 2. 2021 10:32

zkus nainstalovat jiný launcher
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 3. 2. 2021 10:34

Já asi vím jak to vypnout ale nevím jak to vysvětlit :D :D :D měl jsem podobný problém na svém Huaweii. :D

Musíš se dostat nějak na nastavení domovské obrazovky ( nvm jak ) a tam to uvidíš a vypneš to. :)
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papuchalekzeleny 3. 2. 2021 10:41

V nastavení domovské obrazovky to nikde nemohu najít, jde tam klasicky nastavit uspořádání plochy atd, ale todle netuším :hm

-- 3. 2. 2021 11:43 --

Nick Cave píše:zkus nainstalovat jiný launcher


S tím moc zkušeností nemám, aby to nebylo ještě horší potom :-) Nebo tip na "rozumný" kdy chápu, že to rozumné je čistě subjektivní.
Papuchalekzeleny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sentry 3. 2. 2021 11:04

Zkus třeba Nova Launcher:
https://smartmania.cz/nova-launcher-recenze-android
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 2. 2021 11:08

Kdysi jsem se s tím setkal u Asus Zenfone Max Pro a teď i u Realme 7 pro.
Podle mě nejde odebrat ani skrýt.
anonymni

Odeslat příspěvekod Sentry 3. 2. 2021 11:20

Papuchalekzeleny píše:V nastavení domovské obrazovky to nikde nemohu najít, jde tam klasicky nastavit uspořádání plochy atd, ale todle netuším :hm



Na mém Honoru 20 Pro, pokud si zapnu defaultní launcher, tak je tam v té volbě "Nastavení domovské obrazovky" krom nastavení rozložení matice, zamknutí rozložení a automatického zarovnání také položka nazvaná "Zdroj" (Přijímat chytré připomínky, personalizované zprávy a další relevantní obsah) - přijde mi to jako nějaká vestavěná RSS čtečka, kde jsou volby HUAWEI Assistant*TODAY, Google Discover nebo Žádné. A když dám to Žádné, tak mi to zmizí. Tzn. při té volbě Žádné v tom defaultním launcheru už při potažení z hlavní obrazovky doprava na levé straně žádná obrazovka nenaskočí.

Myslím, že u toho Realme to bude podobné.
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papuchalekzeleny 3. 2. 2021 12:49

Právě že popisované u tohoto Realme není, vše jsem povypínal co šlo, ale widget stále tam. Dokáži si ho jen upravit, vypnout nějaké personifikované zprávy, kdy ale tělo widgetu tam zůstane jen vlastně s prázdnou bílou plochou a vyhledávacím řádkem. Asi skutečně jen změnou lanucheru, do které se mi moc nechce.
Díky za komenty !
Papuchalekzeleny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sentry 3. 2. 2021 13:14

Tak zkus ještě toto:

How do I turn off Google feed in Realme?
Android: Enable or Disable Google Feed
From the Home screen, tap “Apps“.
Choose “Google“.
Tap the “Menu” button in the upper-left corner.
Select “Settings“.
Choose “Your feed“.
Set the settings on the screen as deisred: The “Notifications” setting controls whether or not updates display in the notification area. Set it to “On” or “Off” as desired.

Pak jsem ještě našel na YT jedno video, ale tam to nejde úplně vypnout ...
https://www.youtube.com/watch?v=cw5SN4doqcc
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papuchalekzeleny 3. 2. 2021 13:43

Stejně jako na YT návodu to mám vypnuté, to funguje se stejným výsledkem, o úplné vypnutí se nejedná. Tomu postupu moc nerozumím, nebo takhle, nemám to tam tak :-) herdek práce toto :-)
Papuchalekzeleny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jiruna 3. 2. 2021 23:15

U Poco F2 je to na domovská obrazovka , pokročilá nastavení domovská obrazovka a tam vypnu Google discover
jiruna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 4. 2. 2021 14:46

Tak jsem psal dneska ráno do Realme Česko a před chvilkou mi odepsali že to nejde vypnout...
#Oops
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sentry 4. 2. 2021 15:22

Pokud ti to tam vyloženě vadi, tak si tam dej jiný launcher.
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků