TCL 20 SE

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kvok 14. 3. 2021 00:31

Na mém LG G7 Fit už dost zlobil konektor a nastal čas na výměnu. Tentokrát jsem šel s rozpočtem pro svůj telefon níže a pořídil jsem si TCL 20 SE v barvě Aurora Green.
V balení byla sluchátka, 5V/2A nabíječka, ochranná fólie nevalné kvality, průhledné plastové měkké pouzdro, nástroj pro vyjmutí slotu na karty, zde hybridního 2× nanoSIM nebo nanoSIM + microSD.
Úhlopříčka displeje 6,82" logicky ústí ve větší velikost a na počátku to byl trochu šok, ale zvykl jsem si rychle. Nicméně už jsem i použil režim klávesnice pro jednu ruku, což jsem u svých předchozích mobilů nikdy nepoužil. V rámci jemnosti jsem zažil slušný sešup, když jsem z QHD přešel na HD a to ještě na větší úhlopříčce (byť G7 Fit také nebylo dokonale jemné kvůli RGBW struktuře subpixelů). Není to strašné, ale rozpoznatelné to je i bez nějakého soustředění. TCL umožňuje nastavení obrazu nejen na bázi předvoleb Živé/Přirozené, ale v pokročilém nastavení lze nastavit režim sRGB gamutu, tedy větší věrnosti barev, kdy mobil neroztahuje uměle barvy zdrojového materiálu na gamut displeVje. K tomu je ještě k dispozici posuvník na nastavení teploty barev, bohužel jen na škále teplá/studená bez možnosti nastavit jednotlivé složky RGB. K dispozici je i obrazový engine NXTVISION pro "vylepšení" obrazu. Občas mi přišlo, že nastavení nereagovalo, pokud ano, přišlo mi, že si pohraje s gamma křivkou pro pocitové zvýšení hloubky obrazu.
Sluchátkový výstup se pyšní Hi-Res certifikací, žádná jeho nastavení k dispozici nejsou. Jedním z hlavních důvodů, proč jsem si telefon vybral, byly vestavěné stereo reproduktory, což žádný jiný smartphone v téhle ceně neumí. Dříve jsem měl od TCL Alcatel Idol 4, kde byla kvalita zvuku z repro na vysoké úrovni. Té nové TCL nedosahuje a obzvláště basy strádají, nicméně výsledek je poslouchatelný a neoznačil bych jej jako plechový. Co se týče sterea, jedná se o dnes klasické řešení velkého repra na spodní straně a sluchátka zároveň fungujícího jako druhý repráček. Rozdíl mezi hlasitostí těchto dvou je značný a vytváří to efekt, jako byste byli na jedno ucho nedoslýchaví.
Co je opravdu působivé je výdrž baterie. Já jako člověk, který musel odpoledne dát mobil do nabíječky, aby se dožil večera, a to u snad všech předchozích smartphonů, najednou končím den někde u 50 %. Vlastně mi tím pádem ani nechybí rychlonabíjení (byť mobil by měl podporovat i 9V/2A nabíječku na některých trzích i přibalenou).
Výkon telefonu je za mě dostatečný, pracuje svižně, jen se občas stane, že telefon začne hlásit, že nějaká aplikace neodpovídá, i když pracuje v pořádku. Kdyby někoho zajímaly výsledky z benchmarku:
https://browser.geekbench.com/v5/cpu/6819692
https://browser.geekbench.com/v5/compute/2506932
https://browser.geekbench.com/v5/compute/2543126
Nevýhodou v oblasti konektivity je, že podporováno je Wi-Fi nejvýše 802.11n, a tak na síti, kde s notebookem vytáhnu 300 Mbps, jsem s TCL 20 SE na 30 Mbps.
Prostředí je tvořeno nadstavbou TCL UI a dost mi vadí, že při použití vlastního launcheru nejde použít ovládání gesty, jakkoliv by toto už v použitém Androidu 11 mělo být vyřešeno. Některé předinstalované aplikace jako třeba Kalkulačka se od doby, kdy jsem měl Alcatel od stejnéhp výrobce, nezměnily. Google Assistant má k dispozici dedikované tlačítko, které leží přímo na opačné straně zamykacího tlačítka, s čímž jsem chvíli bojoval, protože když jsem mačkal zamykání, opřel jsem si prsty na opačné straně právě do prostoru Assistentova tlačítka.
Fotografování moc neholduju, takže nejsem schopný kvalitu moc posoudit, nicméně v sestavě máme jeden standardní fotoaparát o rozlišení 16 Mpx, 5Mpx širokoúhlou kamerku, 2Mpx senzor pro hloubku ostrosti a 2 Mpx makro kameru. Vepředu je jedna čočka o rozlišení 8 megapixelů. Z fotografických režimů tu je automatika, portrét s rozmazáním pozadí, pod vznosným Barvy AI je funkce odebrání barev z pozadí za osobou; Pro s nastaveními jako ISO nebo teplota barev, super makro využívající specializovanou čočku, panorama, fázová animace, světelná stopa, zpomalený záběr.
Celkově bych řekl, že telefon má slušný poměr cena/výkon s některými vlastnostmi ve své kategorii nezvyklými.
kvok
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 3. 2021 07:43

nebylo lepší koupit Motorolu G9 Power nebo ještě lépe G9 Plus? má Moto displej a Moto gesta
Yamaha AX-900, Yamaha AVX-500, Marantz CD67, Harman/Kardon HD750, Kenwood GE- 7030, Cabasse MT32 Alderney, Focal JMLab Chorus 707
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 14. 3. 2021 11:25

G9 Plus i G9 Power jsou dražší. Navíc Moto displej a Moto gesta nejsou nic, čemu bych při výběru přikládal váhu. Motoroly neumí Miracast a nastavení obrazu displeje výběrem ze tří předvoleb je výsměch. Ani jedna nemá stereo reproduktory. Vlastně chybí všechny ty hlavní důvody, proč jsem si TCL vybral.
kvok
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků