Motorola E6 Play - dotaz k ovládání

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod 5uch 25. 3. 2021 01:31

Motorola E6 Play - nenašel jsem k ní podrobný uživatelský návod, tak se ptám na dvě věci:

1. Označování více kontaktů v adresáři
Předinstalovaná Googlovská aplikace Kontakty: Nepodařilo se mi zjistit, zda jde smazat, nebo jinak pracovat s více kontakty najednou. Na jiném telefonu, kde je tato aplikace doinstalovaná z Play Store, tak jde podržet na kontaktu prst a přejde se do režimu označování, takže jdou pak už krátkým tapnutím označit i další záznamy.
Zde se neděje nic. Pokud chci kontakt smazat, musím otevřít jeho detail, v něm třítečkové menu, zvolit výmaz a potvrdit. Opruz, pokud chci smazat víc kontaktů najednou.

2. Prohlížení vyfocených fotek
V aplikaci Fotoaparát je obvyklý "terčík" pro naposled vyfocenou fotku. O většiny telefonů se klepnutím na něj přejde do galerie nebo prohlížení naposledy vyfocených fotek.
Zde se spustí aplikace Fotky Google - v ní se ale naposledy vyfocené fotky objeví až po synchronizaci přes internet. Je nějaký způsob, jak se z foťáku podívat na poslední fotky rychle a bez přístupu k internetu?
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 25. 3. 2021 12:31

nemam G6 ale G7+ přesto pokus.
1. jde jen po jednom. aby jsi si nesmazal omylem všechno.to jediné mne napadá.i tak jde na kontakt dlouze přidržet a on se označí. pak 3 tečky a smazat.
nebo jeden takto označit pak 3 tečky a označit vše.pak jen odklikat ktere nechceš.
jestli jsi myslel upravu v kontaktu tak to jde přece jen po jednom.
2. i bez netu a nahrávání se foto zobrazuje v otevřeném fotoaparátu v kolonce.
stejně tak v "fotky googl". nebudou (když to nenahráváš po netu hned) přístupné na jiném zařízení.
pokud je to poje*** na G6 což moc nevěřím tak se podívej na ně ve "files".
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 3. 2021 12:56

1. zkusil bych jinou aplikaci na kontakty, pohledat na Google Play
2. Fotky od Googlu mám deaktivované a používám app Jednoduchá galerie, placená verze a do ní se z foťáku dostanu jedním klikem
Yamaha AX-900, Yamaha AVX-500, Marantz CD67, Harman/Kardon HD750, Kenwood GE- 7030, Cabasse MT32 Alderney, Focal JMLab Chorus 707
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 25. 3. 2021 13:16

freddy158158:
Ok, ale tohle je E6 Play. E6

Nick Cave:
O použití jiných aplikací také uvažuji, jen mám trochu strach... jde o naprosto základní aplikace systému, takže nečekám úplně hladkou náhradu (že někde vybublá zase jiná nešikovnost).
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 3. 2021 15:34

toho se neboj, já například už dávno vyměnil polofunkční aplikace na volání a SMS od Google za True Phone a Textru, a ty od Google jsem deaktivoval
Android nabízí spoustu možností, tak proč toho nevyužít...
Yamaha AX-900, Yamaha AVX-500, Marantz CD67, Harman/Kardon HD750, Kenwood GE- 7030, Cabasse MT32 Alderney, Focal JMLab Chorus 707
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviloctopus 25. 3. 2021 16:09

1. Jakou máš verzi aplikace Contacts/Kontakty? Mám v Motorole G7 Power 3.41.1.3613697405 a funguje v ní podržet na kontaktu prst a přejde se do režimu označování, takže jdou pak už krátkým tapnutím označit i další záznamy.

2. Fotky jsou u mě v adresáři /storage/emulated/0/DCIM/Camera. Je dobrý nainstalovat nějaký souborový manager jako je Total Commander (krátký tapnutí na soubor a lze vybrat v čem ho otevřít) nebo X-plore - ten má i prohlížeč grafických souborů, aby se mohla normálně procházet adresářová struktura.
Nebo nainstalovat prohlížeč grafických souborů Perfect Viewer, lze v něm taky prolejzat adresáře.

edit - číslo jsem splet , je to taky : 3.41.1.361694705
Naposledy upravil eviloctopus dne 25. 3. 2021 16:34, celkově upraveno 1
eviloctopus
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 25. 3. 2021 16:17

Nick Cave:

OK, dík za tipy.
U té předinstalované (Gůglí) aplikace na kontakty a volání mne překvapuje, že v ní nejde označit víc kontaktů... když v jiném telefonu v téže aplikaci doinstalované z obchodu to jde. Čekal jsem, že je někde schované nastavení, kde se dá to chování změnit... Mě by to štvalo, ale možná, že majiteli té Motoroly to bude nakonec jedno.

Ještě jsem si trochu hrál s foťákem - ten nakonec dovede stisknutím terčíku vedle spouště ukázat poslední vyfocené fotky, ale chová se to divně. Někdy místo zobrazení poslední fotky spustí aplikaci Google fotky. Někdy nespustí vůbec nic a na terčíku poslední fotky neukazuje její náhled (a nejde o focení zahájené ze zamykací obrazovky, kdy v rámci bezpečnosti telefon nepustí na jiné fotky, než ty právě pořízené).

P.S. Slyšel jsem pět chválu na "čistý systém od Googlu" (což je zřejmě případ této Motoroly), ale teď vidím, že moje EMUI na Honoru 6X se svými vlastními aplikacemi pro zprávy, telefonování, nastavení, přizpůsobení plochy atd. toho nabízí víc a v promyšlenější podobě.

eviloctopus:
Kontakty verze 3.41.1.361694705 :(

Update:

Tu část dotazu pro označování kontaktů bych uzavřel.
Záhada vyřešena.
Označování kontaktů nefunguje v aplikaci Telefon (která až na možnost vytažení číselníku pro přímé vytáčení čísla a prohlídky historie hovorů vypadá úplně stejně jako aplikace Kontakty).
V aplikaci Kontakty hromadné označování jde, ale zase si člověk nevytočí číslo bez kontaktu a nepodívá se, kdo mu volal. :(
Takže na Motorole dvě rozdílné aplikace Kontakty a Telefon, které dělají část věcí stejně, ale ne úplně stejně.

Na Honoru dvě ikony Vytáčení a Kontakty, které ale vedou na jedinou aplikaci (Kontakty). Ikona Kontakty aktivuje aplikaci na kartě s adresářem, ikona Vytáčení na číselnici pro přímé vytáčení čísla (kdo by to čekal, že). Nicméně mezi kartami lze libovolně přecházet, bez ohledu na to, z jaké ikony byla aplikace spuštěna.

1:0 pro Honor. ;-)
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků