OnePlus Nord 2 5G - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod veptus 27. 1. 2022 11:53

Nord 2T - ještě tam má být "drobné vylepšení senzorů".
Ale zatím to je celé "leaker of OnLeaks".
Spíše by se měli zaměřit na software podporu. Začíná to skřípat...
veptus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cosmicboy 6. 2. 2022 07:24

Moje stařičká Xperia Z5 začíná dosluhovat, takže začínám vybírat nový stroj :-) a Oneplus Nord 2 je hlavním favoritem - podle všech recenzí by to měla být v dané cenové kategorii bomba, zejména co se fotek týče. Mohu se zeptat majitelů, jestli to je opravdu tak super telefon a jestli by dnes, tj. s odstupem času těch ± 10 tis. za ten telefon dali? Druhá otázka je pak ohledně reálné výdrže baterie. Jsem běžný uživatel - denně pár telefonátů, zprávy na WhatsApp a tak hoďka na internetu. Druhým favoritem je pak Realme GT Master, ale ten by měl foťákem zaostávat.
cosmicboy
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 6. 2. 2022 09:25

Mám to hodně podobné. Honor 20 Pro už pomalu stárne, jde to cítit na baterii a k mému nemilému překvapení i rychlosti mobilu. Což se mi u iPhone nikdy nestalo, aby foťák pracoval pomaleji než na začátku... Ale z důvodu firemních app musím mít mobil s androidem a zaujaly mne taky přístroje jako kolegu výše. Když jsem mobily držel naživo, Realme vyhrálo na plné čáře, ale foto a výdrž asi bude lepší u Nordu a A52s... Mi jde u foto o rychlost ostření, fotky děti a videa, takže stabilizace. Je někdo kdo fotí a natáčí malé děti v pohybu? Do rodinného alba... Honor je na to docela ok, nerad bych si pohoršil.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod Valnik 6. 2. 2022 21:26

Ahoj,

ja Nordem2 nahradil rozpadly Pixel 3A, ktery fotil opravdu spolehlive a nemuzu si stezovat. Par dni jsem bojoval s vahou, ale ted uz to vubec nevnimam, spis bych ocenil plastova zada, sklenena trochu klouzou, ale v obalu ho mit nechci.

Baterka, rychlost systemu..vse ok. Mam ale obcas problem s probouzenim displeje, je to ruzne, ale treba nekdy po 14 dnech bez restartu probouzim telefonem nadvakrat /jak double-tap, tak zapinaci tlacitko/, reboot to vyresi, takze sw bug. Oproti Pixelu hodne ocenuju VoWIFI/VoLTE.
Valnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sx02 6. 2. 2022 21:55

Tady je dlouhodobejsi recenze:
https://www.gsmarena.com/oneplus_nord_2 ... w-2370.php

Mozna bych spis volil a52s, ale neni spatny
sx02
Junior

Odeslat příspěvekod cosmicboy 7. 2. 2022 06:28

Děkuji za první reakce. S tím Samsungem nevím - léta jsem zvyklý na na Sony (několik modelů), Samsungy jsem pak měl krátce 2 (už nevím jaké) a prostě mně nějak nesedl systém, ovládání a jeho chování. Ale možná je to o zvyku. Nejraději bych opět Sony, ale bohužel v oblasti fotografie stále pokulhávají, proto koukám jinam. Původně to měl být Realme GT Master, který je teď za krásných 7 tis. Kč, nicméně testy Oneplus Nord 2 tento telefon strašným způsobem opěvují, že mě jeho koupě láká. Nerad bych se ale spálil, recenze je jedna věc a zkušenost uživatele druhá :-).
cosmicboy
Junior

Odeslat příspěvekod Valnik 7. 2. 2022 09:00

Ja Samsung UI nesnesu /stejne tak Xiaomi apod/, za me jedine cisty android a zadny balast kolem /v Nordu jsou dve aplikaci, ktere nelze odebrat, Galerie + Files by google/. Pouzivam Google Photos + spravce souboru od OnePlus.
Valnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aldred 7. 2. 2022 11:40

Malinko jsem momentálně rozladěn ohledně aktualizace na android 12 kdy ještě není noc moc známo kdy dorazí ale ve výsledku to ničemu nevadí. Současně je telefon vyladěn dobře, bezpečnostní aktualizace chodí a člověk se jen těší na ty nové funkce a vzhled.
Hlavní foťák dělá opravdu dobré fotky a znát je to především za sníženého světla. Kolikrát se divím co se z toho dá dostat. Jinak baterie, plynulost a rychlost systému nemám si na co stěžovat.
aldred
Junior

Odeslat příspěvekod tramin 7. 2. 2022 15:04

Kdy byla poslední bezpečnostní aktualizace?
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod Slik 7. 2. 2022 15:10

5. Decembra
Slik
Junior

Odeslat příspěvekod tramin 7. 2. 2022 15:20

Tak tu mám taky. Myslel jsem, že byla už nějaká další...
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod cosmicboy 9. 2. 2022 10:09

Prosím, dotaz na majitele Norda 2 - při zpětném ohlédnutí a praxi z jeho používání - doporučili byste jej dnes za těch cca. 10 tis. koupit? Přeci jen není nad zkušenosti uživatelů a nerad bych se spálil. Recenze ho stále opěvují, ale osobní zkušenost je věc jiná :-).
cosmicboy
Junior

Odeslat příspěvekod tramin 9. 2. 2022 11:36

Aby se jen nechválilo. U Vodafone nefunguje VoLTE a mám problém s automatickým odpojením wifi, když jsem v jeho dosahu a přepnutím na data přes Tasker. Ale jinak zatím spokojenost.
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod aldred 9. 2. 2022 13:20

Dycky ten výběr je o nějakém vyvážení a prioritách. Jestli je důležitý foťák tak jako pro mě tak bych do něj šel. Kdyby bylo ale v plánu fotit jen za dobrého světla je otázkou jestli neušetřit s GT Master případně nevzít třeba 256GB verzi. Variantou je i mrknout na bazar kde se nechá sehnat za 2 měsíce používaný telefon 2k sleva.
aldred
Junior

Odeslat příspěvekod cosmicboy 9. 2. 2022 14:06

Přesně jak píšeš, je to o prioritách a způsobu použití. Pro mě jsou důležité hovory, WhatsApp, čučení na internet a co nejlepší fotky (v rámci dané cenové kategorie). Takže jsem do nejužšího výběru dal Nord 2 a GT Master s tím, že kvůli foťáku jsem více nakloněn pro Norda. Ale je to pro mě relativně "neznámá" firma, tak bych se nerad spálil - proto takové blbé dotazy :-).
cosmicboy
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků