OnePlus Nord 2 5G - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz


Odeslat příspěvekod aldred 31. 7. 2021 16:45

Tak co už ho někdo vlastní? Nějaké pozitivní negativní zkušenosti?
aldred
Junior

Odeslat příspěvekod aldred 7. 8. 2021 09:10

Zdravím, doufám že tu nebudu sám a tak se zkusím zeptat. První dojem z telefonu je super ale o tom jindy. Mám problém s funkcí "nerušit". Mám nastaveno od kdy do kdy se fce nerušit spouští a čekal jsem že se tím pádem vypnou všechny zvuky a oznámení. To se ale nestalo. Musím tedy přepínačem zvolit vždy vypnutí manuálně. Pochopil jsem tu funkci špatně nebo je chyba v softwaru?
aldred
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 8. 2021 09:47

jak máš nastavené nerušit bez výjimky na vše, tak by telefon neměl ani pípnout
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldred 7. 8. 2021 12:32

Výjimky nemám žádné snad jen jednu na volání od kontaktů v adresáři. Stejně ale všechny upozornění chodí. :(
aldred
Junior

Odeslat příspěvekod aldred 14. 8. 2021 21:21

Dnes dorazila aktualizace DN2103_11A.09

-vylepšuje stabilitu systému a opravuje známe chyby
-optimalizace HDR a vylepšení výkonu foťáku
-oprava chyby hotspotu
-optimalizace a zrychlení prohlížení obrázků v galerii

velikost 257MB
aldred
Junior

Odeslat příspěvekod PetrG68 25. 8. 2021 08:01

Mám zakoupen verzi 12/256.
Celkem spokojený, ale vadí mě, že nemá uzamčení ikon plochy, emailový klient není uveden ve výchozích aplikacích, takže z počátku potíže se synchronizaci a upozorněním. Tohle prý opraví.
Dobře fotí, i do dng.
OS je takový nedotažený oproti MIUI 12.5, nesedí mě, jinému může vyhovovat.
Hrozně padá baterie. Výdrž je dost špatná. Cca za 5.h. ne moc používání 20% dolů (3.5.h. v klidu při ambientnim displeji) a 3.aplikací bez omezování.
Nefunguje Horizon Light.
PetrG68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aldred 26. 8. 2021 07:59

K čemu je dobré mít uzamčení ikon plochy? Používám styl všechny aplikace na ploše a když si je jednou rozmístím tak pak už s nimi nemusím nic dělat.
Emailový klient používám Gmail a Seznam, u mě bez problémů.
Dng je něco jako raw? K čemu se nechá využít a kde se zapíná?
Mezi těmi nadstavbami je vždy nějaký rozdíl a každá je něčím specifická. Já byl zvyklý na nadstavbu od Huawei a některé vychytávky bych zde také uvítal, ale je to spíše o zvyku.
Ohledně té výdrže si myslím že dost dělá 90Hz displej. Přeci jenem musí vykreslit o 50% více snímků než normálně a hodilo by se nějaké inteligentní snížení vykreslování.
Horizon Light mi také přijde že nemají ještě moc vychytaný, někdy je funkční někdy ne.
aldred
Junior

Odeslat příspěvekod vandrak.96 26. 8. 2021 11:00

Ahoj! Měl bych na Vás prosím dotaz. Uvažuji o koupi Nord2, akorát se trošku obávám toho procesoru od MediaTeku. Dočetl jsem se, že nejsou tak kvalitní jako Snapdragony, zpomalují se atd. Je tato obava na místě, nebo se není potřeba obávat? Děkuji
vandrak.96
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aldred 26. 8. 2021 16:11

Snapdragony jsou top procesory ale to neznamená že ty ostatní by byly nějak zaostávali. V současné době se to dost vyrovnává a Dimensity 1200 je nejlepší procesor od MT. Mimo to má skoro o 50% větší výkon než loňský Nord se snapdragonem. I kdyby se aktualizacemi o nějaké procento zpomalil tak má tak velký výkon že není šance to pozorovat.
aldred
Junior

Odeslat příspěvekod vandrak.96 26. 8. 2021 22:30

Jasně, chápu. Co jsem se ale dočetl, tak jsem pochopil, že to bylo myšleno spíš tak, že ne, že jsou zpomaleny aktualizacemi atp., ale že spíše časem oproti Snapdragonům "vadnou", zkrátka kvůli tomu, že nejsou tak odladělné a kvalitní atd. Ale asi jak píšeš, nebude to tak horké :) Díky za reakci.
vandrak.96
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vormen 27. 8. 2021 07:30

Sice už není MediaTek krám jako před lety, ale pořád to není ono. HW jsou OK, ale optimalizace pro ně pořád tak vyladěná jako od Snapdragonu. Koupil jsem Realme s Dimensity700 a všechno naprosto bez problémů. Až při použití v autě s Android Auto dochází po odpojení telefonu k neho totálnímu lagování a pomůže jen restart. Dělají to všechny telefony bez ohledu na značku s Dimensity700/800. Takže už mám Nord N10 s SD690 a všechno jede jak má. Osobně už do MT dlouho nepůjdu, může toho být víc, co nefunguje.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aldred 27. 8. 2021 17:35

vormen: Je hezké že si to sem napsal ale celkem zbytečné. Máš vyzkoušeno že to není funkční ani na Dimensity 1200? Dimensity 700 a 800 jsou základní třída u Mediateku. To je jako bych si koupil Fábii, pak přišel na forum Kodiaqu a hlásal tam nekupujte si Škodu jezdí to pomalu nebo ten tříválec má divnej zvuk.
aldred
Junior

Odeslat příspěvekod Slik 28. 8. 2021 06:58

Vie OnePlus Nord 2 fotiť 16:9?
Slik
Junior

Odeslat příspěvekod aldred 28. 8. 2021 08:28

Umí fotit do formátu 4:3, 16:9 a 1:1. Pořád je ale standartní velikost snímače 4:3 takže v ostatních případech dochází k ořezu fotografie.
aldred
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků