OnePlus Nord 2 5G - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zumzumzum 29. 12. 2022 10:02

Jojo včera jsem si koupil OnePlus Nord 2 a hned jsem dostal 3. aktualizace Android 12 (4,45Gb ) pak nějakou 1GB nvm co to bylo :D
A pak ještě OxygenOS 12.1 :hm
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pajtasek 2. 1. 2023 13:39

Borci po aktualizace aplikace chrome,nejde mi vyhledat text, který si označím. Viz obrázek.
Co s tím, děkuji
Přílohy
Screenshot_2023-01-02-13-17-21-80_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
pajtasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aldred 2. 1. 2023 13:58

Klepni na tři tečky :) Jinak kdyby jsi měl přístup k internetu nebo lepší signál tak se výsledky vyhledávání zobrazují rovnou ve spodní části obrazovky.
aldred
Junior

Odeslat příspěvekod pajtasek 2. 1. 2023 18:32

Jj tečky fungují. Ale já mám přístup k internetu i lepší signál. Dříve to šlo v pohodě.
pajtasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JanSimacek1 12. 1. 2023 06:59

To s tím vyhledáváním mi začalo dělat už s redmi note 7. Problém nebude v telefonu nebo jeho aktualizaci ale v samotném prohlížeči. Vyřešil jsem to jiným prohlížečem.
JanSimacek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nikolas.kastovec 13. 1. 2023 11:05

Ahoj! Chtěl bych se zeptat majitelů Nordu2, kteří aktualizovali na A12, jak jsou spokojeni? Já jsem ještě pořád na A11, protože jsem četl na A12 hodně kritiky (například že došlo ke zhoršení kvality fotek, videa atp., což by mě hodně vadilo). Budu rád za každý názor, děkuji.
nikolas.kastovec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aldred 14. 1. 2023 10:11

V čem konkrétně má spočívat to zhoršení kvality fotek a videa? Ničeho jsem si nevšiml. Ale je pravda, že jsem to nějak nestudoval a neporovnával dvě stejné fotky vyfocené každá s jinou verzí androidu.
Jinak těch změn v systému nebylo moc ale vcelku vše asi s pozitivními dojmy.
aldred
Junior

Odeslat příspěvekod Slik 14. 1. 2023 12:49

Tiež som si ničoho nevšimol.
Inak porovnával som s Motorola Edge 30. Ktorá je veľmi chválená za fotky. A 9 z 10 foto mal lepší Nord 2.
Preto som Motorolu aj vratil...
Slik
Junior

Odeslat příspěvekod Johny10000 14. 1. 2023 14:00

Zdar lidi. Nord2 mám už nějakou dobu a jsem docela spokojený. Jediný co mě celou dobu hlava nebere je absence odznaků s čísly na ikonách. Vysvětlete mi prosím někdo proč má OnePlus jen ty blbé tečky a nejde tam nastavit číslo. Po poslední aktualizaci se konečně čísla v nastavení objevila, ale stále to nefunguje. Máte někdo nějakou radu? Díky
Johny10000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bassmann 14. 1. 2023 18:49

nikolas.kastovec píše:Ahoj! Chtěl bych se zeptat majitelů Nordu2, kteří aktualizovali na A12, jak jsou spokojeni? Já jsem ještě pořád na A11, protože jsem četl na A12 hodně kritiky (například že došlo ke zhoršení kvality fotek, videa atp., což by mě hodně vadilo). Budu rád za každý názor, děkuji.


Když už se ptáš, tak odpovím. ;-) Za mne, co mi vadí po přechodu na A12. Jsou to celkem minoritní věci, navíc si nejsem jistý, jestli jsou všechny způsobeny přechodem na A12, ale od té doby je pozoruji.

1. Pro hodiny a počasí používám widget OnePlus, za mne vypadá docela hezky. Nicméně na A11 šel zmenšit na velikost 3x1, na A12 jej nejsem schopen dostat na velikost menší než 4x2, takže je kolem něj hromada prázdného místa, protože informace samotná zabírá zhruba stejně místa jako ve widgetu 3x1

2. Tohle jsem už kdysi psal. Od přechodu na A12 se mi nedaří v aplikaci Telefon přinutit kontakty, aby se řadily podle příjmení. Zkoušel jsem vše, co jsem kde našel. Kontakty se mi zobrazují Příjmení, Jméno, ale byť mám nastaveno řazení podle příjmení, tak pod A mám všechny kontakty s křestním jménem začínajícím na A, čili např. Franková Adéla, Mrázek Alois, pak Doležalová Aneta atd. Přitom v aplikaci Kontakty vše funguje ok.

3. Ikony pro kontakt už nejdou na plochu přidávat přes widgety, ale přímo v kontaktu je na to funkce. Tady je to spíše o zvyku.

4. Jak píše kolega nade mnou, měly přibýt odznaky s čísly, ale nepodařilo se mi je zprovoznit.

5. Co naopak potěšilo, že si fotoaparát konečně pamatuje nastavení a nemusím pokaždé např. nastavovat velikost rozlišení.

Toť asi vše, na co jsem si zatím vzpomenul. Je možné, že většina problémů je způsobená rukama, to se klidně může stát, navíc jsou opravdu víceméně marginální, ale i tak mne zejména ze začátku štvaly a na některé jsem si ještě nezvyknul. :-)
Bassmann
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 1. 2023 23:24

Johny10000 píše:Zdar lidi. Nord2 mám už nějakou dobu a jsem docela spokojený. Jediný co mě celou dobu hlava nebere je absence odznaků s čísly na ikonách. Vysvětlete mi prosím někdo proč má OnePlus jen ty blbé tečky a nejde tam nastavit číslo. Po poslední aktualizaci se konečně čísla v nastavení objevila, ale stále to nefunguje. Máte někdo nějakou radu? Díky

nainstalovat Nova Launcher
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tramin 15. 1. 2023 09:18

Přesně tak. Používám Nova Launcher již několik let na více telefonech a naprostá spokojenost.
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod Stejnar 15. 1. 2023 10:35

Norda mám již přes půl roku. Od samého počátku se mi doma neustále odpojuje of WiFi, mám router Synology s WiFi AC. Nějaký čas jsem to řešil tím že jsem současně provozoval druhý router Xiaomi s WiFi AX a v pásmu AX se neodpojoval. Oba routery jsem provozoval současně, protože Xiaomi je poměrmě jednoduchej a trvale jako jediněj ho nemohu provozovat. No musel sem Xiaomi zrušit, takže jedu pouze na pásmo AC a opět se neustále odpojuje. Nejsem schopen ho na WiFi provozovat. Jde někde v telefonu nastavit aby se neopojoval?
Stejnar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod veptus 15. 1. 2023 16:24

Sepíši to za sebe celkově:

To číslování u ikon nefunguje od začátku.
Je to tím, že OnePlus přešlo na aplikace od Google.
Už od A11 to psali uživatelé na fóru OnePlus a zatím nic.

Co se týče řazení kontaktů opět je to Google aplikace TELEFON.
Aspoň tak se dříve psalo na fóru OnePlus.
To samé nahrávání hovorů o které se přišlo.
Přitom je u nás se souhlasem protistrany povoleno.

Kvalita foto A11 vs A12 se o tomto na fóru OnePlus něco psalo, ale pak to někteří uživatelé vyvraceli.

Já mám router Zyxel s AC a vše je ok.
Zkusit zda je v Synology poslední FW.
Pak jedině zadat tech. problém na OnePlus supportu, ale opravě moc nedávám.

:grr:
Od začátku mě točí nefunkčnost HOTSPOTU na 5 GHz.
V A11 byla nabídka 2.4 i 5 GHz, ale stejně to jelo jen na 2.4 GHz.
V A12 už nechali jen 2.4 GHz.
Hlavně, že tam je volba Wi-Fi 6
Vývojáři jsou asi laxní/líní jak prase a neřeší regiony.

Čísla ikon, nahrávání hov. i hotspot 5 Ghz umí i můj 4 roky starý Xiaomi.
A proto používám Xioami.
NORD 2 5G mám na foto a jako záložní telefon.
To jsou prostě nedodělky a nedoladěnost OnePlus.
Ale za ty peníze to je pořád dobrý stroj :-)
veptus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nikolas.kastovec 26. 1. 2023 23:38

Moc děkuju všem za reakce ohledně A12. A vnímáte tedy přechod z A11 na A12 jako posun vpřed, nebo raději počkat a aktualizovat až na A13 (jasně, ještě přesně nevíme, jaká bude A13, beru v úvahu...ale čistě orientačně a odhadem)? Díky.
nikolas.kastovec
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků