Google Pixel 6 /Pro - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod magellan 26. 10. 2021 10:44

Ja takto obcas nakupuji v nemeckych eshopech, ktere vubec neumeji do zahranici odesilat a neni to tak zle. Je tam prijatelny poplatek za preposlani + zdrzeni cca 1 den, jinak je to jednoducha zalezitost. Ale s reklamaci mate pravdu, tam se clovek musi trochu modlit. :D Ikdyz ja tak resim spise veci, ktere bych v takovem pripade odepsal, nez reklamoval.

U P6 to ted zvazuju, ale narazil jsem na lidi, kterym zrusili objednavku i na nemeckou adresu (nezplatili nemeckou kartou), takze nevim jestli to projde. Ale asi to zkusim, jen (snad jen zatim) nemaji 256 GB P6.
magellan
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 26. 10. 2021 11:57

Vtipný je, že blokace CZ karet je zakázaná. Jinými slovy, Google musí vzít libovolnou EU kartu a pokud to tak nedělá, tak porušuje nařízení o geo-blockingu. :-))
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 26. 10. 2021 12:13

A jak bys to dokazoval? Víš, že objednávky zaplacené z německých karet neruší? :D

Telefon je zajímavý, kort za tu cenu, ale mám pochyby, jestli alespoň půlka těch věcí založená na AI bude v ČR fungovat.
Jinak je to až na design normální telefon jako každý druhý.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TFSi 26. 10. 2021 13:44

Tak Google CZ kartu vezme, ale potom objednávku zruší, že nesplňuje obchodní podmínky. Přitom v jejich obchodních podmínkách nic takového není. A přesný důvod zrušení určitě neuvedou.
Já už mám 4. objednávku; předchozí tři mi během jednoho - dvou dnů zrušili. Zkoušel jsem různé přeposílací služby s adresou v DE. Tahle zatím od neděle drží a slibují odeslání koncem příštího týdne. Tak uvidíme...
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod magellan 26. 10. 2021 14:11

A v cem se ta posledni (snad uz zustane nezrusena) objednavka od tech predchozich lisi? Jen jinou preposilaci sluzbou, nebo jste zkousel i jinou platebni metodu?

Kazdopadne v podminkach to skutecne nemaji. Jen, ze dorucuji na nemecke adresy, coz je samozrejme splneno.
magellan
Junior

Odeslat příspěvekod TFSi 27. 10. 2021 09:38

Vždy jsem platil pomocí své karty, měnil jsem jenom přeposílací služby. Tato poslední je u znemecka eu. Ale pokud by to stopli i tentokrát, tak příště zkusím ještě mimo další adresy i virtuální kartu od Revolutu.
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fujinek1 27. 10. 2021 10:06

Taky jsem u azoval objednat přes znemecka, ale pošlou tam potom i sluchadla? Máte už nějakou zpětnou vazbu, jestli to přes ně prošlo?
Fujinek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 27. 10. 2021 20:37

Obchodník nemá šanci vidět číslo platební karty, pokud není zároveň provozovatelem platební brány, to je zbytečné řešit.
qxdxqxdx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jiri.filip 28. 10. 2021 06:24

Co se týká stornování objednávky zaplacené kartou v německém e-shopu, mám zatím 3 zkušenosti. U všech byla doručovací adresa na znemecka.

První dvě objednávky byly u Saturnu.
První jsem platil kartou napřímo. Zboží přišlo bez problémů.
Po čase oznámil PayPal, že u neaktivních účtů zavedou poplatek, pokud na nich nebude ročně alespoň 1 platba. Tak jsem u další objednávky jako způsob platby vybral PayPal. Zboží mělo být na skladě, peníze se mi na propojené kartě zablokovaly a následně myslím i odečetly z účtu. Jenže pak byla objednávka zrušena a peníze vráceny. Volal jsem na jejich zákaznickou linku. Mluvil jsem tam s několika lidmi. Podle jejich němčiny nebyl žádný z nich rodilý mluvčí. Když jim došly argumenty, pokládali telefon.
Totéž zboží jsem hned sehnal jinde a zaplatil ho kartou napřímo. Zboží bez problémů přišlo.

Podle diskuse, kterou jsem pak našel, měl Saturn minimálně v té době velký problém se skladovými zásobami, doručováním a reklamacemi. Zákazníci čekali na vyřízení reklamace i měsíc.

Nevím, jak je PayPal v porovnání s bankou přísný vůči prodejcům, když chce zákazník přes PayPal vrátit peníze a takových případů je víc v krátké době.
U mých 3 případů se nabízí vysvětlení, že důvodem zrušení objednávky mohla být platba přes PayPal.
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod pan.nikdo 28. 10. 2021 07:02

Přikládám článek ohledně objednávek Google z německého e-shopu z loňského roku. Včetně zajímavé diskuze.
https://www.svetandroida.cz/google-store-pixel-5-nemecko-jak-usetrit/
pan.nikdo
Junior

Odeslat příspěvekod gloom83 28. 10. 2021 08:37

Já asi před měsícem objednával Google pixel 4a z německého googlestore, zaplatil ho přes revolut, nechal poslat na mailboxde.cz a Ti ho poslali mně do ČR a bez problémů.
gloom83
Junior


Odeslat příspěvekod TFSi 3. 11. 2021 15:55

Tak dnes mi přišel mail, že byl telefon odeslán a zítra by měl být doručen na německou přeposílací adresu. Takže při troše štěstí by mohl být v pátek doma :-P
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomZ 3. 11. 2021 16:11

Tak to asi dám zelenýmu mužíčkovi košem a udělám to stejné...
TomZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 11. 2021 16:17

a jak to bude s případnou reklamací v DE, taky bez problému?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků