Google Pixel 6 /Pro - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod franco.n1 17. 1. 2022 11:18

Já jsem taky spokojen. Pomalá a nespolehlivá čtečka mě sice štve, ale jinak maximální spokojenost a žádný ze zveřejněných problémů mne netrápí.

-baterka je s výdrží v pohodě - dva dny bez problému
-rychlost nabíjení pro mě dostatečná. Mezi konkurencí pokulhává, nabíjí stejně jako 5 let starý oneplus 3, ale jestli musím nabíjet jednou za dva dny půl nebo hodinu je mi vcelku jedno.
-nefunkční 5G u našich operátorů naštve, ale prakticky je mi to zatím jedno.
-koupil jsem v přepočtu za 16k a na cestě jsou promo sluchátka Bose

TFSi - zkusil bych čistý wipe a pokud budou problémy přetrvávat, tak reklamace. Normální to není.
franco.n1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Parzival 17. 1. 2022 11:45

Tak oprava. Včera po aktualizaci se mi zdá o dost lepší výdrž baterie ale to ukáže čas. Ráno jsem sundal mobil v cca 6:45 od té doby:

Napojeno přes bluetooth na auto
Napojeno na hodinky přes bluetooth
Nonstop zapnutá data + napojený na wifi
Psaní přes Whatsapp
cca 5x hovor
cca 10min internetu
cca 10-20min zapnutá hra

teď je 11:45 (5h) a mám -6% z baterie :O
Parzival
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirkaxxl 17. 1. 2022 12:27

Ahoj tak mám další problém jsem v zahraničí v roamingu a telefon mi blokuje všechna příchozí volání se simkartou místního operátora všechno v pořádku data i odchozí volání funguje v Česku mám Vodafone
jirkaxxl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lada t5 17. 1. 2022 13:43

To ale asi nebude problém telefonu.
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod Galaxyfans 17. 1. 2022 13:55

Parzival: to je tak jedině plus toho mobilu no :)
Galaxyfans
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirkaxxl 17. 1. 2022 14:20

Asi bude nebo ve starém Samsungu ten problém nemám a to mi nešlo ani volat ale nahrál jsem esim plastovou jsem vytáhnul a volat už jde jen se mi nikdo nedovolá data také fungují normálně
jirkaxxl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 18. 1. 2022 09:34

Třeba to byly marketingové hovory, které Tensor rovnou blokoval :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirkaxxl 18. 1. 2022 11:30

No kéžby to tak bylo ale nedovolá se mi nikdo
jirkaxxl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 18. 1. 2022 13:17

Pixely 6 dostávají důležitou aktualizaci odstraňující řadu palčivých problémů

Aktualizace má odstranit problémy se samovolným spouštěním tísňového volání či odemykáním obrazovky
Instalační balíček obsahuje rovněž lednové bezpečnostní záplaty

Nejnovější aktualizace řady Pixelů 6 přinášející lednové bezpečností záplaty odstraňuje celou řadu nedostatků, se kterými se mnozí majitelé poslední generace Pixelů potýkali. Konkrétně se jedná o nápravu problému se samovolným odemykáním obrazovky po zmeškaném hovoru, problematického připojení k sítím nebo spuštění tísňového volání bez vědomí uživatele. Optimalizována má být například také energetická efektivita v určitých scénářích či nesprávné zobrazení využitých dat.

[Zdroj: mobilenet.cz]
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TFSi 18. 1. 2022 14:31

Ohledně 5G, VoLTE. VoWIFI,... na Pixelech:
* problém není na straně operátorů; schválně jsem obeslal s dostazem několik (i zahraničních) operátorů a odpověď byla v podstatě stejná: na jejich straně žádné blokování není, podporu musí přidat výrobce do FW telefonu.
* Google zase na druhou stranu mlží (=lže) a tvrdí že je problém u operátorů.
* Google podporuje pouze sítě v zemích kde telefony oficiálně prodává, všude jinde je účelově blokuje.
* Dokonce i telefon pořízený v DE s DE SIM, kde 5G jede po přechodu do nepodporované země přestává záměrně fungovat.
* Google na majitele mimo podporované země vysloveně se*e a ignoruje je.
Takže na tyhle věci rovnou zapomeňte; není a nebude.
Navíc tím Google vesele porušuje nařízení EU číslo 2018/302 a evidentně mu to nevadí. Jedinná cesta jak by asi byla stížnost na Google u EU a když by bylo dostatek účastníků, tak by ho možná k něčemu dokopali.
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 18. 1. 2022 14:43

Když si to někdo dobrovolně koupí, jeho boj.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 18. 1. 2022 17:04

No já jsem na tom, že 5G a další věci opravdu závisejí na operátorech, měl jsem předtím Oneplus 8 Pro a 5G u O2 nefungoval a u jiného českého operátora ano. Takže očividně to není otázka FW výrobce, ale otázka bloku operátora, který bůhvíproč podporuje jen určité značky. Operátoři koneckonců sami mají na webu seznam telefonů, které u 5G podporují.

Jinak po dvou měsících používání pořád považuju Google Pixel 6 Pro za nejlepší telefon, co jsem si mohl koupit. Mít lepší čtečku, tak je dokonalý. Poslední update mi teda nic nezměnil, ale ani jsem nic nepotřeboval, na konci dne mám kolem 65% baterky, což mi stačí.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TFSi 18. 1. 2022 18:33

orgasmic: děkujeme za velice poučný a užitečný příspěvek do diskuze.

Mr.Scully: tak tomu věř i nadále; třeba se tito splní. Tady máš výřez z odpovědi od českého VF:
Mrzí mě, pokud máte potíže příjmem signálu 5G :( Telefon Google Pixel 6 nemáme v nabídce a nikdy jsme neměli, z tohoto důvodu nemůžeme zaručit ani ovlivnit funkčnost 5G v naší síti. Důvodem je to, že nastavení pro síť konkrétního operátora musí do firmwaru telefonu vložit výrobce. Vodafone nemá možnost možnost vlivu na obsah firmware telefonu.

Ostatní odpovědi byly v podobném duchu; tedy že podporu pro konfiguraci sítě musí do telefonu přidat výrobce. Takže tady to úmyslně sabotují ty vemena od Googlu. A protože jsme nepodporovaný trh, tak se na nás vy*erou jak na placatej kámen a budeme nadosmrti volat klackem z okna.
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P3p3k 18. 1. 2022 21:03

Google to tam prida az na zadost operatora. A operator si nebude delat nejakou pakarnu, kdyz ten mobil neprodava. A pokud by to treba mela byt placena vec, tak tim spis.
Na druhou stranu... pokud jede operator ve vice zemich, taky by se mu houby stalo, aby vyzadoval podporu vsude.
A ze Google velmi rad blokuje, o tom muze vypravet kazdy, kdo pouzival mobil s WP.
Jde o porusovani narizeni EU? Kontaktovali jste uz nejakeho europoslance?
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 18. 1. 2022 21:19

TFSi píše:orgasmic: děkujeme za velice poučný a užitečný příspěvek do diskuze.


Ano, hodnotný svým způsobem je, protože už několik generací pixelů si Google z uživatelů dělá dobrý den, tudíž každý zájemce o jejich telefon s tím musí počítat.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků