Google Pixel 6 /Pro - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 6. 10. 2022 18:28

Jasný, ale Pixel oficiálně nepodporuje žádný český operátor a přesto VoLTE minimálně u jednoho nebo dvou ze tří "neoficiálně" funguje.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jadrisek 8. 10. 2022 16:01

Ozkoušeno na TM a VF. VoLTE jede normálně. O2 je v tomto hodně specifické. Odpovídají tomu i moje zkušenosti ze Samsungů, kdy jedině u O2 se zobrazí ikonka volte vedle signálu. Jako by se s tím chválili.. Ostatní operátoři samozřejmě VoLTE mají a funguje, ale kyslík s tím pořád dělá drahoty.
jadrisek
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 8. 10. 2022 17:16

Já pořád nevím, jestli je hlavní problém na straně Pixelu (jako v případě 5G, kde Google spolupracuje jen s vybranými zeměmi) nebo operátora (jako v případě VoLTE, kde očividně Vodafone i TMobile fungují), ale na lince O2 mi celkem jasně naznačili, že dělají podporu pro telefony, které mají v eshopu, zbytek je moc nezajímá. Ale pochopitelně netuším, co člověk na telefonu vůbec o podpoře VoLTE tušil, pravděpodobně nic.

Každopádně mě to fakt štve, protože Pixel mi sednul a chtěl bych i sedmičku, ale kolikrát mám kvalitu hovoru tak zoufalou, že asi budu příště chtít nějaký "podporovaný" telefon. Resp. zatím si vystačím se šestkou.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 10. 2022 22:27

Telefony Pixel 6 se nedokážou dovolat na nouzová čísla
https://mobilmania.zive.cz/clanky/nocni ... fault.aspx
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fid0 13. 10. 2022 06:53

Tak jsem zvážil výhody a nevýhody všech šestek a sedmiček a pořídil Pixel 6 pro 256gb za nějakých 14K.

Po přechodu z 1+ 7t pro pozoruji pár změn. Diplej měl pocitově 1+ prostě lepší, nevím jestli je to jen rozlišení nebo i barvy. Váha mě přijde stejná, možná je Pixel víc vyvážený. 120hz oproti 90hz už moc poznat není. Zahnuté displeje už bych zakázal úplně ale nedá se nic dělat.

Každopádně výdrž baterie je úplně někde jinde, v tomhle je pixel fskt super. Problémy s voláním a volte jsem nezaznamenal (mám T-mobile)

Každopádně jsem spokojen a to nejlepší mě ještě čeká. Fotoaparáty vypadají skvěle a doufám že bude brzo čas je otestovat
Fid0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 13. 10. 2022 15:12

Displeje na Pixelech jsou více než dobré, zkus si změnit v nastavení displeje zobrazení barev na "zesílené" nebo "adaptivní". (1+ má ty barvy saturovanější jako třeba Samsungy)
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 30. 10. 2022 11:28

Jsem i po roce používání trochu zmatený z přijímání hovorů. Když mi mobil leží na stole a zazvoní, tak vše je OK. Když ho ale po zazvonění vyndavám z kapsy, tak displej je prakticky celý potemnělý a vůbec nevidím, kdo volá, obvykle musím mobil napřed tlačítkem zamknout a pak přes fingerprint nebo spíše přes "namalování" zámku obrazovky odemknout, aby se displej rozsvítil a mezitím to obvykle volající stihne už položit :-D

A druhá věc je, že až podezřele často se mi zamčený mobil dostává do toho módu tísňového volání, sice se to zatím nevytočilo, ale neschází asi moc. To tlačítko tísňového volání na zamčené obrazovce je až podezřele snadno samozmáčknutelné někde v kapse...
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fid0 30. 10. 2022 11:36

Je pravda že já si v kapse mačkal ovládání na hudbu. Nakonec pomohlo vypnout zvýšenou citlivost a je po problému.
Fid0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 30. 10. 2022 16:32

Citlivost dotyku displeje? To vypnout můžu a uvidíme.

Víc mě trápí to první, prostě někdo volá a displej je po vyndání z kapsy asi extrémně ztmavený. Jestli to třeba souvisí s extrémně pomalou adaptací automatického jasu, nevím...
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lada t5 2. 11. 2022 08:58

Mám to podobně, ale jen někdy. Zatím jse nepřišel na to, proč to tak je. Displeji prostě trvá dost dlouho, než se začne postupně rozsvěcovat, pomalu a pozvolna.
A myslím, že mi to dělal i P5.
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 2. 11. 2022 16:41

Občas to dělá.
Momentálně na CZC Pixla 6/a/Pro za hodně pěkné ceny... Takže pokud někdo váhá, tak je ideální doba na nákup...
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rakaczo 8. 11. 2022 15:39

Někde tady bylo, že Google svým přístupem blokování 5G porušuje nějakou EU směrnici o diskriminaci na základě polohy a že se máme obrátit se stížností na Evropský parlament. Tak jsem to udělal a tady je ne příliš optimistická odpověď :

Dobrý den,

Evropské spotřebitelské centrum ČR (ESC) poskytuje informace o právech spotřebitelů na společném evropském trhu a bezplatně pomáhá a radí spotřebitelům v jejich sporech s podnikateli z jiných zemí Evropské unie, Norska, Islandu a Velké Británie. Zprostředkovává i možnosti mimosoudního řešení sporů spotřebitelů s podnikateli. Financováno je Evropskou komisí a Českou obchodní inspekcí, při níž působí. Více na www.evropskyspotrebitel.cz.

Protože jsme ohledně této problematiky obdrželi vícero stížností, podrobně jsme se problematikou po právní i věcné stránce zabývali a věc také diskutovali jak s irskými kolegy tak s našim právním oddělením.

Bylo zjištěno, že společnost Google.com nenabízí telefony Pixel k prodeji v ČR

Viz také :

Devices & services country availability - Google Store Help

Protože společnost Google.com neprodává přímo telefony na český trh, nemá vztah s poskytovateli sítí 5G- viz také

5G on your Pixel

Daná situace byla zkoumána dále po právní stránce, zda jednáním obchodníka nedochází k porušení Nařízení (EU) 2018/302 označované také jako nařízení o zákazu geoblockingu. Podle našeho názoru pod žádné ustanovení citovaného Nařízení tato situace nespadá. Na podnikateli nelze spravedlivě požadovat, aby v případě, že se na český nebo jiný trh nezaměřuje, měl za povinnost, aby jím prodávaný telefon byl kompatibilní s místními 5G sítěmi.

Upozorňujeme, že činnost sítě ESC je povahy poradenské a mediační. ESC nevystupuje jako správní dozorový orgán a nevydává právně závazná rozhodnutí.

S pozdravem

Eva Petrážová

Ředitelka | Director
Rakaczo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lada t5 8. 11. 2022 18:40

Děkuji moc, že jsi tam napsal. Sám jsem se k tomu chystal, ale zatím se nerozhoupal.
Odpověď mě, bohužel, vůbec nepotěšila.
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 8. 11. 2022 19:50

Takže vyřešené. Pokud amíci nezmění myšlení, 5G tu nebude.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TFSi 9. 11. 2022 12:02

Rakaczo píše:Daná situace byla zkoumána dále po právní stránce, zda jednáním obchodníka nedochází k porušení Nařízení (EU) 2018/302 označované také jako nařízení o zákazu geoblockingu. Podle našeho názoru pod žádné ustanovení citovaného Nařízení tato situace nespadá. Na podnikateli nelze spravedlivě požadovat, aby v případě, že se na český nebo jiný trh nezaměřuje, měl za povinnost, aby jím prodávaný telefon byl kompatibilní s místními 5G sítěmi.


Tohle je s prominutím blbost. Zařízení, je technicky schopné u nás pracovat, ale je záměrně softwarově blokované. A hlavně "náprava" znamená úpravu několika řádů v konfiguraci zařízení. Kdyby to znamenalo dělat hw změny, nebo přepisovat megabajty kódu, tak ok, ale takhle...
Evidentně se na to vydlábli, nebo problematice nerozumí. Už fakt, že Google stornuje zásilky "podporované" země EU je porušením nařízení o geoblockingu. To, že navíc úmyslně znehodnocuje zařízení na základě polohy uživatele je jenom taková řešnička navíc a výsměch Gůglu unijnímu právu. Možná by bylo vhodné se obrátit přímo na evropskou komisi a ne na nějaké lokální šášuly.
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků