Google Pixel 6a - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod brut4r 12. 9. 2022 13:41

Dotaz na další uživatele Pixel 6a, máte odemknutý bootloader? (Nastavení->Pro Vývojáře->Odemknutí OEM) Kupoval jsem ho na alza.cz po zapnutí se provedl OTA upgrade na A13 a nyní mi to nejde odemknout. Narazili jste někdo na toto chování?
brut4r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brut4r 13. 9. 2022 05:43

Hmm zdá se, že komunita kolem 6a je vážně mrtvá jako ten telefon u nás.
brut4r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r_konf 4. 11. 2022 09:45

Dostal se mi do ruky tento telefon. A asi jdu s křížkem po funuse... Volba odemknutí OEM se ti zpřístupní po továrním resetu.

Já bych měl zase dotaz, zda-li někdo zprovoznil 5G u T-Mobile podle tohoto návodu:
https://forum.xda-developers.com/t/acti ... y.4457071/

Dle návodu vše proběhlo OK, ale tam kde na jiném telefonu 5G šlape, tak Pixel má vždy jen LTE.
r_konf
Junior

Odeslat příspěvekod quaer0 2. 2. 2023 14:57

Jakej byste doporučili kryt na 6a?
quaer0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 2. 2. 2023 21:08

Ten mobil je parádní.
Ale komunita je mrtvá.
Prostě lidé do něho nejdou.
Raději koupi Samsung nebo Apple.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zumzumzum 3. 2. 2023 11:24

hurec: ale nedávno jsem viděl jednu holku venku tak 25 + - a měla zelený Google Pixel 7 Pro nechápal jsem... :D
Na holku docela nezvyklý telefon tyjo.. ^^
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Robert.Hujer 3. 2. 2023 13:47

quaer0 píše:Jakej byste doporučili kryt na 6a?

Dnes dosly 2 kryty z cz eshopu vsechnonamobil. Jeden typu ring, druhy rubber.
Oba pevne, sedi perfektne. Na telefonovani vyzkousen zatim jenom rubber, neni poznat nejake zhorseni zvuku.
Vyrezy pro vstupy/vystupu jsou na obou, takze OK.
Rubber je i na pocit guma (ohebnejsi, ale stale dost tlusta), Ring je spis plast kombinovan s gumou. Pevnejsi a masivnejsi je urcite Ring, rubber by zase asi lepe odpruzil pri padu.
Zatim spokojenost s obema.

edit:

Obal typu Ring je vzadu vystoupej, takze je to takova napul kolebka...
Robert.Hujer
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 3. 2. 2023 16:28

zumzumzum píše:hurec: ale nedávno jsem viděl jednu holku venku tak 25 + - a měla zelený Google Pixel 7 Pro nechápal jsem... :D
Na holku docela nezvyklý telefon tyjo.. ^^


Tak to respekt před ní. Sice si myslím, že ji k tomu dotlačil starý. Bo u nás jak nemá baba iPhone. Tak nežije.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zumzumzum 3. 2. 2023 18:48

hurec: No oslovil jsem jí :D a říkala mi že natáčí nějaké videa a že potřebovala nějaký nej telefon na natáčení videí a focení. A že její starý má nějaký Huawei Nova co si ... :D
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quaer0 4. 2. 2023 00:06

Robert.Hujer píše:
quaer0 píše:Jakej byste doporučili kryt na 6a?

Dnes dosly 2 kryty z cz eshopu vsechnonamobil. Jeden typu ring, druhy rubber.
Oba pevne, sedi perfektne. Na telefonovani vyzkousen zatim jenom rubber, neni poznat nejake zhorseni zvuku.
Vyrezy pro vstupy/vystupu jsou na obou, takze OK.
Rubber je i na pocit guma (ohebnejsi, ale stale dost tlusta), Ring je spis plast kombinovan s gumou. Pevnejsi a masivnejsi je urcite Ring, rubber by zase asi lepe odpruzil pri padu.
Zatim spokojenost s obema.

edit:

Obal typu Ring je vzadu vystoupej, takze je to takova napul kolebka...


Díky za tip, docela se mi tam líbí NILLKIN CAM SHIELD PRO , jen ty barvy nic moc.
quaer0
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Stpn 6. 4. 2023 17:55

Ahoj,

koupil jsem si Pixel 6a, provedl všechny aktualizace až k dnešnímu dni. Mám problémy s telefonními hovory, často během pár vteřin vypadnou. Používám eSIM od O2 a druhou fyzickou SIM od T-mobilu. Volám z O2, data používám od T-mobilu. Pochopil jsem, že problém je asi v kompatibilitě s O2, ale popravdě tomu technicky moc nerozumím. Je můj problém nějak řešitelný nebo mám telefon rovnou vrátit a koupit si Samsung :-).

Nastavení eSIM O2: Preferovaná pro hovory a sms, mobilní data vypnutá, datový roaming vypnutý, data během hovorů zapnutá, preferovaný typ síťe 4G, 2G povoleno.

Nastavení SIM T-Mobile: mobilní data vypnutá, datový roaming vypnutý, VolLTE zapnutý, preferovaný typ síťe LTE, 2G povoleno.

Díky za pomoc.
Stpn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 4. 2023 22:14

udělej hard reset obnovení továrního nastavení
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milan1980 11. 4. 2023 11:02

Mám podobný problém, kdy mi vypadávají hovory jak přes SIM tak i přes eSIM obě od o2
Milan1980
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alpenflair 11. 4. 2023 12:30

Problém je s O2. Jako jediný operátor v ČR nepodporuje VoLTE a celkově má na Pixelech horší konektivitu. Řešení jsou v podstatě 4.

1)Výměna Pixelu za jiný telefon

2)Změna Operátora (Vodafone i Tmobile nemají sebemenší problém)

3) Povolit VoLTE (Není potřeba Root) skrz tento návod https://github.com/kyujin-cho/pixel-volte-patch
(sám jsem zkoušel, měl jsem to za pár minut a VoLTE skutečně funguje)

4) Počkat do června, kdy bude (skrz aktualizaci OTA) velmi pravděpodobně spuštěno VoLTE pro O2 a 5g pro všechny operátory v ČR viz https://www.dotekomanie.cz/2023/04/kone ... ch-mobilu/
Alpenflair
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků