Google Pixel 7 / 7 Pro

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod IMI5 20. 8. 2022 18:01

Vše o Google Pixel 7 / 7 Pro
Prototypy na videu.;-)
IMI5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IMI5 18. 9. 2022 08:02

Datum představení řady Pixel 7. bude 6. října 2022
Koupíte si ho normálně v regálu s čipsy. :-P
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
IMI5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vojta66 23. 9. 2022 14:12

Myslíte, že u nás bude opět nefunkční 5G?
vojta66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 23. 9. 2022 15:58

Ne, Česko není podporovana země a dokud tu nebude oficiální prodej Pixelů (což nikdy nebude) tak to nepůjde... To by musel některý z našich ctěných operátorů zažádat o zařazení jejich FW 5G sítě do ROMky ...
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panrt 26. 9. 2022 11:25

Computing: Google Tensor G2 SoC and Titan chip.
Memory/Storage: 8 GB / 256 GB.
Display: FHD+ 6.3-inch OLED with 90 Hz refresh.
Cameras: 50 + 12 MP front (main + ultrawide); 11 MP selfie shooter.
Operating system: Android 13.
Battery: 4,700 mAh with 30 W fast charging (wired), wireless charging support.
Other features: Stereo speakers, Bluetooth LE

Parametry pro Pixel 7.
panrt
MobilManiak


Odeslat příspěvekod panrt 13. 10. 2022 20:31

Pixel 7 Pro získal v DxO 1. místo ve foťáku, 2 místo v displeji a 3 místo v selfie. Musím uznat dobré zlepšení proti Pixel 6 Pro, hlavně foťák u ultra má konečně AF.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 13. 10. 2022 21:09

Velmi váhám nad zakoupením, ale končí to na absenci 5G a VoLTE. Pokud je chci musím root a pak mi nepůjde Google Pay. Docela mi to jako vlastníkovi Nexusu, Pixelu 1 a nyní Pixelu 4 vadí.

Jediné silné negativum na zařízeních Pixel je za mne hrozně špatná baterie, která vydrží krátce.

Mám teď slevu na HW 6 tis. od Vodafone a pokukoval jsem po Xiaomi 12T, ale tam mne vytáčí zase absence bezdrátového nabíjení (stojan doma, auto).

Jak z toho ven? :-/
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 13. 10. 2022 21:22

Velmi váhám nad zakoupením Pixel 7 (v setu z Amazonu, tj. sluchátka zdarma, protože hodinky už mám), ale končí to na absenci 5G a VoLTE (Vodafone CZ). Pokud je chci musím root a pak mi nepůjde Google Pay. Docela mi to jako vlastníkovi Nexusu, Pixelu 1 a nyní Pixelu 4 vadí.

Jediné další silné negativum na zařízeních Pixel je jinak za mne hrozně špatná baterie, která vydrží krátce.

Mám teď slevu na HW 6 tis. od Vodafone a pokukoval jsem po Xiaomi 12T, ale tam mne vytáčí zase absence bezdrátového nabíjení (stojan doma, auto). Určitě by se toho jak to tak čtu brzy našlo více (hovor slyšitelný i z jiné části telefonu apod.).

Jak z toho ven? :-/
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgáč 13. 10. 2022 21:36

Nějaký důvod, proč nevzít Samsung?
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 13. 10. 2022 23:15

Objednal jsem nePro verzi pro manželku na Amazonu, dneska ji odeslali. Je to, myslím, ve střední třídě docela dobrá varianta, čistý Android, trochu dopilovaná 6.
xls
Junior

Odeslat příspěvekod Hardy. 14. 10. 2022 12:06

Pixel 7 je i podle recenzentů na YT povedený foun. Baterka by také už neměla být taková tragédie jako u předchozí generace. Škoda jen té absence 5G v ČR, kterou Google nesmyslně blokuje skrze SW.
Hardy.
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 14. 10. 2022 13:10

Google Pixel 7 pro je u mě vážným adeptem na nový mobil. Konečně povedený pixel. Kromě absence druhého teleobjektivu mezi klasickými chytrými telefony. Na druhou stranu chci jít do Galaxy S23 ultra a to z jednoho hlavního důvodu pro mě. Chci stylus a tady žádná jiná možnost asi není...resp.integrovany stylus. Na druhou stranu, Pixel drtí konkurenci hlavně cenou. 24 tisíc za TOP mobil ,tedy ve variantě 128GB nemá moc kvalitní konkurenty.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod vojta66 14. 10. 2022 14:10

Mám P6, měl jsem povícero telefonů od Googlu, ať už se jmenovaly Nexus nebo Pixel….u P6 jsem tu absenci 5G toleroval, ale nevím, jestli tohle nebude dealbreaker pro pořízení P7(pro). Přece jen, časy se mění
vojta66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 14. 10. 2022 18:47

Dnes mi Vodafone CZ odepsal, že jedna z verzí Pixel 7 by měla podporovat 5G.

----
Cituji odpověď:

Vodafone nemůže nastavit, aby 5G/VoLTE na telefonu Google Pixel fungovalo. Je potřeba, abyste požadavek řešil přímo s technickou podporou výrobce, který musí podporu implementovat přímo do firmwaru telefonu.

V případě VoLTE je to tak, že Google naše VoLTE podporuje od březnového updatu (v roce 2021) na modelech Pixel 5 a 4a 5G.

V případě 5G se jedná o to, že Google musí do firmwaru telefonu implementovat podporu našeho 5G nastavení, tj. kombinace pásem n1_B20 a n3_B20, oboje s DSS (Dynamic Spectrum Sharing), to je zatím naše nejvíce rozšířené 5G.

Pak máme v síti i 5G v pásmech 700 a 3500 MHz. Kolegové ověřili volně dostupné technické specifikace modelu Pixel 7. Obě 5G pásma (700 a 3500 MHz) telefon podporuje, tudíž by se do 5G sítě měl telefon přihlásit. Měla by to být varianta označená GVU6C, pak je ještě varianta s označením GVU6C, ta nepodporuje 5G pásmo 3500 MHz. Tyto informace ale nemůžeme úplně potvrdit, viz výše.
----

Chybně ale zvolili označení. Myslím, že druhý model chtěli uvést jako GQML3, ale teď netuším, který z nich tedy je v pořádku a podporuje 5G a který nikoliv.

Máte někdo už Pixel 7 a můžete potvrdit funkčnost, nebo nefunkčnost 5G?

Pozn.: Na Samsung mám absolutní averzi. Je to pro mne parodie na telefon (subjektivní dojem). Jediné, co se jim povedlo jsou ty poslední hodinky (watch active), které využívám a líbí se mi i více než ty od Google. Co je na Samsung zařízeních, které jsem měl prozatím v rukou (vlajkové lodě) dle mého špatně - hlavně neodladěný SW a taky baterie.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků