Google Pixel 7 / 7 Pro

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vlastik-habbib 14. 3. 2023 21:01

Je to https://source.android.com/docs/core/ota/ab , součást projektu Treble.
vlastik-habbib
Junior

Odeslat příspěvekod noremorse 14. 3. 2023 21:28

To je pravda, bez problémů během aktualizace se dá používat a i po restartu se instalace dle mě naváže
noremorse
Junior

Odeslat příspěvekod P3p3k 15. 3. 2023 06:48

Moderní mobil má dvě bootovaci části. Jednu používáš, druhá se aktualizuje. Po restartu mobil najede z té druhé. Mám starší Pixel a aktualizace jede přes půl hodiny. Ale je to jen informace, běží to na pozadí. Ničemu to nevadí. Jen teda ta baterie...
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod vlastik-habbib 15. 3. 2023 09:16

Ja popravde nevim jak moc to je rozsirene. Samsung to podle me nema zadny. rada S23 urcite ne. Pixely to naopak maji uz dlouho �...
vlastik-habbib
Junior

Odeslat příspěvekod losmichalos 16. 3. 2023 15:15

Po několika měsících používání Pixel 7 Pro vidím největší problém s vypadáváním signálu (v centru města), kdy je třeba provést restart, aby to dál fungovalo.
Baterie - nechápu, jak tu někdo píše že dva dny. Telefon používám zcela běžným způsobem, žádná videa ani hry a celý den prostě nedá. Ráno jsem ho vyndal z nabíječky a aktuálně má 45% (pokud fotím a točím, zmizí baterie za dopoledne)
foťák - tady jsem měl asi zbytečně veliká očekávání (důvod pořízení), ale foťák je spíš průměrný a hlavně absence manuálního režimu, kdy není možné si s telefonem trochu pohrát co se týká ostření atd ....
losmichalos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 16. 3. 2023 16:58

Baterka - asi je to o způsobu používání. Mám fakt vše na plné pecky (displej, sítě atd.). OK, nemám denně třicet hovorů, ale jinak mám telefon docela často v ruce, čtu si idnes, sociální sítě, whatsapp, fotím. Večer nejdu prakticky nikdy pod 50%. Dvakrát třikrát jsem měl v noci třeba kolem 30 procent, když jsem telefon přes den používal intenzivně. Co do baterky jsem lepší telefon už dlouho v ruce neměl, šestka mi vydržela tak o třetinu/čtvrtinu míň.

Vypadávání signálu - stávalo se mi s Pixelem 6 Pro a nadával jsem na to, kolikrát se mi ukončil hovor v půlce. Se sedmičkou jsem měl problémy akorát ze začátku se špatnou kvalitou hovoru, VoLTE to vyřešilo.

Foťák je pořád nejlepší na trhu. Manuální režim samozřejmě možný je, to se přece nevztahuje k foťáku, ale k aplikaci. Stačí použít jakoukoliv jinou (taky osobně nechápu, proč to v té od googlu není).
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kubo 2507 16. 3. 2023 20:24

No sekanie systému pri odomykaní telefónu sa vyriešil keď som vypol vývojársky režim
Kubo 2507
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kubo 2507 17. 3. 2023 09:16

Tak robí to stále, keď mám vypnutu obrazovky always displej a klasicky prstom odomknem s always obrazovky tak tá animácia je úplne zasekana, vyzerá to hrozne.
Skúšal som dať núdzový režim,to znamenať, že vypne úplne všetky aplikácie a robí to aj vtedy, takže aplikáciu to není,ale všimol som si, že keď mám always displej a nejdem hneď sneho odomknúť ale dva krát pokelem tak sa mi rozsvieti a vtedy keď odomknem to nerobí.
Ďalšia vec, chcel som si to uľahčiť tým, že som si zapol funkciu rozsvietenia obrazovky zdvihnutím telefónu,ale ak to ide skvelo keď to skúšal robiť po stene stále,ale keďže nechám telefón dlhšie ležať a zdvihnem ho tak to vôbec nereaguje alebo mu to teba dlhšie kým sa rozsvieti,ako by ten telefón sa uspával úplne, nechápem tomu
Kubo 2507
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod b00n 17. 3. 2023 20:24

Ahoj, prosím nemáte někdo tip na ověřenou bezdrátovou nabíječku na Pixel 7 co umí dobíjet 20W a nestojí majlant (tzn ne Pixel stand 2) ?
b00n
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Mr.Scully 19. 3. 2023 14:48

To by měla řešit březnová aktualizace, která už proběhla. (Opět jsem tedy musel přes Pixel IMS povolovat VoLTE a VoWiFi, moc mě to sice po každé aktualizaci nebaví, ale teď už je to naštěstí otázka maximálně minuty).
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TheBaal 19. 3. 2023 23:08

Zdravím, momentálně mám Pixel 6 Pro a chtěl bych se zeptat jestli má cenu upgradovat na Pixel 7 Pro, jde mi čistě o foťák + android os. Podle DXOMARK je to jasná volba, ale četl jsem, že sedmičce praskají sklíčka foťáku při přechodu do chladu a vzhledem k tomu, že se venku pohybuji dost, tak bych rád abych se na mobil mohl spolehnout.
Díky za info
TheBaal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 20. 3. 2023 01:21

Praskla nějaká vadná série někde v USA, o žádném případě v ČR jsem nikdy neslyšel?

Co se týče foťáku, tak rozdíly jsou poměrně minimální. U sedmičky je fajn makro při wide a zoom mi přijde lepší. Ale základní foťák je podle mě prakticky totožný. Jsem na fotografie celkem ras, ale zrovna v tomhle případě nevidím extra rozdíl. Po sedmičce jsem skočil hlavně proto, že řešila oproti šestce nějaké poměrně zásadní problémy (pomalá čtečka, špatná kvalita hovorů atd.).
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TheBaal 20. 3. 2023 18:32

Díky za info.
Ono já měl předtím S21U a tam mě hlavně potky noční oblohy hodně zklamaly a hlavně to mělo špatný příjem signálu, vypadávaly hovory když jsem jel vlakem a celkově za 35 klacků co jsem za to tehdy dal to bylo obrovský zklamání, možná jsem měl vadný kus, ale už je to po čtvrté na reklamaci...
Jako zápůjční jsem dostal Xiaomi RN 10 Pro a ty astrofotky co to bylo schopný udělat byly úplně někde jinde.
Mezitím jsem si koupil bazarový Pixel 6 Pro a tam je to úplně jiná liga.
Co se makro fotek týká, to vlastně ani nepoužívám, širokoúhlé fotky používám celkem často, když fotím interiéry vlaků, ale jinak hlavně přírodu v noci v kontrastu s nočním nebem, lidi víceméně minimálně a hodně psy.
TheBaal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lada t5 20. 3. 2023 18:47

Fotíš hlavně přírodu, vlaky a psy, lidi málo.
Máš to v hlavě srovnané, děláš dobře.............. ;-) :-D :-))
A navíc můžeš použít "Kouzelnou gumu" a lidi případně z fotky odstranit. :D
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků