(Xiaomi ) Qin - Android tlačítkový telefon.

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod stani 13. 3. 2023 19:36

stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prcek 20. 2. 2024 11:43

Tenhle telefon mám, jde sehnat pouze z Aliexpressu nebo přeprodaný z českého bazaru. Má slušný výkon, takže vše je celkem rychlé a nic nezdržuje. Je možné ho provozovat v rozlišení 640x480 (tohle už je na některé aplikace nízké a špatně se zobrazují) nebo 800x600 (zatím postačuje pro korektní zobrazení všech aplikací, co jsem zkoušel). Bohužel je tam Android 11 bez možnosti aktualizace systému. Aktualizují se pouze aplikace přes Google Play.

Vybral jsem si ho kvůli HW tlačítkům a kvůli malé velikosti (před tím jsem měl tlačítkový telefon s KaiOS). Citelně ale chybí HW tlačítka pro ovládání hlasitosti - místo toho se hlasitost ovládá dlouhým stisknutím nuly a osmičky, což ale není moc přesné (je těžké odhadnout délku stisku, aby se hlasitost nesnížila nebo nezvýšila na maximum).

Nakonec ale kvůli problémům s českou klávesnicí tlačítka na psaní nepoužívám a píšu na virtuální klávesnici. Ta je dost malá a například za chůze to nejde, člověk na to musí mít klid, aby se trefil. Ale na rychlou volbu (podržení tlačítka na domovské obrazovce) je to super, člověk si tam může navolit spuštění různých aplikací nebo volání na konkrétní kontakty. Některé aplikace na psaní tlačítky ani nejsou připravené - např. u bankovních aplikací (George, ČSOB Smart, atd.) lze PIN zadávat pouze na virtuální klávesnici. Co vím a používám, tak jen aplikace AirBank umí HW tlačítka pro zadání PINu.

Celkově jsem spokojený a pokud bych někdy kupoval nový telefon, asi bych kvůli velikosti šel do něčeho jako Cubot Pocket apod., abych měl větší displej než teď ale malé tělo telefonu, aby se mi vešel do kapsy. Tam ale předpokládám stejný problém s nemožností aktualizace Androidu na vyšší verzi.
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků