Benq-Siemens S68

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod M&K 3. 5. 2006 06:10

Tchave píše:máš pravdu recenze konečné verze telefonu nebyla... Na idnesu byl nefinální vzorek a na mobilmanii bylo jen někdy v lednu jakési první seznámení bez hlubšího "bádání". Ale obávám se, že se zde nedočkáš...patrně radši recenzují ty nadupaný šunky se spoustou magapixelů... :wink:l/quote]

Toho,ze se nedockam,bych se nebal 8) .Na MM jsou recenze skoro vsech telefonu,ktere jsou u nas k dostani a tento telefon si redakce urcite nenecha ujit...Ale pokud nebude do nedele,tak na nej dlabu a jdu do ME75,ta uz ma alespon vychytany fw a je to klasicky Siemens narozdil od S68,ktery uz je trosku firmwarove zasazeny Benqem.
M&K
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bonfire 3. 5. 2006 06:30

myslim ze neni, benq ma svoje telefony a do siemensu se nevrta (krome loga na displeji a napisu pod baterkou)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Bonfire
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan (novy) 3. 5. 2006 10:46

Ja mam podsviceni na 10% (nemam rad presviceny mobil ani LCD), denne napisu tak 5 sms, 5 minut hovoru a telefon jsem naposledy nabijel v patek vecer a ma jeste pres tretinu baterky.

Na noc ho nevypinam a kazde rano me budi.
zivan (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod chalmi 3. 5. 2006 15:14

Dnes mi volali,že kabel DCA140 mám na cestě.Jak si ho osahám,dám vědět
chalmi
chalmi
Junior

Odeslat příspěvekod Tchave 3. 5. 2006 19:23

zivan píše:Ja mam podsviceni na 10% (nemam rad presviceny mobil ani LCD), denne napisu tak 5 sms, 5 minut hovoru a telefon jsem naposledy nabijel v patek vecer a ma jeste pres tretinu baterky.

Na noc ho nevypinam a kazde rano me budi.


A to je ještě něco k přečtení, když máš displey na 10% ? Nemusíš na to pak mžourat? :hm Jo a ještě jeden dotaz, když to teď majitelé zhodnotíte s odsupem času...nelitujete? Šli byste do něj zase? Nebo by Vaše volba padla jinam? Předem díky za upřímnost....
Tchave
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dandys (novy) 4. 5. 2006 08:18

Tchave píše:
zivan píše:Ja mam podsviceni na 10% (nemam rad presviceny mobil ani LCD), denne napisu tak 5 sms, 5 minut hovoru a telefon jsem naposledy nabijel v patek vecer a ma jeste pres tretinu baterky.

Na noc ho nevypinam a kazde rano me budi.


A to je ještě něco k přečtení, když máš displey na 10% ? Nemusíš na to pak mžourat? :hm Jo a ještě jeden dotaz, když to teď majitelé zhodnotíte s odsupem času...nelitujete? Šli byste do něj zase? Nebo by Vaše volba padla jinam? Předem díky za upřímnost....m/quote]


Telefon mám týden a nelituju. Vůbec !!! 8)
Ale už na začátku píšu, nikomu svůj názor necpu, rozhodnout se musí každý sám a vybrat si telefon podle toho co využije a hlavně potřebuje !!!
Já bych si ho vybral znova . Provedeni je fakt krása. Kdo ho má už doma tak ví o čem mluvím. V této cenové hladině je provedení velmi slušný s porovnáním k ostatním founům. Není to žádná plastová "krabička" alá Nokia 6020 (mám ho služební) či "rakvička" např. SE K700i. (nic proti fy. Nokia či SE , ale tohle provedení s kovem Benq-Siemens prostě vystihl). Tlačítka jsou super. Ovládací kříž se taky krásně ovládá. Měl jsem v ruce i Siemens ME75 ale "kolík" mne nepřesvědčil v bezproblémovém ovládání. A taky ta guma na okrajích. Nevím jak dlouho vydrží. Mám zkušenost se Siemensem M35i , tam mi úplně odešla-oloupala se. Display paráda 262tis. barev , grafika povedená, žádný omalovánky alá Samsung , ale rozumná , pěkná a přehledná. Grafika moc pěkná i při zapnutém nematicovém menu (jedna ikona menu přes celý display) . Baterie zatím výdž 4dny bez vypínání přes noc a to si s ním celkem pořád "hraju" + hovory + nějaká SMS. Podsvícení 20-30% . A asi nějakou chvilku budu hrát, než vše nastavím a vyzkouším :lol: FW po koupi 22 . Teď upgrade na 30. Jednotka info 26.81 MB , volná 17.6 MB .Problém s doručenkami ale trvá (jsem u vodafone) čas v doručence +2h . Snad to dalši verze FW vyřeší. Jinak vše bez problemů.
Ale asi nic pro -náctiletý , nemá "mizerný" foták , MP3 , Rádio a jiné "kravinky" pro ně třeba důležité. Důlužité co člověk od toho chce a co potřebuje. Já mám tel. na telefonování, sms, net, e-mail. Jak jste na to vy? Máte někdo zkušenost se spojením tohoto krasavce s Bluetooth x PC. Mám v plánu koupit USB-BT od MSI "bratru" za 480. Jdou po tom posílat soubory? Co soft MPM-Simens ? Co máte vyzkoušeno Vy? . D.
dandys (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M&K 4. 5. 2006 08:33

Bonfire píše:myslim ze neni, benq ma svoje telefony a do siemensu se nevrta (krome loga na displeji a napisu pod baterkou)

Ale je.Telefonni seznam pouziva horizontalni zalozky,v SMS je jinak delany odpocet znaku a nad prvnim psanym radkem je hnusne velka mezera (to se mi fakt nelibi 8) ) a jeste nejake male drobnosti.Jasne,ze to neni prostredi ala ty nove Benq-Siemens,ale od klasiky se to odlisuje,takze je to proste ovlivnene Benqem...
M&K
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 4. 5. 2006 09:04

dandys píše:Ale asi nic pro -náctiletý , nemá "mizerný" foták , MP3 , Rádio a jiné "kravinky" pro ně třeba důležité.d/quote]


Mně je čtrnáct a uvažuju o něm... Nevím, jestli ME75, nebo S68. Asi ale vyhraje kov a Bluetooth proti gumě a foťáku. Chci tam v podstatě jenom volání, zprávy a opakované události (s budíkem), sem tam nějaká ta Java.

Jinak má přehrávač na video? Na fóru Mobile-Review jsem četl něco ve smyslu, že ho nemá. Pár funny klipů bych tam přecejen rád měl... :)
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Čenda 4. 5. 2006 09:06

Dnes mi prijde tento telefon a zajimalo by mne jestli se da FW upgradnout jinak pres kabel. Jo a nevite kde se datakabel pro tento mobil prodava??!! Dik
Naposledy upravil Čenda dne 4. 5. 2006 09:35, celkově upraveno 1
Čenda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 4. 5. 2006 09:06

M&K píše:Ale je.Telefonni seznam pouziva horizontalni zalozky,v SMS je jinak delany odpocet znaku a nad prvnim psanym radkem je hnusne velka mezera (to se mi fakt nelibi 8) ) a jeste nejake male drobnosti.Jasne,ze to neni prostredi ala ty nove Benq-Siemens,ale od klasiky se to odlisuje,takze je to proste ovlivnene Benqem...


Nene, prostředí je stejné jako u S(L)75, takže to je Siemens...
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod M&K 4. 5. 2006 09:12

ConPower píše:
M&K píše:Ale je.Telefonni seznam pouziva horizontalni zalozky,v SMS je jinak delany odpocet znaku a nad prvnim psanym radkem je hnusne velka mezera (to se mi fakt nelibi 8) ) a jeste nejake male drobnosti.Jasne,ze to neni prostredi ala ty nove Benq-Siemens,ale od klasiky se to odlisuje,takze je to proste ovlivnene Benqem...


Nene, prostředí je stejné jako u S(L)75, takže to je Siemens...s/quote]

Hele,po letech to prostredi vypada proste trochu jinak (narodil od CX65,S65,M75 atd.) a jeste k tomu je tam napis Benq-Siemens,takze to proste ovlivnene Benqem je a hotovo 8) .
M&K
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 4. 5. 2006 09:23

Ten BenQ tam je jen napsaný jako výrobce... Možná, že se maximálně podílel jen na designu, SW je určitě od Siemensu.
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zivan (novy) 4. 5. 2006 09:59

2 Tchave> 10% podsviceni v pohode prectu, mam to nastaveny podobne i na jinych zarizeni, na PDA mam druhe nejnizsi a na LCD mam brightness na 15%. Nerad se divam delsi dobu na cistoskvouci bilou barvu :-D po cca 8h v praci me nesmi z toho LCD bolet oci.
Jo a urcite bych do nej sel zase, zatim pro me neni jinej lepsi mobil.

2 ConPower> Ma aplikaci Media Player, ale netusim jaky formaty to umi prehrat. Jestli si vzpomenu, tak testnu nejaky videa.

2 dandys> Mam bluetooth modul do USB (ne od MSI) a vse mi bezi. Zkousel jsem MPM, SiMoCo a oba programy mobil nasly a pracovaly s nim.
Funguje i komunikace pres bluetooth s PDA a synchronizace telefonu s Outlookem na PC.
zivan (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod pavel6 4. 5. 2006 10:10

Jak jste do neho dostali novou verzi firmware?

Ja to uz týden zkousim z telefonu pres GPRS, ale skonci to vzdy po delsi dobe kdy se spojuje, hlaskou, ze server je zaneprazdneny at to zkusim znovu.
pavel6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan (novy) 4. 5. 2006 10:16

Rekl bych, ze vsichni pres GPRS, nikdo nepsal, ze by stahnul CZ firmware jinak a zatim tu jen jeden majitel psal o kabelu.
zivan (novy)
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků