Ukladani her a aplikaci v S75

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mae-geri 18. 9. 2006 09:25

Nevite nekdo, kam se to vsechno uklada a odkud to muzu poslat treba pres irda? Kdyz pujdu v menu do VLASTNICH SOUBORU a pak do HER, tak tam neni v MOZNOSTECH nabidka poslat. Poslat mi to jde jen ze seznamu dorucenych, ale ten promazavam.
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dragonnx 18. 9. 2006 15:48

Myslím, že to nejdřív jde do složky Doručené a potom to asi bude na Paměti telefonu, ale nejsem si jistej. Copak, taky šťastný/á majitel/ka S75?!
Neopunk & Emo = my music love
Dragonnx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mae-geri 18. 9. 2006 18:19

jj, stastny majitel... Zatim ale spis nestastny. Mobil je to pekny, ale nemuzu na nem porad rozjet mms, pritom mam vsechno nastavene a tak... A tu Pamet telefonu najdu kde? Fakt ji tam nevidim...
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dragonnx 18. 9. 2006 19:30

mae-geri píše:jj, stastny majitel... Zatim ale spis nestastny. Mobil je to pekny, ale nemuzu na nem porad rozjet mms, pritom mam vsechno nastavene a tak... A tu Pamet telefonu najdu kde? Fakt ji tam nevidim...


Obsah Paměti telefonu najdeš tak, že najedeš v menu na Vlastní soubory, potom to tady máš rozděleno na Paměť telefonu a Paměťová karta. Najedeš v Paměti telefonu na hry a tam by to mohlo být (ale ruku do ohně za to nedám).
Neopunk & Emo = my music love
Dragonnx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mae-geri 18. 9. 2006 19:47

2 Dragonnx
Tam je to rozdelene na Vlastni soubory a Multimedialni kartu. Mam to v tech vl. souborech (ikdyz to presunu na kartu a chci to spustit, tak se to zase automaticky samo presune na kartu), ve hrach. Jako ta hra tam je, ale nejde z tama poslat na jiny mobil. Jde mi to jen z te slozky dorucene, ale jak uz jsem psal, tam to nemam porad...
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dragonnx 18. 9. 2006 19:52

mae-geri píše:2 Dragonnx
Tam je to rozdelene na Vlastni soubory a Multimedialni kartu. Mam to v tech vl. souborech (ikdyz to presunu na kartu a chci to spustit, tak se to zase automaticky samo presune na kartu), ve hrach. Jako ta hra tam je, ale nejde z tama poslat na jiny mobil. Jde mi to jen z te slozky dorucene, ale jak uz jsem psal, tam to nemam porad...


Myslím, že to je tím, že když je v té složce Doručeno, tak je to zabalené. A potom ve hrách nebo v Paměti telefonu/Paměťové kartě už je to rozbalo, tudíž to nejde poslat. Myslím, že to je takhle. To je myslím, že něco takového jako, když dáš na disketu zástupce z plochy a tomu druhému to nejde, protože nemá ten program. Chápeš mě?? Nejsem si jistej zda mám pravdu?!
Neopunk & Emo = my music love
Dragonnx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mae-geri 18. 9. 2006 19:56

2 Dragonnx
Aha, takze myslis, ze to mam zkusit sbalit, jestli to teda nejak pujde, a az pak odeslat... Je tam nejaka aplikace mobilezip, ale vubec nevim, k cemu je...
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mae-geri 18. 9. 2006 19:59

No, tak jsem se na ni dival, ale tudy cesta nejspis nevede :(
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dragonnx 18. 9. 2006 20:00

Kdyby to byl program na PC, tak to má příponu *.zip, ale aby to šlo na mobily musí to bejt *.jar. Takže to buď zkus nějak nějak v počítači dej dohromady pod příponu *.jar nebo to stáhni z netu přímo s příponou *.jar. Nevím jestli to vysvětluju správně?! Kdyžtak to zkus a dej mi vědět.
Neopunk & Emo = my music love
Dragonnx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mae-geri 18. 9. 2006 20:02

Dragonnx píše:Kdyby to byl program na PC, tak to má příponu *.zip, ale aby to šlo na mobily musí to bejt *.jar. Takže to buď zkus nějak nějak v počítači dej dohromady pod příponu *.jar nebo to stáhni z netu přímo s příponou *.jar. Nevím jestli to vysvětluju správně?! Kdyžtak to zkus a dej mi vědět. /quote]

No jasne, toto jde. Ale co pak, az to chci poslat pres irda? Tu hru najdu ve Vlastnich souborech ve Hrach, spustit jde, ale poslat ne...
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dragonnx 18. 9. 2006 20:07

mae-geri píše:
Dragonnx píše:Kdyby to byl program na PC, tak to má příponu *.zip, ale aby to šlo na mobily musí to bejt *.jar. Takže to buď zkus nějak nějak v počítači dej dohromady pod příponu *.jar nebo to stáhni z netu přímo s příponou *.jar. Nevím jestli to vysvětluju správně?! Kdyžtak to zkus a dej mi vědět. /quote]
No jasne, toto jde. Ale co pak, az to chci poslat pres irda? Tu hru najdu ve Vlastnich souborech ve Hrach, spustit jde, ale poslat ne...


Teď mám ten samej problém. Zkouším tátovi poslat přes Bluetooth jeden prográmek na Nokii 6230i. Dal jsem to přes USBéčko do svýho mobilu, ale poslat to nejde. Zatím nevím, jak dál. To je v pr*.... háji :( . Kdyžtak zkus napsat SZtku Wir-jinovi, ale já si s tím asi neporadím. Nezlob se, ale asi s tím nehnu.

Dragonnx
Neopunk & Emo = my music love
Dragonnx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mae-geri 18. 9. 2006 20:09

2 Dragonnx
Nevadi, dik za pomoc, treba se nekdo, kdo s tim uz ma zkusenosti, jeste najde...
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wir-jin 21. 9. 2006 13:40

Takže posílání Java aplikací a her (je to skoro neustále omýlaný fígl, ale opakování je matka moudrosti ;) ) Příspěvek rozdělím na dvě části a pokusím se je popsat co nejsrozumitelněji:

1) Poslání hry která je již v mobilu nainstalovaná:
Takže v menu vjedeme do složky s hrami nebo aplikacemi. Najedeme na tu kterou chceme poslat, dáme možnosti a přesunout. Objeví se kam máme hru přesunout, tak zmáčkneme zpět a najedeme do složky různé a nebo kliknutím do prava na kartu (na kartě je jedno kam hru uložíme). Hra se teď v různých, nebo na kartě, zobrazí jako složka ve které jsou dva soubory (JAD a JAR) do složky nakopírujeme běžně posílatelný soubor třeba obrázek, nebo melodii. Ve složce tedy nyní máme tři soubory. Najedeme na obrázek a dáme možnosti a označit. Označíme obrázek a spolu s ním hru (soubory JAD a JAR) a pak už jen možnosti, poslat a vybereme BT nebo IrDA....(Soubory Jad a JAR můžeme vložit jako přílohy do mailu nebo MMS)...

2) Poslání hry která neni v mobilu instalovaná:
Pokud máme hru v mobilu nenainstalovanouu (třeba na kartě) stačí jen, jako v minulém případě, nakopírovat obrázek, označit a poslat!

Několik informací na závěr: Takto poslané hry přijmou jen Siemensy a SonyEricssony...u jiných značek se mi to nepovedlo rozjet. (Neotestoval jsem Sagem, Alcatel, LG a Sharp). Poslaná hra na Siemens se objevý v doručených, je potřeba na ni (soubor JAR) kliknout, telefon se zeptá kam aplikaci nebo hru uložit - instalovat - (aplikace, nebo hry) a z doručených hra zmizí a nachází se ve hrách nebo aplikacích. Pro opětovné poslání použijeme návod jedna... ;)

EDIT: Po přesunutí hry (z důvodu poslání dle návodu 1) je pro další hraní potřeba hru znovu z různých nebo karty instalovat zpět. Hra totiž nezůstane nainstalována, ale zůstane úřesunuta v různých nebo na kartě, takže klik na soubor JAR znovu hru nainstaluje (jen uložené pozice ve hře se mažou - pokud nejsou přes PC zálohovány -)
Naposledy upravil Wir-jin dne 21. 9. 2006 22:05, celkově upraveno 2
One of Djs Affair project
Siemens C35i->ME45->M55->S75->SE W880i->HTC HD2->HTC 8S->Lumia 925
HTC HD2 (Leo) Segal - Těžko ho zabít
Wir-jin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mae-geri 21. 9. 2006 16:49

2 Wir-jin
Dik moc :)
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod serzino 24. 9. 2006 13:33

Existuje jednoduchsi sposob ,ako poslat hru alebo aplikaciu.Chod do menu,vlastne subory,daj volby ,hladat a papis do riadku *jar stlac start.Mobil najde vsetky aplikacie aj hry co su v mobile.Vyber si co chces poslat a stlac zelene tlacitko.A mozes posielat co chces. :D
E628 ,N1611,E688 ,N5110,N3210 ,N3310 ,3330,N6210 ,Alkatel511,Mot V66i ,C35 ,S35 ,S45 ,S55 ,N6230,K700 ,S65fw58,S75 ,K610i ,N70,E50,M65,S75,N 6120
serzino
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků