Zapomínání uživatele a nastavení na webech MM a spol.

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod 5uch 8. 12. 2022 02:44

Poslední dobou registruji podivné chování (cookies?) na webech diskusního fóra a rodiny webů Mobilmania, Žive atd.
Každou chvíli dojde k nechtěnému odhlášení uživatele. Pro přihlášení stačí kliknout na odkaz k přihlášení... a jsem opět přihlášen (bez průchodu dialogem pro vyplnění jména a hesla!). Také se mi zdá, že se v diskusích pod články zapomíná nastavení diskuse: zobrazení/skrytí odpovědí (trvale), směr řazení příspěvků.

Na jiných webech odhlašování a zapomínání nastavení nepozoruji.

Je to problém jen u mne, nebo to pozoruje i někdo jiný?
Používám Chrome, aktuální verze.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 12. 2022 07:50

odhlašování se mi také děje, jak na AV manii tak MM, ale jen občas, párkrát do měsíce na obou webech, změny nastavení jsem nezaznamenal, používám Boat Browser mobilní verzi, a občas i PC verzi
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 8. 12. 2022 10:53

To může být u tebe normální vypršení přihlašovacího cookie. Musíš se pak regulérně přihlásit, nebo stačí kliknout na profilový/ přihlašovací odkaz?
Mně se to děje několikrát za den.
A možná, že to nějak souvisí s Premium. :⁠-⁠)
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 12. 2022 11:04

zpět se přihlásím přes odkaz, a jelikož se to stane 2-3x do měsíce, tak mě to ani nijak neobtěžuje
ale zaznamenal jsem i zlepšení v tom, že teď se dostanu z mobilní verze přímo do verze pro PC, předtím to po nějakou dobu fungovalo tak, že se zobrazila jakási podivná nepřehledná verze se kterou se špatně pracovalo, ověřil jsem toto ve více prohlížečích, všude to bylo stejné
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 8. 12. 2022 11:14

No, to polovičaté přihlášení / odhlášení může být symptom nějaké větší chyby, co se na webech MM děje "pod kapotou".
U mne to několikeré "odhlášení" během dne už citelně narušuje plynulost procházení webu.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 12. 2022 11:20

a co zkusit jiný prohlížeč, Firefox, Operu ap.?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 8. 12. 2022 11:32

Když se mi bude chtít... tak třeba zjistím a poskytnu další kontext chyby. Ale nejsem tu jako tester. ;-)
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků