Nový Bazar na MobilManii - KRITIZUJTE!

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Dejsipivo 23. 6. 2005 18:28

Zdravím,
nějak jsem vůbec nepochopil, proč MobilMania udělala takový nesmysl, jaký udělala. V příspěvcích je zmatek, nelze se v nich vyznat, Bazar se zkrátka stal nepoužitelným.

Máme dejmetomu následující situaci:
Chci si podat inzerát, že prodám mobilní telefon. Jakmile si inzerát ale podám, tak je za pár minut pryč, protože za těch pár minut si podalo inzerát dalších dvacet lidí a můj inzerát se stal tím pádem neviditelný a "zalezl" kamsi do historie => bazar naprosto k ničemu. Tak co asi každého napadne? Prostě napíše inzerát znovu a tak pořád dokola => bazar se stává naprosto nepřehledný, nečitelný.

Může mi tu někdo říct jediný rozumný důvod pro toto opatření nebo sme se ocitli v kocourkově :lol:
Dej si pivo!
Dejsipivo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 6. 2005 19:29

Už jsem vám to přece psal do diskuze v bazaru. V současné době zůstane inzerát na titulní a dalších několika stranách mnohem déle než u staršího bazaru. Dřív totiž kdokoli mohl ke svému inzerátu dopsat "up" a vás tím velmi rychle odsunul dolů.

Takže argument, že inzerát rychleji zmizí, rozhodně neberu. Naopak - změnu jsme udělali proto, aby se nové inzeráty okamžitě neztratily, jak tomu bylo dřív.

Inzerát, ke kterému se diskutuje, nemá o nic větší hodnotu než inzerát, ke kterému není žádný příspěvek. Třeba už proto, že vážní zájemci o koupi většinou napíšou prodávajícímu rovnou na e-mail a nedohadují se s ním v diskuzi jako na trhu.

V bazaru funguje vyhledávání. Pokud kupujete Siemens S65, zadajte tuto položku do vyhledávacího políčka.

Že je bazar nečitelný? S tím souhlasím. Však to ale také není rubrika, ve které byste si měl číst. Duplicitní inzeráty jinak samozřejmě mažeme, je to v pravidlech.

Tohle jsem už několikrát psal. Zatím jsem ale neslyšel žádný rozumný důvod, v čem byl starší bazar lepší. Jen v tom, že se v něm daly inzeráty uměle vytahovat nahoru - a přesně tomu jsme chěli zabránit.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Dejsipivo 23. 6. 2005 21:35

M.L. Tak dobrá. Vaše argumenty jsou zajímavé, ale pouze teoreticky, v praxi se např. už po několikáté objevil inzerát s Sharpem GX23.... a já se autorovi inzerátu vůbec nedivím. Nevím, proč argumentujete tím, že příspěvky do bazaru jsou delší dobu nahoře než dříve, když je tomu přesně naopak. Inzerentů je hodně a podaný inzerát se tedy VELMI rychle dostane do "neviditelného" stavu. Vtip je totiž v tom, že hodně lidí se třeba jen dívá na nabízené mobily a NEJDE DO BAZARU s tím, že by chtěli přímo např. Siemens S65. Lidé prostě do Bazaru přijdou a koukají a když uvidí zajímavou nabídku, tak se třeba až na základě této nabídky rozhodnou, že telefon vymění nebo koupí.

Změnou, která v Bazaru byla provedena jste v zásadě znechutili všechny, kteří by si rádi podali inzerát na prodej, protože povídejte si, co chcete - INZERÁT, KTERÝ NENÍ VIDĚT JE K NIČEMU.

Vůbec nechápu, v čem byl předešlý způsob špatný. Když se v inzerátu diskutovalo, tak byl inzerát nahoře a když byl inzerát mrtvý, tak se ztratil.... Teďka se zratí všechny inzeráty a nahoře zůstanou všechny jen malou chvíli než si několik dalších lidí podá inzerát.

A co se týče "up" příspěvků, tak proč ne? Každý se přeci mohl snažit úplně stejnými "up" a nikdo nebyl v nevýhodě.... Zatímco teď jsou v nevýhodě všichni kromě těch nejposlednějších......
Dej si pivo!
Dejsipivo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 6. 2005 22:04

Vy pořád píšete dokola o tom samém a nečtete, co vám píšu. Na všechno jsem vám už odpověděl.

V současnosti inzeráty zůstanou na titulní straně déle než dřív, takže nerozumím, proti čemu protestujete. Je přece logické. Pokud se dříve nahoru dostal i inzerát, ke kterému někdo přidal reakci, odsunul tím všechny ostatní. Odhaduji, že nyní inzerát vydrží na první straně tak pětkrát delší dobu.

Nikdo není v nevýhodě. Všichni teď mají úplně stejné podmínky.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 6. 2005 22:08

Dejsipivo píše:Když se v inzerátu diskutovalo, tak byl inzerát nahoře a když byl inzerát mrtvý, tak se ztratil....t/quote]

Bazar není fórum. Inzerát, u kterého se diskutuje, není o nic víc cennější než ten, u něhož není žádný příspěvek. Kdo chce něco koupit, rovnou přece napíše dotyčnému e-mail nebo zavolá na uvedené číslo.

Všechny inzeráty si zaslouží mít stejnou váhu - jak ty, u nichž se diskutuje, tak ty bez diskuze.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Dejsipivo 23. 6. 2005 22:20

A pořád dokola. Každý si píšeme to své.... Vy se taky opakujete, tak se ptám tedy i já - copak nečtete mé příspěvky? :mrgreen: Copak nechápete, že právě tím, že byl bazar vlastně jako fórum byl tento bazar vyjímečný a jedinečný? To bylo právě to, čím se lišil od ostatních stovek bazarů po celém internetu a to bylo právě to, proč si ho tolik lidí oblíbilo....

Ale marná řeč.....
Dej si pivo!
Dejsipivo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ..H.A.Z.I.. 24. 6. 2005 22:39

neím nevím lae taky se mě hůř prodává telefon, ale dávám si to oblíbených a tím jsem to vyřešil!
Teď jde o to jak moc chce kupující hledat!

Viděl bych z toho jediné východisko, hlasování o tom jestli se bude posouvat nebo ne!!!
HelloMoto
..H.A.Z.I..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dejvidek 25. 6. 2005 11:41

2Dejsipivo: Děláš jako kdyby si za měsíc prodával 20 mobilů a jako kdyby bazar na mobilmánii byl středem zeměkoule, na netu je tolik bazarů, že než je obejdeš, tak budeš starej dědek :D
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lady (novy) 25. 6. 2005 20:03

Změna bazaru byla pravděpodobně myšlena velmi dobře,otázka je ,jak se osvědčí v praxi.Zatím mám pocit,že mobilmánie tímto přišla o spoustu pravidelných čtenářů....
lady (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod iwigirl 25. 6. 2005 20:34

Asi jsem trochu zpomalena,ale...KDE JE NOVY BAZAR?na http://www.mobilmania.cz?vzdyt pokud kliknu nahore na liste na Bazar(vedle Poradna a Forum,nebo jak se to jmenuje),tak je tam porad stary dobry bazar...Nasmerujte me.
iwigirl
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr. Goblin 25. 6. 2005 20:43

lady píše:...Zatím mám pocit,že mobilmánie tímto přišla o spoustu pravidelných čtenářů....e/quote]

A kde jsi na ten pocit přišla?
Jak souvisí nový bazar s návštěvností normálních článků?!

Jinak myslím, že změny na Bazaru jsou jen prospěšné. Argumenty pana Lutonského jsou předmětné. Zkuste si to trochu promyslet a zjistíte, že má pravdu (tím myslím hlavně ty "UPy").

Dr. Goblin
Naposledy upravil Dr. Goblin dne 25. 6. 2005 20:48, celkově upraveno 2
Dr. Goblin
Junior

Odeslat příspěvekod Dr. Goblin 25. 6. 2005 20:45

iwigirl píše:...KDE JE NOVY BAZAR?na http://www.mobilmania.cz?...

je to v podstatě ten stávající. přesně ten odkaz. Jen tam jsou provedeny některé změny (viz příspevky Marka L.) a říkají tomu "nový bazar".

Dr. Goblin
Dr. Goblin
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 25. 6. 2005 20:50

Říkáme tomu pořád bazar a také nerozumím, jak se změny mohou dotknout počtu čtenářů, natož spousty.

Kdo chce něco prodat nebo koupit, registrace mu v tom rozhodně nemůže zabránit. Pokud chci reagovat na inzerát, napíšu prodávajícímu e-mail, případně do diskuze. Reakce mu i v tomto případě přijde e-mailem.

Vidím dvě skupiny návštěvníků, pro které změny nejsou vítané:

1. Lidé, kteří své inzeráty uměle vytahovali nahoru přidáváním nesmyslných příspěvků („up“). Dostávali se na titulní stránku na úkor ostatních, kteří to nedělali.

2. Prudiči, kteří do bazaru chodili otravovat prodávající a nakupující. Teď je to nebude bavit, protože přidání příspěvku nepřesune inzerát zpět na titulní stranu a oni nebudou vidět.

Přesně kvůli tomu jsme ale změny v bazaru dělali :)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 28. 6. 2005 10:14

ja bych proste navrhoval hlasovani ctenaru o podobe bazaru, jenomze pan Lutonsky na ctenare uplne kasle (http://mobilforum.mobilmania.cz/viewtop ... 2329#32329) takze asi nebude nic...
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 28. 6. 2005 10:41

Přestože děláme web pro čtenáře, není tady demokracie, kdy se rozhoduje podle hlasování čtenářů. Jednak proto, že ankety se zúčastní nereprezentativní počet lidí a také proto, že každá změna je přijímána špatně.

To bylo řečí, že s novým designem webu všichni okamžitě odejdou. Že nám s novým fórem klesne návštěvnost. A teď, že ztratíme čtenáře kvůli bazaru. Vždyť už jsme podle zasvěcených proroků měli už dávno zaniknout! Čím to, že se nic z toho nevyplnilo?

Současná podoba Bazaru je definitivní, nějakou dobu ho teď nebudeme měnit (rozhodně ne do původní podoby). Je to naše rozhodnutí, naše riziko - na vás samozřejmě je rozhodnutí, jestli bazar budete používat nebo ne. Výhody inovací jsem už několikrát popisoval.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Další stránka