Nový Bazar na MobilManii - KRITIZUJTE!

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Dejsipivo 23. 6. 2005 18:28

Zdravím,
nějak jsem vůbec nepochopil, proč MobilMania udělala takový nesmysl, jaký udělala. V příspěvcích je zmatek, nelze se v nich vyznat, Bazar se zkrátka stal nepoužitelným.

Máme dejmetomu následující situaci:
Chci si podat inzerát, že prodám mobilní telefon. Jakmile si inzerát ale podám, tak je za pár minut pryč, protože za těch pár minut si podalo inzerát dalších dvacet lidí a můj inzerát se stal tím pádem neviditelný a "zalezl" kamsi do historie => bazar naprosto k ničemu. Tak co asi každého napadne? Prostě napíše inzerát znovu a tak pořád dokola => bazar se stává naprosto nepřehledný, nečitelný.

Může mi tu někdo říct jediný rozumný důvod pro toto opatření nebo sme se ocitli v kocourkově :lol:
Dej si pivo!
Dejsipivo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 6. 2005 19:29

Už jsem vám to přece psal do diskuze v bazaru. V současné době zůstane inzerát na titulní a dalších několika stranách mnohem déle než u staršího bazaru. Dřív totiž kdokoli mohl ke svému inzerátu dopsat "up" a vás tím velmi rychle odsunul dolů.

Takže argument, že inzerát rychleji zmizí, rozhodně neberu. Naopak - změnu jsme udělali proto, aby se nové inzeráty okamžitě neztratily, jak tomu bylo dřív.

Inzerát, ke kterému se diskutuje, nemá o nic větší hodnotu než inzerát, ke kterému není žádný příspěvek. Třeba už proto, že vážní zájemci o koupi většinou napíšou prodávajícímu rovnou na e-mail a nedohadují se s ním v diskuzi jako na trhu.

V bazaru funguje vyhledávání. Pokud kupujete Siemens S65, zadajte tuto položku do vyhledávacího políčka.

Že je bazar nečitelný? S tím souhlasím. Však to ale také není rubrika, ve které byste si měl číst. Duplicitní inzeráty jinak samozřejmě mažeme, je to v pravidlech.

Tohle jsem už několikrát psal. Zatím jsem ale neslyšel žádný rozumný důvod, v čem byl starší bazar lepší. Jen v tom, že se v něm daly inzeráty uměle vytahovat nahoru - a přesně tomu jsme chěli zabránit.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dejsipivo 23. 6. 2005 21:35

M.L. Tak dobrá. Vaše argumenty jsou zajímavé, ale pouze teoreticky, v praxi se např. už po několikáté objevil inzerát s Sharpem GX23.... a já se autorovi inzerátu vůbec nedivím. Nevím, proč argumentujete tím, že příspěvky do bazaru jsou delší dobu nahoře než dříve, když je tomu přesně naopak. Inzerentů je hodně a podaný inzerát se tedy VELMI rychle dostane do "neviditelného" stavu. Vtip je totiž v tom, že hodně lidí se třeba jen dívá na nabízené mobily a NEJDE DO BAZARU s tím, že by chtěli přímo např. Siemens S65. Lidé prostě do Bazaru přijdou a koukají a když uvidí zajímavou nabídku, tak se třeba až na základě této nabídky rozhodnou, že telefon vymění nebo koupí.

Změnou, která v Bazaru byla provedena jste v zásadě znechutili všechny, kteří by si rádi podali inzerát na prodej, protože povídejte si, co chcete - INZERÁT, KTERÝ NENÍ VIDĚT JE K NIČEMU.

Vůbec nechápu, v čem byl předešlý způsob špatný. Když se v inzerátu diskutovalo, tak byl inzerát nahoře a když byl inzerát mrtvý, tak se ztratil.... Teďka se zratí všechny inzeráty a nahoře zůstanou všechny jen malou chvíli než si několik dalších lidí podá inzerát.

A co se týče "up" příspěvků, tak proč ne? Každý se přeci mohl snažit úplně stejnými "up" a nikdo nebyl v nevýhodě.... Zatímco teď jsou v nevýhodě všichni kromě těch nejposlednějších......
Dej si pivo!
Dejsipivo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 6. 2005 22:04

Vy pořád píšete dokola o tom samém a nečtete, co vám píšu. Na všechno jsem vám už odpověděl.

V současnosti inzeráty zůstanou na titulní straně déle než dřív, takže nerozumím, proti čemu protestujete. Je přece logické. Pokud se dříve nahoru dostal i inzerát, ke kterému někdo přidal reakci, odsunul tím všechny ostatní. Odhaduji, že nyní inzerát vydrží na první straně tak pětkrát delší dobu.

Nikdo není v nevýhodě. Všichni teď mají úplně stejné podmínky.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 6. 2005 22:08

Dejsipivo píše:Když se v inzerátu diskutovalo, tak byl inzerát nahoře a když byl inzerát mrtvý, tak se ztratil....t/quote]


Bazar není fórum. Inzerát, u kterého se diskutuje, není o nic víc cennější než ten, u něhož není žádný příspěvek. Kdo chce něco koupit, rovnou přece napíše dotyčnému e-mail nebo zavolá na uvedené číslo.

Všechny inzeráty si zaslouží mít stejnou váhu - jak ty, u nichž se diskutuje, tak ty bez diskuze.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dejsipivo 23. 6. 2005 22:20

A pořád dokola. Každý si píšeme to své.... Vy se taky opakujete, tak se ptám tedy i já - copak nečtete mé příspěvky? :mrgreen: Copak nechápete, že právě tím, že byl bazar vlastně jako fórum byl tento bazar vyjímečný a jedinečný? To bylo právě to, čím se lišil od ostatních stovek bazarů po celém internetu a to bylo právě to, proč si ho tolik lidí oblíbilo....

Ale marná řeč.....
Dej si pivo!
Dejsipivo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ..H.A.Z.I.. 24. 6. 2005 22:39

neím nevím lae taky se mě hůř prodává telefon, ale dávám si to oblíbených a tím jsem to vyřešil!
Teď jde o to jak moc chce kupující hledat!

Viděl bych z toho jediné východisko, hlasování o tom jestli se bude posouvat nebo ne!!!
HelloMoto
..H.A.Z.I..
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 25. 6. 2005 11:41

2Dejsipivo: Děláš jako kdyby si za měsíc prodával 20 mobilů a jako kdyby bazar na mobilmánii byl středem zeměkoule, na netu je tolik bazarů, že než je obejdeš, tak budeš starej dědek :D
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lady (novy) 25. 6. 2005 20:03

Změna bazaru byla pravděpodobně myšlena velmi dobře,otázka je ,jak se osvědčí v praxi.Zatím mám pocit,že mobilmánie tímto přišla o spoustu pravidelných čtenářů....
lady (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod iwigirl 25. 6. 2005 20:34

Asi jsem trochu zpomalena,ale...KDE JE NOVY BAZAR?na http://www.mobilmania.cz?vzdyt pokud kliknu nahore na liste na Bazar(vedle Poradna a Forum,nebo jak se to jmenuje),tak je tam porad stary dobry bazar...Nasmerujte me.
iwigirl
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr. Goblin 25. 6. 2005 20:43

lady píše:...Zatím mám pocit,že mobilmánie tímto přišla o spoustu pravidelných čtenářů....e/quote]


A kde jsi na ten pocit přišla?
Jak souvisí nový bazar s návštěvností normálních článků?!


Jinak myslím, že změny na Bazaru jsou jen prospěšné. Argumenty pana Lutonského jsou předmětné. Zkuste si to trochu promyslet a zjistíte, že má pravdu (tím myslím hlavně ty "UPy").

Dr. Goblin
Naposledy upravil Dr. Goblin dne 25. 6. 2005 20:48, celkově upraveno 2
Dr. Goblin
Junior

Odeslat příspěvekod Dr. Goblin 25. 6. 2005 20:45

iwigirl píše:...KDE JE NOVY BAZAR?na http://www.mobilmania.cz?...


je to v podstatě ten stávající. přesně ten odkaz. Jen tam jsou provedeny některé změny (viz příspevky Marka L.) a říkají tomu "nový bazar".

Dr. Goblin
Dr. Goblin
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 25. 6. 2005 20:50

Říkáme tomu pořád bazar a také nerozumím, jak se změny mohou dotknout počtu čtenářů, natož spousty.

Kdo chce něco prodat nebo koupit, registrace mu v tom rozhodně nemůže zabránit. Pokud chci reagovat na inzerát, napíšu prodávajícímu e-mail, případně do diskuze. Reakce mu i v tomto případě přijde e-mailem.

Vidím dvě skupiny návštěvníků, pro které změny nejsou vítané:

1. Lidé, kteří své inzeráty uměle vytahovali nahoru přidáváním nesmyslných příspěvků („up“). Dostávali se na titulní stránku na úkor ostatních, kteří to nedělali.

2. Prudiči, kteří do bazaru chodili otravovat prodávající a nakupující. Teď je to nebude bavit, protože přidání příspěvku nepřesune inzerát zpět na titulní stranu a oni nebudou vidět.

Přesně kvůli tomu jsme ale změny v bazaru dělali :)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 28. 6. 2005 10:14

ja bych proste navrhoval hlasovani ctenaru o podobe bazaru, jenomze pan Lutonsky na ctenare uplne kasle (http://mobilforum.mobilmania.cz/viewtop ... 2329#32329) takze asi nebude nic...
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 28. 6. 2005 10:41

Přestože děláme web pro čtenáře, není tady demokracie, kdy se rozhoduje podle hlasování čtenářů. Jednak proto, že ankety se zúčastní nereprezentativní počet lidí a také proto, že každá změna je přijímána špatně.

To bylo řečí, že s novým designem webu všichni okamžitě odejdou. Že nám s novým fórem klesne návštěvnost. A teď, že ztratíme čtenáře kvůli bazaru. Vždyť už jsme podle zasvěcených proroků měli už dávno zaniknout! Čím to, že se nic z toho nevyplnilo?

Současná podoba Bazaru je definitivní, nějakou dobu ho teď nebudeme měnit (rozhodně ne do původní podoby). Je to naše rozhodnutí, naše riziko - na vás samozřejmě je rozhodnutí, jestli bazar budete používat nebo ne. Výhody inovací jsem už několikrát popisoval.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků