Bezpečnost powerbanky po zkratování při nabíjení

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tade2 10. 5. 2023 20:44

Nepozorností se mně podařilo u powerbanky zasunout USB-C konektor nabíječky pod proudem do USB-A konektoru powerbanky. Poté již nešlo powerbankou nabíjet ani z USB-A ani z C konektoru. Pokusil jsem se powerbanku dobít, ale na displeji nejprve kleslo nabití na 0 % a po chvilce se začalo z powerbanky kouřit. Okamžitě jsem ji odpojil a vynesl ven z domu.

Dva dotazy:

1) Je normální, že po zkratování dojde při pokusu o nabíjení ke ,,vzplanutí" powerbanky? V tomto se neorientuji, ale myslel jsem, že by se to stalo u nějakého levného šuntu z Číny a kvalitnější kusy mají různé ochrany, které takovému extrému zamezí. Toto byla powerbanka za cca 1500,- značky Tellur. Nabíječka i kabel nový - originál Samsung.

2) Je nebezpečné skladovat powerbanku doma? Byla více jak den venku a nijak nenabobtnala nebo nezměnila tvar (nebyla vystavena vodě).

Řeším hlavně bod č.1, protože budu muset koupit novou, ale pokud toto není běžné, zaměřil bych se na ověřenější kusy a výrobce. Pokud by se to stalo po zkratu řekněme u každé, asi bych koupil tuto znovu, protože jinak mně vyhovovala na 100 %.
Lumia 820 => Lumia 950 => Galaxy S9 => Galaxy S23 8/256
ROG Zephyrus G14 (2020), Ryzen 7 4800HS, GTX 1660 Ti Max-Q 6GB, 16/1024 GB
Tade2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 11. 5. 2023 07:15

A Tellur je nejaky znamy vyrobce? Ja o nem jeste neslysel a koukam, ze je z Rumunska.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tade2 11. 5. 2023 10:33

Možná je to drahý šunt z Číny. Ale to není ten primární problém, který řeším :)
Tade2
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků