Reklamace mobilu a faktura

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tompr 14. 3. 2015 20:21

Staci ti opravdu svedectvi a pokud se ti vytlemi jako zde par dutych hlav tak jim rekni ze to protahnes pres patricne urady a oak to proved je to slozitejsi situace ale melo by to stacit nrsmis se dat a mluvit a mluvit pokud nechas mluvit je koncis.... Ver mi mam uz za seblu dost reklamaci a 90% v muj prospech
Tompr
Junior

Odeslat příspěvekod polda 14. 3. 2015 20:33

Pokud to bylo na fakturu ze zákona je povinen uchovávat účetnictví aspoň 5 let. To znamená pokud to nechce hledat,řekni,že jej bonzneš na berňák, klidně jim tam tohle přines i písemně nebo si s nimi začni dopisovat.
polda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 14. 3. 2015 20:42

martinsip píše:
uiqjirka píše:
malejjara píše:Ale nema, zakaznikovi staci, kdyz tam prijde se svedkem a ten mu potvrdi, kolik zaplatil. At reknou klidne vyssi cenu, prodejce pak fakturu rad vyhleda.

K zasmani urcite.Ikdyby si tam privedl stovky svedku, nic obchod nemusi.
To není pravda. Stačí i svědek a nemusíš mít ani paragon. Nehledě na to, že on má záručák.

Udělá prd, cituji odpověd pokud je jen záručák + svědek.Obchodník nemusí nic.

"Nicméně i v takovémto případě obecně záleží spíše na vstřícnosti obchodníka, jestli takovou svědeckou výpověď uzná a také do jaké míry bude ochotný platbu za zboží uznat, případně dohledat."
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod uiqjirka 14. 3. 2015 21:05

Kdepak, novy zakonik uz tak vstricny není.
A pouha reklamace a vraceni penez jsou dve rozdilne věci.Pokud platil hotove, ma v ruce prd a také na prd nárok.Preji mnoho penez z navraceni :-D
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dejvidek 14. 3. 2015 21:22

uiqjirka píše:
malejjara píše:Ale nema, zakaznikovi staci, kdyz tam prijde se svedkem a ten mu potvrdi, kolik zaplatil. At reknou klidne vyssi cenu, prodejce pak fakturu rad vyhleda.

V tomto se pleteš, pokud zákazník dojde se svědkem, tak v tomto případě je zákazník v právu. Pokud obchod není ochoten dohledat doklad, tak už bych tam nikdy nenakupoval. Obchod o nich nepřichází, dobropis dostane od dodavatele.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod myšpulín 14. 3. 2015 23:00

Jde o to, jestli toho svědka nákupu má, aby se nedopustil podvodu.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod malejjara 15. 3. 2015 08:49

Jakého podvodu? I kdyby to byl svědek smyšlený, tak to není podvod, jenom lež, kterou použil k prosazení svého oprávněného zájmu. :-)
malejjara
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 15. 3. 2015 11:10

dejvidek píše:
uiqjirka píše:

V tomto se pleteš, pokud zákazník dojde se svědkem, tak v tomto případě je zákazník v právu. Pokud obchod není ochoten dohledat doklad, tak už bych tam nikdy nenakupoval. Obchod o nich nepřichází, dobropis dostane od dodavatele.
dejv

Obchodnik však ma pravo a nemusi svedka uznat (prave z duvodu, ze muze byt svedek smysleny a jednat se o podvod), jak jsem psal par prispevku zpet.
Uznání svedka i dohledani dokladu je na dobrovuli prodejce.

I kdyby to byl svědek smyšlený, tak to není podvod, jenom lež,

To se kamarade pletes, to je zaroven podvod a to si pak muze pekne zavarit.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod rallydavid 15. 3. 2015 11:44

Pánové děkuji za bouřlivou diskuzi :)... Je to ale celé ještě trochu zamotanější. Telefon je koupený z bazaru s osobní předáním. V době koupě jsem si hlídal hlavně CZ distribuci a potvrzený záruční list. Bohužel jsem na faktuře netrval. Navíc jsem v obchodě již byl. Záruka u nich platí, ale prý na ten telefon nebyla vydána žádná faktura, nebo to aspoň zapírají. Takže jsem, však víte kde.... poučení pro příště no
rallydavid
Junior

Předchozí stránka