Mobil pro syna aby zvádl Fortnite [OT]

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod PaulHot 11. 10. 2019 07:50

Tak zrovna tohle je parametr, který absolutně u dnešní laické populace nechápu. Důležité je, aby fungoval instagram a nějaká ta hra.

Ale zdraví, hlavně pak u dětí, to je jejich problém. Pokud něco nevidím, neexistuje to.
SAR záření u ČÍŇANŮ je pro vás OK? Svému synovi dáte telefon, jehož EU certifikace problehla s odřenýma ušima, či dokonce zcela neproběhla? A koukal jste na to, jak moc ten Honor svítí do hlavy? Evropské normy mají 2W na kg lidské tkáně (absorobční schopnost je odlišná u jiné tkláně jinak). Nás by spíš zajímal mozek, že? (tzn tuk a něco, co tvoří bílou a šedou mozkovou kůru).

Zrovna tento parametr byste neměl přehlížet.
https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/ ... b_tech_oma

SAR pro Huavei Nova 3: nikde neuvádí, ani návod, ani web, ani Huawei care.
Samsung, LG, Sony - všichni uvádí v návodu dle platné legislativy!!!

Čínu nebrat, je-li zdraví přednější před Fornite nebo Angry Birds. :pozor :pozor :pozor :pozor
PaulHot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 11. 10. 2019 08:12

Aniž bych to chtěl nějak moc zlehčovat, on bude hrát hry s telefonem na uchu?? Protože absorbce tělem je u všech dost podobná. V dnešní době protkané WiFi, Bluetooth, dvbt, 4g,postříkané roundupem řešíš nesmysl. Tohle má vliv u lidí, co telefonují několik hodin denně. Radši řeš, čím krmí děti ve školách. I třikrát týdně v obědě uzenina, min jednou oběd z polotovarů atd., ale hlavně, že dodrží tabulky.
Honor Play nebo Nová 3 bude dobrá volba.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rames 11. 10. 2019 08:21

PaulHot 11. 10. 2019 08:50

Píšeš neuvěřitelné bláboly. :-D

Tak za prvé. Všechny, zdůrazňuji, všechny prodávané telefony i ty zde neuvedené bez vyjímky udávají SAR a všechny telefony splňují hygienickou normu.

Za druhé. Když bude hrát hry, tak nebude mít telefon u ucha.

Za třetí. Použij google, načerpej informace, abys neplašil lidi nesmysly..
Naposledy upravil Rames dne 11. 10. 2019 08:27, celkově upraveno 1
Rames
Junior

Odeslat příspěvekod radim 11. 10. 2019 08:26

Doporučuji tomu věnovat tu půlhodinu, je to docela poučné. I to je jeden z důvodů, proč mi čínský mobil nesmí do baráku ani zadarmo.

https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/ ... kingu.html
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rames 11. 10. 2019 08:29

Radim je další plašan.... :-)
Rames
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 11. 10. 2019 08:38

PaulHot: SAR musí být uvedený v dokumentaci u každého telefonu oficiálně prodávaného v EU splňující prohlášení o shodě, declaration of conformity, CE... Pokud víte o nějakém telefonu, který se u nás oficiálně prodává a u kterého SAR není v dokumentaci uvedeno, tak máte podnět pro ČOIku. Ale pozor, že hodnotu SAR nemůžete vygooglit ještě neznamená, že není napsaná malým písmem někde v přibalené dokumentaci k telefonu. Já jsem SAR vždycky někde v dokumentaci našel uvedené a dokonce i u Číňanů a nejen pro sítě GSM, UMTS, LTE, ale i pro WiFi či bluetooth.
A mimochodem, nechci SAR a vyzařování nějak zlehčovat, ale ptáte se, jak moc Honor svítí do hlavy a já bych se zeptal, jak dlouho myslíte, že bude majitel toho Hodnotu držet telefon u hlavy, když jej pořizuje hlavně na hraní her? Troufám si tvrdit, že mládež už dneska moc nevolá a telefon spíš drží v rukách daleko od hlavy a jelikož víme, že intenzita elektromagnetického pole klesá se čtvercem vzdálenosti, tak to s tím vyzařováním do mozku při hraní her není tak žhavé ;-).
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod PaulHot 11. 10. 2019 08:50

Hodnoty pro model Nova 3 jsem nikde nenašel. Ani zde: https://consumer.huawei.com/cz/support/phones/nova3/

Hledám blbě?
PaulHot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rames 11. 10. 2019 08:56

Ano. Hledáš blbě. Podivej se na krabičku od telefonu :-] ..

A k čemu potřebuješ znát hodnotu SAR?

Neprokázala se jeho škodlivost.. :-)


Je celé mimo téma vlákna. Víš ale, že jednu z nejvyšších hodnot SAR má například iPhone a Google Pixel?
Rames
Junior

Odeslat příspěvekod PaulHot 11. 10. 2019 08:59

Ty jsi fakt natrvdlej jak Soukup, woe!
Já se neptám na ANO/NE. Já se ptám, jaká je hodnota SARu!

To je jako když chci koupit auto a ptám se na spotřebu PH a odpad CO2. Výrobce to musí někde uvádět. Ale kde?

A pokud telefon nemám v ruce, uvažuji o jeho nákupu KDE ZJSITÍM JEHO SAR!
Samsung to má na webu, Sony taky, LG v návodu (ke stažení na webu a vyhledání v PDF "SAR"), totéž Nokia.

Ale co Číňani? To si mám jít koupit 10 telefonů, na každou krabičkou kuknout, a 9 z 10 vrátit a jeden si nechat?

-- 11. 10. 2019 10:02 --

Rames píše:Je celé mimo téma vlákna. Víš ale, že jednu z nejvyšších hodnot SAR má například iPhone a Google Pixel?


Jo, Apple to má aspoň na webu. A 1,13W mi přijde v pohodě. Skoro poloviční norma.

Co teda Číňani. Kde to mají?
PaulHot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rames 11. 10. 2019 09:16

Nj, jsem natvrdlý. Jako Soukup. :-D


Měj se..a pozdravuj Google.. :-]
Rames
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 11. 10. 2019 09:18

Zkusil bych do Google zadat 'huawei nova 3 sar', nekde to urcite najdes. :-))
mople71
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rames 11. 10. 2019 09:22

Že by zde?.. ;-)

https://www.devicespecifications.com/en ... r/e1543e2f

Nebo

https://handystrahlung.ch/sar.php?Marke=Huawei

A jedna citace:
Další studie však uvádějí, že množství záření, pocházející ze smartphonů, může být škodlivé pouze potkanům, ale nikoli lidem. :-D

https://smartmania.cz/je-zareni-z-telefonu-skodlive-zebricky-sar-neukazuji-celou-pravdu-studie-si-protireci/
Naposledy upravil Rames dne 11. 10. 2019 09:34, celkově upraveno 1
Rames
Junior

Odeslat příspěvekod PaulHot 11. 10. 2019 09:32

Nevidím nikde zdroj.

Já četl na webu www.SARreallyreallytruvaluesandnoliesth ... om/sar4all hodnotu pro NOVA 3 jako 4W/10g. A to je moc. Tak teď čemu věřit, že jo.

Chci oficiální hodnotu výrobcem deklarovanou.
TO je jak mluvit do dubu todlencto. Děti na internetu, bože!
PaulHot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rames 11. 10. 2019 09:37

Přečti si můj odkaz nad tvým prispevekem a budeš mít jasno v tom, že hodnoty jdou různé u stejného pristroje v závislosti na tom kde se měří, není stejná metodika a všechno jsou jen nepodložené úvahy... :-)

Ale pohledej když tě to baví..... :-D

http://www.bfs.de/EN/service/sar-suche/ ... C.1_cid391
Rames
Junior

Odeslat příspěvekod PaulHot 11. 10. 2019 09:46

ziki píše:PaulHot: SAR musí být uvedený v dokumentaci u každého telefonu oficiálně prodávaného v EU splňující prohlášení o shodě, declaration of conformity, CE... Pokud víte o nějakém telefonu, který se u nás oficiálně prodává a u kterého SAR není v dokumentaci uvedeno, tak máte podnět pro ČOIku. Ale pozor, že hodnotu SAR nemůžete vygooglit ještě neznamená, že není napsaná malým písmem někde v přibalené dokumentaci k telefonu. Já jsem SAR vždycky někde v dokumentaci našel uvedené a dokonce i u Číňanů a nejen pro sítě GSM, UMTS, LTE, ale i pro WiFi či bluetooth.
A mimochodem, nechci SAR a vyzařování nějak zlehčovat, ale ptáte se, jak moc Honor svítí do hlavy a já bych se zeptal, jak dlouho myslíte, že bude majitel toho Hodnotu držet telefon u hlavy, když jej pořizuje hlavně na hraní her? Troufám si tvrdit, že mládež už dneska moc nevolá a telefon spíš drží v rukách daleko od hlavy a jelikož víme, že intenzita elektromagnetického pole klesá se čtvercem vzdálenosti, tak to s tím vyzařováním do mozku při hraní her není tak žhavé ;-).


A protože jsem nerudný důchodce, hned bych se opřel do toho, kde hodnotu najít. Jinak bych možná i tu ČOI zvažoval. Nebudu riskovat zdraví dětí tím, že se tady budou prodávat potenciálně závadné produkty. Pokud výrobce něco neuvádí, má pro to důvod. Nebo to neuvádí, aby něco zamlčel. Pokud se údaje najdou, pak v pořádku.
PaulHot
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků