iPhone 12 nebo pockat na Galaxy S21?

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod orgasmic 10. 1. 2021 13:18

On už iOS není tak omezený jako dřív.
Můžeš do něj stáhnout cokoliv...klidně archivované soubory a ty klidně v iPhonu rozbalit, můžeš stahovat filmy, hudbu apod.

Přenos souborů přes BT jsem dělal naposledy někdy před 10 lety.

Já přecházel z Android před cca 4 měsíci a naprostá spokojenost.
Konečně mám zase radost z používání telefonu...a to jsem přecházel ze Samsungu Fold2
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 10. 1. 2021 13:42

Ano, tak na použití, co jsi zde uvedl nemám problém přiznat, že iP bude lepší. I když já bych se třeba 90/120 Hz displeje už nevzdal ani za nic. Rovněž třeba zmiňovaný 100x zoom je pro mě úžasná věc na blbnutí. A jak už jsem zde jednou zmiňoval, sám vlastním Macbooka v dualbootu s Windows a předtím jsem měl i iPad, ale jako telefon jabko nesnesu, hodně by mi to to třeba v pracovním životě komplikovalo život. Další věcí je, že používám pár spešl appek, kvůli kterým bych stejně musel mít i telefon s Androidem.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 10. 1. 2021 13:49

Tak zrovna u mobilu mi to nechybí, poslední dva mobily jsem měl 120Hz a s 60Hz u iPhonu nemám problém a to jsem zvyklý na 144Hz u notebooku.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 10. 1. 2021 14:04

Záleží na využití. Do mobilu čumím ze všeho nejvíc, takže já to zase dokážu oželit třeba u notebooku. Na mobilu každý den těch 3-5 hod. zapnutého displeje dám. U noťasu většinou max. 1h, většinou ani to ne.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 10. 1. 2021 14:09

Jenže vyšší frekvence je znát hlavně u větších úhlopříček. (notebook, monitor, TV)
Já na mobilu nejvíce serfuju a hraju hry a tam ten rozdíl tolik nevidím.
Běžně nedělám to, že skroluju prstem nahoru a dolu do limitů, abych si té vyšší frekvence vůbec všiml :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 10. 1. 2021 14:28

Já ti teda nevím, ale mně to i u malého displeje (cca. kolem 6,5") přijde znatelné fakt docela dost při běžném brouzdání na netu. Resp. když mám slabší baterku a přepne se mi to na 60 Hz kvůli úspoře, tak z toho "sekání" docela nervím. Ale ono je to o zvyku, dokud jsem neměl s vyšší obnovovací frekvencí zkušenost, tak mi to také nechybělo. Ale ty třeba píšeš, že si přešel ze 120 Hz a to osobně moc nechápu. Mimo to mám i iP Xr (ano, sice už starší kousek), ale když to porovnám třeba při procházení webů, tak to prostě je znatelně cítit. Tohle je třeba pro mě dnes jeden z hlavních důvodů k upgradu. Měl jsem OnePlus 7T PRO s 90 Hz displejem a pak jsem pořídil OnePlus 8 PRO a i těch dalších 30 Hz oproti 90 Hz bylo také docela poznat i když už ne tolik drasticky jako 60 Hz vs. 90 Hz. Ale to je jen můj osobní pocit, kazd, to to může vnímat jinak.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 10. 1. 2021 14:56

DirtyKing: Ale nehádej se, vždyť přece to, co iOS neumí a iPhone/iPad nemá, to nikdo nepotřebuje, a pokud někdo ano, tak je to konzerva a neví, jak dotyčné zařízení správně používat! To ví celkem přesně jenom inženýři od Apple a také když je něco zdarma, tak je to šatně, správně je za všechno zaplatit a nejlépé na každém zařízení zvlášť. 8-P
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domin7 10. 1. 2021 15:24

Za sebe musim rict, ze 60 nebo 120Hz je mi uplne jedno. Na to prohlizeni webu to uplne staci. Ale trosku mi prijde, ze ty se tocis jen a jen kolem obnovovaci frekvence a jinou vyhodu nejsi schopen zminit. Tudiz by pro tebe byl asi uplne skvely jakokoli mobil se 120Hz treba za 4K Kč, i kdyby nemel snad fotak. Prece mobil je o kompromisech, dokonaly mobil neni. Ale lpět na obnovovaci frekvenci a na zbytek kaslat je hloupost a omezeny pohled.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod DirtyKing 10. 1. 2021 15:35

Nikoliv. Velmi důležitá je pro mě i kvalita kamer, i když to u OnePlus docela pokulhává, tak i proto čekám na představení série S21. A jedna z důležitých věcí - proč iPhone nemohu a nechci mít je i to, že každý den potřebuji telefon připojovat k různým PC, kopírovat různá data. Nebo mohu připojit k telefonu různé flash diskya kopírovat soubory tak. U iPhonu bych sebou musel tahat ještě notebook a to se mi fakt nechce. Takhle dokážu vše obsloužit jen pomocí mobilu a to je fakt co se týče pohodlnosti úplně super, pro mě. A třeba kopírování MP3 do telefonu také velmi často dělám, jednak jak už bylo zmíněno, tak na Spotify není vše a druhak kvalita streamu ze Spotify taky není žádné terno. Rád si poslechnu FLAC a rozdíl je znát i v obyčejných bezdrátech a to nemusím mít žádná extra drahá sluchátka a ani být audiofil. Chápu, že člověk co má Airpody tohle nikdy nepochopí, protože to jsou samo o sobě docela šumítka za extrémní cenu. Ale třeba Galaxy Buds ve spojení se Samsungem hrají fakt skvěle a poznat to tam je.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 10. 1. 2021 15:50

Ale mas i aplikace, ktere streamuji FLAC �
Stejne tak fotky. Rozdil v klasickem foceni momentek iP12 pro vs Note 20Ultra - na iPhonu miminum nepouzitelnych fotek. Na Notu moc.. pomala zaverka a dost casto fotky mazle.

Hurec: Proc jsou appky lepsi si precti v tech odkazech. Ve spousteni o 0,2s to opravdu neni. Daval jsem odkazy i z Androd webu, tak se dovzdelej.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 10. 1. 2021 16:03

Proč se tedy drtivá většina aplikací spouští třeba na 1+ docela citelně rychleji? Ostatně je toho plný YouTube. Porovnání iP s mnoha telefony a že by byl iP nějak rychlý, to spíš naopak. A to srovnávané telefony jsou znatelně levnější. O tom, že u Androidů se kvůli vyšší RAMce udrží v paměti více aplikací a tak se narozdíl od iP nemusí znovu spouštět ani nemluvím.

A ano jsou i appky, které streamují i flac. Ale tam už ani náhodou není to co poslouchám. Spotify nebo YouTube music rád používám do auta, ale do sluchátek používám normálně staženou hudbu v telefonu.

https://youtu.be/q7xj7xQKd2o
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 10. 1. 2021 16:13

No a pak mas spoustu videi, kde je iPhone rychlejsi a urdzi vice v RAM i oproti 12GB Ram androidum...
O to tu ale nejde.. resime kvalitu aplikaci a ta neni v rychlosti spousteni. Koukni se sem.
https://www.google.com/amp/s/www.androi ... sion%3famp

Toto je z Android webu. A o to tu jde.
To tve video je btw smesne. To je to posledni, co jako uzivatel resim. A mohu za sebe potvrdit, po prechodu z Notu 20 Ultra, ze iPhone 12 Pro max je rychlejsi a udrzi v RAMce asi vice, protoze se mi nic znovu nenacita. U Notu se to delo.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 10. 1. 2021 16:26

Jasně, to video je směšné a ty ho jako uživatel neřešíš. Naopak, já jako uživatel toto řeším, protože to zda čekám a nebo nečekám na spuštění aplikace je to, co jako uživatel vnímám. Ono taky věřím, že pokud si přešel z Nota na iP tak si spokojen, nedivím se, ten Exynos je fakt špatnej, všeobecně se to ví. To je důvod, proč nemám S20. Taky pokud ten nový Exynos bude taková srajda jako ten v S20, tak do S21 nepůjdu a počkám na něco jiného. A ono co si budeme povídat, ten procesor má vlic nejen na baterii, ale i na foto atd ... Krásně je to vidět na testech S20 FE s Exynosem vs. S20 FE 5G se Snapdragonem.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 10. 1. 2021 16:47

To je video je smesne, protoze ti najdu dalsich 100 takovych, kde je iPhone vyrazne rychlejsi.
To je na tom smesne. A bohuzel je iPhone rychlejsi i nez telefony s SD888. Viz moje video, kde v testu rychlosti spousteni aplikaci a RAM managementu porazil SD 888 a 12GB RAM.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 10. 1. 2021 17:14

Pokud se budeme bavit o 12 Pro Max, pak tomu i věřím. Ale osobně třeba nechápu, proč taková špička nemá displej s větší frekvencí a periskop. A třeba mně osobně by tam chyběla i integrovaná čtečka otisku v displeji. Face ID podle mé zkušenosti sice funguje naprosto skvěle, ale třeba v práci když sedím fakt kvůli nějakému prohlídnutí nechci brát telefon do ruky, což u iP prostě člověk musí. Být tam kombinace Face ID + Touch ID v displeji, bylo by to fajn. Já už si třeba i u poddisplej čtečky zvykl telefon vytahovat z kapsy odemknutý. No dál už bych to asi uzavřel, jak už je uvedeno, každému vyhovuje něco jiného. A co je pro jednoho TOP, tak pro druhého bude nepoužitelné a naopak.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků