5G hrozba, nebo naděje?

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod KalOndra 12. 3. 2021 10:24

Výstavba 5G sítí nové generace vzbuzuje spoustu emocí, kolikrát i negativních. Kdo by neslyšel o případech zapalování 5G vysílačů "rozhořčeným" davem. Jako vše nové i 5G může vyvolávat strach z neznámého. A je moc špatné, že z oficiálních míst vlády a expertů je málo slyšet hlas rozumu. O to víc pak mají šanci všemožné konspirace, hoaxy a dezinformace. Jak to máte vy?
KalOndra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymius 12. 3. 2021 10:54

Uz se tesim na plne pokryti :-)
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod KrylP 12. 3. 2021 11:28

U nás má půlka města strach, že začne rodit mutanty...! KalOndra ty nemáš co dělat, že tady vymýšlíš kraviny?
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 15. 3. 2021 10:05

Bavím se jak si všichni myslí že je to kvůli tomu aby si mohli rychleji stahovat na mobilu péčko :-) Žijte si dál ve svých snech...
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 15. 3. 2021 11:01

Sítě 5G nejsou primárně pro telefony a občanské použití.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 15. 3. 2021 11:16

robert.akai píše:O hoaxech jsem slyšel hodně, já se tím taky bavím na netu a z lidí si dělám srandu. Nevědomost neomlouvá :D

A jestli se tak budeš bavit i za 20 let, až Ti zjistí rakovinu a výzkumy prokáží, že zvýšený výskyt rakoviny nebo jiných nemocí je přímý důsledek zvýšeného elektromagnetického záření z podobných sítí a zařízení. To bude sranda, pokukání, takže nekřič hop, kým Ti nepřeskočí! 8-P
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 15. 3. 2021 11:35

Vzdyt je uplne jedno, jestli je to 5G nebo 2G, mikrovlnka nebo wifi router...
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 15. 3. 2021 19:43

Mě to přijde jako velmi zajímavé téma. Ne ani tak kvůli nějaké technologii, ale co stojí za těmi konspiracemi. Když se takovým masovým způsobem šíří nějaká dezinformace, obvykle na tom chce někdo něco získat.
Když tu byla uprchlická vlna, nebylo těžké vidět kdo z toho má prospěch. Populistické strany lehce získaly hlasy, s tím vliv a hlavně nějaký ten bakšiš.
Ok, slyšel jsem o tom, že díky 5G sítím u nás už někdo vyhrál volby do zastupitelstva obce. Ale v globálním měřítku? Podezření míří na Rusko. Že by chtělo zpomalit rozvoj v Evropě, aby mu neutekla konkurence v průmyslu? Kdo ví...
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KalOndra 16. 3. 2021 08:38

Mám teď doma na home office trochu víc času a telekomunikace a dezinformace mě zajímají. Tak jsem se o to začal více zajímat. Našel jsem, podle mě, super stránku o 5G. Zabývají se tam i bezpečností a konspiračními teoriemi. Mají tam dobře vyargumentované, proč bychom se neměli bát, včetně odkazů na zdroje. Tak můžete mrknout: https://www.5gvcesku.cz/cs/bezpecnost-5g.html
KalOndra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jege 16. 3. 2021 13:06

To jsou ale kecy! Všechno je bezpečné, TV je mnohem silnější než 5G i dosavadní 4G a předchozí systémy, ale z TV mě maximálně rozbolí oči, a i to po pár hodinách sledování, ovšem z mobilu mi "hoří" ucho již po pár desítkách minut! Čím se to dá vysvětlit? :hm
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 16. 3. 2021 13:21

Asi moc tlacis na telefon :-D
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 16. 3. 2021 13:42

jege: A když si budeš pár desítek minut třít velkou plastovou plackou (která je navíc sama o sobě vcelku teplá) o ucho, tak ti hořet nebude? .) Jak s tím souvisí TV a koukání do světla, tomu úplně nerozumím.

KalOndra: Mé otázky to bohužel nijak nezodpoví...
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 16. 3. 2021 14:46

KalOndra píše:...A je moc špatné, že z oficiálních míst vlády a expertů je málo slyšet hlas rozumu. O to víc pak mají šanci všemožné konspirace, hoaxy a dezinformace. Jak to máte vy?

Hlas rozumu tu je naprosto jasný, ale kdo nechce vidět ani slyšet, tomu to není nic platné.

Již v roce 2019 publikoval Státní zdravotní ústav na svých stránkách Informaci č. 20/2019 Národní referenční laboratoře pro neionizující elektromagnetická pole a záření Státního zdravotního ústavu toto:
https://www.mpo.cz/assets/cz/e-komunika ... NRL_20.pdf

Ve zkratce: "Představují sítě 5G riziko pro lidské zdraví? - Nepředstavují"

Další studie si nechalo připravit dlouhodobým zkoumáním samozřejmě i WHO a další organizace a vlády. Každý si to může dohledat. Nikdo přímo nepotrvdil korelaci mezi výskytem onkologických onemocnění a používáním mobilního telefonu. Jistá data tu byla, proto WHO zařadilo EMP jako možný karcinogenní zdroj, právě probíá další velká studie, tak se necháme překvapit.

Nicméně takovéto vědecké a technické dokumenty ovšem drtivá většina lidí není ochotna nebo schopna číst, proto pak věří raději snadným vysvětlením ve své sociální bublině.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod nemo.nemo 16. 3. 2021 18:01

KalOndra píše:Mám teď doma na home office trochu víc času a telekomunikace a dezinformace mě zajímají. Tak jsem se o to začal více zajímat. Našel jsem, podle mě, super stránku o 5G. Zabývají se tam i bezpečností a konspiračními teoriemi. Mají tam dobře vyargumentované, proč bychom se neměli bát, včetně odkazů na zdroje. Tak můžete mrknout: https://www.5gvcesku.cz/cs/bezpecnost-5g.html

Powered by HUAWEI :-)
nemo.nemo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hauzz 16. 3. 2021 22:56

K těm co si tu honí triko jak to maj nastudovaný doporučuji rozšířit si obzory (ale pozor při poslechu je nutno zapnout mozek!) třeba tady https://www.svobodny-vysilac.cz/2020-01 ... -prumyslu/
Rozhovorů s Rudolfem Vávrou je tam vícero všechny jsou skvělé, stačí dát v dolní části stránky hledat Rudolf Vávra. A to proč globalčiky tak strašně moc na sílu potřebujou celosvětově zavádět 5G je tady : https://aeronet.cz/news/daniel-landa-vy ... idni-test/ čtěte od odstavce "Total Control stavebnice jako sada konceptuálních nástrojů davového řízení" ale chápu že spousta z vás to nepobere a označí konspiracemi. Pro ty doporučuji dál sledovat ČT, iděs, a ostatní mainstream odpad. Tam se totiž pravdu nedozvíte tam dostanete jen modrou piluli.
PS: Tady máte tu zdravotní nezávadnost jak už jsem zde zmínil dříve problém bude ve frekvencích ovlivňujících jednotlivé prvky periodické soustavy :
https://aeronet.cz/news/video-zahadna-n ... r-outdoor/
hauzz
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků