Jak vlastně funguje iOS?

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jege 7. 7. 2021 23:51

Celý večer si hraju s iPhonem 12 a stále nějak nemohu pochopit ten systém. Přes Backuptrans Android iPhone Data Transfer + (x64) jsem dostal do iPhonu kontakty, SMS, kalendář, ale u obrázků a melodii mě to odkazuje na iTunes, ve kterém naprosto tápu. Je to primárně program na hudební obsah, který mě ale vůbec nezajímá, zajímají mě fotky, soubory a melodie na zvonění. Fotky mi nabízí jenom přes synchronizaci 1 složky a jejích podsložek, ovšem nenašel jsem žádný systém více složek a nějakých alb, abych si fotky roztřídil a nahrál z různých složek v PC do různých složek nebo alb v iPhone. U melodii a souborů mi to ani neumožní najít vhodné soubory na PC a synchronizovat je iPhone.

Když připojím iPhone k PC s Windows 10 Pro, tak se mi objeví v Průzkumníkovi Apple iPhone - Internal Storage, ale nic tam nedokáži nakopírovat. Nějakým zázrakem se mi objevila složka DCIM a v ní 2 fotky, byť přes iTunes mám v iPhone fotek hromadu, ale v aplikaci Soubory na iPhone nemám vůbec nic.

Dokáže mě někdo navést, jak to vlastně funguje?

Mimochodem, aplikace Přenos do iOS mi z Androidu 5.1.1 do iOS 14.6 nejde vůbec a podle recenzi nejsem takový sám. Byť všechno dělám podle pokynů, tak mi to nakonec vypíše, že data nelze přenést a přenos ani nezačne.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 407sw 8. 7. 2021 06:39

Všechno teď jede přes cloud, synchronizaci a další komplikace, iOS je v tomhle úplně jiný než droid. Chce to změnit myšlení a používání telefonu, ale spíš bych doporučil se vrátit na droida, měl jsme to stejně.

https://support.apple.com/cs-cz/guide/i ... d851b9/ios
407sw
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 8. 7. 2021 07:56

iOS není nadstavba Androidu vole :mrgreen:

A přecházet z Androidu 5.1? To jako vážně? 8-D :mrgreen:
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 8. 7. 2021 08:35

Sorry za OT, ale jak na tyhle příspěvky vůbec reagovat? Odkaz od 407sw by měl rovnou znamenat uzamčení tématu, protože teď se zase rozfouká oheň, až sem zavítá zbytek pravidelných štamgastů v podobných tématech.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 8. 7. 2021 10:36

Loader: Na dotaz je nejlepší odpovědět a že sem naběhne par prudičů typu orgasmice mě nezajímá, to lze řešit výstrahou nebo banem. Mimochodem, poradil už někdy někomu, nebo se jenom každému vysmívá?

407sw: Včera jsem s tím dost laboroval, ale některé věci pořad nejdou. Nepochopil jsem, a nikdo na to neodpověděl, jestli si mohu fotky nějak roztřídit a nahrát postupně z různých složek do různých alb. iOS ve Fotkách Alba má, takže by to nějak mělo jít, ale v iTunes jsem našel jenom možnost 1 složky a při její změně na jinou se zase vymažou fotky z 1. složky.

U Sdílení souboru mám prázdno jak v Aplikacích, tak v Dokumentech, takže nic vybrat a nahrát nelze.

Edit1: Stačilo napsat, že v iOS zařízení musí být nejdříve nainstalované příslušné programy, které umí s daným souborem pracovat, což mi nepřijde jako nejšťastnější řešení, pokud chci při přenosu nahrnout všechny dosavadní soubory do iPhone a pak postupně dle potřeby instalovat vhodné programy. :hm

Edit2: Neexistuje pár univerzálních programů, které dokáží toto omezení obejít a iTunes i iOS přesvědčit, že dokáží otevřít většinu souborů? Něco na způsob Total Commanderu a spol.?

Edit3: Tak přenést se dá všechno, dokonce i EXE soubory, akorát že to bude ve složce daného programu, např. ve složce s názvem Acrobat, File Master, ES File Explorer ...
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 8. 7. 2021 12:22

Takze sis ve vysledku na vse zodpovedel sam. iOS te proste dal nepusti, je to z bezpecnostnich duvodu. Pokud mas radu let zazity standard z Androidu a Windows, tak na to pak koulas jak Alenka v risi divu a nevericne kroutis hlavou. Znam to moc dobre i sam od sebe, kdy jsem byl z toho prechodu a svych zazitych navyku uplne nehorazne nastvanej, jak nekdo muze iPhone pouzivat a proc to takhle vlastne je. Dneska uz bych ale fakt nemenil, protoze to vsechno funguje skvele a nejak si nedovedu predstavit fungovat bez toho milionu vychytavek ekosystemu :-)

-- 8. 7. 2021 13:24 --

A uplne presne jsem byl v riti z toho pretahovani souboru, presne jak pises ty. Ted uz tam vse sypu pres iCloud, v kombinaci s Macem mega jednoduche a efektivni.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod War 8. 7. 2021 12:32

jege: přemýšlíš pořád 10 let starým způsobem a takhle se to u apple nedělá. Jestli se chceš piplat s Albums (a nemáš MacBooka s Photos), tak to zkus přes icloud.com
War
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwepo753 8. 7. 2021 14:02

Ale no tak, všichni víme, že IOS funguje skvěle, všichni také víme, že důvodem je značně uživatelsky omezený jednoduchý systém, my androiďáci to bereme jako nedokonalost systému, vy iphoňáci považujete omezený systém za dokonalý, protože vás Apple dokázal přesvědčit, že žadné další funkce nepotřebujete, popř. že jsou další funkce omezeny z důvodu bezpečnosti. Každý máme svoji verzi. Ale vysmívat se někomu, kdo na iOS přechází z androidu, že přemýšlí 10 let starÿm způsobem, když iOS neumí ani desítky let všude implementovanou a všude podporovanou technologii USB Mass Storage?
qwepo753
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DirtyKing 8. 7. 2021 17:14

Seš dost mimo. Tohle není žádné vysmívání, nýbrž fakt. Možná by nebylo od věci, kdyby ses trošku fylozofii Applího systému pokusil pochopit. Tohle není dáno nějakým omezením, po jailbreaku to telefon úplně v pohodě umí. Bez jailbreaku ne a ano, je to dáno zabezpečením telefonu. A kdo si chce z iOS udělat Android, může si jailbreak udělat. Ale pak to ztratí ten smysl proč si lidi telefon s iOS pořizují, což člověk smýšlející jako ty stejně nikdy nepochopí, nedělám si iluze, však jsem byl stejný. A pro mě osobně po půl roce s iOS by mi chybělo daleko více funkcí u Androidu, na které jsem si z iOS zvyknul. A to jsem iPhonu dal tehdy šanci jen z toho důvodu, že jsem ho nafasoval v práci a měl jsem ho tudíž zadara jinak jsem do té doby spokojeně používal OnePlus 8 PRO. A než jsem se ho pořádně naučil používat, měl jsem úplně stejně připitomnělé názory. Jenže ono to chce dlouhodobou zkušenost, já než si na to zvyknul a dokázal to pořádně pochopit, trvalo mi to přes měsíc. Následně jsem pak přešel k Applu se vším, včetně kompletní rodiny a i dost známých a kamarádů, taky zarytých Androiďáků. A všichni velice spokojení.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwepo753 8. 7. 2021 17:36

Každý to vidíme jinak, vy se vidíte o 10 let vpředu a my vás vidime o 30 let vzadu.
qwepo753
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DirtyKing 8. 7. 2021 17:42

Beru to ze svého pohledu uživatele obou systémů. Z pozice člověka, který byl na Androidu od jeho prvního telefonu a nyní je k tomu i 6 měsíců na iOS.

Bohužel to k té hierarchické adresářové struktuře, to je skutečně dnes z pohledu uživatele iPhonu již xlet stará záležitost nepříslušící modernímu systému. A ten tvůj blábol o 30 letech je bohužel jen blábol.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwepo753 8. 7. 2021 17:55

Každý si myslí své a všichni můžeme být spokojeni. Tedy až na ty, co pravě přechází z jednoho systému do druhého.
qwepo753
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod DirtyKing 8. 7. 2021 18:31

A mlet něco jiného než o ovcích neumíš? Pro mě, jako pro člověka co 20 let jel na Windowsu a 12-13 let na Androidu nebyl přechod na iOS a MacOS úplně snadný, to přiznávám. Ono to jsou docela dost odlišné systémy. Jenže pro koho by ten přechod byl snadný? Stejně tak pro mě tehdy nebyl úplně snadný přechod na Linux. Ale ono kdyby si ty byl zvyklý 15-20 let na jeden systém a pak vyzkoušel jiný, byl by si na tom stejně, možná trošku lépe, možná hůře. V práci třeba bohužel musím používat PC s Windows a vždy jsem z toho nešťastný. PC, který má 2x Xeon, má 64 GB RAM ..., tak mi připadá proti mému Macbooku s M1 jako totální brzda. A to ten PC stál trojnásobek ceny mého Macbooku. Stejný pocit mám při použití Mi 10T PRO a iP 12. Tím nijak nechci hanit Android, sám jej stále spokojeně používám. Ale jako primární zařízení už bych ho nechtěl.

Stále mě nepřestává překvapovat, jak všechny diskuse týkající se Apple produktů jsou zaplaveny lidmi z opačného tábora, kteří musí každému tvrdit, jak oni mají vše lepší a jak jsou Apple produkty k ničemu. Vážně tomuto nerozumím. To jste tak znudění a nemáte jiné koníčky? Fakt nechápu.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 8. 7. 2021 19:24

Protože tohle rozhodně není specializovaná diskuze, přesunuto tam, kam patří drtivá většina úvah toho typu - Smetiště.

V případě urážek stačí daný příspěvek nahlásit a já to tu možná pro jistotu zamknu.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 8. 7. 2021 19:27

bla bla bla .. píšeš jak Palacký ale o ho*ně. proč jsi mu to teda nepopsal když jsi tím prošel a je to super systém?
lepší je békat něco o druhé straně. klasika. nic jiného jsem nečekal ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 8. 7. 2021 21:17

Treba proto, ze jsem to cetl az v moment, kdy uz si dotazy sam stihl zodpovedet. Ale to cloveka s tvoji inteligenci zrejme netrkne.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 8. 7. 2021 22:08

Loader píše:Protože tohle rozhodně není specializovaná diskuze, přesunuto tam, kam patří drtivá většina úvah toho typu - Smetiště.

V případě urážek stačí daný příspěvek nahlásit a já to tu možná pro jistotu zamknu.

Daná diskuze nepatří na smetiště! Pokud nezvládnete flammery jinak, než zamykáním diskuzí nebo jejích přesouváním na Smetiště, tak by možná bylo vhodné zvážit předání Administrátora někomu jinému!

-- 8. 7. 2021 23:14 --

DirtyKing píše:A než jsem se ho pořádně naučil používat, měl jsem úplně stejně připitomnělé názory. Jenže ono to chce dlouhodobou zkušenost, já než si na to zvyknul a dokázal to pořádně pochopit, trvalo mi to přes měsíc.

Jenže tady to člověk nemá šanci pochopit, jelikož se tu namísto pomoci strhne bitva kdo s koho a Administrátor namísto toho, aby to ukočíroval, tak to zamkne nebo přesune na Smetiště, takže každý iOS nováček s tím bojuje od 0 a nikde se nedočte základní principy fungování.

Začínám to trochu začíná tušit, ale je to stále jako v mlze a hodně by mi pomohlo, vysvětlit základní principy a features namísto neustálého flame a zkoušení všeho stylem pokus - omyl. Stále si totiž myslím, že nějaký systém nemůže být chytřejší než já, ale už nejsem ve věku, abych na všechno přišel style pokus - omyl, jak jsme to dělali v dobách Atari a Commodore.

-- 8. 7. 2021 23:18 --

DirtyKing píše:Seš dost mimo. Možná by nebylo od věci, kdyby ses trošku fylozofii Applího systému pokusil pochopit.

To bych ale musel tu filozofii někde přečíst nebo by mi ji musel někdo vysvětlit. Od 0 by to nebyl problém, ale s přítěží Androidích dat, o které nechci přijít, to není tak jednoduché a raději to zatím zkouším nanečisto.

-- 8. 7. 2021 23:25 --

Mimochodem, stále mi nikdo neodpověděl, jestli fotografie nelze nahrávat přes iTunes postupně z různých složek do nejlépe různých Alb, anebo lze vybrat jenom jednu jednou složku a nahrávat je jenom z ní včetně podsložek? :hm
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwepo753 9. 7. 2021 09:26

To ti nildo neodpověděl, protože to nikdo neví, Apple to tají z důvodu bezpečnosti a jeho zákazníci už byli přesvědčeni, že to vědět nepotřebují.
qwepo753
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 9. 7. 2021 09:58

jege píše:Daná diskuze nepatří na smetiště! Pokud nezvládnete flammery jinak, než zamykáním diskuzí nebo jejích přesouváním na Smetiště, tak by možná bylo vhodné zvážit předání Administrátora někomu jinému!


a) patří na Smetiště
b) tohle má na starosti moderátor, já to dělám z dobré vůle.

Protože už je tu freddy a spol, chroničtí hateři jablečných produktů, zamykám.


@jege, na tvoje dotazy existuje full-textový vyhledávač, support na Apple a zároveň spoustu videí na YT - nebo ta metoda pokus/omyl, které se vyhýbáš. Já bych to i zkusil za tebe, ale používám Mac jako primary PC a nechávám ty fotky groupovat dle algoritmu aplikace Photos.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků