GPS na Nokii E52

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Danhrnec 21. 7. 2010 12:10

Mám nokiu e52 a stáhl sem si OVI maps. Jak to mám nastavit abych nemusel nic platit. Mám nastavené připojení offline a zaplou jenom integrovanou GPS. Dík
Danhrnec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 21. 7. 2010 17:18

1) o nokie se nezajímám, ale mnohokrát jsem zde četl, že i když měli lidé vyplou Agps, tak stejně jim to pár kB dat tahalo. jistotou je deaktivovat data u operátora nebo zinvalidnit parametr APN v nastavení datových přenosu v mobilu. když nemá správný parametr (napri u O2 to je <internet>, tak se prostě nepřipojí a data nepřenese. v případě chtíče mít zase data, si sám uživatel to zase přenastaví na funkční parametr.

2) pokud si neuploudujete mapy předem do mobilu, datové přenosy jsou vyžadovány, protože se přes ně tahají mapy, co jsou zrovna potřeba pro jízdu.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod Firestone 26. 7. 2010 15:46

Tak buď se nechat navigovat v režimu Off-line (předtím samo stáhnout přes Ovi potřebné mapy do mobilu), anebo si stáhnout nějaké počítadlo dat, zkusit v Ovi nastavit vše na off-line a zjistit, jestli i tak Ovi něco posílá/přijímá.
A A-GPS korekci bych taky vypnul - to taky využívá net...
HTC Desire Z (Vdf) | Nokia 6230i (Vdf) | Huawei E160 (O2) | ASUS Eee 1000H | rockstable Intel Core 2 Duo@3150 MHz | Ultimate Ears SuperFi 5 Pro@iAUDIO i7
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 29. 7. 2010 12:51

2audis: Pokud se o něco nezajímáš, tak o tom nepiš, je pak velká pravděpodobnost, že napíšeš nesmysl jako v tomto případě.
Pokud chceš na E52 používat mapy a být úplně offline, je potřeba nastavit dva parametry.
1. V nastavení map nastavit režim offline = navigační aplikace se nebude připojovat.
2. V nastavení telefonu vyloučit metodu zjišťování polohy A-GPS = vyloučí se snaha telefonu "pomoci" si přes datovou síť kde se zrovna nacházíš.
Efekt sice bude takový, že datové přenosy budou rovny nule, nicméně třeba fix GPS čipu bude třeba i několik minut.
dejv

Obrázek
Nastavení v mapách

Obrázek
Nastavení A-GPS
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Firestone 1. 10. 2010 18:39

Nestává se někomu, že i přes nastavení, jak popisoval dejvidek, se mu phone stále připojuje a cucá na začátku používání map data?
HTC Desire Z (Vdf) | Nokia 6230i (Vdf) | Huawei E160 (O2) | ASUS Eee 1000H | rockstable Intel Core 2 Duo@3150 MHz | Ultimate Ears SuperFi 5 Pro@iAUDIO i7
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 1. 10. 2010 18:46

Mne sa to nestava. dejvidek ma pravdu.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod teplice 2. 10. 2010 11:14

Taky se mi to na přítelkyni telefonu nestalo ;-)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Missák MobilMania

Odeslat příspěvekod hadasek 5. 10. 2010 23:41

Firestone píše:Nestává se někomu, že i přes nastavení, jak popisoval dejvidek, se mu phone stále připojuje a cucá na začátku používání map data?

Ano, stávalo se mi to na E66 a přítelkyni na C5. Vše vypnuto a přesto jsem v protokolu našel vždy snahu o připojení na internet. Naštěstí jsem v té době měl zakázaná data přímo u operátora. Pomohlo prolezení celého telefonu a nastavení nesmyslných hodnot všude, kde to mělo co dělat s netem. Co to bylo přesně opravdu nevím.
Samsung Galaxy S4 - White
hadasek
Junior

Odeslat příspěvekod obywan 26. 10. 2010 13:33

Podle sítě znamená pomocí BTS?
:P
obywan
Junior

Odeslat příspěvekod Firestone 26. 10. 2010 17:23

Já bych tvrdil, že je tomu tak...
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 17. 11. 2010 19:58

Navigace v telefonech Nokia - nejčastější dotazy
Tady jsou otázky na téma Navigace a internet.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kabrt 4. 4. 2011 09:53

Mám dva dotazy k navigaci u E52.
1- Je možné ukládat data - záznam trasy automaticky? Například s možností uložení po 15 minutách a pak celou trasu uložit. Pokud ne, tak jaké aplikace je ke stažení?

2- Je možné instalovat vlastní mapy. Jedná se mi o pěší. Příklad užití. Jsem v horách ve střední asii, mám papírovou mapu, znám souřadnice. Mapu naskenuji, v nějaké aplikaci zadám koordinační souřadnice a mapu uložím. Je nějaký takovýto postup možný a co k tomu budu potřebovat - jaké aplikace..
Kabrt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 4. 4. 2011 10:58

2) To chceš moc, Ovi Mapy to neumí
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 4. 2011 11:02

Podívej se na aplikaci TrekBuddy něco o ní si můžeš přečíst třeba na http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/t ... -a-1314268
http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/t ... -a-1313781
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kabrt 6. 4. 2011 15:52

Trekbuddy jsem naistaloval do telefonu bezproblémově. Asi běží v pohodě. Ale mám problém s tvorbou vlstní mapy z obrázku. Během čtení jsen narazil pouze na Mobile Atlas Creator - ten ale pracuje s svými mapami. Nebo Mapgreber ten zase vytvoří mapu pouze z mapy.cz.
Neznáte program co vytvoří mapu pro Trekbuddy z obrázku *.jpeg?
Kabrt
Kolemjdoucí

Další stránka