Windows Phone 8.x - obecná diskuze

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zivan 4. 9. 2018 08:03

A tou podporou myslis podporu od vyrobce telefonu, od vyrobce OS nebo od vyvojaru aplikaci? Myslim, ze vetsine uzivatelu jde o to, aby jim na telefonu fungovaly pouzivane aplikace. U telefonu s Androidem 4.4 taky porad funguji mraky aplikaci a to je podobne stary system jako Win Phone 8. Dokonce i ten blby Skype od MS tam funguje.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod melipa 4. 9. 2018 08:13

I takovy whatsapp funguje na starsim androidu, nez je 4,ale nefunguje na WP8, tomu se rika podpora a tohle lidi skutečně zajímá :-D
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 4. 9. 2018 09:08

uiqjirka píše:A nakonec i 920 nebo 925 po vydani ofiko nastroje OTC updater maji W10 aspon v prvni verzi TH2.
Podpora od Microsoftu vice nez stedra. :tleskani

Bez urážky, ale mluvit o štědré oficiální podpoře na základě toho, že lze pomocí kabelu, utilit a hrátek s registry dostat do L920 či L925 nějaký starý build W10M, tak to už chce opravdu ztrátu soudnosti nebo prostě nepochopený významu slova "oficiální podpora". Stačí se mrknout i na MS stránky a fóra jak lidé z MS dávají raději ruce pryč od dotazů na takové updaty. Když zapnu L925 s WP8.1, dám vyhledat updaty, tak mi to přes OTA (toto je oficiální distribuční kanál pro updaty) žádný update na W10M nenabidne (a to jsem i v programu insider a tuto aplikaci mám i nainstalovanou).

A jak už tu bylo uvedeno, tak podpora OS a aplikací je věc další. S Androidem 4.4 KitKat z roku 2013 se dá ještě nyní naprosto normálně a plnohodnotně fungovat s podporonou naprosté většiny mainstreamoných aplikací narozdíl od WP8.1 z roku 2014, na kterém ani v období jeho největší slávy spousta aplikací ani nikdy nebyla.

melipa: Nevím jak je na tom WP8, ale na WP8.1 WhatsApp ještě v pohodě funguje.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod romo.11 4. 9. 2018 12:47

s Androidom Kitkat 4.4 sa neda fungovat. Neklam. Nezabudaj, ze dnes je takyto telefon ako smartfon nepouzitelny, pri pouzivani by ta slak trafil. Nestiha nic.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 4. 9. 2018 13:22

romo.11: Neklamu, prostě to na rozdíl od WP funguje :-D Pokud MS nepodporuje svoji vlastní aplikaci (Skype) na svoji vlastní mobilní platformu (WP), je to trochu trapné, ale hlavně tím říká, že prostě podpora není ani štědrá, je prostě žádná.
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P3p3k 4. 9. 2018 15:08

Uz davno mi nejde o nejakou podporu. Ale o uplne odriznuti od moznosti do mobilu cokoli nahrat. U androidu se do mobilu da apk nacpat, sem ne. Je to tedy hlavne otazka bezpecnosti..
A androidem 4 sice clovek zadnou diru do sveta neudela, ale porad ho muze pouzivat i jako chytry mobil. My uz jen jako mobil na sms a volani + zatim funkcni drive nainstalovane aplikace. Takovy mobil je jiz neprodejny, novy uzivatel nebude mit moznost do mobilu cokoli pridat. Bude mit jen mapy a navigaci.
Do mych mobilu desitky nenacpu ani heverem. A pokud jo, v lepsim pripade bude chodit spatne, v horsim vubec.
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod romo.11 4. 9. 2018 16:52

telefon s WP sa takisto da pouzivat, WP funguje takisto, tam neni rozdiel. Nebudem sa hadat, sam uz WP nemam, len podotykam, ze tu nema zmysel HATE, naco aj, ked MS sam platformu zrusil, ale staci iba konstatovat fakty. A WP fon sa este nejaky cas bude dat pouzivat lebo kazdy kto nema uplne najstarsi model a ho uz nezahodil,, moze upgradovat na W10 a este mu vydrzi dalsi nejaky cas, kym neskonci podpora W10. S tym, ze na W10 pojde lahsie instalovat apky 'zboku' a teda nebude treba funkcny Store, aj keby ho natvrdo vypli, co este nie je iste, placete vopred, u MS nikto nevie co urobia

A co sa tyka starych Androidov, trvam na tom, ze su nepouzitelne. Par ich doma mam, a fakt okrem telefonovania to uz je k nicomu, rovnako ako stare Lumie. Ich HW uz nestiha to je najvacsi problem. Stare telefony patria do zberu.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P3p3k 4. 9. 2018 19:18

Tak to by me zajimalo, kde zacinaji ty uplne nejstarsi modely. Zrejme mam zrovna ty hodne stary.
Pokud tedy nemam ty uplne nejstari... Jak tam ty desitky dostanu?
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod romo.11 4. 9. 2018 20:41

a co mas?
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P3p3k 5. 9. 2018 18:58

L620,820,1020
Na 620 mam W10M z doby, kdy to jeste v slo v insideru. Takze vse je dvacitkova rada..
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod romo.11 5. 9. 2018 19:22

to ich snad vsetky aj pouzivas? ja mam uz len L635, ostatne som dal prec, a aj ta je uz v zalohe v sufliku. U nej s upgradom nebol problem. Na 20 kovu radu by mali ist prve desiatky 10586. Mne oficialne islo len po 14393, ale insiderom bezi aj posledna verzia (musel som iba do registrov zapisat ze mam L650, celkom jednoducho, ziadne umenie). A aj posledna verzia bezi normalne, bez problemov.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P3p3k 5. 9. 2018 23:58

Pouzivam jen tri ze ctyr :) Ale jen parkrat v roce. 620 pro zaznam trasy (Endomondo). 820 na kole na riditkach jako navigaci a 1020 na vse ostatni: 90% foceni a zbytek geocaching a viber.
Co jsem snad kdysi cetl, tak ty *20 jsou nejaky divny. Bohuzel na te L620 mam vsechny programy jiz z drivejska. Na ty dalsi uz mi treba nesel nainstalovat flightradar24 i kdyz jsem ho snad mel i zakoupeny.
Jak jsem psal, jsem smireny, ze mobil ma nejlepsi leta za sebou. Ale pokud ho odriznou od storu, bude to hodne spatny. Nekolikrat rocne prestane fungovat prihlaseni k uctu na geocachingu a autor to ihned opravi. A to ted skonci. I kdyz nevim jak by melo fungovat to, ze jeste rok maji jit stahovat aktualizace programu.
Mobilni windows mi vyhovuji, nevim jestli lze mit naprosto cisty android. Nemam problem si zaplatit za odstraneni reklam. Ale co si (ted) myslim, mobil co ma pres 5" bych nechtel. Uz ta 1020 mi prijde hodne velka. Nejvic jsem byl spokojeny s tou 620, ale mam mobil v podstate hlavne na foceni a v tom je ta 1020 lepsi.
Takze uvidim co se bude v dalsich mesicich dit. Do vseho nahraju co mozna nejvic veci. A pak uz jen budu doufat.
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod Paja-indian 6. 9. 2018 05:59

Být tebou, hned skočím na vkservis (viz vyhledávaní heuréka) a koupím tam Lumii 550. Je tam ještě k dispozici, má 4,7" a W10. Sám jsem měl 820 a 1020 stále používám. Na rozdíl od tebe jsem ale neřešil velikost telefonu a tak až mi vypoví služby i 1020, mám již koupenou L950XL (tam oceňuji tolik věcí, že nechápu, proč to skončili). Další možnost máš akorát sony xperia compact (např. Z5, XZ1, XZ2)
Paja-indian
Junior

Odeslat příspěvekod romo.11 6. 9. 2018 07:37

tak ja byt tebou tak narvem W10 do vsetkych, to musi ist, a casom rozmyslam nad novym fonom, androidom alebo iphone. Dalsiu Lumiu ti netreba. A tie apky si kupis znova, snad to tolko nestoji. Nebal by som sa ani vacsieho fonu, je to len o zvyku, a ked po case chytis do ruky mensi fon, az sa budes cudovat, jako si predtym mohol s takym mrnavym prditkom fungovat...
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P3p3k 6. 9. 2018 20:14

Problem je, ze kdyz vezmu do ruky tu 620, uronim slzu nad tim, jak dobre se mi drzi :) Zkusenosti s Xperia Z3 Compact mam. Je to pekny mobil, ktery spatne foti. Takze tudy cesta nevede. Aplikace si koupim jen v pripade ,ze prejdu na android (uz tam neco koupeneho mam z doby Xperie x8). Na Lumii si je jiste nekoupim. Jiz neexistuji. Mam je z doby, kdy to jeste slo.
Koukam na recenzi https://mobilenet.cz/clanky/recenze-microsoft-lumia-550-evoluce-s-windows-10-mobile-28951/2-operacni-system-a-uzivatelske-prostredi-fotoaparat-multimedialni-funkce- a ty fotky jsou dost desny. Takze vydrzim co to pujde a pak se uvidi.
Co jsem cetl o W10M na L1020, vyrazne se snizi vydrz baterie, mobil se zahriva a je tam i omezeni v nastaveni fotoaparatu. Celkove to nikdo nedoporucoval. A jak jsem uz psal, preinstalaci systemu prijdu dost veci ktere pouzivam. Ve storu jiz nejsou a nikdy nebudou. Vlaste nebude ani ten Store ;)
Doba malym mobilum nepreje. Kdybych chtel padlo, urcite by nebyla spatna Nokia 9. Jde mi opravdu hlavne o ten dobry fotak.
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků