Přechod z Windows Phone 8.x na Windows 10 Mobile

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod oooooooooo 23. 2. 2018 18:38

Mimochodem, android ma cca 20000 modelu, pricemz kazdy model muze bezet na ruznych verzich systemu a kazdy model ma v ruce nekdo jinej.Pokud je tvuj kamos matlal nespasi ho ani vlajkova lod za 25000.Byl bys asi prekvapen kdybych ti natocil video kde spoustim po sobe x aplikaci, zadnou neukoncuji, navic deni na obrazovce natacim - dalsi zatez a system sviha.
Nicmene, kupuj podle svych potreb, vyhovuje ti to co sis vybral ? Kup a nekoukej na levo, napravo.U navigace si ale over jestli podpora ze strany tvurcu bude trvat, ono navigace s dva roky starymi podklady je na ve finale naho.no a na nic.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 23. 2. 2018 18:53

Kup si Xiaomi Redmi 4A, nainstaluj si here maps a máš vystaráno, cena stejná, funkční systém který poběží svižně a velká baterka. Pokud by ses chtěl opravdu rozsoupnout příhod litr za Redmi 4x a máš vystaráno na hodně dlouho.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lerone 23. 2. 2018 19:09

oooooooooo píše:Mimochodem, android ma cca 20000 modelu, pricemz kazdy model muze bezet na ruznych verzich systemu a kazdy model ma v ruce nekdo jinej.Pokud je tvuj kamos matlal nespasi ho ani vlajkova lod za 25000.Byl bys asi prekvapen kdybych ti natocil video kde spoustim po sobe x aplikaci, zadnou neukoncuji, navic deni na obrazovce natacim - dalsi zatez a system sviha.
Nicmene, kupuj podle svych potreb, vyhovuje ti to co sis vybral ? Kup a nekoukej na levo, napravo.U navigace si ale over jestli podpora ze strany tvurcu bude trvat, ono navigace s dva roky starymi podklady je na ve finale naho.no a na nic.


Můžete být konkrétnější? Jakože když stejný telefon používají různí lidé tak to funguje jinak? Nebo nějak nechápu to jestli je matlal nebo ne co to má vliv na funkci přístroje? Buď to funguje nebo ne snad je jedno jestli zmáčkne tlačítko spustit laik nebo profík přes mobily.

Vyhovuje, ale zatím jsem nenašel vhodnou navigaci...nemáte něco na doporučení? Mám papírové mapy z 80-90let a ještě jsem se neztratil...nevím proč by mi měli vadit dva roky staré podklady Všechno je furt na svém místě sem tam někde přistaví kousek cesty nebo tři baráčky to je pro mě nepodstatné.

-- 23. 2. 2018 19:14 --

roy1 píše:Kup si Xiaomi Redmi 4A, nainstaluj si here maps a máš vystaráno, cena stejná, funkční systém který poběží svižně a velká baterka. Pokud by ses chtěl opravdu rozsoupnout příhod litr za Redmi 4x a máš vystaráno na hodně dlouho.


Velmi děkuji za konkrétní odpověď, ale něco do 2000,- by jste mi nemohl doporučit a hlavně menšího? Přece jenom chci jenom volání, sms a navigaci tedy věci co byly na mobilu už 20let zpátky...ty 5" jsou hrozné plácačky vůbec to neumím držet v jedné ruce.
Lerone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 23. 2. 2018 19:47

Tak na trhu v téhle ceně nic moc není ty Redmi jsou jedny z nejkompaktnejsich a v reálu se dají používat bez problémů.
Tip na bazarovku Alcatel idol 3 4,7' ten je skutečně malý a dá se pořád ještě docela dobře používat, má výborný foťák a skvělý zvuk a tady něco použitelného do 2000 https://www.mall.cz/mobilni-telefony/ar ... gb?src=sug nicméně bych přeci jen doporučil pár stovek přidat.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 23. 2. 2018 19:53

Ne nefunguje to stejne.99 procent lidi co znam maji v mobilu antivir, stale cekam na jeden jediny vir ktery funguje na androidu.A prosil bych definici viru, to ze v roce 2017 uz prakticky vymreli lidi kteri kdyz maji v ruce pocitacovou techniku vi aspon zaklady terminologie je problem toho ze se rozsirila masove mezi lidi kteri jsou dobri v jinych oborech ale cokoliv typu pc, smart je blackbox kde vzit jim moznost klikat na ikonky, dotykat se budou na to koukat jak na ufo a nevedet co s tim.Je to mnohem komplexnejsi vec nez tv se satelitem ktery pritom naladit je pro 75 procent lidi sci fi.
Batery saver, odhaduju 75 procent lidi, zmasteny opravneni, nesmyslne povoleny, drtiva vetsina.Doinstalovany total ku.doviny, no bude jich taky dost.Bum a mobil je ko.
Android je o tom ze je otevrenej, otevrenost znamena moznost radikalne vylepsit, opravit, doplnit, totalne domrvit.Kazdej patri do jine sorty co s moznostmi systemu provede.
U win nemas moc co zprasit, tam to zmastili uz od zakladu, pokud ti ten zaklad vyhovuje, nevidim duvod proc u nich nezustat.Volat pude, sms posles, da li buh i navigace bude jrste dva roky fachcit.Pro mne trochu malo, pokud ale vic nepotrebujes, proc ne ?
Btw ten Archos je presne ten typ z nejz si lidi jako ty udelaji obrazek ze na Androidu nefunguje nic jak ma dyl nez 14 dni..
Naposledy upravil oooooooooo dne 23. 2. 2018 20:21, celkově upraveno 1
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lerone 23. 2. 2018 20:02

Mě právě, ale nefunguje už teď a což moc nechápu...k čemu prodávají(proč to lidi kupují) telefony co jim za dva tři roky přestane fungovat polovina funkcí s kterou to koupili.
Android je otevřený...hm no nevím bavil jsem se i v obchodu a říkali že ty věci co nepotřebuji odstranit nemůžu aby mi to nezabíralo místo nežralo baterku. A hlavně ty aplikace co na to píšou mají šílené grafiky co žerou celý výkon mobilu...já jsem spíš na funkčnost.

-- 23. 2. 2018 20:04 --

Ale dobrá tedy když jsou telefony s androidem otevřené doporučte mi prosím nějaký malý 4" 4,5" do dvou tisíc u kterého si můžu nechat jenom to volání, sms a navigaci a ostatní věci smazat ať mi tam běží jenom OS a ta jedna aplikace na navigaci...tedy by měl fungovat rychle když si ho ničím "nezaseru".
Lerone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 23. 2. 2018 20:25

Do dvou tisic nic.Kupodivu stejne tak nekoupis pouzitelny auto novy za 100000.
Ono titiz se podivej na ceny v oem fabrice v cine, pak si pricti ze nekdo nakoupil za 40 dolaru, musel to dovyzt a distribuovat.Takze trisku papirovani a starani plus chce zisk.Ta fabrika to taky za modry oci nedelala.Takze odpad pameti, odpad display, vystupni kontrola nula, podpora .ula, nahradni dily nula.Dobrou chut a mnoho stesti.

-- 23 úno 2018, 20:25 --

Do dvou tisic nic.Kupodivu stejne tak nekoupis pouzitelny auto novy za 100000.
Ono titiz se podivej na ceny v oem fabrice v cine, pak si pricti ze nekdo nakoupil za 40 dolaru, musel to dovyzt a distribuovat.Takze trisku papirovani a starani plus chce zisk.Ta fabrika to taky za modry oci nedelala.Takze odpad pameti, odpad display, vystupni kontrola nula, podpora .ula, nahradni dily nula.Dobrou chut a mnoho stesti.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lerone 23. 2. 2018 20:31

Takže to jako všechny chytré telefony co stojí mzi 1000-2000,- jsou k ničemu? Však to má větší papírový výkon než můj pc co jsem bez problémů používal ještě 3-4roky zpět. A neumí to ani volat, sms a navigaci když to má zabudovaný gps modul?

Co se týče aut tak žádné nové se za 100 000,- neprodává (pokud vím), takže uveďte jaké nejlevnější nové prodávané auto je podle vás nepoužitelné.
Protože podle stejných kritérií bych musel chtít nový smart telefon v cenové hranici 400,-.

Teď jsem dohledal ty nové nejlevnější auta na českém trhu(Dacia Logan) a ano bez problémů to splňuje mé kritéria pro auto spotřeba, dojezd, max rychlost....bohužel mi říkáte že telefony které se nové prodávají né za nejlevnější cenu ale dvojnásobek nejnižší ceny nového telefonu jsou furt nepoužitelné. A vlastně podvod.
Lerone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 23. 2. 2018 21:09

Ano do dvou tisic jsou vsechny chytre telefony nepouzitelny odpad. Zaklad, ktery dava smysl zacina cca o tisicovku vys, treba zminovane redmi 4A.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lerone 23. 2. 2018 21:20

Já to nějak nechápu ten telefon se před pár lety prodával za 10tisíc má skvělé recenze atd. a teď je to nové odpad? To jsou tak špatně napsané ty nové aplikace nebo proč je před pár lety opěvovaný tel s dobrými recenzemi a dobrým výkonem teď tak špatný?
Vychází mi z toho snad jen to, že jsou tak špatné ty aplikace, že potřebují stále více a více výkonu takže teď nedostačuje, ale to fakt nikdo nepíše použitelné(funkční a nízké požadavky na hardware) appky do mob?

A co tedy říkáte na tohle Navitel T700 3G taky nepoužitelné? Jako telefon a navigace?
Lerone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petison 23. 2. 2018 21:43

To víš že jsou použitelný i mobily za dvojku.Já mám 4 roky starý total šit Prestigio multiphone 5500 duo s 500 MB RAM !! a používám na něm 5 různých navigací naprosto spolehlivě.GPS je přesná.Přitom ten telefon i novej byl z nejnižší kategorie i před léty.A pořád se nechce podělat.Tak zatím novej nekupuju,když šlape jak má.Hry nehraju ,ale navigaci používám často.
petison
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 23. 2. 2018 22:07

Lerone: To je 7palcovej tablet. Nehledal jsi nahodou maly telefon? Co presne nechapes na tom, ze elektronika zastaava, vyvoj jde kupredu, vykon se zvysuje, do aplikaci se pridavaji nove funkce, ktere ten vykon dokazi vyuzita tudiz na starych kramech fungovat nebudou? Navic cokoli s Win je dnes pitomost kupovat, Win na mobilech skoncili.

Petison: tak urcite...:-D
Naposledy upravil Katikakus dne 23. 2. 2018 22:12, celkově upraveno 1
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lerone 23. 2. 2018 22:10

Katikakus: hledal ale když nic není tak hold musím slevit vypadá to že dneska chce každý obří display....
Lerone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 23. 2. 2018 22:22

Tak hodne stesti...
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 23. 2. 2018 22:28

Tady https://www.oaza.cz/xiaomi-redmi-4a-2gb ... lobal-gold máš minimální příplatek za ověřeně funkční mobil, nic dalšího nevymýšlej, nebo zase dopadneš jako s tím šrotem lumia.
Navigaci si nainstaluješ Here, je zdarma a nepotřebuje net. S netem máš Google maps už v ceně telefonu, není co řešit.
roy1
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků