Windows 10 Mobile - podíl na trhu

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Riester 16. 9. 2016 16:54

Windows 10 mobile nejsou špatný OS. Špatný je marketing spolu nesmyslným honěním se za procenty uživatelů. W10M nejsou pro příliš vhodné pro plevel rostoucí v Google play a kvůli kterému si ho lidé pořizují.
Nejvíc mi vadí, že Android záměrně ignoruje síťové služby jiné než od Googlu, ale na drtivé většině počítačů běží nějaká verze Windows a Chrome books jsou okrajovou záležitostí.
Pro mne je klíčová provázanost cloudových služeb a řešení pro mne vhodné Google bojkotuje.
Tedy pokud potřebuji ucelené řešení mobil (tablet), PC, pracovní skupina je pro mne nejvhodnější řešení MS.
Jen na okraj - jde jen o pracovní nástroj a nejsem mesiáš snažící se spasit svět např. Svatým Linuxem.
Riester
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pan Kája 16. 9. 2016 17:10

Na druhou stranu (už jsem to nedávno tady na forech psal) je ironií, že pro změnu kontakty/kalendář funguje na W10M fungují lépe v cloudu od googlu jak MS.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod oooooooooo 2. 10. 2016 10:58

re : Reister
napadlo te proc vec pro iphone ohledne sluzeb google funguje a msbastl ne ? Jo problem kdyz firma si mysli ze JEJI standarty jsou vic nez STANDARTY, no to muze fungovat tam kde mas podil 75 procent. Ne tam kde procento, takze bud predelas abys splnoval standarty nebo smula. Jsou k tomuto problemu stovky stranek k pocteni, je to fakt krpa MS.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod roy1 19. 7. 2017 19:40

https://mobilenet.cz/clanky/plnohodnotne-windows-10-v-telefonech-microsoft-rika-ne-33266
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod opasino 19. 7. 2017 20:33

Realita. Na druhou stranu dle mě škoda, dva dominantní OS jsou IMHO málo.
opasino
VIP uživatel



Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 19. 7. 2017 20:57

Je to smutné pro všechny...doufám že to těm šíleným Android zastáncům jednou dojde.
Když nechci iPhone, především kvůli iOS, co mi zbývá?!? ...jen Android a to je sakra málo možností....a Google to moc dobře ví.
Zdá se mi, že vývoj mírně řečeno stagnuje...prosím opravte mě, ale co zásadního, nějaké revoluční myšlenky, principy, přineslo 5 let "vývoje" od Android 4.1 Jelly Bean...když zapnu svůj starý Samsung právě na 4.1 moc zásadních vylepšení oproti mému aktuálnímu S7 nevidím, launcher jsem si nainstaloval ze store stejný, S7 má jen víc možností v nastavení.
Ale to je dost OT v tomto tématu, sorry.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Egee 19. 7. 2017 21:07

Je to smutné pro všechny...doufám že to těm šíleným Android zastáncům jednou dojde.

můžeš definovat šíleného zastánce a čím se projevuje?
Vím taky o jednom ..... máš to v SZ .
Naposledy upravil Egee dne 20. 7. 2017 06:17, celkově upraveno 1
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 7. 2017 05:53

Všechny tyto úvahy mne vždy tak trochu překvapují.
Já za sebe říkám:
1/ na mojí Lumii 950XL vše stále funguje ke spokojenosti
2/ podpora je ještě na podzimní update a potom dva roky
3/ ať to bude dáles přístroji jakkoliv, stejně stávající modely budou zastaralé, a s novým je
potom jedno jak bude hw výbaven, proto nepotřebuji aby stávající podporoval nový
koncept ARM (stejné jako u N808PV, Lumia 1020)
4/ skutečnost, že člověk tak občas něco jinde zkusí a znovu se ujistí že to co používá mu
plně vyhovuje, by měla něco uživateli říci (je to stejné, jako v osobním životě)
Proto dokud vše bude funkční ke spokojenosti, soudný člověk může kritizovat, ale neměl by se v rozhodování ukvapovat jenom proto, že okolí tomu tak chce.
Možná je to konzervativní názor, ale za mne k podílu na trhu W10M a jeho vlivu na stávající uživatele, kterým od počátku jsem, to je vše.... :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Katikakus 20. 7. 2017 08:30

Cosiodvedle - koukni sem, tady mas hezky pohromade, co kazda nova verze prinesla. Je toho hodne, Android od verze 4 udelal obrovsky pokrok, projdi si to:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Android_version_history
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 20. 7. 2017 10:01

System sice pokrok urobil, ale uzivatelia to tak nevidia. Inak by im nebolo jedno, ze na svoj mobil nedostanu upgrade.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Egee 21. 7. 2017 10:19

opasino píše:Kdyby jsi to psal normálně, tak bys mohl. ;-)

takže normálně

https://smartmania.cz/idc-kralem-mobilnich-systemu-android-windows-phone-pokraji-smrti/

Nebudu komentovat - komentáře jsou pod článkem.
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků