PDA s GSM, GPS a Wifi; Vianoce 2007

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Slamka 9. 10. 2007 07:51

Sorry za opakovanie tejto témy, ale čo som pozeral, všetko sú to aj rok staré témy a určite sa toho za rok veľa toho zmenilo......

Uvažujem o kúpe navigácie do auta Garmin 250, no ako alternatívu sa rozhodujem kúpiť multifunkčné PDA s GSM, GPS a keď už tak aj s Wifi. Idú Vianoce, predpokladám že ceny pôjdu ešte trošku nižšie, ale je čas sa po niečom poobzerať....
Cena okolo 10-12.000,-Sk.

Priority využívania:
    1. Mobil - hovory aj dáta
    2. Navigácia v aute
    3. WiFi na e-mail, skype, icq.q/list:u]
    Žiadne náročné kancelárske aplikácie od toho nečakám a nepotrebujem to. Ide o to že za cenu 10.000 buď kúpim jednoúčelové zariadenie Garmin alebo si doprajem toho viac v podobe PDA.....

    Poradíte nejaké rozumné PDA ako alternatívu miesto toho Garmina?? Ako príslušenstvo už vyžadujem držiak do auta....

    Rovno mám pár otázok:

    list]1. Ako je to s mapami pre PDA?? Sú prednahraté v PDA, či sú pribalené na SD karte? Či je to moja starosť odkiaľ ich zoženiem?? Čo ich aktualizácie, kvalita pokrytia?? Garmin ponúka prednahratú mapu Slovenska s 99% pokrytím, kvalita (aktualizácia zadarmo) a mapu západnej Európy, tiež 99% (v cene je jedna aktualizácia). Horšie je to s mapou ČR, Maďarska, Poľska, tam sú zväčša len hlavné ťahy (z titulu aby som si kúpil plnú mapu)..

    2. Ako prebieha napríklad hovor počas navigácie? Bolo mi povedané že ak mi príde hovor počas navigácie, tak sa navigácia preruší, vybavím hovor a potom sa musím ručne zas preklikať do navigácie..s/list:u]
    Zatiaľ som nevlastnil PDA, takže sa mi v tomto dosť ťažko orientuje, nemám ucelenú predstavu o kompletnom ovládaní PDA. Tých pár PDA čo som videl a mal v rukách som si akurát tak prehliadol a to bolo všetko....
    Vďaka za rady!
Slamka
Junior

Odeslat příspěvekod Mademan 10. 10. 2007 20:38

HTC Artemis je mozne riesenie, len stoji myslim trochu viac.
Mapy a software su prednahrate vnom, len neviem ci to nie je len nejaky trial alebo co. Artemis ma wifi, gps, edge . Cize vsetko co potrebujes a aj GSM.
Problem je len cena-15000 sk
AMD Athlon X2 4000+,2 GB RAM, GF EN8600GT 256 MB, 250 GB Seagate, LG GSA-H12L
Nokia 6230i+512 MB A-DATA
Mademan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slamka 12. 10. 2007 23:24

Nejaké ďalšie tipy???
Slamka
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 13. 10. 2007 02:18

Vcelku slušné je mio a701 - vcelku svižná, gps v testech funguje slušně...a cena je vcelku příjemná. Jen můžete zapomenou na rychlá data, infráč (tedy alespoň tuším, že jej nemá-hodí se na tv), a wi-fi tam bohužel v základu není, pouze jej můžete připojit přes SDIO slot (tj. prostě vložíte SD kartu s wi-fi modulem).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slamka 13. 10. 2007 09:21

Na to som už pozeral, ale obávam sa že akonáhle tam strčím wifi SD kartu tak zas prichádzam o úložné miesto, o dáta...
Slamka
Junior

Odeslat příspěvekod mates III 13. 10. 2007 11:50

Mio a701 má v základu wifi!Má celkem výkonný procer a gps sirf star III
Nokia 6500 slide
MacBook 2,4 GHz
mates III
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fridge 13. 10. 2007 13:57

2 mates III: A701 WiFi nemá, kamarád je vlastníkem a WiFi tam není.
Vždy možnost volby. Zvolit si nesvobodu je taky volba.
fridge
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slamka 13. 10. 2007 15:34

A701 určite wifi nemá..... Overené, veď som to pozeral asi 1000x... :lol:
Slamka
Junior

Odeslat příspěvekod tomopk 13. 10. 2007 16:52

za tu cenu zozenies akurat tak E-Ten X500 pri doplatku 2000sk aj M700
HD2
tomopk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 14. 10. 2007 18:57

Slamka: jj, to je právě nevýhoda (zbyde jen obsah romky), leda že byste nosil tu wi-fi kartu u sebe, navíc je to další investice...jde o to, jak by wi-fi bylo často využívané...jasně, lehce nad požadovanou cenu jsou stroje, které zvládají všechny požadavky, ale vzhledem k ceně mi tohle mio přijde jako ještě slušný kompromis. Ale je fakt, že pokud opravdu joo, chcete využívat tu wifinu, tak by to nebylo až tak pohodlné řešení.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slamka 14. 10. 2007 19:16

Pravdou je že prístroj má hlavne fungovať ako mobil a navigácia, wifi má byť len doplnok...
Wifi mám doma aj v práci, ale tam mám aj klasické desktopy. Skôr wifi využijem striedmejšie - na ICQ a Skype keď sa mi nechce mať zapnutú veľkú mašinu doma len kvôli ICQ či Skype...

Ako je to s tou navigáciou a mapami teda?? O tom nikto nehovorí, ale to má byť môj druhý cieľ hneď po mobile...
Slamka
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 14. 10. 2007 20:15

Mapy a navigace se obvykle neprodávají s přístrojem. Jestli ano, tak se tím nikdo netají a často to dávají jako akce...jak říkám, není to časté. Jsou případy, kdy výrobce přidává navigační software jen s jednou mapou dle výběru (viděl jsem u jednoho od htc), ale aj tím se prodejce chlubí, takže to jde lehce zjistit, zdali obsahuje soft.
Ten sám o sobě není nejlevnější. Doporučuji kouknout na I-GO a TomTom pro pda...ti dva mají asi nejlepší pokrytí ČR.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 14. 10. 2007 20:56

Pokud by nevadily trochu větší rozměry tak doporučuji Nokii 9300i. Dá se koupit kolem 10K a má Wi-Fi. A nebo ještě mě napadla Nokia N80.
vaclavbarak
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 14. 10. 2007 22:49

vaclavbarak: Píše, ze chce navigaci do auta. I když vím, že to spousta lidí používá, tak navigace bez dotykového displeje je podle mě nepohodlná a neplnohodnotná. Kdo jednou okusí, nevrátí se.
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slamka 13. 12. 2007 10:40

Zvažujem ešte stále prípadnú variantu HTC Heralda s GPS BT modulom. Na Heraldovi sa mi páči HW klávesnica, ktorú určite využijem pri písaní mailov, ICQ a podobne... Neviem si momentálne predstaviť písanie inou formou ako klasicky na tlačítkach, dosť by mi to zrejme vadilo písať na displeji, ale nie som si istý.....
Čo som čítal recenzie, trošku Heraldovi vyčítajú pomalý procesor. Je to až tak zlé?? Pochybujem že tam budem hrať nejaké hry, skôr to bude kancelársky doplnok k práci ako multimediálny nástroj.....
Slamka
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků